Jump to content
nikolasxm

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

τζίφος και πάλι κάτι έκανε στο τέλος του!

GFSOPEU12_384_1.png

Μα θα σπασει και με κροτο απλα ο τζιφος βγηεκε κακος γιατι πυσιαστικα δεν ανεβαζει υποτροπικο εμεις με το ψυχος που εχει η ευρωπη τον θελουμε να ανεβει αρκετε τον υποτροπικο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο καυσωνακιας πρεπει να τρωει ban απο το φορουμ.....ολους τους μηνες του χειμωνα.....γιατι παρακαλαει για θερμες εισβολες....!!😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Για το μόνο που ανησυχώ είναι για την ελάχιστη Τ που θα γράψει η Μονεμβασιά. Όλα τα άλλα δικά σας 

Εσυ κάποιο στοιχημα εχεις βαλει δεν εξηγειται αλλιως τοση καουρα για την ελάχιστη της Μονεμβασιας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλαχιστον αν κανει και το περασμα 16-17 του μηνα να κρατησει λιγο παραπανω ο νοεμβ εεεε ο γεναρης με κρυαδακι...

περα απο την πλακα μια μικρουλα νυφιτσα μπορει να την κανει με λιγη τυχηαπο λαρισα και πανω αν φτασει ενα καλο -4 με μετωπο...

για μετα βλεπουμε... ας αποφυγουμε τα +12+10+8 και ας βγαλει μια κανονικη χειμωνιατικη ζεστη τυπου +5+6 για καμια βδομαδα, δε με χαλαει καθολου... και μετα σιγα σιγα θα φτιαξει το πραγμα, μετα το σκ θα παρουμε σοφοτερο ματι για τις 25+/1

θα βοηθουσε πολυ να χιονισει θεσσαλια και βολο... οχι γιατι θελω εγω χιονι η ο καθε θεσσαλος ( ενταξει μπορει και γιαυτο ) αλλα γιατι το χιονι θα κανει καλη δουλεια στο ξέπλημα λασπης κυριως στις πολεις της καρδιτσας και του βολου οπου ορισμενα σημεια ειναι ακομα χωματοδρομοι και ο μονος τροπος να ξεπλυθουν ειναι να ξανα πλημμυρισει χωρις ομως να σπασουν τα ποταμια... με λιγα λογια λιγο αδυνατο. Ειναι και το αλλο θεμα που ανεφερε ενα παιδι απο τα τρικαλα αν δεν κανω λαθος για την απορροφηση υγρων απο το εδαφος για τις καλλιεργειες κλπ..

παμε να κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε για τους βορειους και αν εμφανηστουν πολλες βελτιωσεις γιατι οχι και για τους κεντροβορειους ( πλην βολου ) για πεδινη νυφιτσα ( μιλαω για το διαστημα 17 οπως ειπαμε )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε βρε καυσωνακια με την Μονεμβασιά μας έγιναν τσ@@@@α του τερκενλη...έλεος με την Μονεμβασιά και την μέση μέγιστη και μέση ελάχιστη...🤣🤣🤣🤣🤣...βρε Παναγία μου ...είπαμε τον χειμώνα να κοιτάς ξανα Αυλώνα καμία σφήνα καμία καμήλα...εξαπλώνεται σαν μάστιγα και στους χειμερινούς μήνες...θα σε κάνω με φλιτ🤪🤪🤪🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, gthomasandros said:

Ο καυσωνακιας πρεπει να τρωει ban απο το φορουμ.....ολους τους μηνες του χειμωνα.....γιατι παρακαλαει για θερμες εισβολες....!!😁

Καλά αφήστε με να ανοίξω θέμα για χάρτες χειμωνιάτικου μήνα και θα δείτε καταστάσεις που δεν έχουμε ξαναζήσει χειμωνιάτικα στην Ελλάδα.

Πχ -15 κέντρο Θεσσαλονίκης και 2 μέτρα Λευκός Πύργος. 3 μέρες αργότερα -10 Σύνταγμα και 2 μέτρα και 6 μέρες αργότερα 35 βαθμοί στην Κρήτη και μπάνια. Όλα αυτά Γενάρη-Φλεβάρη-Μάρτη. Αποφασίστε μήνα 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Καλά αφήστε με να ανοίξω θέμα για χάρτες χειμωνιάτικου μήνα και θα δείτε καταστάσεις που δεν έχουμε ξαναζήσει χειμωνιάτικα στην Ελλάδα.

Πχ -15 κέντρο Θεσσαλονίκης και 2 μέτρα Λευκός Πύργος. 3 μέρες αργότερα -10 Σύνταγμα και 2 μέτρα και 6 μέρες αργότερα 35 βαθμοί στην Κρήτη και μπάνια. Όλα αυτά Γενάρη-Φλεβάρη-Μάρτη. Αποφασίστε μήνα 😂

Δεν ξέρω αν ψήνεται κάνας κρητικός για αυτό που περιγράφεις...στόχευσε μόνο την Κάσο που την έχεις ξεσκίσει και το ξανασυζηταμε🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, South καυσωνάκιας said:

Καλά αφήστε με να ανοίξω θέμα για χάρτες χειμωνιάτικου μήνα και θα δείτε καταστάσεις που δεν έχουμε ξαναζήσει χειμωνιάτικα στην Ελλάδα.

Πχ -15 κέντρο Θεσσαλονίκης και 2 μέτρα Λευκός Πύργος. 3 μέρες αργότερα -10 Σύνταγμα και 2 μέτρα και 6 μέρες αργότερα 35 βαθμοί στην Κρήτη και μπάνια. Όλα αυτά Γενάρη-Φλεβάρη-Μάρτη. Αποφασίστε μήνα 😂

***επιδιορθωση

Πχ +15 κεντρο Θεσσαλονικης και 2 μετρα ( σκονη ) Λευκος Πυργος. 3 μερες αργοτερα +10 Συνταγμα και 2 μετρα χαλικι και αμμο ( απο το κυμα του νοτια στον Πειραια ) και 6 μερες μετα φυσιολογικες θερμοκρασιακες τιμες 35-40 βαθμους στο Ηρακλειο και ερκοντισιον...

Α και αυτα και τους τρεις μηνες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, vorios_polos said:

Δεν ξέρω αν ψήνεται κάνας κρητικός για αυτό που περιγράφεις...στόχευσε μόνο την Κάσο που την έχεις ξεσκίσει και το ξανασυζηταμε🤣🤣🤣

Το επόμενο μου σύγγραμμα

''Οι καυσωνικοί χειμώνες της Κάσου'' . Μόλις 17 τόμοι από 1000 σελίδες έκαστος 😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

Το επόμενο μου σύγγραμμα

''Οι καυσωνικοί χειμώνες της Κάσου'' . Μόλις 17 τόμοι από 1000 σελίδες έκαστος 😂 

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο θέλω να βάλει 20 πόντους η Κάσος άλλους 30 το Καστελόριζο κάνα μιμετρο η Ύδρα με ολικό παγετο και να παγώσουν οι ακτές της Αργολίδας...σε σκότωσα τώρα?έμφραγμα?εγκεφαλικό?...χαχαχαχα....🤣🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, vorios_polos said:

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο θέλω να βάλει 20 πόντους η Κάσος άλλους 30 το Καστελόριζο κάνα μιμετρο η Ύδρα με ολικό παγετο και να παγώσουν οι ακτές της Αργολίδας...σε σκότωσα τώρα?έμφραγμα?εγκεφαλικό?...χαχαχαχα....🤣🤣🤣🤣

Ένα βάλιουμ ένα βάλιουμ χθες 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, weatherforattica said:

Τι παραγγέλνειςgfs-1-228.png.d9cc97ea86a4f90eaefd4cf7a0e84402.png

 

και τι σου έρχεται....gfs-1-84.png.96e3d449f0f1bf4f157ab4f8ebb218e7.png

ΜΗΝ ΞΗΝΕΙΣ ΠΛΗΓΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΥ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φέτος δυστυχώς ή ευτυχώς αν γίνει κβ θα είναι πιστεύω έτσι..με νοτιαδες στα νότια και.ζεστη και την Ελλάδα στα δύο.. μπορεί να γινει και το αλλο βέβαια με τα γυαλιά ηλίου για.μας χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, larissa_mare είπε:

Φέτος δυστυχώς ή ευτυχώς αν γίνει κβ θα είναι πιστεύω έτσι..με νοτιαδες στα νότια και.ζεστη και την Ελλάδα στα δύο.. μπορεί να γινει και το αλλο βέβαια με τα γυαλιά ηλίου για.μας χαχα

πρέπει να έχουμε ένα καθολικό χιονιά επιτέλους, έστω και 20ποντο. Αν είναι με καλές ραγδαιότητες θα έχει ολική. Μπορεί ο καιρός να μην χρωστάει σε κανέναν, αλλά εγώ νιώθω αλλιώς!

Εντωμεταξύ σαν σήμερα Αριάδνη 10-1-2017, έβλεπα το χιόνι της Λάρισας και ζήλευα, αφού στα Γιάννενα έκανε μόνο μια χιονομπόρα, πάλι καλά η επόμενη μέρα ήταν η καλύτερη μέρα που έζησα στα Γιάννενα έβερ..!

Όμως επειδή ήθελα να βλέπω και την πόλη μου, αποθήκευα εικόνες.. Λάρισα το 2017 σαν σήμερα!

1896338089_larissacam(85).jpg.26d34ac270dfd189b8e4a7621b03c861.jpg

 

 

και σαν αύριο!258715394_larissacam(89).jpg.476dfb7640a222dd9e1c2a6e16f36031.jpg

 

 

ασταθειόχιονο το πρώτο, νοτιαδόχιονο το δεύτερο!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, vorios_polos είπε:

16 και δεν θα φανεί γρήγορα...και τόσο που το δείχνουν πάλι καλά είναι...αυτά είναι του 48 σωρού συνήθως όπου φαίνεται αν έχουν δυναμικη και το δυναμική είναι αυτη

Κατάλαβα δηλαδή θα το ξέρουμε κάπως τελευταία στιγμή ή δύο μέρες το πολύ πριν , αν τυχόν είναι να γίνει. Και να φανταστώ αυτό το μέτωπο είναι εκείνα τα δυνατά περάσματα λίγων ωρών με πολύ έντονα φαινόμενα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Κατάλαβα δηλαδή θα το ξέρουμε κάπως τελευταία στιγμή ή δύο μέρες το πολύ πριν , αν τυχόν είναι να γίνει. Και να φανταστώ αυτό το μέτωπο είναι εκείνα τα δυνατά περάσματα λίγων ωρών με πολύ έντονα φαινόμενα. 

Ανά μπραβο που στο τέλειο σενάριο εάν βγάλει κάποιο κέντρακι βολικό στο β.δυτικο Αιγαίο παίρνουμε και μια παρατασουλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πρέπει να έχουμε ένα καθολικό χιονιά επιτέλους, έστω και 20ποντ. Αν είναι με καλές ραγδαιότητες θα έχει ολική. Μπορεί ο καιρός να μην χρωστάει σε κανέναν, αλλά εγώ νιώθω αλλιώς!

 

Εντωμεταξύ σαν σήμερα Αριάδνη 10-1-2017, έβλεπα το χιόνι της Λάρισας και ζήλευα, αφού στα Γιάννενα έκανε μόνο μια χιονομπόρα, πάλι καλά η επόμενη μέρα ήταν η καλύτερη μέρα που έζησα στα Γιάννενα έβερ..!

 

¨ομως επειδή ήθελα να βλέπω και την πόλη μου, αποοθηκευα εικόνες.. Λάρισα το 2017 σαν σήμερα!

1896338089_larissacam(85).jpg.26d34ac270dfd189b8e4a7621b03c861.jpg

 

 

και σαν αύριο!258715394_larissacam(89).jpg.476dfb7640a222dd9e1c2a6e16f36031.jpg

 

 

ασταθειόχιονο το πρώτο, νοτιαδόχιονο το δεύτερο!

σαν σημερα αν δεν κανω λαθος κ το 2000 ειχαμε χιοναρα με εγκλωβισμο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πρέπει να έχουμε ένα καθολικό χιονιά επιτέλους, έστω και 20ποντο. Αν είναι με καλές ραγδαιότητες θα έχει ολική. Μπορεί ο καιρός να μην χρωστάει σε κανέναν, αλλά εγώ νιώθω αλλιώς!

Εντωμεταξύ σαν σήμερα Αριάδνη 10-1-2017, έβλεπα το χιόνι της Λάρισας και ζήλευα, αφού στα Γιάννενα έκανε μόνο μια χιονομπόρα, πάλι καλά η επόμενη μέρα ήταν η καλύτερη μέρα που έζησα στα Γιάννενα έβερ..!

Όμως επειδή ήθελα να βλέπω και την πόλη μου, αποθήκευα εικόνες.. Λάρισα το 2017 σαν σήμερα!

1896338089_larissacam(85).jpg.26d34ac270dfd189b8e4a7621b03c861.jpg

 

 

και σαν αύριο!258715394_larissacam(89).jpg.476dfb7640a222dd9e1c2a6e16f36031.jpg

 

 

ασταθειόχιονο το πρώτο, νοτιαδόχιονο το δεύτερο!

Το Γαία είναι;; πωπω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...