Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Πως ήταν ρε παιδια παλια ο χειμώνας; Εγώ που είμαι του 2003 από το 2013 και μετά ας πουμε που θυμάμαι, περιπου έτσι τον θυμάμαι . Οκ όχι τόσο χάλια όσο φέτος αλλά ας πουμε πάντα είχα στο μυαλό μου ότι δε θα δω να στρώνει χιόνι εδώ ποτε και ίσως δω να πέφτει μια φορά το χρόνο. Προσπαθώ να φέρω μνημες για τις συνθήκες που επικρατουσαν γενικότερα αλλά παλι δε μπορω να βρω μεγάλη διαφορά με τωρα

Πάντα είχε και ζέστες ο χειμωνας στην Ελλάδα, μεσογειακή χώρα ήμασταν και το 1950 χαχα

20αρια όμως ήταν σχετικά σπάνια και πολύ περιορισμένα χρονικά, το πολύ αρχές Δεκεμβρίου και στις Αλκυονιδες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δηλαδή αλήθεια τώρα...Γάλλοι, Άγγλοι, Γερμανοι το έφερναν, άντε να βγει η μύτη του Αυλώνα είπαμε, άντε έχουμε ελπίδες και να σου, να κοιτάζουμε χάρτες και τα παιδιά να βγάζουν τα μάτια τους με τα πράσινα μπλε γεωδυναμικα και το παλιοτομαρο ο καιρός στην καρα@@@@@@ρα του;

Ρε αλήθεια τώρα; Πωωω ρε φίλε....Θα το γυρίσω σε χόμπι στην Αστρονομία ρε φίλε....Να μελετάω πιθανότητες να πέσει κομήτης στην ψαροκωσταινα....Σίγουρα θα έχω περισσότερες χαρές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα ομολογισω και εγω πως δινω μια τελευταια ευκαιρια στα 12αρια... αν δω προκοπη στα 12αρια θα δωσω ξανα την ευκαιρια μου στα αυριανα... αν οχι... αντιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Συγκρουση τιτανων ενοψει. Κλεαρχος εναντιον μοντελων

Screenshot_20240109_125027_Facebook.jpg.0e58fb854e1bdc9bf96039dcb9da3b84.jpg

 

Screenshot_20240109_124817_Facebook.jpg.f218c1bb40f0080547c17a27e4293f34.jpg

 

Εναντιον μοντελων

image.png.e9db25d990e8c82c9c0f76c5ccc60854.png

image.png.e1edcc3f7906e1b65f32c8825cbf7ed7.png

Μεγαλο το ενδιαφερον αν μη τι αλλο αφου τα μοντελα τελειωνουν σχεδον το μηνα, ο κλεαρχος φερνει τα χιονια. 

https://marousakis.gr/mesomakroprothesmi-ektimisi-ianouariou-2024/?fbclid=IwAR3pKpPr1-OiEbGaJFY7M3XWME4LUJGGnuyW1soG3bmjiGj4umuR8DbGXL8

 

 

 

 

 

image.png.e9db25d990e8c82c9c0f76c5ccc60854.png

Screenshot_20240109_124817_Facebook.jpg

Συντασσομαι τω Κλεαρχω απεταξαμην τα μοντελα φτου, φτου, φτου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Σίγουρα είναι νωρίς ακόμα να ξεγράψουμε το Χειμώνα, αλλά  όπως πάει το πράγμα δεν αφήνει πολλά περιθώρια αισιοδοξίας... μακάρι αργότερα να αλλάξει η κατάσταση μήπως σωθεί η παρτίδα.

Σαν Φιλιατρινός απ τη πλευρά της μάνας μου εύχομαι πολλά χιόνια και νερά σ όλο τον νομό!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

θα ομολογισω και εγω πως δινω μια τελευταια ευκαιρια στα 12αρια... αν δω προκοπη στα 12αρια θα δωσω ξανα την ευκαιρια μου στα αυριανα... αν οχι... αντιο

Είμαι ο Κώστας και ειμαι εθισμένος και εγώ!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειροτέρεψαν και άλλο τα ανσμπλ για όσο πάει το μάτι...ξέρετε ότι πιανομαι και από τις 300 ώρες όταν όμως υπάρχει κάτι να πιαστώ...τώρα δεν βρίσκω ούτε καν τον τρόπο ...μακάρι να διαψεύστω και σε κάνα 3μερο όντος να βλέπουμε αλλά ανσμπλ και άλλους χάρτες image.png.20c8bc8942af1eec9adfe9ced33d421a.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Antipathitikos είπε:

Δηλαδή αλήθεια τώρα...Γάλλοι, Άγγλοι, Γερμανοι το έφερναν, άντε να βγει η μύτη του Αυλώνα είπαμε, άντε έχουμε ελπίδες και να σου, να κοιτάζουμε χάρτες και τα παιδιά να βγάζουν τα μάτια τους με τα πράσινα μπλε γεωδυναμικα και το παλιοτομαρο ο καιρός στην καρα@@@@@@ρα του;

Ρε αλήθεια τώρα; Πωωω ρε φίλε....Θα το γυρίσω σε χόμπι στην Αστρονομία ρε φίλε....Να μελετάω πιθανότητες να πέσει κομήτης στην ψαροκωσταινα....Σίγουρα θα έχω περισσότερες χαρές...

έρχεται ο apophis το 2029. Πιο πιθανό να πέσει ο κομήτης αυτός τότε παρά να κάνει μεγάλο κεντροβόρειο χιονιά μέχρι τότε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εντωμεταξύ τώρα είδα ολοκληρωμένο το διάγραμμα από 6αρι τζίφου, φαίνεται ότι η σημερινή θα είναι πιο ψυχρή από την υποτιθέμενη "ψυχρή" εισβολή του σ/κ, μέχρι αύριο το πρωί θα έχουν εξαφανιστεί και τα σενάρια κάτω του -5 στα 850...

Diagramme GEFS

Θυμάμε ότι μερικά ραν πιο πριν πολλά σενάρια των μοντέλων έφερναν θερμοκρασίες της τάξεως του -10 και κάτω στα 850...πολύ γέλιο/κλάμα τα μοντέλα...ειδικά το τζεμ στο 12αρι του την Κυριακή είχε και κλειδωμένο το μ.ο. του στο -9 πάνω από τη Χαλκίδα (το κύριο έτρεχε στο -11...), αλλά δεν ήταν μόνο το τζεμ...

Οτιδήποτε περα των 72 ωρών που θα αφορά πρόβλεψη για κακοκαιρία από εμένα δεν θα λαμβάνεται υπόψη από εδώ και στο εξής.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, Canadathens13 said:

Είμαι ο Κώστας και ειμαι εθισμένος και εγώ!!!!

Καλα και γω ελπιζω ακομα, απο τη στιγμη που υπαρχει 1 σεναριο που ειναι καλο, υπαρχει ελπιδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

έρχεται ο apophis το 2029. Πιο πιθανό να πέσει ο κομήτης αυτός τότε παρά να κάνει μεγάλο κεντροβόρειο χιονιά μέχρι τότε...

Αυτά είναι! Υπάρχει κάποιο μοντέλο να βλέπω την πορεία του...Κάνα Άστρονομοciel, κάνα Αστρονομοzentrale να μου φύγει η κάψα ...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Είμαι ο Κώστας και ειμαι εθισμένος και εγώ!!!!

Είμαι ο Δημήτρης και όπου να ναι θα χρειαστώ το Δαφνί.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, mrpaco είπε:

Εγώ κατέβασα Εικονα απο ensembles και εκανα ενα μικρο edit καθαρα για ψυχολογικούς λόγους..890208916_Screenshot2024-01-09143914.jpg.e2381e5455192572237f8d3a2982a7d4.jpg

με τέτοιο διάγραμμα τόσο μικρα ποσοστά χιονόπτωσης; κάτι δεν πάει καλά...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, mrpaco said:

Εγώ κατέβασα Εικονα απο ensembles και εκανα ενα μικρο edit καθαρα για ψυχολογικούς λόγους..890208916_Screenshot2024-01-09143914.jpg.e2381e5455192572237f8d3a2982a7d4.jpg

Διαγραμμα του Μαρτιου του 87 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο σωστός χιονιάς ξεκινά (μοντελικά)  με κάτι -16 στον Εβρο και -13 σε Ευβοια Αττική κτλ. Με τον αλγόριθμο -3 ή -4 στο πετσόκομμα, έρχεται τελικά το -10 ή -9 και χιονίζει εδώ κάτω στα προσήνεμα πεδινά. Τωρα που ξεκίνησε με κάτι -9....λογικό μου φαίνεται αυτό που βγήκε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Περιμέναμε τίποτα γιατί Επταπυργίο χιονίζει; 

Ανέβασε κανα βιντεακι στις αναφορές αν μπορείς αδερφέ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, menidi είπε:

ο σωστός χιονιάς ξεκινά (μοντελικά)  με κάτι -16 στον Εβρο και -13 σε Ευβοια Αττική κτλ. Με τον αλγόριθμο -3 ή -4 στο πετσόκομμα, έρχεται τελικά το -10 ή -9 και χιονίζει εδώ κάτω στα προσήνεμα πεδινά. Τωρα που ξεκίνησε με κάτι -9....λογικό μου φαίνεται αυτό που βγήκε. 

Έτσι ακριβώς. Στην Μήδεια έδινε μέχρι και -14 πάνω από την Αττική λίγες μέρες πριν και εκφυλίστηκε, ευτυχώς όχι αρκετά για να μας στερήσει τον ιστορικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 minutes ago, DIMITRIS said:

για όσουν ελπίζουν ακόμη για το σ/κ καλά κάνετε και ελπίζετε και εγώ ελπίζω...να έχει τουλάχιστον συννεφιά...🤣

Και γω για να μην πέσει με την ξαστεριά η Τ στη Μονεμβασιά. 

Ο καθένας με τους στόχους του. 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Χειροτέρεψαν και άλλο τα ανσμπλ για όσο πάει το μάτι...ξέρετε ότι πιανομαι και από τις 300 ώρες όταν όμως υπάρχει κάτι να πιαστώ...τώρα δεν βρίσκω ούτε καν τον τρόπο ...μακάρι να διαψεύστω και σε κάνα 3μερο όντος να βλέπουμε αλλά ανσμπλ και άλλους χάρτες image.png.20c8bc8942af1eec9adfe9ced33d421a.png

νομιζω για ολους εληξε ο γεναρης . το μονο θετικο... ισως... δεν θα καιμε θερμανση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...