Jump to content
Beach-snow NG

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΑΣΤΑΘΕΙΟ-ΚΑΤΑΙΓΙΔΩΝ 17-20/6....(και φωτο-βίντεο)!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρομερό νερό, δεν φαίνεται τίποτα έξω, είναι σαν να έχει πέσει ομίχλη και με τον παλαβό αέρα πέφτει πλάγια η βροχή, εννοείται πέφτει και χαλάζι μαζί. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άρχισε να φυσάει πολύ και στην Λάρισα τώρα από την καταιγίδα προς σε εμάς, αντίθετα με πριν που είχαμε ανατολικό. Άρα η καταιγίδα πλησιάζει. έχει σχετικά ψηλή βάση μάλλον για αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολεμική καταιγίδα στο Καρπενήσι, με πολύ χαλάζι....χείμαρροι έγιναν οι δρόμοι, στην πρωτεύουσα της Ευρυτανίας!!

https://www.evrytanika.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=1332114:2019-06-18-13-02-36&catid=43:2011-11-19-19-46-40&Itemid=124

 

20190618_190702.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκπληκτική φωτογραφία από το Δάσος Χαϊδαρίου, την ώρα της σημερινής καταιγίδας, προς το κέντρο της Αθήνας!!! Από φίλο Βασίλη Ζ.

received_376581416317735.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ούτε σταγόνα Λάρισα. η πολύ ταχύτητα κόστισε..  Ειρωνεία πάντως ένα τέρας σαν αυτό [αλλά όχι supercell σε καμία περίπτωση] δεν έφτασε ποτέ εδώ, ενώ ένα σκ@τό εχθές έδωσε πραγματικό χαμό. Αλλά έτσι είναι οι αστάθειες.. Αλλά δεν είδα το χαλάζι που θέλω τόσο πολύ να δω...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 είπε:

Μεγαλη ραγδαιοτητα στη Κορινθο.

image.png.accefaf3e8a8ded557e75b967ee9d552.png

Τι να το κανεις ρε Τεο...??Μας μαμησε και σημερα...Ακομα πιο κοντα σημερα η καταιγιδα του πειραια και δε με πιασε σχεδον καθολου...Ξενερα..Αλλα ετσι ειναι η καραπ...αναρα η ασταθεια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, sakis13 είπε:

Τι να το κανεις ρε Τεο...??Μας μαμησε και σημερα...Ακομα πιο κοντα σημερα η καταιγιδα του πειραια και δε με πιασε σχεδον καθολου...Ξενερα..Αλλα ετσι ειναι η καραπ...αναρα η ασταθεια..

Σάκη μην μασάς φίλε! Εγώ τα έχω παρατήσει πλέον για καταιγίδα . Απλά περιμένω αυτές τις μέρες που είμαι χωριό να βραδιάσει για να δω κανένα κεραυνό στα 100km μακριά . Τα ίδια και σήμερα...

20190618_195930.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ μαυριλα ανατολικα-ΒΑ μας και συνεχομενα ηλεκτρικα.Στο χειροτερο σημειο δημιουργηθηκε τελικα....η χθεσινη μερα ηταν πολλα επιπεδα ανωτερη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρέχει ασθενώς εδώ στα δυτικά της πόλης, έχει 10 λεπτά που άρχισε. Σε καμία περίπτωση πάντως έως τώρα δεν έχουμε τη δυναμική που διαφαινόταν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, sakis13 είπε:

Τι να το κανεις ρε Τεο...??Μας μαμησε και σημερα...Ακομα πιο κοντα σημερα η καταιγιδα του πειραια και δε με πιασε σχεδον καθολου...Ξενερα..Αλλα ετσι ειναι η καραπ...αναρα η ασταθεια..

Ειναι οντως καραπλανευταναρα αυτη η ασταθεια γειτονακι.🤐 Παντως ζω για το ποστ σου με γραμματοσειρα 72 που θα γραφει...σβηνω? στηνω? φτυνω? Επισεις περιμενω επικο ξεσπασμα απο Δροσοπηγη μερια.😎 Ο αλλος εκει ο Μελισσιωτης τι επαθε και αρχισε τις απειλες για τον χειμωνα😋? Λιγο ακομα ηθελε το ποστ του να ειναι καπως ετσι...

ΣÏεÏική εικÏνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, teo_73 είπε:

Ειναι οντως καραπλανευταναρα αυτη η ασταθεια γειτονακι.🤐 Παντως ζω για το ποστ σου με γραμματοσειρα 72 που θα γραφει...σβηνω? στηνω? φτυνω? Επισεις περιμενω επικο ξεσπασμα απο Δροσοπηγη μερια.😎 Ο αλλος εκει ο Μελισσιωτης τι επαθε και αρχισε τις απειλες για τον χειμωνα😋? Λιγο ακομα ηθελε το ποστ του να ειναι καπως ετσι...

ΣÏεÏική εικÏνα

Κοντοζυγωνει η ωρα αδερφακι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, oldboy332 είπε:

Σάκη μην μασάς φίλε! Εγώ τα έχω παρατήσει πλέον για καταιγίδα . Απλά περιμένω αυτές τις μέρες που είμαι χωριό να βραδιάσει για να δω κανένα κεραυνό στα 100km μακριά . Τα ίδια και σήμερα...

20190618_195930.jpg

Ρε μητσο ειλικρινα εβλεπα την βροχοκουρτινα στα 300 μετρα απο το μπαλκονι μου...Απο τους Αγιους Παντες και κατω ποταμια και χαροκοπειο 1.4mm..Καθε μερα και μεγαλυτερη γκαντεμια..Αυριο θα βρεξει βροχομετρα...Και οχι μονο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ότι εδώ βέβαια δεν έβρεξε δεν σημαίνει ότι η ημέρα ήταν κατώτερη από εχθές. Ίσια ίσα η μέρα στην Θεσσαλία ήταν πολύ ανώτερη σε σχέση με εχθές, αλλά την περίνενα ακόμα λίγο καλύτερη. Αϋριο που μας δίνει ελάχιστα φαινόμενα να δεις που θα γίνει χαμός πάλι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο πριν μας καταπιεί το τέρας εν μέσω θύελλας

jqJqRsG.jpg

Μια αποτυχημένη προσπάθεια αποτύπωσης του χαμού (έγινα παπί σε μηδέν χρόνο, το ίδιο και η κάμερα που θάμπωσε)

8H32BbF.jpg

Ο απολογισμός από το αναλογικό βροχόμετρο ήταν 44mm ενώ λίγο πιο νότια στα Πλατανούλια που δεν ήταν και στο επίκεντρο της καταιγίδας κατέγραψαν 26.4mm με 102mm/hr ραγδαιότητα και 64.4km/hr μέγιστη ριπή http://penteli.meteo.gr/stations/platanoulia/. Τέλος, σύμφωνα με τον Βασίλη (Meteolarissa) οι κορυφές των νεφών έφθασαν τα 13km !

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, MeteoTirnavos είπε:

Λίγο πριν μας καταπιεί το τέρας εν μέσω θύελλας

jqJqRsG.jpg

Μια αποτυχημένη προσπάθεια αποτύπωσης του χαμού (έγινα παπί σε μηδέν χρόνο, το ίδιο και η κάμερα που θάμπωσε)

8H32BbF.jpg

Ο απολογισμός από το αναλογικό βροχόμετρο ήταν 44mm ενώ λίγο πιο νότια στα Πλατανούλια που δεν ήταν και στο επίκεντρο της καταιγίδας κατέγραψαν 26.4mm με 102mm/hr ραγδαιότητα και 64.4km/hr μέγιστη ριπή http://penteli.meteo.gr/stations/platanoulia/. Τέλος, σύμφωνα με τον Βασίλη (Meteolarissa) οι κορυφές των νεφών έφθασαν τα 13km !

 

Μπραβο ρε φιλε..Τετοια μπουκα εχει να μου κανει απο τον Απριλη που τις εκανε μαζεμενες..Αντε και αυριο σου ευχομαι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 minutes ago, teo_73 είπε:

Ειναι οντως καραπλανευταναρα αυτη η ασταθεια γειτονακι.🤐 Παντως ζω για το ποστ σου με γραμματοσειρα 72 που θα γραφει...σβηνω? στηνω? φτυνω? Επισεις περιμενω επικο ξεσπασμα απο Δροσοπηγη μερια.😎 Ο αλλος εκει ο Μελισσιωτης τι επαθε και αρχισε τις απειλες για τον χειμωνα😋? Λιγο ακομα ηθελε το ποστ του να ειναι καπως ετσι...

ΣÏεÏική εικÏνα

Κλαιω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...