Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Για τα μακρινά το αικον έχει το ίδιο πρόβλημα με το 6αρι του τζιφου, δηλαδή η ψυχεη εισβολή θα εσκαγε Ατλαντικό. Για τα κοντινά τουμπαρει ι τζιφος, αλλά το κρύο θα έρθει απλά με την λογική 6αριου ευρωπαϊκού 

Μισέλ για πες.. αλλά νέα??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Avalanche είπε:

Χιονομανα 15ετιας....

αρχίζει και τρέμει η Δροσοπηγή του αξιότιμου....🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Δεν μπορείς να φανταστείς τι μούχλα έχουμε φάει Χαλκίδα και να βλέπεις την Θήβα να βάζει 30ποντα με 0,5 και 0 βαθμούς και εμείς με 2,5 να μουλιάζουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

Χιονομανα 15ετιας....

αρχίζει και τρέμει η Δροσοπηγή του αξιότιμου....🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Μαζι με το internet ηρθαν τα χιόνια στην Θήβα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Δεν μπορείς να φανταστείς τι μούχλα έχουμε φάει Χαλκίδα και να βλέπεις την Θήβα να βάζει 30ποντα με 0,5 και 0 βαθμούς και εμείς με 2,5 να μουλιάζουμε

Άλλαξε πόλη .. προλαβαίνεις...νέο παιδί είσαι,στο άνθος της ηλικίας σου..να αγαλιάσει η πσυχουλα σ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε λιγο βγαινει στο μεγκα ο καλλιανος 

απλα ενημερωτικα

Από το τιποτα που διαφαινοταν πριν λιγες μερες θα εχουμε μια ωραια χιονοεκπληξη

Ας το χαρουμε λοιπον!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eν τω μεταξύ τωρα που το κοιτάω εδώ στούπωνε και το έστρωνε πέρσι στη Βαρβάρα ( στις 5/02, πρωινες - πρωτες μεσημβρινες ωρες ) με ένα σκάρτο -5 στα 850... Ξέρουμε γιατί;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Berdon είπε:

Eν τω μεταξύ τωρα που το κοιτάω εδώ στούπωνε και το έστρωνε πέρσι στη Βαρβάρα ( στις 5/02, πρωινες - πρωτες μεσημβρινες ωρες ) με ένα σκάρτο -5 στα 850... Ξέρουμε γιατί;

Πολύ υετός και ΒΔ άνεμος και καλά 500αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Berdon said:

έχουμε κλείσει σχεδόν 12 μήνες αχιονίας, ακραία πράγματα...😝

Για μένα είναι βαθύτερο το θέμα. Δηλαδή οκ στην Αθήνα μένω και στο λεκανοπέδιο τόσα χρόνια. Οκ ξέρω δεν είναι εύκολο να το δω να πέφτει πόσο μάλλον να το στρώσει κιόλας. Αλλά αυτό το πράγμα που στην ουσία δεν έχουμε καν χειμώνα μου τη σπάει! Θέλω κρύο, βροχές, συννεφιές, χιόνια στα ορεινά, αέρα βορειάδες κτλ κτλ! ΘΕΛΩ ΧΕΙΜΩΝΑ όπως παλιά. Όχι 2 μέρες ξευτόκρυο και μετά 10 μέρες 15 βαθμούς και ήλιο! Ζητάω πολλά? Μάλλον ναι όπως φαίνεται τα τελευταία χρόνια.  Οπότε αφού και αυτό δύσκολο έχει καταντήσει ΦΕΡΕ χιονονιφάδες να τις δω έστω για λίγο να ξεκ#$%^ωσω και μετά πάλι ήλιο 😛 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, snow_evia είπε:

Πολύ υετός και ΒΔ άνεμος και καλά 500αρια

Ναι σωστά,ετσι κι αλλιως όταν άρχισε το πρωί ισχυρή βροχή το γύρισε απευθείας σε χιόνι... Πρέπει να είχαμε ένα -4,5+ τότε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζίφος στο 12αρι περισσότρο καλός είναι για την ΑΘήνα αφού η συγκλιση είναι σχεδόν από πάνω της και όχι στην Βοιωτία.. Απλά θ έχει μικρότερη διάρκεια η συνολική διαταρχή. το ούκμο παραμένει το χειρότερο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λιγο δυτικα ο ενας λιγο ανατολικα ο αλλος,θα ρθει το πολυποθητο...!!Οαση θα ναι μεσα στη καιρικα ανια που ζουμε μηνες τωρα...Η μπεμπα θα φερει τη μπομπα...

Απο 6 μηνων θα τη μαθω να ανταποκρινεται στα "κακα"12αρια...🤣Καλος ο τζιφος..Μας κρατα στο παιχνιδι...

0c3a6d662cbd5aa3eaf92c5b7f45e652.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Avalanche είπε:

Μισέλ για πες.. αλλά νέα??

Με περιμένουν σε προσηνεμο τσιμπούσι. Απλά ελπίζω να μην είμαι εγώ το φαγητό😌😹

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Eν τω μεταξύ τωρα που το κοιτάω εδώ στούπωνε και το έστρωνε πέρσι στη Βαρβάρα ( στις 5/02, πρωινες - πρωτες μεσημβρινες ωρες ) με ένα σκάρτο -5 στα 850... Ξέρουμε γιατί;

Γτ μενεις στο δασος χαιδαριου..αναμεσα σε δυο βουνα..και στο δαφνι το ιδιο...στο αιγαλεω που νε διπλα μεγαλες διαφορες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Ναι σωστά,ετσι κι αλλιως όταν άρχισε το πρωί ισχυρή βροχή το γύρισε απευθείας σε χιόνι... Πρέπει να είχαμε ένα -4,5+ τότε

Ναι φαντάσου εδώ στα 50μ είχα μια πετσα το μεσημέρι και γύρω στα 30μμ χιονουετου , μετά το απόγευμα έπεσε η ένταση και ο άνεμος έγινε ΒΑ και το γύρισε σε βροχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Harrius είπε:

Για μένα είναι βαθύτερο το θέμα. Δηλαδή οκ στην Αθήνα μένω και στο λεκανοπέδιο τόσα χρόνια. Οκ ξέρω δεν είναι εύκολο να το δω να πέφτει πόσο μάλλον να το στρώσει κιόλας. Αλλά αυτό το πράγμα που στην ουσία δεν έχουμε καν χειμώνα μου τη σπάει! Θέλω κρύο, βροχές, συννεφιές, χιόνια στα ορεινά, αέρα βορειάδες κτλ κτλ! ΘΕΛΩ ΧΕΙΜΩΝΑ όπως παλιά. Όχι 2 μέρες ξευτόκρυο και μετά 10 μέρες 15 βαθμούς και ήλιο! Ζητάω πολλά? Μάλλον ναι όπως φαίνεται τα τελευταία χρόνια.  Οπότε αφού και αυτό δύσκολο έχει καταντήσει ΦΕΡΕ χιονονιφάδες να τις δω έστω για λίγο να ξεκ#$%^ωσω και μετά πάλι ήλιο 😛 

Σωστός....αυτό που λες ας πούμε πως πρόκειται για έναν παλιακό χειμώνα... Από αυτούς που μας έχουν λείψει. 

Χιόνια σε ορεινα, ημιορεινα και βροχαρες σε εμας! Τι άλλο να ζητήσεις... Για αυτό λέω,  ο χειμώνας του 62 - 63 π.χ. τα είχε ΌΛΑ αυτά συν κάποια πεδινά συμπεριλαμβανομένης της Αθήνας. Αλλά πριν απο τα χιονια και σε πιο πεδινα είχε προηγηθει χειμώναρος με ολη τη σημασια της λέξης!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως εχετε καλομαθει πολυ στην αττικη ..αν ερχόταν τετοια σύστημα πριν το 2021 θα γινόταν εδω ήδη σε 30 λεπτα θα δεν πάει σβάρνα 5,6 σελίδες...Τώρα υποτονικοι,, χορτασμενους σας βλέπω χαχαχαχ

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με cape παρακαλω! αν παρουμε κατι εδω θα ειναι παλι λογω ραγδαιοτητας. 

Με βαση τον τζιφο βεβαια...102-505GR.gif.c5ac54a71973198c5f64df073f7bffa4.gif

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...