Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχχχχχχ τι δροσιά κι αυτή απόψε... και όσο βλέπω τον καύσωνα να καραδοκεί! 

Η μέγιστη δεν ξεπέρασε τους 28-29c με ισχυρούς βοριάδες κ σύννεφα του βοριά στα βουνά!  

24.5c έξω που με το βοριαδάκι κάνει την αίσθηση πολύ ευχάριστη! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] είπε:

Άγγελε τι σε μπέρδεψε στην επική βραδιά της Λάρισας?😅

Δεν είναι εικονίδιο μπέρδεματος, κλάμα είναι... γιατί σύντομα όλα αυτά θα είναι παρελθόν!😫

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος είπε:

Δεν είναι εικονίδιο μπέρδεματος, κλάμα είναι... γιατί σύντομα όλα αυτά θα είναι παρελθόν!😫

Α παράξενο γιατί σε εμένα σαν μπέρδεμα το είχε χαχα. Πάντως δεν μπορώ να πω, και εμένα θα μου λείψει.. Άντε να κάνεις 60 χιλιόμετρα  με το ποδήλατο σε περιβάλλον με 35 βαθμούς βραδυάτικα, πόσο μάλλον νωρίς το απόγευμα που θα έχει 40αρια και είμαστε αναγκασμένοι να ξεκινήσουμε εκείνη την ώρα για να μην κυκλοφορούμε ώρες στο σκότος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 29/6/2019 at 12:17 ΠΜ, Κώστας. είπε:

Και που θα τη φυτέψεις όταν μεγαλωσει;

καπου κοντα στην πολη σε σκιερο μερος .εξαλου 3 οξυες μεγαλες  υπαρχουν σε εγκατελειμενο οικοπεδο του δημου(καποιοι τις φυτεψαν παλια).κανεις δεν τις περιποιειται  τις εχει πλακωσει κοισσος αλλα ειναι μια χαρα.εδω φαινεται η μια,οι αλλες δυο ειναι απο πισω.ειναι στην εισοδο της πολης οπως κατεβαινεις απο το χωριο αγρα σε 320 υψομετρο.

m8OXqh3.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Φιλοξενησα τους κουμπαρους μου σημερα...απο τις 19.30 και μετα τους εδωσα ζακετες...στις 20.30 εφυγαν...επαθαν σοκ και ρωτουσαν πως θα ζησουμε εδω τον χειμωνα...χαχαχα...

Εγω το απολαμβανω και εννοειται οτι τωρα ειμαι με τη βερμουδα μονο εξω με 19.5 βαθμους και αερα να βαραει. Παραδεισος!!

 

Σιγα ρε μεγαλε...Δεν αφηνεις τον Μπαλνο και την Μπελλα...Παρε για κατοικιδιο κανεναν βασιλικο πιγκουινο...:classic_tongue:

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, LarissaSnow είπε:

Καλημερα,  βρεχει εδώ και 10 λεπτα στη Λαρισα. Η θερμοκρασια στους  21,1 βαθμους.

Επεσε κι αλλο,  στους 20,8 τωρα η θερμοκρασια.  Παραξενο που ο σταθμος του Ε.Α.Α δε καταγραφει υετό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απίστευτη δροσιά..... 

22 ελαχιστη με τον αέρα να λυσσάει με μανία όλη νύχτα και βέβαια σεντόνι αργά το βράδυ.... 

24.8 τώρα και ριπες στα 70χλμ την ώρα...... 

Απιστευτη μερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πότε έβρεξε παιδιά εδώ χαχαχα? Κοιμήθηκα αργά και ξύπνησα αργά, με ηλιοφάνεια και λίγα νέφη! Αλλά όντως η δορυφορική στις 10 έδειχνε συννεφιά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

πότε έβρεξε παιδιά εδώ χαχαχα? Κοιμήθηκα αργά και ξύπνησα αργά, με ηλιοφάνεια και λίγα νέφη! Αλλά όντως η δορυφορική στις 10 έδειχνε συννεφιά

Είχαμε overcast συννεφιά Μιχαήλ και έβρεξε λίγο προς σε εσάς και γύρω περιοχές Χάλκη, Πλατύκαμπο, Νέσσωνα Τεμπών, Συκούριο. Πάντως απίστευτη δροσιά και γενικά μου αρέσουν πολύ τα χαμηλά νέφη το καλοκαίρι, από τους αγαπημένους καιρούς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, MeteoTirnavos είπε:

Είχαμε overcast συννεφιά Μιχαήλ και έβρεξε λίγο προς σε εσάς και γύρω περιοχές Χάλκη, Πλατύκαμπο, Νέσσωνα Τεμπών, Συκούριο. Πάντως απίστευτη δροσιά και γενικά μου αρέσουν πολύ τα χαμηλά νέφη το καλοκαίρι, από τους αγαπημένους καιρούς. 

Πόσο δίκιο έχεις Θάνο, και εμένα μου αρέσει όταν ξυπνάω στα Μεσάγκαλα να βλέπω τα χαμηλά συννεφάκια ου είναι στους πρόποδες του Ολύμπου!  και αυτή η δροσιά όπως ξαναείπα είναι ταμάμ για ποδήλατο, απολαμβάνεις το κάθε λεπτό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πόλεμος έξω..... Στη σκιά η ψυχρα είναι έντονη μια μέρα πριν μπει ο Ιούλιος....

25.5 αυτήν την ώρα και 70 άρες ριπες.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Η Μύκονος αυτή τη στιγμή με 23.9 είναι το ψυχρότερο πεδίο μέρος στην Ελλάδα..... 

Κρίμα σε όποιους διάλεξαν αυτές τις μέρες για διακοπές εκεί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Κώστας. είπε:

Κρίμα σε όποιους διάλεξαν αυτές τις μέρες για διακοπές εκεί. 

Πας καλά ρε???? 

 

Πας σε υπηνεμη παραλία και είσαι κομπλέ... 

Και με το που πέσει ο ήλιος ζακέτα και το βράδυ σεντονακι και κλειστά παράθυρα.... 

Υγιεινες διακοπές χωρίς ζεστη υγρασία κουνούπια και λοιπές αηδιες

Έχω κάνει επικές διακοπές με μελτεμι στις Κυκλαδες

 

Και βέβαια 100 φορές εκεί πάρα σε κάποιο νησί του Ιονίου με άπνοια 32 βαθμούς και 70% υγρασία λες και είσαι στο Βιετνάμ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γενικά θα παραλία οι ακόμη και οι 30 βαθμοί είναι υπεραρκετοί. Το ιδανικό είναι γύρω στους 28. Η θάλασσα έτσι και αλλιώς μια χαρά ζεστή είναι. Ούτε έχεις πρόβλημα να καείς από τον ήλιο, ούτε ζεσταίνεσαι 4 δευτερόλεπτα αφότου βγεις από την θάλασσα, μπορείς να αράξεις έξω άνετα και να πιεις τον καφέ σου ανθρώπινα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήμουν στη Μύκονο στο καύσωνα του Ιούλιου του 2007. Απόλαυση. 

 

Δε κουνιόταν φύλλο. 

Από περιέργεια θέλω να δω πόσο είχε εκείνες τις μέρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

45 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

 

Και με το που πέσει ο ήλιος ζακέτα και το βράδυ σεντονακι και κλειστά παράθυρα.... 

 

Να μου λείπουν τα σεντονακια και οι ζακετουλες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Κώστας. είπε:

Ήμουν στη Μύκονο στο καύσωνα του Ιούλιου του 2007. Απόλαυση. 

 

Δε κουνιόταν φύλλο. 

Από περιέργεια θέλω να δω πόσο είχε εκείνες τις μέρες. 

Hi Doc👋

H Μυκονος και γενικα η νοτια νησιωτικη χωρα δεχθηκαν 2 κυματα θερμων αεριων μαζων το 2007.Του Ιουνιου ηταν μακροβιοτερη η εισβολη,καθως κρατησε 1 ολοκληρη εβδομαδα,με αποκορυφωμα το 39αρι στις 27/6 https://en.tutiempo.net/climate/06-2007/ws-167263.html Τοτε πιασαμε στην Αθηνα 46.2c (Νεα Φιλαδελφεια) και στο Αργος 46.4c.

Τον Ιουλη ειχε πιο λιγες μερες εντονης ζεστης η Μυκονος με αποκορυφωμα το 38αρι στις 25/7. https://en.tutiempo.net/climate/07-2007/ws-167263.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...