Jump to content
oldboy332

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, Κώστας. είπε:

Ακριβώς. 

έλα να μείνεις Λάρισα σε κόγκα φλογερό δράκο να δεις τι ωραία που θα περάσεις!! Αν κάνει 30αρι στα 850, θα σου αρέσουν οι 47 βαθμοί εδώ, γιατί τους έχουμε άνετα!! Και 40αρι στις 10 το βράδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Κώστας. είπε:

 Περιμένω να πάει 13:00 να πάρω τα πράγματα( πετσέτα, αντηλιακό, φαγητό, καφέ )και να πάω να ξαπλώσω στον ήλιο.

αν ξαπλώσεις στον ήλιο λογικά το σώμα σου θα διασκορπιστεί σε όλα τα στοιχειώδη σωμάτια που το αποτελεί. 🤣Αν ξαπλώσεις στα χόρτα υπό το φως του ήλιου, θα είσαι καλά τότε με το αντηλιακό. 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

αν ξαπλώσεις στον ήλιο λογικά το σώμα σου θα διασκορπιστεί σε όλα τα στοιχειώδη σωμάτια που το αποτελεί. 🤣Αν ξαπλώσεις στα χόρτα υπό το φως του ήλιου, θα είσαι καλά τότε με το αντηλιακό. 

Ελεεεεεεεεος. Το Σεφερλη τι τον εχεις;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, Philip είπε:

Στόχος για φέτος το 40άρι στον μετεοθες. Κάποτε θα σπάσει και αυτή η 12ετία

με αυτό το ρυθμό 41 θα κάνει φέτος. ο στόχος είναι το 45αρι στη μίκρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Κώστας. είπε:

Ελεεεεεεεεος. Το Σεφερλη τι τον εχεις;

Εγώ τίποτα, εσύ όμως του μοιάζεις περισσότερο όσο αφορά τον δείκτη ανακλαστικότητας φωτός στο μεγαλύτερο υψόμετρο του σώματού σου!

 

Με αγάπη πάντα γιατρέ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Εγώ τίποτα, εσύ όμως του μοιάζεις περισσότερο όσο αφορά τον δείκτη ανακλαστικότητας φωτός στο μεγαλύτερο υψόμετρο του σώματού σου!

 

Με αγάπη πάντα γιατρέ

 Αυτά ήταν πριν την εμφύτευσή .Αν με δεις μετά την εμφύτευση φτιάχνω και κοτσίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Κώστας. είπε:

 Αυτά ήταν πριν την εμφύτευσή .Αν με δεις μετά την εμφύτευση φτιάχνω και κοτσίδες

Μεγιά !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μςλτςμαρος...δυνατός καθαρός βόρειος άνεμος που δροσίζει. ..σήμερα είναι άλλη μέρα ειδικά σε σχέση με χθες 

Υψηλή ελάχιστη 22.5 αλλά από το πρωι θυελλώδεις βορειοι άνεμοι. ..60-70 άρες ριπες...

28.2 τώρα με μέγιστη κάποια στιγμή 28.8...

Με το ζόρι 30 το γκάζι !!! Από τα 35-36άρια προηγούμενων ημερών 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

43 χιλιοστά η Ζαγορα Πηλίου!!!

Δυστυχως στην Εύβοια για ακόμα μια φορά δεν έπεσε βροχή από αυτά τα συστήματά που κυρίως ξεδιψουσαν τα βόρεια του νησιού!

Δες όμως η Ζαγορά τι ετήσιο υετό έχει φέτος. Ούτε 500mm! Βέβαια έχει χάσει πολλά χιονο-mm γιατί δεν έχει χιονοκουβέρτα. Απ όσο θυμάμαι είδε 2 φορές 1μέτρο χιόνι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ζερίκιος είπε:

Δες όμως η Ζαγορά τι ετήσιο υετό έχει φέτος. Ούτε 500mm! Βέβαια έχει χάσει πολλά χιονο-mm γιατί δεν έχει χιονοκουβέρτα. Απ όσο θυμάμαι είδε 2 φορές 1μέτρο χιόνι.

Για την Ζαγορά η φετινή χρονιά έως τώρα είναι η χειρότερη από την λειτουργία του σταθμού απ'οτι είδα. Βέβαια σίγουρα θα έχασε αρκετά χιλιοστά από τα χιόνια τους Γενάρη και του Φλεβάρη, οπότε δεν νομίζω να είναι και τόσο τραγική.

 

Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι Γενάρη-Φλεβάρη έριξε σχεδόν 300-400mm σε Πορταριά και Μακρυνίτσα. Μου φαίνεται απίστευτο η Ζαγορά να έβγαλε και τους δύο μήνες με μόνο με 173 χιλιοστά..

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, g_ar είπε:

Εντωμεταξύ παρατήρησα ότι Γενάρη-Φλεβάρη έριξε σχεδόν 300-400mm σε Πορταριά και Μακρινίτσα. Μου φαίνεται απίστευτο η Ζαγορά να έβγαλε και τους δύο μήνες με μόνο με 173 χιλιοστά..

Δεν είναι απίθανο.  Είναι κάποιες περιπτώσεις, λίγες βέβαια, που όταν στο Πήλιο επικρατούν θυελλώδεις Β-ΒΑ άνεμοι τα ... βροχονέφη καταφέρνουν και περνούν την κορυφογραμμή και "αδειάζουν" στα υπήνεμα του δυτικού Πηλίου δηλαδή βλέπουμε Μακρινίτσα και Πορταριά με συμπεριφορά Άνω Στενής.

Απλά στο Πήλιο δεν γίνεται συχνά αυτό γιατί σε αντίθεση με τα ορεινά της κεντρικής Εύβοιας, οι Β-ΒΑ άνεμοι είναι συνήθως πολυ μικρότερης έντασης οπότε τα βροχονέφη μένουν στην προσήνεμη πλευρά.

 

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επική δροσιά.... Έχω αράξει στο κρεβάτι και έχω ανοίξει τις βιτρίνες μπαλκονοπορτες και πραγματικά μπουκάρει επική δροσια με ισχυρές ριπες ΒΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φιλοξενησα τους κουμπαρους μου σημερα...απο τις 19.30 και μετα τους εδωσα ζακετες...στις 20.30 εφυγαν...επαθαν σοκ και ρωτουσαν πως θα ζησουμε εδω τον χειμωνα...χαχαχα...

Εγω το απολαμβανω και εννοειται οτι τωρα ειμαι με τη βερμουδα μονο εξω με 19.5 βαθμους και αερα να βαραει. Παραδεισος!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ δροσερή βραδιά στην Λάρισα με 25 βαθμούς τώρα,!! Η βόλτα με το ποδήλατο σήμερα ήταν παραπάνω από εύκολη!! Μακάρι να έιχαμε τέτοιες Τ όλο το καλοκαίρι..

 

Μέγιστη 33.3, εξαιρετική θερμοκρασία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι μαγικό σαββατο βράδο...η χαρά του καλοκαιριού στη μυκοναθηνα...βοριας με @@ να γαζωνει κ να δροσίζει απίστευτα 

23.7 μόλις επέστρεψα. ..ριπες στα 40-50 χλμ μια αίσθηση μαγική. ..

Κάτω από 20 βαθμους ήδη τα υπερβορειοι κ λοιπά ημιορειονα ...

13.5 η Πάρνηθα με.αίσθηση 9 !!! Πάρτε μπουφάν κ φύγαμε !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πραγματικα σημερα ειναι ΑΛΛΟ βραδυ απο αυτα που μας ειχαν λειψει...εφυγε και ο Ιουνιος μαγκες, 30 σημερα πλεον, και πλην 2-3 αντε 4 ημερων ζεστη πολλη δεν αισθανθηκαμε...

Παμε για την καρδια του καλοκαιριου, 1,5 δυσκολος μηνας, απο 15Αυγουστο γυρναει το χαρτι !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επική βράδυα στο bury st edmunds.Ανοιχτή μπαλκονόπορτα και μονο με βερμούδα. 

Μακρυά απ το ιδανικό, να στάζεις από ιδρώτα στα παγκάκια στο Μακεδονία Παλλάς, αλλά είναι μια πρόοδος κι αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...