Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 minutes ago, [weathermaniac] said:

καθίστε βρε παιδiα, δηλαδή υπάρχει αποψη για το τι ειναι βόρεια προαστια και όχι, κάτι συγκεκριμενο το οποίο το βρισκω στο google? παραξενο

Κηφισιά, Εκάλη, Θρακομακεδόνες, , Λυκόβρυση, Κεφαλάρι, Αγία Παρασκευή, Αχαρναί, Μαρούσι, Πεντέλη, Νέα Ερυθραία, Βαρυμπόμπη, Τατόι, Πεύκη, Ηράκλειο, Χολαργός, Ολυμπιακό Χωριό, Παπάγου, Φιλοθέη, Ψυχικό, Βριλήσσια, Χαλάνδρι, Μεταμόρφωση, Νέα Ιωνία, Μελίσσια

 

Αυτα ειναι τα Βορεια Προαστια της Αττικης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αθήνα αύριο θα έχει σπαστό καιρό, το πρωί κυρίως ήλιο, και μπορεί κατά το μεσημερι - νωρίς το απόγευμα να πέσει καμια σταγόνα κάπου...

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

αν κάποιος μιλάει για χιονοπτώσεις αύριο στην Αττική (έστω βόρεια προάστεια) δεν γνωρίζει απλά πράγματα μετωρολογίας ή δεν έχει δει καθόλου προγνωστικά μοντέλα και στηρίζεται στο ένστικτό του...χαχα!

Αύριο θα είμαι από το πρωι Στενή και δεν είμαι σίγουρος αν στα 400+ μέτρα θα δω καμιά νιφάδα και θα ανέβω πιο ψηλά(600+) για να είμαι σίγουρος ότι θα δω λίγο χιονάκι (δεν είμαι σίγουρος ότι θα δω ξανά φέτος...)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, ICELARISSA said:

Ψυχρες εισβολες ειχε αρκετες φετος..απλα ηταν συντομες αν εξαιρεσεις αυτη την εβδομαδα και ενα ζεστο δεκεμβρη παντως ελλειψη ψυχρων εισβολων δεν λες οτι εχουμε απλα ηταν της ταξη των -5 στα 850

Πρόπερσι θυμασαι ποσες ψυχρές εισβολες ειχε;Αμέτρητες και κάποιοι μιλούσαν για χειμωνα έκτρωμα επειδη δεν χιονισε στην πορτα τους.Φετος προς το παρων η δυναμικη του χειμωνα ειναι σε πολυ χαμηλο level και ειναι καλυτερος;Τελοσπαντων θα την ξανακάνουμε αυτη την κουβεντα σε 40 μερες περιπου.Προσωπικα ο χειμωνας φαινεται αν ειναι καλος με κυριο παράγοντα την θερμοκρασια.

Επεξεργάστηκε από south coast
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να μη θυμηθούμε τι έδιναν τα περισσότερα μοντέλα και τα υποσενάρια τους την Κυριακή που μας περασε το βράδυ (120-144 ώρες προγνωσης) για απόψε - ξημερώματα αύριο και τι τελικά γίνεται στην πράξη...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, DIMITRIS said:

Να μη θυμηθούμε τι έδιναν τα περισσότερα μοντέλα και τα υποσενάρια τους την Κυριακή που μας περασε το βράδυ (120-144 ώρες προγνωσης) για απόψε - ξημερώματα αύριο και τι τελικά γίνεται στην πράξη...

 

Εν τελει ο ευρωπαιος επεςε μεσα;Το μονο που δεν εδωσε ποτε τιποτα ηταν το Γαλλικό σε λιγότερες ωρες βεβαια Αφου ειχε αρχισει η κωλοτουμπα απο τους υπόλοιπους μικρούς…

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Η Αθήνα αύριο θα έχει σπαστό καιρό, το πρωί κυρίως ήλιο, και μπορεί κατά το μεσημερι - νωρίς το απόγευμα να πέσει καμια σταγόνα κάπου...

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

αν κάποιος μιλάει για χιονοπτώσεις αύριο στην Αττική (έστω βόρεια προάστεια) δεν γνωρίζει απλά πράγματα μετωρολογίας ή δεν έχει δει καθόλου προγνωστικά μοντέλα και στηρίζεται στο ένστικτό του...χαχα!

Αύριο θα είμαι από το πρωι Στενή και δεν είμαι σίγουρος αν στα 400+ μέτρα θα δω καμιά νιφάδα και θα ανέβω πιο ψηλά(600+) για να είμαι σίγουρος ότι θα δω λίγο χιονάκι (δεν είμαι σίγουρος ότι θα δω ξανά φέτος...)

Μα είναι κιόλας ένας τύπου καιρού που δεν ευνοεί ποτέ την Αττική, ούτε καν σε χιονιάδες

Μεταξύ δεν νομίζω να κάνει εδώ κάτι σοβαρό, άντε 3 με 4μμ

Για την στενή ίσως δεις χιονακι, έχει τώρα 4 β με 2β σημειο Δρόσου και -3 περίπου στα 850, αν γκαζωσουν λίγο τα φαινόμενα και σε συνδυασμό με το -5.5 το πρωί κάτι μπορεί να γινει, σίγουρα στα πιο ψηλά θα γίνεται χιονοπανικος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω λοιπον σας αφήνω να μείνετε αισιόδοξοι...Εγώ προσωπικά καίω Γενάρη χαλαρά αλλα για να μη σας ζαλίζω το κόβω προς το παρων το άθλημα....Καλή συνέχεια στην ανευ λόγου αισιοδοξία σας που δε βασιζεται πουθεβα παρ αμο ο σε κατι μακροπροθεσμα ...κυκλοφορία μιλάει και λέει τέλος....Καλή τύχη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Galanto said:

Εγω λοιπον σας αφήνω να μείνετε αισιόδοξοι...Εγώ προσωπικά καίω Γενάρη χαλαρά αλλα για να μη σας ζαλίζω το κόβω προς το παρων το άθλημα....Καλή συνέχεια στην ανευ λόγου αισιοδοξία σας που δε βασιζεται πουθεβα παρ αμο ο σε κατι μακροπροθεσμα ...κυκλοφορία μιλάει και λέει τέλος....Καλή τύχη 

Την αισιοδοξία που την ειδες;μυριζει νεκριλα το topic😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Galanto said:

Εγω λοιπον σας αφήνω να μείνετε αισιόδοξοι...Εγώ προσωπικά καίω Γενάρη χαλαρά αλλα για να μη σας ζαλίζω το κόβω προς το παρων το άθλημα....Καλή συνέχεια στην ανευ λόγου αισιοδοξία σας που δε βασιζεται πουθεβα παρ αμο ο σε κατι μακροπροθεσμα ...κυκλοφορία μιλάει και λέει τέλος....Καλή τύχη 

Α, γεια σου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και φτάνουμε σε κρίσιμες ώρες θέλω να ρισκάρει να μου απαντήσει κάποιος αν Σάββατο βράδυ προς Κυριακή πρωί η Μονεμβασιά θα πέσει κάτω από 6 βαθμούς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, [weathermaniac] said:

Για εδώ τελειωμένη η κατάσταση. Αν δεν έκανε τίποτα με όλα αυτά που είχαμε μεχρι στιγμής εδώ αποκλειεται να τα καταφέρει για κβ τουλάχιστον  πριν τις 25.

Σαν να έχεις ρίξει 10 βολές με 2-3 κορίνες στο μπουουλινγκ κάθε βολή με βοηθητικά σιδεράκια και ξαφνικά σου ζητάνε να κάνεις στραικ χώρος σιδεράκια, απλά θα πας στο λούκι!

Άλλο πριν τις 25.1. και άλλο "καίμε" όλο το χειμώνα. Ήμαρτον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εγω λοιπον σας αφήνω να μείνετε αισιόδοξοι...Εγώ προσωπικά καίω Γενάρη χαλαρά αλλα για να μη σας ζαλίζω το κόβω προς το παρων το άθλημα....Καλή συνέχεια στην ανευ λόγου αισιοδοξία σας που δε βασιζεται πουθεβα παρ αμο ο σε κατι μακροπροθεσμα ...κυκλοφορία μιλάει και λέει τέλος....Καλή τύχη 

Καλησπέρα. Με όλο το σεβασμό, δεν μπορείς να μας κρίνεις απαξιωτικά επειδή παραμένουμε αισιόδοξοι. ΝΑΙ υπάρχουν αρνητικά στοιχεία, όμως είμαστε μέσα στο χειμώνα, δεν θα τον ξεγράψουμε τόσο απλά. Και στην τελική, σε κάτι που μας αρέσει, ΝΑΙ θα έχουμε και τυφλές ελπίδες! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, South καυσωνάκιας said:

Μιας και φτάνουμε σε κρίσιμες ώρες θέλω να ρισκάρει να μου απαντήσει κάποιος αν Σάββατο βράδυ προς Κυριακή πρωί η Μονεμβασιά θα πέσει κάτω από 6 βαθμούς...

κυριακη ξημερωματα οριακα ναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντουάν παιδί μου μην με παρεξηγείς παιδάκι μου...όλες οι φωνές χρειάζονται..μην ξαναγράφω τα ίδια κάθε μέρα...😋...δες το ευρωπαϊκό πχ που τρέχει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Άλλο πριν τις 25.1. και άλλο "καίμε" όλο το χειμώνα. Ήμαρτον.

Καλά ρε ναι. Δεν έκαψα όλο τον χειμώνα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αντουάν παιδί μου μην με παρεξηγείς παιδάκι μου...όλες οι φωνές χρειάζονται..μην ξαναγράφω τα ίδια κάθε μέρα...😋...δες το ευρωπαϊκό πχ που τρέχει...

Βαγγέλη πρέπει να μας χιονίζει παιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, south coast said:

κυριακη ξημερωματα οριακα ναι

Πόσο οριακά γιατί παίζει ρόλο.

Δε θέλουμε να πέσουμε κάτω από 5.8 βαθμούς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...