Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2024

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα ιδια και ιδια λογο κληματικης αλλαγης.

Μονο ετσι ξεπληρωνονται τα 10 - 15 εκατοστα χιονιου που εβαλε στην ψυχρη εισβολη το χκ ανηλιου ωστε να γινει και η γνωστη πλεον εξισορροπηση. 

Τυχεροι οσοι ειχαν την τυχη να ζησουν αυτη την χιονοπτωση την μερα της ψυχρης εισβολης που λογικα θα ειχαν κανονισει πολλοι να ανεβουν και να βρισκονται εκει να το ζησουν στα 1850 μετρα υψομετρο.

518315975_.jpg.ff69527fa3d43072456f9e99dc69eed1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πήγα εχθές στην περιοχή της Αγίας Μαρίνας, στο λεγόμενο στοιχειωμένο σπίτι που μου άρεσε. Η Αγία Μαρίνα είχε πλημμυρίσει με τον Ντάνιελ, και φαίνεται και στην εικόνα που θα βάλω. Έπεσε ο φράχτης του στοιχειωμένου από την ορμή του νερού!

Εδώ που ήμουν είχε 3 μέτρα νερό στις πλημμυρες

IMG_20240208_183731.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21+ σε Σπάρτη,Μακρακώμη, Εύβοια, Θεσσαλία κτλ μέγιστες Ελλάδας σήμερα μέχρι αυτή τη στιγμή. 

20.7 Ελευσίνα ΕΑΑ μέγιστη Αττικής ως τώρα. 

Επεξεργάστηκε από South καυσωνάκιας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρίστε με αν θέλετε αλλά δεν με χαλάει και πολύ αυτός ο καιρός. Αν ήταν να κάνει σοβαρό πεδινό χιόνι ναι, αλλά απ' το είχαμε πάλι τις γελοιότητες όπως κάθε προηγούμενη φορά με 3εκ στην Πορταριά και 5 βαθμούς εδώ, καλύτερα έτσι. Έχω αράξει, ανοιχτό παράθυρο, κλειστό καλοριφέρ και παρόλο αυτά το σπίτι έχει 20 βαθμούς. Χαλαρά. Να βγουν και οι βροχές από Δευτέρα και κομπλέ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα είδα μια αμυγδαλιά λίγο έξω από τον Βόλο γεμάτη μπουμπούκια… Σε καμιά βδομάδα-δεκαήμερο θα έχουν αρχίσει να ανθίζουν τα δέντρα. Καλή άνοιξη παιδιά, ελπίζω αυτή τουλάχιστον να περάσει όσο πιο φυσιολογικά γίνεται χωρίς άχρηστα κρύα και χιόνια μέχρι τέλη του Απρίλη…

16,7 τώρα στον Βόλο, 18,7 η μέγιστη και 8,5 η ελάχιστη. Ο καιρός δεν διαφέρει σε τίποτα από μια τυπική ηλιόλουστη ημέρα στα μέσα Απρίλη… Έχω να φορέσω χοντρό μπουφάν εδώ και μια βδομάδα σχεδόν. Με ένα απλό μακρυμάνικο ή και μια ζακέτα είσαι οκει τις περισσότερες ώρες της ημέρας… Άντε άλλες 2-3 κρύες μέρες αν κάνει από βδομάδα και τέλος και το φετινό ανέκδοτο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, yiannis_volos said:

Βρίστε με αν θέλετε αλλά δεν με χαλάει και πολύ αυτός ο καιρός. Αν ήταν να κάνει σοβαρό πεδινό χιόνι ναι, αλλά απ' το είχαμε πάλι τις γελοιότητες όπως κάθε προηγούμενη φορά με 3εκ στην Πορταριά και 5 βαθμούς εδώ, καλύτερα έτσι. Έχω αράξει, ανοιχτό παράθυρο, κλειστό καλοριφέρ και παρόλο αυτά το σπίτι έχει 20 βαθμούς. Χαλαρά. Να βγουν και οι βροχές από Δευτέρα και κομπλέ.

Ούτε εμένα με χαλάει καθόλου. Γλιτώνω ένα σκασμό ξύλα που θα έκαιγα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Βρίστε με αν θέλετε αλλά δεν με χαλάει και πολύ αυτός ο καιρός. Αν ήταν να κάνει σοβαρό πεδινό χιόνι ναι, αλλά απ' το είχαμε πάλι τις γελοιότητες όπως κάθε προηγούμενη φορά με 3εκ στην Πορταριά και 5 βαθμούς εδώ, καλύτερα έτσι. 

Α οχι διαφωνω τωρα εγω χαχαχα

Μα τι λεμε τοσο καιρο ρε παιδια? εννοειται καλυτερα ετσι.

Εγω ουτε βροχες θελω να ερθουν εδω αν δεν ειναι οι καλες χειμωνιατικες βροχες που εχουν εξαφανιστει και αυτες. Απο τετοιες βροχες ειμαστε υπερπληρεις και το καλοκαιρι και το φθινοπωρο εδω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, heavy snow είπε:

Α οχι διαφωνω τωρα εγω χαχαχα

Μα τι λεμε τοσο καιρο ρε παιδια? εννοειται καλυτερα ετσι.

Εγω ουτε βροχες θελω να ερθουν εδω αν δεν ειναι οι καλες χειμωνιατικες βροχες που εχουν εξαφανιστει και αυτες. Απο τετοιες βροχες ειμαστε υπερπληρεις και το καλοκαιρι και το φθινοπωρο εδω.

εγώ δεν ξεχωρίζω σε χειμωνιάτικες/φθινοπωρινές/ανοιξιάτικες/καλοκαιρινές. Όλες οι βροχές καλές είναι αρκεί να μην προκαλούν καταστροφές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

εγώ δεν ξεχωρίζω σε χειμωνιάτικες/φθινοπωρινές/ανοιξιάτικες/καλοκαιρινές. Όλες οι βροχές καλές είναι αρκεί να μην προκαλούν καταστροφές.

Εννοειται αυτο για τις καταστροφες μακρυα απο εμας αλλα διαφωνω εντελως στο 100% για την κατηγορια των βροχων. Αν δεν ειναι χειμερινες οι βροχες για τα Γιαννενα απο την πλευρα του λατρη για τον χειμωνα της περοχη τις βαζω στα καιρικα εκτρωματα μονο. 

Απο εκει και περα εννοειται ας κανει οτι αρεσει στον καθενα για την περιοχη του.   

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηρεμία. Και τα βουνά της ανατολικής Στερεάς στο βάθος. Ελικώνας και Παρνασσός μάλλον

Η λήψη είναι σήμερα από τη βόρεια πλευρά της Πάρνηθας. Πίσω από το Μπαφι με θέα προς το βορρά.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες! Συννεφιασμένος ο ουρανός σήμερα αρκετά ...πάλι ψιλολάμπει θολά ο ήλιος από πίσω....στοους 3,9 η ελάχιστη στους 8,4 τώρα....εδώ στο Μακροχώρι

makrochori

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Καλημέρα παίδες! Συννεφιασμένος ο ουρανός σήμερα αρκετά ...πάλι ψιλολάμπει θολά ο ήλιος από πίσω....στοους 3,9 η ελάχιστη στους 8,4 τώρα....εδώ στο Μακροχώρι

makrochori

 

Τι λες ρω Σωτο μου...Συννεφιασε??Και το λες ετσι απλα??Γιατι δεν βγηκε εκτακτο..??Σας εστειλαν 112???Ελπιζω να μην εχετε θεματα...Ειναι και Σκ ρε γμτ..🤣Φιλε σου στελνω προληπτικα σουπερ πουμα μηπως και η συννεφια,δωσει ψιχαλες..

AS332_small.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε γερά αδέρφια στο δεύτερο ημίχρονο του Φλεβάρη θα κλαίνε οι χήρες θα κλαίνε και οι παντρεμένες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, Snowparty said:

Καλημερα εψαχνα τα κοντομονικα στην ντουλαπα .....αλλα τελικα δεν τα χα βαλει μεσα ...τα φοραω.....

Προχθές είχαν ρεπορτάζ στις ειδήσεις στο Mega για την καλοκαιρία που κάνει αυτές τις μέρες και ήταν ένας μικρός μαγκάκος έφηβος με κοντομάνικο και πετάει την εξής ατάκα ''Σε αυτή την χώρα δε βγάζουμε ποτέ τα κοντομάνικα''.

Αν τον βρει κάποιος πείτε του τον ψάχνουμε για επίτιμο μέλος 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21.7 μέγιστη Ελλάδας ως τώρα Αλικιανός ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

btw υπάρχουν περιοχές στα νότια που ήδη έχουν φτάσει την μέση μέγιστη του θρυλικού καυσωνικού Φλεβάρη του 2016. Για τις μέσες ελάχιστες έχει ακόμα δρόμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...