Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Χιών said:

20,8 η Ιπποκράτειος ;!

Έχει ξανακαταγραφεί τέτοια θερμοκρασία Φλεβάρη μήνα;

21.3 το ρεκόρ Ιπποκρατείου για Φλεβάρη στις 16/2/2016 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

21.3 το ρεκόρ Ιπποκρατείου για Φλεβάρη στις 16/2/2016 

Σωστά, τότε έσπασαν όλα τα ρεκόρ ζέστης νομίζω. Και πάλι όμως το πλησίασε πολύ, ελπίζω να μη φτάσει παραπάνω αύριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Που απευθεινομαι για να ερθουν να φτιαξουν το σταθμο που χαλασε?????

Screenshot_20240205_150528_Samsung Internet.jpg

Επεξεργάστηκε από Snowparty
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Snowparty said:

Που απευθεινομαι για να ερθουν να φτιαξουν το σταθμο που χαλασε?????

Screenshot_20240205_150528_Samsung Internet.jpg

Αύριο νομίζω θα ''χαλάσει'' πιο πολύ ο σταθμός στη Μακρακώμη 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24.4 ο Davis στον Αυλώνα. Μέγιστη Αττικής και Ελλάδας πλέον

1798411186_Screenshot2024-02-05at3_32_56PM.png.802017abfbe91f8e0dec6d5f44a9a80e.png

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Χιών είπε:

@ΧΕΛΜΟΣ Νομίζω ότι ακόμη και το πρωτοφανώς άθλιο 15-16, τέτοια εποχή τα πράγματα ήταν κάπως καλύτερα. Απλά μετά ο Φλεβάρης βγήκε ο θερμότερος όλων των εποχών και 1 Μαρτίου δεν είχε μείνει γανούδα ούτε στο Καϊμακτσαλάν.

Το 15-16 χιόνισε πρόσκαιρα στα πεδινά προσήνεμα τέλη Δεκεμβρίου και τον Ιανουάριο το έστρωσε πεδινή Θεσσαλία. Το φετινό δεν έχει αντίπαλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θυμίζει απογευματάκι Μαίου ο καιρός σήμερα… 21 βαθμοί στο αεροδρόμιο της Νέας Αγχιάλου, 1.4 η ελάχιστη το πρωί. Από χειμώνα στις 08:00, σε βαθιά άνοιξη στις 16:00. Μια παράνοια… Και έχουμε τουλάχιστον 5 μέρες ακόμα με τέτοιο άρρωστο καιρό μπροστά μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χιών είπε:

Σωστά, τότε έσπασαν όλα τα ρεκόρ ζέστης νομίζω. Και πάλι όμως το πλησίασε πολύ, ελπίζω να μη φτάσει παραπάνω αύριο.

Αύριο στην Αττική εντωμεταξύ θα ανέβει άλλους 3 βαθμούς η Τ στα 850, άνεμοι παρόμοιοι συννεφιά ανύπαρκτη, μάλλον αύριο θα σπάσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, South καυσωνάκιας είπε:

24.4 ο Davis στον Αυλώνα. Μέγιστη Αττικής και Ελλάδας πλέον

1798411186_Screenshot2024-02-05at3_32_56PM.png.802017abfbe91f8e0dec6d5f44a9a80e.png

Davis Vue όμως ... Κάνα βαθμό πιο κάτω θα είχε κανονικά γιατί αν δεν τον πιάνει άνεμος τον αισθητήρα τσιμπάει ...όπως και να έχει εντυπωσιακό 

Εγώ έγραψα 21,6 και μου φαίνεται πολύ.   Αλλά είδα ανεμολόγιο σε διάφορους κοντινούς σταθμούς και είχαν ΝΔ δλδ θαλάσσια αύρα ενώ εγώ ΒΔ δλδ καταβατης ... Πολύ ζέστη πάντως 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 minutes ago, freeze said:

Davis Vue όμως ... Κάνα βαθμό πιο κάτω θα είχε κανονικά γιατί αν δεν τον πιάνει άνεμος τον αισθητήρα τσιμπάει ...όπως και να έχει εντυπωσιακό 

Εγώ έγραψα 21,6 και μου φαίνεται πολύ.   Αλλά είδα ανεμολόγιο σε διάφορους κοντινούς σταθμούς και είχαν ΝΔ δλδ θαλάσσια αύρα ενώ εγώ ΒΔ δλδ καταβατης ... Πολύ ζέστη πάντως 

Μας έχει ενημερώσει ο Παπασούλης για τη καλή συντήρηση του σταθμού βάσει ενημέρωσης του ιδιοκτήτη. Γενικά αν οι vue συντηρούνται καλά έχουν ελάχιστο ή μηδενικό bias. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ταΰγετος χθες κορυφή Χαλασμένο 2204 μ.(από δύο διαφορετικές λήψεις) και αριστερά διακρίνεται ο αυχένας που οδηγεί στην κορυφή. Σε νορμάλ Χειμώνες ό,τι φαίνεται στις εικόνες θα έπρεπε να είναι λευκό τέτοια εποχή. Παρολ' αυτά έχει μείνει λίγο χιονάκι απ' τα 1350+ πρέπει να το έριξε αυτό στο χιονιά που προηγήθηκε, την πρώτη μέρα που έβγαλε υπήνεμο Χ και έδινε φαινόμενα Ταΰγετο και ευνόησαν τοπικά οι συγκλίσεις (άλλου περισσότερο, αλλού λιγότερο).

Το βιντεάκι είναι στις παιδικές κατασκηνώσεις της Αγίας Μαρίνας (Μεσσηνία) στα 1385 μ. Σε καλές χρονιές το χιόνι εδώ ξεπερνάει εύκολα το 1,5 μέτρο.

Τέλος αγαπημένο ηλιοβασίλεμα με φόντο το Μεσσηνιακό Κόλπο!

IMG-1807-100555.jpg

IMG-1788-100704.jpg

IMG-20240205-174134.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Μέγιστες σήμερα 

Ζωγράφου 18.9

Καλάβρυτα 15.8

Ποταμός Κέρκυρας 15.3

 

20+ Ιπποκρατειος.Χειμωναρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, Snowparty said:

50 να γραψει μπορει??????

Αμήν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...