Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Kαλησπέρα Μike και παιδες.Δοκιμαστε πρωτα αυτο και βλεπουμε μετα αν δεν φτιαξει η συνδεση.

1. Καντε κλικ στις 3 κουκκιδες πανω δεξια στον Chrome 

2. Kλικ στο περισσοτερα εργαλεια

3. Κλικ στο διαγραφη η στην  εκκαθαριση δεδομενων περιηγησης (οπως σας το γραφει)

4 .Κλικαρετε και τα 3 πλαισια (να ξερετε οτι θα αποσυνδεθειτε απ τους ιστοτοπους και θα χρειαστει να ξαναβαλετε τους κωδικους) Αν το προβλημα εντοπιζετε τωρα τελευταια προσαρμοστε το χρονικο ευρος στις 7 ημερες η στις 4 εβδομαδες.Αν δε δουλεψει ξανακαντε τα βηματα και επιλεξτε απο την αρχη.

image.png.eff9ba189bea30e8215e33b4d4a76b20.png

5. Κλικαρετε διαγραφη δεδομενων.

 

Σε ευχαριστώ Τεό! Ξέχασα να το αναφέρω όμως, το πρόβλημα λύθηκε μόνο του στην κυριολεξία μισή ώρα μετά! 

 

 

 

Είναι ακόμα έξω. Τζίφος μαύρα χάλια, αλλά το ακυρώνει ι μ.ο. Τζεμ άλλο σενάριο αλλά είναι καλό. Ούκμο κάτι τελείως διαφορετικό από πριν.

@Canadathens13 να πάρω γυαλιά ηλίου μέσα στην νύχτα βρε? Χαχαχαχα

Τα λέμε αργότερα !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας Κρατησουμε το θετικο σεναριο, οτι 15-25 Φεβρουαριου δειχνει να ΒΑΡΥχειμωνιαζει ξανα, βροχες, καταιγιδες, κρυο, χιονια στα ορεινα και ημιορεινα τουλαχιστον επι 10ημερο....

Θα ηταν κριμα και αδικο να καλοκαιριαζε απο 20.1, ειδικα μετα το τραγικο προηγουμενο 4μηνο

Οποτε υπομονη αυτες τις ζεστες και ηλιολουστες ημερες, σε καμια βδομαδα θα αρχισει να αλλαζει ο καιρος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παμε δυνατα με ομορφα βροχοχαμηλα αδερφια......στο Β μισο του Φλεβαρη θα τριβουμε τα ματια μας......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε σχέση με χθες εγω βλεπω μικρή βελτίωση.Σαν να αυξήθηκαν οι πιθανότητες η λίμνη να κινηθεί μέσω Βαλκανίων και να διατηρήσει τα 500αρια της. Κάτι υπάρχει να χαζεύουμε στους χάρτες. Βαζω και μια Nasa για να ανέβει το ηθικό.

 

geos-6-240.png

geos-0-240.png

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέποντας ένα ένα τα σενάρια του τζίφου, τα περισσότερα βγάζουν λίμνη στις 18, απλά κάποιες πάνε βόρεια και άλλες εχουν λίγο ψύχος. Φυσικά και υπάρχουν και αρκετά σενάρια με αξιόλογο ψύχος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, snow_evia είπε:

Βλέποντας ένα ένα τα σενάρια του τζίφου, τα περισσότερα βγάζουν λίμνη στις 18, απλά κάποιες πάνε βόρεια και άλλες εχουν λίγο ψύχος. Φυσικά και υπάρχουν και αρκετά σενάρια με αξιόλογο ψύχος 

ωστόσο η προέλευση της είναι διαφορετική από την άλλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοίτα να δεις που ο όσιος μοιάζει το γιουκμο στις 96 και νομίζω και σε βελτιωμένη έκδοση...αν όντος το συνεχίσει και παρακάτω τότε θα βγάλει ψυχρή εισβολή όχι από το τέρας που περιμένουμε αλλά πιο πριν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Κοίτα να δεις που ο όσιος μοιάζει το γιουκμο στις 96 και νομίζω και σε βελτιωμένη έκδοση...αν όντος το συνεχίσει και παρακάτω τότε θα βγάλει ψυχρή εισβολή όχι από το τέρας που περιμένουμε αλλά πιο πριν...

Στα 12αεια χάσαμε μια σημαντική μεταβλητή Βαγγέλη, αυτή του Τέξας που οδηγάει σε σωστό Ατλαντικό χαμηλό... Θεωρώ τα 12αρια σήμερα πολύ κατώτερα των χθεσινών.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ψύχος του τζιφου και οι αποκομμένες λίμνες μου θυμίζουν κάτι ψευτοχιονιάδες παραμονές Μεγαλοβδόμαδου που χιονίζει ως τα ημιπεδινά στην Βόρεια Ελλάδα και χαζοβρέχει στους υπόλοιπους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα 12αρια μας ξεκαθαριζουν οτι το πεδινο χιονι για την ωρα αποτελει ονειρο...Εμενα προσωπικα μου θυμισαν μια διαφημιση που επαιζε το 80 και το 90...Και ηταν η απαρχη για τον ερχομο του καλοκαιριου..Οι γηραιοτεροι θα θυμουνται...Οχι σκουπιδια σε θαλασσες κι ακτες...🤣Αγαπημενα χρονια...Και αθωες διαφημισεις...Τελος παντων...Για τον Μαρτη εχει ο θεος αλλα ο Φλεβαρης οπως και ολοι οι μηνες που προηγηθηκαν απλα φετος δε μπορουν..Δυστυχως για καποιους ΚΑΙ φετος...Κοντοζυγωνει η ωρα που θ ακουσουμε την διαφημιση αυτη..

hqdefault.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

τεράστια αλλαγή ο ευρωπαίος, και όπως είπε και οο Βαγγέλης μοιάζει πάρα πολύ με ούκμο

 

ECH1-168.GIF?08-0ukmonh-0-168.png?12

 

 

 

τώρα να θα είναι για καλό, βλέπουμε..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Αντε φίλοι μου προσήνεμοι.. 🙂

J264-21.GIF?08-12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτες αλλαγές σε σχέση με το πρωινό ραν ο ευρωπαίος ..άλλοι χάρτες τελείως ήδη από τις 120......ότι να ναι πραγματικά...καμία εμπιστοσύνη....

00άρι για τις 192

ECMOPEU00_192_1.png

ECMOPEU00_192_2.png

και 12άρι για τις 192 η ψυχρή εισβολή έγινε θερμή...........!!!! από -5 στα σύνορα στον Έβρο πήγαμε στο +8 στα ηπερωτικά και δυτικά νησιωτικά......

ECMOPEU12_192_1.png

 

ECMOPEU12_192_2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά δεν προτιμώ την φάση του βραδινού Ευρωπαίου. Σίγουρα σενάρια σαν το πρωινό του, η ειδικά του πρωινού Τζεμ είναι καλύτερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάλι Μιχαήλ προτιμώ με τα χίλια γιουκμο και παιο...πιο γρήγορα με μικρές βελτιώσεις το αποτέλεσμα που θα κυνηγούσαμε 80 ώρες μετά...κάτι μου λέει ότι αυτή την φιρα που είναι η πρώτη για φέτος που σε κοντινές ώρες συμβαδίζουν γιουκμο και πάιος ότι έχουν δίκιο και βλέπω την φωτιά να έρχεται μέσα στο σκ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Εγώ πάλι Μιχαήλ προτιμώ με τα χίλια γιουκμο και παιο...πιο γρήγορα με μικρές βελτιώσεις το αποτέλεσμα που θα κυνηγούσαμε 80 ώρες μετά...κάτι μου λέει ότι αυτή την φιρα που είναι η πρώτη για φέτος που σε κοντινές ώρες συμβαδίζουν γιουκμο και πάιος ότι έχουν δίκιο και βλέπω την φωτιά να έρχεται μέσα στο σκ...

Κοίτα σε σχέση με τζίφο εννοείται πολύ καλύτερα. Αν αποτύχει όμως, πάμε κατευθείαν από αντιζωνικη σε ζωνικη.

Σε αυτό που λες ήθελα να πω και εγώ . Για πρώτη φορά φέτος βλέπουμε να συμφωνούν το άλλοτε κλασσικό δίδυμο ουκμου-ευρωπαιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν το μεταξύ ο χάρτης το ευρωπαίου στις 240 μπορεί να μην έχει σχέση με όλα τα προηγούμενα ραν του....αλλά τώρα ναι έχει σχέση με τους δείκτες με τον ελαφρά αρνητικό ναο και τον πολύ αρνητικό-ξεχαρβαλωμένο αο....

ECMOPNH12_240_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...