Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ens_image.php?geoid=52137&var=201&run=0&

Για μετά τα ens δεν σημαδεύουν κάποια περίοδο, οπότε υπομονή να δούμε τι θα δώσει η διαταραχή του ΣΚ και βλέπουμε για μετά. Για την φωτοβολίδα υπάρχει άπλετος χρόνος πάντως απλά σίγουρα υπάρχει μια δυσαρέσκεια που έρχονται κακοκαιρίες και παίρνουμε από ελάχιστα ως τίποτα. Προχωράμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με κάποιες βελτιώσεις τα κεντροβόρεια είναι μέσα στο παιχνίδι για κάτι αξιοπρεπές, αφού αρκεί κατ'αρχήν το ψύχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Kosmas34 είπε:

Θα ήμουν περισσότερο αν ερχόμουν και έφερνα και το 4χ4 γιατί εδώ πάνω το χω πάρει απόφαση ότι σωστό χιόνι δεν θα ξαναδώ 😂😂🥹

Το χουμε το 4χ4 για φετος απ την αχιονια..

Δεν χιονιζομαστε με προσηνεμο καιρο καιρο ουτε η λαμια φιλε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια καλή περίπτωση έτσι όπως έχει στηθεί θα ήταν να βγάλει όσο περισσότερο υετό γίνεται για χιόνι από Καρδίτσα-Λάρισα και πάνω που είναι ηπειρωτικές και δεν θέλουν και το άπειρο κρύο, και ας έχω βροχή εδώ, δεν πειράζει. Θα περιμένω τον Φλεβάρη στην γωνία ως συνήθως όταν δεν θα ασχολείται κανείς 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα δούμε σήμερα πως θα κάτσουν...είναι οι τελευταίες ώρες πάνω από τις 100 που μπορούν να παίξουν σημαντικές αλλαγές...ήδη το σικον που τρέχει από το πρώτο ΦΡΕΙΜ και το συνεχίζει ως τώρα έχει σημαντικές αλλαγές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snowparty είπε:

Το χουμε το 4χ4 για φετος απ την αχιονια..

Δεν χιονιζομαστε με προσηνεμο καιρο καιρο ουτε η λαμια φιλε.....

Θανάση αυτό που έρχεται δεν είναι προσήνεμο άσχετα εάν κατάληξη εκεί...με εκτεταμένο χαμηλό από δυτικά με εμποδιστη σχεδόν ανύπαρκτο δεν είναι προσήνεμο...μπορεί να κατάληξη εκεί βέβαια αλλά ξεκινάει από πάνω...στο καλό σενάριο με χιόνι πεδινό στο κακό με χιόνι ημιορεινο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Canadathens13 είπε:

Έχει ξεκινήσει ήδη το πολικό εξπρές άπιστοι 

Θα χιονιστεί ο Δίας!!!

Μωρέ ο Δίας στα 2900 που κάθεται μια χαρά θα χιονιστεί. το θέμα οι από κάτω να δουν τίποτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μια καλή περίπτωση έτσι όπως έχει στηθεί θα ήταν να βγάλει όσο περισσότερο υετό γίνεται για χιόνι από Καρδίτσα-Λάρισα και πάνω που είναι ηπειρωτικές και δεν θέλουν και το άπειρο κρύο, και ας έχω βροχή εδώ, δεν πειράζει. Θα περιμένω τον Φλεβάρη στην γωνία ως συνήθως όταν δεν θα ασχολείται κανείς 😛

Είναι κακές αυτές οι Τ για Βόλο; Ένα -7 δεν θέλετε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Το χουμε το 4χ4 για φετος απ την αχιονια..

Δεν χιονιζομαστε με προσηνεμο καιρο καιρο ουτε η λαμια φιλε.....

Δεν έχει δει η Λαμία χιόνι τα τελευταία 3 χρόνια; Είχα την εντύπωση ότι τα πηγαίνατε πολύ καλά! Γενικά στον υετο είστε σε πολύ καλύτερη μοίρα από εμάς, έχετε όμως συνήθως θέμα με το ψύχος που εμείς το έχουμε σε αφθονία αλλά μαζί με αστέρια 😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιονοσκεπής είπε:

Είναι κακές αυτές οι Τ για Βόλο; Ένα -7 δεν θέλετε;

το -7 καλό είναι ειδικά αν έχει ΒΔ αλλά χαιρετάει ο υετός. Σχεδόν το σύνολο του υετού πέφτει με μετριο-κακές Τ. Απλά το είπα με το σκεπτικό να δώσει υετό για ΚΒ και ας ανέβουν και λίγο οι Τ (γιατί συνήθως έτσι γίνεται). Εδώ με τέτοιο Αζορικό σοβαρό χιόνι δεν πέφτει έτσι και αλλιώς. Ας ρίξει μέσα στην Θεσσαλία που έχουν και μικρότερες απαιτήσεις σε ψύχος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

το -7 καλό είναι ειδικά αν έχει ΒΔ αλλά χαιρετάει ο υετός. Σχεδόν το σύνολο του υετού πέφτει με μετριο-κακές Τ. Απλά το είπα με το σκεπτικό να δώσει υετό για ΚΒ και ας ανέβουν και λίγο οι Τ (γιατί συνήθως έτσι γίνεται). Εδώ με τέτοιο Αζορικό σοβαρό χιόνι δεν πέφτει έτσι και αλλιώς. Ας ρίξει μέσα στην Θεσσαλία που έχουν και μικρότερες απαιτήσεις σε ψύχος.

Όντως εδω είμαστε πιο σίγουροι, ααν παμε σε σενάριο παιου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Όντως εδω είμαστε πιο σίγουροι, ααν παμε σε σενάριο παιου 

Έτσι. Αυτός είναι ένας στόχος που κάπως είναι εφικτός. Έστω και 5εκ να σας κάνει μια χαρά είναι με βάση τη σαπίλα που έχουμε μέχρι στιγμής, και μετά βλέπουμε για το καλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Χειρότερο το σικον στον Αυλώνα...αυτό θα γίνεται σήμερα και αύριο .μια θα πετάνε μύτη μία όχι...

Βαγγέλη αιρχαιται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν να βλέπω τα ένς του Ευρωπαίου την προηγούμενη εβδομάδα. 

Σχεδόν ίδια διαγράμματα.

Οπότε λίγο πολύ ξέρουμε όλοι όλοι θα πάρουμε. -3 με -4 στα 850hPa

με περισσότερο υετο ισωςens_image-27.png.3e8f274c48fd7ed2d9fef2c827a6e18e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

ethnikos-star-mister-mpoutia.gif.5961ae30bf55d1b37f988f4bf65c8848.gif

Οταν ρε φιλε εχεις την προθεση να μου την πεις και μιλας σοβαρα και σου ανταπαντω σοβαρα μη μου ανεβαζεις ####..Με υποτιμας ανευ λογου και δημοσια..Και για πλακιτσα να το κανες ηταν ατοπο..Οταν πριν μου τη λες δημοσια...Σαγαπαω κατα τ αλλα.Θα τα πουμε..Ξαναμπαινω μεσα...Σορυ απ ολους παιδες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Οταν ρε φιλε εχεις την προθεση να μου την πεις και μιλας σοβαρα και σου ανταπαντω σοβαρα μη μου ανεβαζεις ####..Με υποτιμας ανευ λογου και δημοσια..Και για πλακιτσα να το κανες ηταν ατοπο..Οταν πριν μου τη λες δημοσια...Σαγαπαω κατα τ αλλα.Θα τα πουμε..Ξαναμπαινω μεσα...Σορυ απ ολους παιδες..

Σάκη μου στο διόρθωσα λίγο το μήνυμα σ ένα σημείο...οκ😋?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυλωνας μαλλον δεν θα κατεβει αλλα κρυο θα κατεβει οποτε οι βορειοι ειμαστε στο παιχνιδι... Εστω μια πετσα να κανει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...