Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ξέρει κανείς από που παίρνει δεδομένα το http://wordpress.meteovolos.gr ; Γιατί έχω παρατηρήσει ότι γενικά δείχνει λίγο αλλά ντ' άλλων..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μουντο πρωινο σημερα με βροχουλα την ωρα που εφευγα για την δουλεια(7 το πρωι).και συννεφια εως το μεσημερι και αρκετα συννεφα γενικως.τωρα πριν μιση ωρα που επεστρεψα ψιλοεβρεχε ισα που εβρεξε τους δρομους εδω στην πολη  αλλλα σταματησε.ομως  οσο παει και μαυριζει ο ουρανος.ισως κανει κατι😎 στους 27c ηθερμοκρασια τωρα με απνοια και εχει σκοτεινιασει. η φωτο πριν ενα τεταρτο αλλα τωρα εχει πιο πολυ σκοτεινια.

ωπααααααααα δυνατη αποτομη βροχη τωρα σελιγο αλλες φωτο

6Pp4urh.jpg

 

 

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμφωνω και επαυξανω..Η δροσια αγνοειται...Το οτι φυσαει και περιοριστηκε η ζεστη δεν σημαινει οτι δεν εχει ζεστη...Ασε που και αυτος ο αερας μου σπαει τα νευρα...Κατι ενδιαμεσο δε μπορει να κανει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάτω από 30 και σήμερα η μέγιστη εδω....

Πάντα τετοια..... 

37.1 στον Ποταμό Κέρκυρας όπου εκεί το μελτεμι λειτουργεί σαν φουρνος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ότι κάνει ζέστη κάνει και παρά το ότι φυσάει, αλλά είναι πιο καλά σε σχέση με χθές και τις προηγούμενες ημέρες... το τριήμερο Σάββατο - Δεύτερα θα 'ναι καλύτερα τα πράγματα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κοντευουμε το μισαωρο βρεχει δυνατα ακομα.το παραξενο δεν ακουγεται μπαμ μπουμ.

a7PT2PK.jpg

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποια λίγα ηλεκτρικά από εχθές το βράδυ που μπόρεσα να πιάσω κάπως καλύτερα. Τα περισσότερα καλά, έπεφταν όταν γυρνούσα την πλάτη🤬

2v6Q40w.jpg

 

kDIhJAK.jpg

ακόμα και ο κεραυνός που έπιασα, έπεσε σχεδόν ακριβώς πίσω από την κεραία....

 

PwW852J.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Κάποια λίγα ηλεκτρικά από εχθές το βράδυ που μπόρεσα να πιάσω κάπως καλύτερα. Τα περισσότερα καλά, έπεφταν όταν γυρνούσα την πλάτη🤬

ακόμα και ο κεραυνός που έπιασα, έπεσε σχεδόν ακριβώς πίσω από την κεραία....

Χαχα καλή προσπάθεια.... ακόμη κι εγώ με τη κάμερα, την αφήνω στο τρίποδο για 5-10 δευτερόλεπτα χρόνο έκθεσης ανάλογα..... κάθε φορά που καταγράφω έναν κεραυνό ξέρω πως ήμουνα τυχερός..... τις περισσότερες φορές, μεταξύ δύο λήψεων αφού χρειάζονται μερικά δευτερόλεπτα για να μεταβώ απ' τη μία στην άλλη, τότε του 'ρχεται και κεραυνοβολεί! Να φανταστείς δηλαδή πως όσες φορές έχω επιχειρήσει λήψη κεραυνού σε μία καταιγίδα, στις 10 λήψεις 2 θα βγουν καλές και 1 θα είναι η καλύτερη δυνατή εάν είμαι τυχερός.....

 

32.7 η μέγιστη θερμοκρασία εδώ σήμερα και φυσούσε περισσότερο από χθές...

Τα ξημερώματα της Τρίτης εχθές, στις 4 τη νύχτα είχαμε τη μεγαλύτερη ριπή ανέμου βάση και δικού μου μίνι μετεωρολογικού σταθμού που έχω στο σπίτι, αλλά δεν είναι να τον εμπιστευεσαι στις μέγιστες θερμοκρασίες τέτοια εποχή κυρίως και καμία σχέση με τους μεγάλους μετεωρολογικούς σταθμούς... συνεπώς όντως έβγαλε πολύ αέρα σε κάποια φάση κι έτσι γύρισε ολόκληρη τη κούνια που ανέφερα εχθές..... αλλά είναι βαριά νομίζω....

 

Όσο για τη νέα εικόνα προφιλ που βρήκα σήμερα, καιρό έψαχνα κάτι που να βγαζεί το καλύτερο δυνατό νόημα για έναν Winterlove ....  σκέφτηκα μπλε φεγγάρια, λύκους και νιφάδες..... εν τέλη δεν είχα σκεφτεί τις γάτες μέχρι που βρήκα αυτον το παιχνιδιάρη..... από 'δω και στο εξής λοιπόν είμαι και ο παιχνιδιάρης γάτος...!!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, Winterlove είπε:

Χαχα καλή προσπάθεια.... ακόμη κι εγώ με τη κάμερα, την αφήνω στο τρίποδο για 5-10 δευτερόλεπτα χρόνο έκθεσης ανάλογα..... κάθε φορά που καταγράφω έναν κεραυνό ξέρω πως ήμουνα τυχερός..... τις περισσότερες φορές, μεταξύ δύο λήψεων αφού χρειάζονται μερικά δευτερόλεπτα για να μεταβώ απ' τη μία στην άλλη, τότε του 'ρχεται και κεραυνοβολεί! Να φανταστείς δηλαδή πως όσες φορές έχω επιχειρήσει λήψη κεραυνού σε μία καταιγίδα, στις 10 λήψεις 2 θα βγουν καλές και 1 θα είναι η καλύτερη δυνατή εάν είμαι τυχερός.....

 

32.7 η μέγιστη θερμοκρασία εδώ σήμερα και φυσούσε περισσότερο από χθές...

Τα ξημερώματα της Τρίτης εχθές, στις 4 τη νύχτα είχαμε τη μεγαλύτερη ριπή ανέμου βάση και δικού μου μίνι μετεωρολογικού σταθμού που έχω στο σπίτι, αλλά δεν είναι να τον εμπιστευεσαι στις μέγιστες θερμοκρασίες τέτοια εποχή κυρίως και καμία σχέση με τους μεγάλους μετεωρολογικούς σταθμούς... συνεπώς όντως έβγαλε πολύ αέρα σε κάποια φάση κι έτσι γύρισε ολόκληρη τη κούνια που ανέφερα εχθές..... αλλά είναι βαριά νομίζω....

Πάλι καλά έχεις τρίποδο, εγώ απλά περιμένω φίλε να κάνει το ηλεκτρικό και εκείνη την στιγμή πατάω το κουμπί για να το πιάσει χαχα.Οπότε μένω ακίνητος και συγκεντρωμένος,αλλά όπως και σε εσένα έτσι και σε εμένα οι κεραυνοί με τρολάρουν ασύστολα  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32.9oC η μέγιστη ημέρας αλλά η αίσθηση λόγω του ΒΑ ισχυρού ανέμου ήταν κάτω από 30oC όλη μέρα. Άντε να δούμε μήπως έχουμε ξανά κανένα σόου απόψε το βράδυ όπως έγινε και χθες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, MeteoTirnavos είπε:

32.9oC η μέγιστη ημέρας αλλά η αίσθηση λόγω του ΒΑ ισχυρού ανέμου ήταν κάτω από 30oC όλη μέρα. Άντε να δούμε μήπως έχουμε ξανά κανένα σόου απόψε το βράδυ όπως έγινε και χθες

Αμφιβάλλω Θάνο, τώρα το cape ούτε στην θάλασσα δεν είναι καλό.. ϊσως υπάρξουν καταιγίδες, αλλά θα έχουν λίγα ηλεκτρικά και όταν μπουν Θεσσαλία θα ψοφήσουν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Πάλι καλά έχεις τρίποδο, εγώ απλά περιμένω φίλε να κάνει το ηλεκτρικό και εκείνη την στιγμή πατάω το κουμπί για να το πιάσει χαχα.Οπότε μένω ακίνητος και συγκεντρωμένος,αλλά όπως και σε εσένα έτσι και σε εμένα οι κεραυνοί με τρολάρουν ασύστολα  

Μια φορά μόνο και τότε που ακόμα δεν είχα dslr, είχα πιάσει έτσι κεραυνό! Έτυχε να πέσει μιλάμε εκείνο το δευτερόλεπτο και πάτησα τυχαία το κουμπί στο κινητό! 4 τα ξημερώματα ήταν και είχα ξύπνησα απ' τις βροντές και τη βροχή... με τη φώτο ήμουν ενθουσιασμένος μέχρι που κάτι πήγε σταβά κατά τη μεταφορά της στον υπολογιστή και τη έχασα... κλαψ δεν είχα κράτησει αντίγραφο ο τρελός....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

Αμφιβάλλω Θάνο, τώρα το cape ούτε στην θάλασσα δεν είναι καλό.. ϊσως υπάρξουν καταιγίδες, αλλά θα έχουν λίγα ηλεκτρικά και όταν μπουν Θεσσαλία θα ψοφήσουν..

Ναι αυτό, λίγο θέαμα να δούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Winterlove είπε:

Μια φορά μόνο και τότε που ακόμα δεν είχα dslr, είχα πιάσει έτσι κεραυνό! Έτυχε να πέσει μιλάμε εκείνο το δευτερόλεπτο και πάτησα τυχαία το κουμπί στο κινητό! 4 τα ξημερώματα ήταν και είχα ξύπνησα απ' τις βροντές και τη βροχή... με τη φώτο ήμουν ενθουσιασμένος μέχρι που κάτι πήγε σταβά κατά τη μεταφορά της στον υπολογιστή και τη έχασα... κλαψ δεν είχα κράτησει αντίγραφο ο τρελός....

όχι τρε φίλε τι λες τώρα κρίμα!!1 Εγώ την καλύτερη την έχω πιάσει με νιντέντο χαχα.. Επειδή και η κάμερα δεν είναι καμία ακριβή, 300 έκανε, προφανώς οι φωτογραφίες το βράδυ δεν έχουν καλ΄ανάλυση [ή δεν έχω βρει τον τρόπο? δεν ξέρω] έχει ίδια ποιότητα η φώτο του νιντέντο το βράδυ με την κάμερα. Και επειδή μου ήταν πολύ εύκολο το κουμπί στην κονσόλα έχω πιάσει καλύτερες αστραπές με αυτό.. Την έχω ανεβάσει εξάλλου στο ανάλογο θέμα αλλά μωρέ ας το ανεβάσω και εδω

063UyBl.jpg

 

 

 

το κακό είναι ότι όταν παίρνω φώτο, τραβαέι το στιγμιότυπο κατά κάποια εκατοστά -δέκατο  πιο μετά, αλλά στην προκειμένη περίπτωση έτυχε να τραβηξω πιο νωρίς, και εμφάνισε στην κυριολεξία το μέγιστο της φωτεινότητας. Δεν θα ξεχάσω πόσο χαρούμενος ήμουν που πήρα τέτοια κεραυνάρα!

 

Ελπίζω κάοτε να αποκτήσω μια πραγματικά καλή φωτογραφική μηχανή./κάμερα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] είπε:

όχι τρε φίλε τι λες τώρα κρίμα!!1 Εγώ την καλύτερη την έχω πιάσει με νιντέντο χαχα.. Επειδή και η κάμερα δεν είναι καμία ακριβή, 300 έκανε, προφανώς οι φωτογραφίες το βράδυ δεν έχουν καλ΄ανάλυση [ή δεν έχω βρει τον τρόπο? δεν ξέρω] έχει ίδια ποιότητα η φώτο του νιντέντο το βράδυ με την κάμερα. Και επειδή μου ήταν πολύ εύκολο το κουμπί στην κονσόλα έχω πιάσει καλύτερες αστραπές με αυτό.. Την έχω ανεβάσει εξάλλου στο ανάλογο θέμα αλλά μωρέ ας το ανεβάσω και εδω

063UyBl.jpg

το κακό είναι ότι όταν παίρνω φώτο, τραβαέι το στιγμιότυπο κατά κάποια εκατοστά -δέκατο  πιο μετά, αλλά στην προκειμένη περίπτωση έτυχε να τραβηξω πιο νωρίς, και εμφάνισε στην κυριολεξία το μέγιστο της φωτεινότητας. Δεν θα ξεχάσω πόσο χαρούμενος ήμουν που πήρα τέτοια κεραυνάρα!

Ελπίζω κάοτε να αποκτήσω μια πραγματικά καλή φωτογραφική μηχανή./κάμερα...

Ωραία φώτο φίλε και σίγουρα καλύτερη απ' τη δική μου εκείνο το βράδυ...... και με nintendo...μη μου λες nintendo!! Είμαι φαν μιλάμε.... χαχα...

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Winterlove είπε:

Ωραία φώτο φίλε και σίγουρα καλύτερη απ' τη δική μου εκείνο το βράδυ...... και με nintendo...μη που λες nintendo!! Είμαι φαν μιλάμε.... χαχα...

ε βρε συ αυτή εξάλλου ήταν η καλύτερη φώτο που έχω χαχα.

 Οι περισσότερες είναι για  άστο καλύτερο

.

 

Υ.Γ  μέγας φάν και εγώ πολλές παιχνιδομηχάνες της νιντέντο χεχε, αν θες μιλάμε σε κάποιο χρόνο μέσω πμ, γιατί τρελαίνομαι χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ακομα σταζουν τα λουκια.εβγαλε για λιγο ηλιο αλλα ξανα κρυφτηκε.τωρα ελαφρυ αερακι και δροσια στους 22c.μπαλκονι μπυρα και φωτο προς τα Δ-ΝΔ με φοντο πισω τις βορειοτερες αποληξεις του βερμιου(γυρω στα 1000-1050 υψ)καταφυτα με δαση οξυας.

PLzMi3J.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεσα στην καλη χαρα ειναι και η μικρη οξυα που εχω στο μπαλκονι.😎την ειχα βρει περυσι(τον ιουνιο) σε υλοτομημενο δασος στο καιμακτσαλαν(κραβιτσα) και ηταν τσαλαπατημενη απο τα τρακτερ και σχεδον εξω απο το χωμα .εχει ζωηρεψει και πηρε τα πανω της!😀

ZLrlBe5.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις γύρισα από βόλτα, η φώτο είναι πριν μισή ώρα

NGaVJp0.jpg

Είναι προς τα βορειοανατολικά όπου και χθες το βράδυ είχαμε αστραπές, από εκεί μας έρχονται. Είναι ουσιαστικά από κάποιες διαλυμένες καταιγίδες από Χαλκιδική που διασχίζουν τον Θερμαϊκό, περνάνε από τα παράλια της Πιερίας και της Λάρισας και μεγαλώνουν καθώς περνάνε από Όλυμπο και Κίσσαβο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...