Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βελτίωσε ο Ευρωπαίος σε σχέση με το πρωινο του τρέξιμο αλλά προτιμώ Τζίφο, θερμοκρασιακα είναι καλύτερο

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Το εχω πει, το εχω γραψει να το ξαναπω κ να το ξαναγραψω. Το επιπεδο παγ ΜΟΝΟ του σε ελεύθερη δλδ ατμοσφαιρα ειναι ΑΧΡΗΣΤΟ. Εσυ θες το πραγματικο επ. Παγοποιησης που εχει ενσωματωσει την υγρασια δλδ το σ.δροσου να το πω πρόχειρα. Αυτο λοιπον το βραδυ της Δευτερας θα ειναι στα 250 κ την Τριτη στα 200. Τι σημαίνει αυτο; Αν εχουμε ικανοποιητικό υετο θα ασπριζουν οι ευκολες μπορει κ ολική απο τα 250 τη Δευτερα  με 200 την Τριτη. Νιφαδες θα πεφτουν μεχρι περιπου τα 100μ. 

Να βοηθησω λιγο ακομα.Το επ.παγοποιησης στα μοντελα ειναι το υψος οπου περναει η ισοθερμη του 0°.Οταν βλεπει την παρνηθα σαν υψωμα των 550μ. τοτε αυτο ειναι αχρηστο πρακτικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πιο βδ ο ευρωπαίος από τζίφο.. χαχαχα

έχουμε να δούμε πολλά ακόμη και οι 90 ώρες φαντάζουν προγνωστική αιωνιότητα...χαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, DIMITRIS said:

τεράστιες διαφορές στον Α στις 120 ώρες ανάμεσα σε παιο - τζίφο

ECE1-120.GIF?25-0

gfseu-0-120.png?12

Σαν αποτέλεσμα Δημήτρη ειναι πολυ κοντά ομως παρ ολο που εχει την σύγκληση λιγο πιο δυτικα.Καλα παμε αύριο το πρωι θα εχει και αλλη βελτίωση πιστεύω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, south coast είπε:

Σαν αποτέλεσμα Δημήτρη ειναι πολυ κοντά ομως παρ ολο που εχει την σύγκληση λιγο πιο δυτικα.Καλα παμε αύριο το πρωι θα εχει και αλλη βελτίωση πιστεύω

Μακάρι, απλά φοβάμαι με ό,τι έχει συμβεί φέτος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΕΚΤΑΚΤΟ!!

Μου ηρθε μηνυμα απο το Υπουργειο Εθνικης Αμυνας...Κατοπιν νεωτερας εξελιξης στο 12αρι του Ευρωπαικου μοντελου,οι απανταχου προσηνεμοι κατοικοι εντος Ελλαδος καλουνται να δηλωσουν αμεσα την παρουσια τους στο weather club..

Ο στρατηγος George snowman οφειλει να ανοιξει θεμα ειδικης προσηνεμης κακοκαιριας απο Κυριακη 28/01 και πριν την ελευση του στο τσιμπουσι στο γνωστο προσηνεμο στεκι"Μπαιρακι".

Τυχον παρουσιες απο μη προσηνεμες περιοχες θα συλλαμβανονται και εκδιωκονται...Απο σημερα και επισημως τα προσηνεμα τιθενται σε καθεστως γενικης επιστρατευσης!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Ας μου απαντήσει κάποιος 

Ασήμαντα πράγματα γκάρυ, λογικά υετός στα γύρω βουνά ορογραφικός θα είναι...

 

 

Ευρωπαίος από διάταξη και μόνο θα πρέπει να είναι καλός για Μαγνησία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Berdon είπε:

Πολύ ωραία ανάλυση φίλε μου. Μπράβο 

Να σαι καλα, και...στις επαλξεις απο Δευτερα απογευματακι.Η θα μου το στειλεις η θα σου το στειλω.Οταν ριχνει στα ψηλα του Χαιδαριου μετα απο 5-10' πιανει και εδω🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

έχουμε να δούμε πολλά ακόμη και οι 90 ώρες φαντάζουν προγνωστική αιωνιότητα...χαχα.

Δεν ξέρω αν το έχουμε πάρει χαμπάρι, αλλά εχθές πήρξε αναταλλαγή σεναρίων από εχθές με σήμερα 2 φορές.. Ωστόσο σαφώς η συνολική εικόνα είναι η δημιουργία του ουκρανικού αντικυκλώνα. Για εμένα δεν υπήρξε κάποιος σαφής νικητής, βέβαια, υπήρξε σαφής ηττημένος, ούκμο, αικον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Δεν ξέρω αν το έχουμε πάρει χαμπάρι, αλλά εχθές πήρξε αναταλλαγή σεναρίων από εχθές με σήμερα 2 φορές.. Ωστόσο σαφώς η συνολική εικόνα είναι η δημιουργία του ουκρανικού αντικυκλώνα. Για εμένα δεν υπήρξε κάποιος σαφής νικητής, βέβαια, υπήρξε σαφής ηττημένος, ούκμο, αικον.

συμφωνώ απόλυτα και περισσότερο για το ουκμο και ικον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την σύγκλιση δεν μπορείς να είσαι βέβαιος. Μόνο nowcast. Πέρσι ο Τζιφος έδινε το παρακάτω 4 μερες πριν την Βαρβάρα. Που έκατσε; Στην Θήβα.

Φέτος την δίνει στην Θήβα. Που θα κάτσει;;;;;  Πάλι στην Θήβα.

SmartSelect_20240125_203116_Gallery.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ελπίζω σε διατήρηση των καλών φαινομένων και αν δεν αλλάξει κάτι σημαντικά θα είναι ωραία για βόλτα για καφέ στη Στενή τη Δευτέρα απόγευμα μετά τη δουλεία...χμ...

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...