Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

Ε δεν πιάνεσαι από πουθενά ρε αδερφάκι μου😋😋...σου εύχομαι να σου κάνει ένα μσρτιατικο και να μην μπορείς να ανοίξεις ούτε την πόρτα του σπιτιού σου...έτσι για να μάθεις😎😎🤣🤣

Δεν το θελω βαγγγελη αληθεια στο χαριζω  με ολη μου την καρδια......για μενα 20νοεμβρη μεχρι 10 φλεβαρη ειναι ο  χειμωνας....ας κανει η εποχη το φυσιολογικο ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, vorios_polos είπε:

Άσχετο αλλά αμυγδαλιές δεν έχω δει να ανθίζουν ακόμη...κουφο

Ουτε θα δεις ακομα....μα αργησαν να πεσουν τα φυλλα και να κατεβουν οι χυμοι στα δεντρα..οσο ζεστη και να κανει πρεπει και αυτα να κανουν τον κυκλο τους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Άσχετο αλλά αμυγδαλιές δεν έχω δει να ανθίζουν ακόμη...κουφο

Ανθισανε κανονικά. Μιλάω για Β. Ελλάδα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giogud είπε:

Ανθισανε κανονικά. Μιλάω για Β. Ελλάδα... 

Ναι ε?...εδώ δεν πήρα πρέφα αυτές που βλέπω κάθε χρόνο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Δεν το θελω βαγγγελη αληθεια στο χαριζω  με ολη μου την καρδια......για μενα 20νοεμβρη μεχρι 10 φλεβαρη ειναι ο  χειμωνας....ας κανει η εποχη το φυσιολογικο ....

Ο Μάρτιος είναι φυσιολογικό να κάνει χιόνι δεν είναι κάτι εκτός εποχής ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μικρά αρνητικά βήματα του τζίφου, αλλά οκ, αφού είχε το καλυτερο σενάριο στα 12αρια λογικό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανύπαρκτο ψύχος σε ολη την Ευρωπη, τι να ελπίζεις;

Καληνυχτα γενικώς 

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αι καλά, μας τα χάλασε τελειώς και  τρζίφος με τα εσνέμπλς του.. ¨Αντε να τελειώνουμε με το έκτρωμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

αι καλά, μας τα χάλασε τελειώς και  τρζίφος με τα εσνέμπλς του.. ¨Αντε να τελειώνουμε με το έκτρωμα.

Νομίζω εντωμεταξύ ότι ο Τζίφος βγάζει μεντικέιν στο τέλος τέλος;

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα  στην παρέα. Ο πιο αδιάφορος Φλεβάρης ever and ever and ever. Ένας βασικός χειμωνιάτικος μήνας χάνεται χωρίς να κανουμε κιχ 🤬

Επεξεργάστηκε από nikolasxm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από χρονιές με 30+ και 50 πόντους διαδοχικά στα 200μ του λεκανοπεδίου και στο καπάκι να ρίχνει και 10 πόντους ολική πρόσκαιρη τρίτη συνεχόμενη χρονιά είναι αναμενόμενο να μην κάτσει την 4η κάτι αξιόλογο. Θα μπορούσε να πάει καλύτερα ο χειμώνας συνολικά; Σίγουρα. Δεν άλλαξε το κλίμα επειδή έριξε 1 μέτρο στην Πάρνηθα και δεν έριξε πιο χαμηλά πάλι. Προχωράμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Seth13 είπε:

Μετά από χρονιές με 30+ και 50 πόντους διαδοχικά στα 200μ του λεκανοπεδίου και στο καπάκι να ρίχνει και 10 πόντους ολική πρόσκαιρη τρίτη συνεχόμενη χρονιά είναι αναμενόμενο να μην κάτσει την 4η κάτι αξιόλογο. Θα μπορούσε να πάει καλύτερα ο χειμώνας συνολικά; Σίγουρα. Δεν άλλαξε το κλίμα επειδή έριξε 1 μέτρο στην Πάρνηθα και δεν έριξε πιο χαμηλά πάλι. Προχωράμε. 

Κσλημερα. Όχι το κλίμα δεν αλλάζει επειδή μια χρόνια δεν χιονίζει στα πεδινά  αλλά να είσαι μόνιμα  σε θερμοκρασίες 15+ και τους 3 χειμερινούς μήνες έ δεν  το λες ο,τι πιο νορμαλ κυρίως όταν αυτό επαναλαμβάνεται 

Επεξεργάστηκε από Snowy Stathis
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ποιος γκαντεμοσαυρος ανοιξε την αναλυση χαρτων για τον Φλεβαρη ? Τετοιον ηλιολουστο Φλεβαρη δεν θυμαμαι αλλη φορα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, vorios_polos είπε:

Άσχετο αλλά αμυγδαλιές δεν έχω δει να ανθίζουν ακόμη...κουφο

Καλημερα!! Παντως τα τελευταια χρονια στην Αθηνα ειχαμε ανθισμενες αμυγδαλιες με χιονια στα κλαρια και καμπιες απο τα πευκα στα πεζοδρομια και απο πανω τους χιονι. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο καιρός μας δείχνει οτι υπάρχουν χρονιές που ξεφεύγουν απο νόρμες και δεν υπάρχουν τάσεις εξισορρόπισης .Πάντα υπήρχαν τέτοιες χρονιές και φυσικά σε τέτοιες καταστάσεις κάπου κάνει πολυ  ζέστη ή έχει ανομβρία και συγχρόνως κάπου αλλού εχει πολύ κρύο ή πολύ υετό. 

Τώρα, αν θελει να δει κάποιος αν το κλίμα  στο βόρειο ημισφαίριο  θερμαίνεται,δεν κοιτάει τι κάνει στο χωριο του , ψάχνει φωτογραφίες απο τους παγετώνες σε όλο το βόρειο ημισφαίριο τα τελευταία 70-100 χρόνια ( οσο υπάρχουν) και βλέπει το αποτέλεσμα. Στο Νότιο ημισφαίριο προφανώς τα στοιχεία ειναι λιγότερα αν και στις Άνδεις πρέπει να υπάρχουν αρκετές καταγραφές. 

Γενικά ,είμαστε σε άσχημο φεγγάρι αλλά δεν ήρθε το τέλος του κόσμου ασχέτως αν εμεις δεν την παλεύουμε. Καλημέρα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα... Πάει και αυτό.... Ελπίζω την επόμενη φορά που θα ανοίξω θέμα να είμαι πιο τυχερος😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα... Πάει και αυτό.... Ελπίζω την επόμενη φορά που θα ανοίξω θέμα να είμαι πιο τυχερος😄

Κι εγώ την επόμενη φορά που θα παιξω Τζόκερ, θα το πιάσω 🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...