Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το καλο ειναι οτι επι της ουσιας τα μοντελα εχουν τελειωσει τον χειμωνα για τα πεδινα..και το λεω καλο, γιατι μη εχοντας κατι να κυνηγησουμε,θα το παρουμε αποφαση και θα ηρεμησουμε τουλαχιστον γιατι το φετινο κυνηγι κουρασε πολυ.. καλη Ανοιξη σε ολους λοιπον και υπομονη σε οσους δεν το ειδαμε ουτε και φετος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συγγνώμη για την κατάχρηση του θέματος, άλλα άλλαξα κινητό και το forum σούρνεται απίστευτα. Και δεν είναι και καμιά μπακατέλα.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο θέμα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Συγγνώμη για την κατάχρηση του θέματος, άλλα άλλαξα κινητό και το forum σούρνεται απίστευτα. Και δεν είναι και καμιά μπακατέλα.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο θέμα;

Με μένα όλα καλά. Μήπως φταίει η σύνδεση σου?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Συγγνώμη για την κατάχρηση του θέματος, άλλα άλλαξα κινητό και το forum σούρνεται απίστευτα. Και δεν είναι και καμιά μπακατέλα.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο θέμα;

Σε εμένα το φόρουμ στο κινητό το πρόβλημα που έχω με τον browser του κινητού, είναι ότι όταν φορτώνει σελίδα πολλές φορές κολλάει και με πετάει έξω o browser, οπότε ξαναμπαινω αλλά πλέον θα βρίσκομαι στην επόμενη σελίδα. Τουλάχιστον στο 70% των προσπαθειών. Βέβαια το κινητό πλέον 4 χρόνια το έχω και είχε φρακαρει πέρσι τέτοια εποχή και όλο αυτό ξεκίνησε μετά το reboot , οπότε ίσως είναι θέμα του κινητού μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Συγγνώμη για την κατάχρηση του θέματος, άλλα άλλαξα κινητό και το forum σούρνεται απίστευτα. Και δεν είναι και καμιά μπακατέλα.

Έχει αντιμετωπίσει κανείς ανάλογο θέμα;

Εγώ σχεδόν πάντα από κινητό μπαίνω, αλλά δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο θεμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χάρτες Οκτωβρίου αρχών Νοεμβρίου...το ξεχασμένο φθινόπωρο ελπίζω όχι για ακόμη μια χρονιά να ανατελει Μάρτιο Απρίλιο και Μάιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

    @[weathermaniac] 

 Είπες browser και μου ήρθε,  στο νέο κινητό άλλαξα main browser (duckduckgo) και γι' αυτό είχα θέμα. Από Google Chrome μπαίνει σφαίρα! Ευχαριστώ για την έμπνευσή χαχαχα 

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Τι εγιναν οι αποθηκες ψυχους της σιβηριας και σκανδηναβιας???

Κανε υπομονη φιλαρακι...Σε λιγες εβδομαδες θα ερθουν αλλες αποθηκες...Ζεστης απο Αφρικη πλευρα...Δοξα το θεο..Απ αυτες η Ελλαδιτσα δε ξεμενει ποτε...Παντα εχει πλεονασμα ακομα και τον χειμωνα...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Τι εγιναν οι αποθηκες ψυχους της σιβηριας και σκανδηναβιας???

Πήγαν περίπατο... Εξαφανιστηκαν ως δια μαγείας.. Και μάλιστα εμφανίστηκε ο γνωστός μπαστακας.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το 6αρι μας λέει... Καλό φθινόπωρο στη Μεσόγειο... Με βροχές από Ισπανία ως Ελλάδα... Νωρίς το θυμήθηκε και φέτος... Άντε τον Απρίλη θα έρθει και το πεδινό χιόνι.... Σίχαμα, έκτρωμα, ανωμαλια,... Και λίγα λέω... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Snowparty είπε:

Τι εγιναν οι αποθηκες ψυχους της σιβηριας και σκανδηναβιας???

Ελα ντε κατι εγραφαν σε ελληνικα αρθρα για αυτα πριν μερες πως τρελαθηκαν λεει οι μετεωρολογοι αλλοι επαθαν σοκ και δεν ξερουμε αν επαθαν καρδιακα επεισοδια η αν χρειαστηκαν νοσηλεια στις μεθ.

Μονο με τις αποθηκες ζεστης της Αφρικης δεν παθαινουν τιποτα οι μετεωρολογοι εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, thesprotos said:

Και το 6αρι μας λέει... Καλό φθινόπωρο στη Μεσόγειο... Με βροχές από Ισπανία ως Ελλάδα... Νωρίς το θυμήθηκε και φέτος... Άντε τον Απρίλη θα έρθει και το πεδινό χιόνι.... Σίχαμα, έκτρωμα, ανωμαλια,... Και λίγα λέω... 

Αφού δεν έρχεται ο χειμώνας ας έρθει το φθινοπωρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Και το 6αρι μας λέει... Καλό φθινόπωρο στη Μεσόγειο... Με βροχές από Ισπανία ως Ελλάδα... Νωρίς το θυμήθηκε και φέτος... Άντε τον Απρίλη θα έρθει και το πεδινό χιόνι.... Σίχαμα, έκτρωμα, ανωμαλια,... Και λίγα λέω... 

Δυστυχώς έτσι είναι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι ζήσαμε πάλι φέτος ρε παίδες ; Τι έπος ήταν αυτό ;  Έβλεπα τις καταγραφές υετού ανά μήνα από Οκτώβρη και μετά και με έπιασαν τα γέλια. Μόνο από την έλλειψη υετού καταλαβαίνεις τις άπειρες ώρες ηλιοφάνειας και φυσικά τις υψηλότερες του κανονικού θερμοκρασίες. Ατέλειωτες ώρες καιρικής βαρεμάρας, συζητήσεις επιστημονικής φαντασίας στο forum επί των χαρτών , παράλληλοι μονόλογοι και ευτυχώς αρκετός χαβαλές. 

Αντέχουμε όμως και ασχολούμαστε ακόμη και τώρα με τον καιρό, έχουμε γερή κράση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, oldboy332 said:

Τι ζήσαμε πάλι φέτος ρε παίδες ; Τι έπος ήταν αυτό ;  Έβλεπα τις καταγραφές υετού ανά μήνα από Οκτώβρη και μετά και με έπιασαν τα γέλια. Μόνο από την έλλειψη υετού καταλαβαίνεις τις άπειρες ώρες ηλιοφάνειας και φυσικά τις υψηλότερες του κανονικού θερμοκρασίες. Ατέλειωτες ώρες καιρικής βαρεμάρας, συζητήσεις επιστημονικής φαντασίας στο forum επί των χαρτών , παράλληλοι μονόλογοι και ευτυχώς αρκετός χαβαλές. 

Αντέχουμε όμως και ασχολούμαστε ακόμη και τώρα με τον καιρό, έχουμε γερή κράση.

Μια χαρα 92mm υετό Γενάρη και Φλεβάρη έχουμε εδώ. Μην τρομοκρατείτε τον κόσμο κύριε.😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και βάλατε χάρτη για 3/3/24 ας βάλω και γω το ιστορικό 1987 στις 3/3/1987 οπότε οι έχοντες καλή γνώση χαρτών αν θέλουν ας μας φωτίσουν αν υπάρχει και η παραμικρή συγγένεια μεταξύ τους. 

image.png.8c7b87c5dc8616df24aaeb027b1ed200.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα!

Βρίστε με όσο θέλετε, αλλά εγώ που έχω στερηθεί ΚΑΙ από αστάθειες φέτος ΚΑΙ από φθινώπορο, αυτές οι βροχές που διαφαίνονται είναι ο μόνος μου στόχος... Δεν με ενδιαφέρει προσωπικά αν θα έρθει Σεπτέμβρη,Γενάρη,Μάρτη,Αύγουστο, εγώ θέλω να έρθει μια ωραία λίμνη με καλές βροχές και cape να είμαι στο κυνήγι μπόρας και καταιγίδας... Αυτό μου έλλειψε. 

Και από ότι φαίνεται αυτή η κυκλοφορία που θέλω εγώ ευνοεί πολύ και τα δυτικά της Πίνδου και την ίδια, με μέτρα χιόνι από 1200 μέτρα και πάνω μπορεί και χαμηλότερα...

Μακάρι να βγει το καλύτερο δυνατό σενάριο ως προς τον υετό και τις Τ γιατί όντως αυτο το κρύο πρωί ζέστη μεσημέρι και ατελειωτος ήλιος ( η βαρετοσυννεφια όπως σήμερα που χαλάει το κέφι ) κούρασε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλύτερα να "ξεχρεώσουμε" τη δυτική κυκλοφορία τώρα για να χτυπήσουμε μεγάλο χιόνι του χρόνου.

Ο Ψηλορείτης δεν έχει ξεπροβάλλει ακόμα. Τα κρητικά βουνά πάνω από τα 1600μ πρέπει να έχουν το περισσότερο χιόνι στη χώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now





×
×
  • Δημιουργία νέου...