Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η βάρδια....των εξαρτημένων σε διάφορες ουσίες...ξαναχτυπά....!!all time clasic.......ιστορικά όμως θα περιμένω...την βάρδια του 18 ζ της Κυριακής.....εδώ οι χειριστές της βάρδιας καθώς βλέπουν το τρέξιμο που βγάλανε...

 

MV5BMDFiMmY2NTktZmQ3YS00OWUyLWJjNjktMzQzOWY0MDYzYzdlXkEyXkFqcGdeQXVyNTA4NzY1MzY@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνοπτικα για 18αρι. 

Ολα πανε μια χαρα. Ομως

Δεν μου αρεσε η κλιση της ψυχρης λιμνης. Για αττικη τη θελουμε να μας ερχεται πιο καθετα να μας ερχεται δλδ απο ΒΑ κ οχι με πιο Ανατολικη συνιστωσα. 

Μου αρεσε οτι βγαζει στο λεκανοπέδιο πρωι εως απογευμα Δευτερας επιφανειακο ΒΔ αρα παμε για εκπληξεις. Μπορει δλδ να χιονιζει Συνταγμα με -5 κ βορεια Αττικη στα 300 να βρεχει ( γυριζει βραδυ σε χιονι)

Αν η συγκλιση δεν μας προδωσει βλεπω χιονοστρωση ως τις παρυφες του κεντρου την Τρίτη

Αυτα προς το παρον

ΠΑΜΕΓΕΡΑ ΠΑΜΕΛΕΥΚΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Άντε ήρθε ο Κοσμάς και θα σας φέρει το χιόνι...😋

Βαγγέλη πως το βλέπεις το πράμα θα έχουμε κάτι πραγματικά δυνατό Φλεβάρη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Άντε ήρθε ο Κοσμάς και θα σας φέρει το χιόνι...😋

Βαγγελαρα δευτερη χρόνια ειμαι Λαμία και βλέπω 2η φορά παει να ξανάρθει! 🤣 ελάτε κάτω να το φέρουμε μαζι, χαχα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πούμε κάτι εδώ γιατί πλέον παίζουμε με χιλιόμετρα και μικρές βελτιώσεις που δύναται να δώσουν χιονόπτωση ακόμα και κάτω απ' τα 200 μέτρα, μην ξεχνάτε ότι πριν 4 μέρες δεν υπήρχε καν κακοκαιρία! Οπότε και να χαλάσει λίγο πάλι παίρνουμε κάτι που δεν φαντάστηκαμε καν. Μακάρι να επικρατήσει το ευνοϊκότερο σενάριο, την Δευτέρα αν επικρατήσουν τα σενάρια που δείχνουν τα κύρια με την είσοδο της Μπούκας με ΒΒΔ επιφάνειας ενδέχεται να δούμε και τα χαμηλότερα ύψομετρα χιονόπτωσης όλης της κακοκαιριας παρότι τα 850 δεν πιάνουν εκεί πικ!

Μεγάλες διαφορές μέσα στον νομό όπου στα ανατολικά ελέω ΒΑ τα υψόμετρα επιβίωσης νιφαδας θα ναι σημαντικά ψηλότερα απ' ότι στην δυτική Αττική που έχει καλύτερες πιθανότητες μέχρι πολύ χαμηλά υψομετρα

Επεξεργάστηκε από KapelosG
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Gary είπε:

Βαγγέλη πως το βλέπεις το πράμα θα έχουμε κάτι πραγματικά δυνατό Φλεβάρη?

Ακόμη δεν έχουμε κάτι χειροπιαστό Γκάρυ...5 με 10 κάτι φαίνεται ότι θα γίνει και αυτό κοιτάμε μπας και πάρουμε δυνατό σήμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, icestorm είπε:

Συνοπτικα για 18αρι. 

Ολα πανε μια χαρα. Ομως

Δεν μου αρεσε η κλιση της ψυχρης λιμνης. Για αττικη τη θελουμε να μας ερχεται πιο καθετα να μας ερχεται δλδ απο ΒΑ κ οχι με πιο Ανατολικη συνιστωσα. 

Μου αρεσε οτι βγαζει στο λεκανοπέδιο πρωι εως απογευμα Δευτερας επιφανειακο ΒΔ αρα παμε για εκπληξεις. Μπορει δλδ να χιονιζει Συνταγμα με -5 κ βορεια Αττικη στα 300 να βρεχει ( γυριζει βραδυ σε χιονι)

Αν η συγκλιση δεν μας προδωσει βλεπω χιονοστρωση ως τις παρυφες του κεντρου την Τρίτη

Αυτα προς το παρον

ΠΑΜΕΓΕΡΑ ΠΑΜΕΛΕΥΚΑ

Ευχαριστούμε πολύ περιμένουμε και την αυριανή εκτίμηση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Ακόμη δεν έχουμε κάτι χειροπιαστό Γκάρυ...5 με 10 κάτι φαίνεται ότι θα γίνει και αυτό κοιτάμε μπας και πάρουμε δυνατό σήμα.

Έχουμε 2 βδομάδες μέχρι τότε. Υπομονή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Πιστεύετε ότι όντως μπορεί να βγει για εδώ ή απλά είναι το γνωστό 18αρι;

Εγώ πάντως κρατάω χαμηλές προσδοκίες, για μενα πιο πιθανό παραμένει είτε το σενάριο ΒΑ-νεφοδιαλυτής ειτε ύπαρξη φαινομένων αλλά λόγω ΒΑ η Τ θα διατηρείται ψηλά και μόνο χιονόνερο… Ας δείχνει ότι θέλει το 18αρι χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για φθιωτιδα ειναι εντελως λαθος οι χαρτες υετου..

Μονο αν.φθιωτιδα...καμια χιονομπορα σε περιφερειακο λαμιας και παλι με πολυ τυχη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, yiannis_volos said:

Πιστεύετε ότι όντως μπορεί να βγει για εδώ ή απλά είναι το γνωστό 18αρι;

Κι ότι θα έγραφα σχετικά με αυτό. Θεωρώ ότι είναι το πιο ακραίο σενάριο και από αύριο θα τα μαζέψει πάλι προς νοτιοανατολικά μας.

Βέβαια με το Βόλο ποτέ δεν ξέρεις. 6ος χειμώνας είναι που βρίσκομαι εδώ, δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλλον εκτός από τη συνάντηση της Αθήνας με βλέπω να χάνω και τις νιφαδούλες. Πάντως τι πολύ τι λίχο πάντα έχει ενδιαφέρον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Πιστεύετε ότι όντως μπορεί να βγει για εδώ ή απλά είναι το γνωστό 18αρι;

Γιάννη ο δεύτερος στροβιλισμός...δίνει χαμηλό....λίγο πιο κάτω από το Κεντρικό Αιγαίο..σε αυτήν την περίπτωση είστε πρωταγωνιστές...,εδώ απόψε μας έδειξε Λάρισσα...,η τάση ειναι ενίσχυση μέσα στο Αιγαίο...περιμένουμε....και οι ωρες είναι ακόμα αρκετές να βελτιωθεί!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Για φθιωτιδα ειναι εντελως λαθος οι χαρτες υετου..

Μονο αν.φθιωτιδα...καμια χιονομπορα σε περιφερειακο λαμιας και παλι με πολυ τυχη...

Εχουν δυτικισει παντως πολυ..και βγαζει και μια δευτερευον μικροτερη συγκλιση κεντρικη στερεα..λιγο λιγο να γινει ευρυτερος ο προσηνεμος και να μπουν κ αλλες περιοχες μεσα..και  θεσσαλια και δυτικη μακεδονια και χαλκιδικη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως μεγάλο +++ είναι πως η όλη ιστορία για εδώ φαίνεται να εξελίσσεται αργά το απόγευμα/βραδυ της Δευτέρας μέχρι και το πρωί της Τρίτης. Συνεπώς, ο,τι γίνει, θα γίνει νύχτα.

8 λεπτά πριν, allematic είπε:

Βέβαια με το Βόλο ποτέ δεν ξέρεις. 6ος χειμώνας είναι που βρίσκομαι εδώ, δεν έχω κανένα παράπονο μέχρι τώρα.

Δεν έχεις παράπονο γιατί ετυχες να βρίσκεσαι εδώ σε μια πλέον αξιοπρεπή 6ετία χαχα. Αν ήσουν στον Βόλο το 2007-2013 θα νόμιζες ότι ήσουν σε άλλη πόλη καιρικά, νομίζω διαχρονικά είναι/ήταν από τις χειρότερες περιόδους για την πόλη στο θέμα του χιονιού, εάν όχι η χειρότερη!

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Tolisk20 είπε:

Εχουν δυτικισει παντως πολυ..και βγαζει και μια δευτερευον μικροτερη συγκλιση κεντρικη στερεα..λιγο λιγο να γινει ευρυτερος ο προσηνεμος και να μπουν κ αλλες περιοχες μεσα..και  θεσσαλια και δυτικη μακεδονια και χαλκιδικη..

Για μας το βλεπω πολυ δυσκολο ..δεν ξερω για αλλου....

Η οθρυς δεν αφηνει να περασει τπτ σε μας οσο και να δυτικησει...ισα ισα θα γινει καλυτερος χιονιας αν.φθιωτιδας...

Για μενα επιτυχια ειναι η συννεφια και καποια στιγμη καποιος ορογραφικος υετος.....συνηθως ετσι γινεται....

Επεξεργάστηκε από Snowparty
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ελάχιστη Κάσος από yr.no Δευτέρα ξημερώματα προς Τρίτη.

Κλείδωσε ο χιονιάς πεδινής Αττικής. Τέλος λέμε. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...