Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Σοβαρα ρε βαγγελη τωρα?

Στις 300 φευγα ωρες?

Μπορείς να διαβάσεις και πιο πίσω Σπύρο.Για να φτάσει ένα αποτέλεσμα στις 300 ώρες που λες πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα στις 140 πχ που σε αυτό το ραν έγιναν..οπότε έχει βάση ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και επίσης τι θα πει επιστημονικά στοιχεία...εάν βλέπουμε μεταβλητές που αλλάζουν η όχι και το μόνο ας το πούμε επιστημονικό είναι οι δείκτες που εδώ και μέρες είναι θετικοτατοι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσον αφορά κεντρο-νοτια-Πειραιας δεν φαίνεται να χιονίζει, ίσως δούμε κανένα χιονόνερο σε αυτές τις περιοχές. Το όλο παιχνίδι φαίνεται να γίνεται ΒΠ, υπερβόρεια Αττική και στα βουνά.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επίσης όσον αφορά εμένα έχω τραβήξει κακοκαιρίες και από τις 250 ώρες..δεν βλέπω συνέχεια κακοκαιρίες αλλά ψάχνω συνέχεια να βρω χρονικά διαστήματα...οποίος θέλει σχολιασμό 72 ωρών μπορεί να προσπερνά ότι δεν τον ενδιαφέρει...ΝΑΙ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΔΚΒ ΓΘΑ ΧΙΟΝΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΘΑΛΑΣΑ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Μπορείς να διαβάσεις και πιο πίσω Σπύρο.Για να φτάσει ένα αποτέλεσμα στις 300 ώρες που λες πρέπει να γίνουν κάποια πράγματα στις 140 πχ που σε αυτό το ραν έγιναν..οπότε έχει βάση ...

Βαλε μου τον χαρτη στις 140 ωρε ρε βαγγελη να δουμε την αλλαγη που μας περιγραφεις

Επιπλεον αυτο το πραγμα που ξεσηκωνετε τον κοσμο εδω μεσα, χωρις να υπαρχει κατι βασιμο και ουσιαστικο στους χαρτες, θα πρεπει να τελειωσει

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

χθεσινο 12 αρι τζεμ σημερινο 6 αρι τζιφου φαινεται ξεκαθαρα διαταξη για κεντροβορια 

Η μεταβλητοτητα στους χαρτες και στα προγνωστικα μοντελα στις τοσες ωρες που προσπαθεις να μας παραθεσεις ,με απολυτη σιγουρια εδω μεσα ,ειναι χαωδης

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, agnostos said:

Όσον αφορά κεντρο-νοτια-Πειραιας δεν φαίνεται να χιονίζει, ίσως δούμε κανένα χιονόνερο σε αυτές τις περιοχές. Το όλο παιχνίδι φαίνεται να γίνεται ΒΠ, υπερβόρεια Αττική και στα βουνά.

 

Εξαιρετικά απίθανο στα πεδινά κάτω από Μαρούσι... χιονόστρωση από Κηφισιά και πάνω, εμείς μπορεί μία πετσούλα ανάλογα με το που μένει ο καθένας, διαφορετικά συμπεριφέρεται η Νέα Κηφισιά διαφορετικά η Νέα Ερυθραία... αυτή είναι η μαγεία του καιρού το απρόβλεπτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Και επίσης τι θα πει επιστημονικά στοιχεία...εάν βλέπουμε μεταβλητές που αλλάζουν η όχι και το μόνο ας το πούμε επιστημονικό είναι οι δείκτες που εδώ και μέρες είναι θετικοτατοι...

Δηλαδη θα το κανουμε φορουμ που θα σπερνει  φεικ νιους εδω μεσα?

Αν προσωπικα το γουσταρεις αυτο,εγω παω  πασο

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Αυτα καλο θα ηταν να μην γραφονται χωρις βασιμα και επιστημονικα στοιχεια

Σοβαρευτειτε

Και θα συμπλήρωνα στο εύστοχο σχόλιο του Σπυρου,  κάποια επαναστατικά,   καλό θα ήταν να εκλείπουν..

λίγη προσοχή στις εκφράσεις μας δεν θα ηταν κακο..ας μην παρασυρόμαστε απο τον ενθουσιασμό μας,..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Βαλε μου τον χαρτη στις 140 ωρε ρε βαγγελη να δουμε την αλλαγη που μας περιγραφεις

Επιπλεον αυτο το πραγμα που ξεσηκωνετε τον κοσμο εδω μεσα, χωρις να υπαρχει κατι βασιμο και ουσιαστικο στους χαρτες, θα πρεπει να τελειωσει

 

Τι λες μωρέ τώρα?θα κάνουμε ότι θέλουμε εφ όσον δεν προσβάλλουμε κανέναν..οποίος θέλει διαβάζει οποίος θέλει όχι .Πάνε πίσω και διάβασε ποια μεταβλητή λέω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

εγω λεω τι βλεπω τωρα αυτην την στιγμη τωρα για αυριο μεθαυριο εχει ο θεος τι θα δειχνουν ολα τα μοντελα αλλα τα κεντροβορια μεσα στον φλεβαρη θα παιξουν τιν μεγαλυτερη μπαλα 

Μας δουλευεις ?

Πριν εγραφες με απολυτη σιγουρια οτι θα γινει αυτο

Και τωρα μας αναφερεις οτι αυριο μεθαυριο δεν ξερουν τι θα δειχνουν τα μοντελα?

\Οπωτε μας τρολαρεις κανονικα

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Τι λες μωρέ τώρα?θα κάνουμε ότι θέλουμε εφ όσον δεν προσβάλλουμε κανέναν..οποίος θέλει διαβάζει οποίος θέλει όχι .Πάνε πίσω και διάβασε ποια μεταβλητή λέω 

Σοβαρα ρε ανθρωπε?αφηνεις τον αλλο να σπερνει φεικ νιους και θες να μου την μπεις και απο επανω τωρα?

Εδω ειναι μεν σχολιασμος χαρτων ενοειτε και με χαβαλε τις περισσοτερες φορες

Αλλα οχι και να ταζω κλειδωμενα χιονια εξω απο την πορτα μου,χωρις βασιμα στοιχεια για να τραβαω τα βλεμματα εδω μεσα

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν υποδείξεις είτε εγώ είτε οποιαδήποτε άλλος που δεν προσβάλει κανέναν δεν δέχτηκα πουθενά πολύ περισσότερο εδώ .Όσον αφορά εμένα σε τόσα χρόνια από πολύ μακριά έχω πιάσει πολλές κακοκαιρίες είτε  ευνοήθηκαν εγώ είτε άλλοι όπου η παρατήρηση σου Σπύρο περί φεικ νιουζ είναι άκυρη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Spyros Snowstorm said:

Δηλαδη θα το κανουμε φορουμ που θα σπερνει  φεικ νιους εδω μεσα?

Αν προσωπικα το γουσταρεις αυτο,εγω παω  πασο

 

Δεν έχεις άδικο αλλά εντάξει το φόρουμ δεν είναι επιστημονικό περιοδικό... προσωπικά δεν ασχολούμαι με αυτά που δεν με ενδιαφέρουν. Οποιος διαβάζει το φόρουμ για να ενημερωθεί για τον καιρό είναι σε λάθος χώρο. Υπάρχουν οι επίσημοι φορείς εδώ συμμετέχουν χομπίστες, μαθητές, φοιτητές έως και 60ηδες... ο καθένας γράφει οτι έχει κέφι (χωρίς να προσβάλλει πάντα) συνεπώς μην έχεις πολλές απαιτήσεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγαπατε αλληλους..Προσηνεμους και κεντροβορειους....Αλλιως η πορτα του καιρικου παραδεισου δεν θ ανοιξει ποτε...Κι οταν θ αφησουμε τα καιρικα εγκωσμια και παμε στον ουρανο πριν τα 850 θα μας σταματησει ο Κλεαρχος και θα μας ρωτησει αν ειμαστε καλοι καιροφιλοι..😜

epeisodio-ierea-arxiepiskopi-papas-5.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spyros Snowstorm είπε:

Σοβαρα ρε ανθρωπε?αφηνεις τον αλλο να σπερνει φεικ νιους και θες να μου την μπεις και απο επανω τωρα?

 

Εφ όσον δεν σε ενοχλεί και δεν προσβάλει μπορεί να γράφει ότι θέλει..οποίος θέλει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με -6.5 στα 850hPa και τετοια 500αρια, βραδυ Δευτερας με Τριτη πρωί, ειμαι πεπεισμενος οτι θα το δουμε κι εμεις των 100μ. που βρισκομαστε στους προποδες κάποιου βουνού.. εαν αλλαζα κατι αυτη τη στιγμή θα ηταν ο επιφανειακός άνεμος σε πιο ΒΔ, αλλα ακομη κι έτσι φαινεται πως για τη συγκςκριμενη κακοκαιρία και ειδικα για την επιμαχη νυχτα, χρειαζεται συγκρατημένη αισιοδοξία.

Ως χιονιάς πεδινών ναι, ειναι ασήμαντη. Αλλα στις εκπληξεις ποντάρουμε και σίγουρα δε θα περασει απαρρατηρητη. Το να τα πηγαινεις μαλιστα καλυτερα απο οτι εκτιμαται ειναι το ωραίο, αυτο της τελευταιας στιγμης και αυτο που κρινει εναν χιονιά. Εγω π.χ. περισσοτερο απογοητευτηκα στην Ελπιδα που περιμενα περισσοτερα, παρα στη Μπαρμπαρα που εδωσε το μεγιστο δυνατό! Τα μοντελα σίγουρα αδυνατουν να αποτυπωσουν με χαρακτηριστική ακρίβεια τις λεπτομερειες, που εχουν να κανουν με τις χιονοσυγκλίσεις και τη διαρκεια των φαινομενων ανα περιοχη. Άποψή μου πως θα τα πάμε καλυτερα το βραδυ εκείνο, με εστω on - off εξαρσεις των φαινομένων.

Ως χειμερινή κακοκαιρια και ως χιονιάς ημειορεινών και ορεινών, θα ειναι μια αξιοσημείωτη κακοκαιρία. Φοβερο 4ημερο, ποσο μαλλον για την Αττικοβοιωτία, που αλήθεια τη ζηλεύω!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Σοβαρα ρε ανθρωπε?αφηνεις τον αλλο να σπερνει φεικ νιους και θες να μου την μπεις και απο επανω τωρα?

 

Εδώ είχαμε τον αθηναιο ρε συ που ανέβασε ένα υποσεναριο από τις 500 ώρες και έλεγε έρχεται χιονιάς😂😂 . Μην ασχολείσαι εφόσον δε σου απευθεινεται προσωπικα ο άλλος παντου ένα ignore

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Antrious Antrious είπε:

εφοσον δεν βριζω κανεναν εχω δικαιωμα να γραψω οτι γουσταρω και οτι μου αρεσει και οτι μου κατεβει στον μυαλο δεν θα μου πεις εσυ τι θα γραψω και τι δεν θα γραψω

Οπωτε σου αρεσει το τρολαρισμα,δεκτον

Κανενα προβλημα παρε ενα ιγκνορ λιστ ομως  εσυ και τα φιλαρακια σου που ταζουν ψευτικους κογκες,πολικες αρκουδες ,στις 300 φευγα ωρες 

Να ηρεμησει και λιγο η ψυχουλα μας

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αγαπατε αλληλους..Προσηνεμους και κεντροβορειους....Αλλιως η πορτα του καιρικου παραδεισου δεν θ ανοιξει ποτε...Κι οταν θ αφησουμε τα καιρικα εγκωσμια και παμε στον ουρανο πριν τα 850 θα μας σταματησει ο Κλεαρχος και θα μας ρωτησει αν ειμαστε καλοι καιροφιλοι..😜

epeisodio-ierea-arxiepiskopi-papas-5.jpg

Συμφωνω... τι εχουμε παθει βρε απο εχθες.. μια βλακεία είπα και μας ματιάνε😅.. να βαλω τον πατερα μου να μας ξεματιασει θετε;;🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Παμε για ανοδο της θερμοκρασιας προς τα τελης της επομενης εβδομαδας 

Και οσο για το μετα, εχουμε καιρο ακομα για να δουμε πως θα παει ο φλεβαρης

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς αυτό το ακρως χειμερινό 4ημερο θα το πληρώσουμε με 20αρια. Κορδόνι τα ανσαμπλ για γαϊδουροζέστη που θα εξαφανίσει ό,τι χιόνι πέσει στα ημιορεινά. Για μετά έχει ο Θεός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Εδώ είχαμε τον αθηναιο ρε συ που ανέβασε ένα υποσεναριο από τις 500 ώρες και έλεγε έρχεται χιονιάς😂😂 . Μην ασχολείσαι εφόσον δε σου απευθεινεται προσωπικα ο άλλος παντου ένα ignore

"δείτε χάρτη".. "έγγραψε" ο Αθηναίος!🤣 Μας έμεινε σαν το παιδί με το φολαααα και το κασκολ.. χαχαχα

Λέω να ονομαστεί αυτή η κακοκαιρίας "Έρις"🤣..καλή ιδέα ε; Την "Ελπίς" την είχαμε το 2022..

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...