Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

σαν σημερα αν δεν κανω λαθος κ το 2000 ειχαμε χιοναρα με εγκλωβισμο 

μπα, δεν βρήκα τίποτα στο αρχείο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, larissa_mare είπε:

Το Γαία είναι;; πωπω

Ναι συντοπίτη..☺️ Αχνοφαίνεται πίσω από το χιόνι! Πολύ καλύτερες εντάσεις τότε από την Μήδεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Antrious Antrious είπε:

ας περιμενουμε μεχρι και  τα 12 αρια της παρασκευης μηπως και φτιαξουν

Ε ναι σίγουρα, τίποτα δεν είναι δεδομένο

 

1 λεπτό πριν, PAIONAS είπε:

ηταν κυριακη μαλλον το99

έψαξα και πιο μετά και πιο πριν, για 10 γενάρη τίποτα!

 

 

Ευρωπαίος μικρυνε τις ψυχρές λίμνες στον Ατλαντικό, και πενιχρή βελτίωση στο μέτωπο για 16.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι συντοπίτη..☺️ Αχνοφαίνεται πίσω από το χιόνι! Πολύ καλύτερες εντάσεις τότε από την Μήδεια

Ναι φιλε όντως καμια σχέση και με καβατζα θερμοκρασίες τέλειες..! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σοβαρά τώρα. Το Φεβρουάριο θα τρίβετε τα μάτια σας μ' αυτά που θα βλέπετε και θα ζείτε, καιρικά μιλώντας πάντα. Χιόνια παντού!!!.

Είναι 100% έγκυρο, ορίστε και η πηγή μου...🤣🤣

Crystal-Ball.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, yiannis_volos said:

Το meteo το κοπάνησε πάντως 😛

 1193317296_.png.01cbdf66bec8c050e9198a328a26bd65.png

μπορει να καταλαβε κατι παραπανω λογω δυνατου βοριοδυτικου. με βλεπω να ξενυχταω τη παρασκευη😆

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

μπορει να καταλαβε κατι παραπανω λογω δυνατου βοριοδυτικου. με βλεπω να ξενυχταω τη παρασκευη😆

ναι αυτό σκέφτηκα και εγω. χθες πήγε 4 βαθμούς. Αν όντως έχουμε ΒΔ (τα 850 θα είναι όπως χθες πάνω κάτω) και αν τα φαινόμενα έχουν έστω και για λίγο καλή ένταση μπορεί να πέσει στους 2, ίσως και 1.5. Περιφερειακός;; Χμμμμ

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν κανει τη μπουκα και τα φαινομενα του τζιφου με τις θερμοκρασιες του μπολαμ πιστευω εγω που ειμαι και ψηλα κατι θα δω

εσυ δεν θυμαμαι ποσο ψηλα εισαι νομιζω εισαι απο νεαπολη μερια,σωστα;

βλεποντας τους αεριδες εκεινες τις ωρες, μονο ο επιφανειακος ειναι β-βδ οποτε δεν θα δειωχνει πολλα συννεφα, βοριοδυτικο εχει μονο πολυ ψηλα σε υψος των νεφων ανωτερου επιπεδου, και Α-βα απο 2000 με 500 μετρα υψομετρο

επισης μας δινει σημειο δροσου -1-2 και 2 βαθμους θερμοκρασια και αυτον τον υετο, ολα αυτα για τις 4 τα ξημερωματα που νομιζω μεταφραζεται σε 5-6 τα ξημερωματα στην ελλαδα (αν δε κανω λαθος)

63-779GR.gif.97f9dedd266ec9bc3e0aa69a68a35b07.gif

πιστευω τα συννεφα θα πανε ανατολικοτερα αφου οι ανεμοι και οι ισοβαρεις ειναι αρκετα ανατολικοι...

θα εχουμε και 90 υγρασια ( με τα δεδομενα του τζιφου )

Επεξεργάστηκε από Soto Weather
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Soto Weather είπε:

αν κανει τη μπουκα και τα φαινομενα του τζιφου με τις θερμοκρασιες του μπολαμ πιστευω εγω που ειμαι και ψηλα κατι θα δω

εσυ δεν θυμαμαι ποσο ψηλα εισαι νομιζω εισαι απο νεαπολη μερια,σωστα;

πιο πάνω είμαι, κοντά στο Μποκο το τζιπουράδικο, στη Μαιάνδρου. Καλό σημείο όταν είναι οριακή η φάση έχω παρατηρήσει ότι είναι γύρω από το Πανθεσσαλικό, στο χώρο που είναι και το 2ο Γυμνάσιο. Όταν το κέντρο της Νέας Ιωνίας (Ευαγγελίστρια π.χ.) έχει χλαπάτσες και δυσκολεύεται να στρώσει στο δρόμο, εκεί που λέω έχει κανονικά χιόνι ο δρόμος. Εκεί πρέπει να είναι και πιο εκτεθειμένο στον ΒΔ και σίγουρα εκτός αστικής θερμονησίδας άρα έστω και 1 βαθμός κάτω κάνει τη διαφορά.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βολιώτες! Ας βαλουμε μεγιστο στοχο για το σαββατο να δουμε χιονοπτωση μεσα στην πολη, νομιζω ειιναι ευφικτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, Γιάννης μασ said:

Βολιώτες! Ας βαλουμε μεγιστο στοχο για το σαββατο να δουμε χιονοπτωση μεσα στην πολη, νομιζω ειιναι ευφικτο

πιστευω εκει θα παιξει καλυτερη μπαλα η πορταρια ακομα και πιο κατω αν μπουνε για τα καλα τα φαινομενα προς τη δυτικη μερια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...