Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.facebook.com/sotiris.koulouriotis/videos/10218480775032083/

Από το Μακροχώρι σήμερα νωρίς το βραδάκι απίστευτη συχνότητα κεραυνών.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπήκε βοριάς εδώ και λίγη ώρα στην Αθήνα με καλές ριπές. Εδώ στον 5ο όροφο το καταλαβαίνεις για τα καλά!

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εξι νεκροι..Στην χαλκιδικη...Υπαρχουν και αγνοουμενοι..Δυστυχως εχθες μιλωντας με τον Μιχαηλ του το ειχα αναφερει...Τα μπουρινια λογω αερα θα αφησουν νεκρους...Και ετσι εγινε..Ολοι τους τουριστες...Αγνοειται και ενας Ελληνας...Αν δεν απατομαι ειχε βγει στα ανοιχτα με την βαρκα του..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χορτιατινο ξημερωμα μετα απο ολονυκτια βροχη και πολλες καταιγιδες με ηλεκτρικα που δεν μ αφησαν να κοιμηθω. Το τελευταιο στις 5 παρα ηταν αξριβως διπλα

8636E276-0996-402A-BFBD-8DE89745105C.jpeg

8A592881-ED8C-4A46-A31F-C98B62B5E272.jpeg

69B0E581-5F09-4327-99B6-AD9200BDCE3A.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξημερωσαμε άσχημα.Ο καιρός που μας ενώνει δυστυχώς μας χώρισε από κάποιους συνανθρώπους μας λόγω των ακραίων καιρικών φαινομένων. Συλλυπητήρια στους οικείους τους από όλο το φόρουμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα με ήλιο και 13,6,Β. τώρα. Πραγματικά ήταν εντυπωσιακή η ένταση και η βιαιοτητα των φαινομένων σε έπιανε φοβος πρώτη φορά που συνάντησα κάτι τετοιο,κρίμα για τους ανθρώπους που φύγανε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Έβρεξε το βράδυ εδώ δυνατά γενικά με αυξομειώσεις και κάποια μακρινά ηλεκτρικά. Πόσα χιλιοστά δεν ξέρω γιατί κλασσικά και οι δύο σταθμοί είναι εκτός. Πολύ κρίμα για τους νεκρούς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυνατες βροχες   εκ νεου σχεδον ολη την νυχτα ξεκινησαν μετα τα μεσανυχτα και εως 5 και κατι   εβρεχε.χτες βραδυ απο 11  εβγαλε πυκνες ομιχλες. εως 12 και τεταρτο που την επεσα ειχε ακομα ομιχλη.εχω φωτο θα βαλω το απογευμα.τωρα ειμαι στην δουλεια.το πρωι που εφευγα  για την δουλεια(7 para) ειχε 14c.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρίμα πραγματικά ρε παιδιά . Άνθρωποι που προσπάθησαν να προστατευτούν, μέσα σε τροχόσπιτο ή σε μια ταβέρνα τελικά να χάνουν την ζωή τους. Όχι ότι έχει μικρότερη αξία η ζωή του καθενός εάν την χάσει  στην κορυφή ενός βουνού αλλά νομίζω καταλαβαίνεται τι εννοώ . Σε καθε περίπτωση οταν ακούς ότι ένα μωράκι 2 ετών και ένα 8χρονο παιδάκι έχασαν  την ζωή τους τα λόγια είναι φτωχά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 χιλιοστά η Κύμη!!!

4 ποτιστικά εδώ στα νότια της Χαλκίδας, με έναν χαμό όμως λίγο βορειότερα μας, νωρίς το πρωί!!! 

Φωτογραφια από την Χαλκίδα κ το πέρασμα της καταιγίδας βόρεια της πόλης! 

57CDBAFE-EF22-4013-94C2-3621AA7BCDA9.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην Αττικη οτι εκανε εκανε...Απο δευτερα πλεον και αν....Πληρωνουμε τα πολλα νερα συνεχομενων μηνων για να μην πω ετων..Αναμενομενο βεβαια...Ετσι κι αλλιως πανω απο τα κλιματικα ειμαστε..Αλλα θα θελα ενα περασμα δυνατο..Τουλαχιστον δροσισε...Οχι πολυ αλλα δροσισε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, sakis13 είπε:

Στην Αττικη οτι εκανε εκανε...Απο δευτερα πλεον και αν....Πληρωνουμε τα πολλα νερα συνεχομενων μηνων για να μην πω ετων..Αναμενομενο βεβαια...Ετσι κι αλλιως πανω απο τα κλιματικα ειμαστε..Αλλα θα θελα ενα περασμα δυνατο..Τουλαχιστον δροσισε...Οχι πολυ αλλα δροσισε...

Και άλλου είχαν πέσει νερά με το τσουβάλι, αλλά τσουπ έριξε σημερα... βλεπε Κύμη! 

Ειναι να σε θέλει κι η τύχη! 

6065854D-D0D2-4E4A-9DA4-A8987A12E25E.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος είπε:

Και άλλου είχαν πέσει νερά με το τσουβάλι, αλλά τσουπ έριξε σημερα... βλεπε Κύμη! 

Ειναι να σε θέλει κι η τύχη! 

6065854D-D0D2-4E4A-9DA4-A8987A12E25E.jpeg

Εμας εδω κατω μετα τον επικο απριλη δε μας θελει..Μιλαω για κεντρο...Εχω δει απο μαη τουλαχιστον 5-6 καταιγιδες να περνανε ξυστα μου και να μενω με την θεα...Οπως εγινε και χθες...2 πυρηνες βορει και νοτια και κανεις δεν μπηκε λεκανοπεδιο..Δε βαριεσαι..Καλα να μαστε και θα ρθουν οι χαμηλαρες του φθινοπωρου..🤘

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 minutes ago, sakis13 είπε:

Εμας εδω κατω μετα τον επικο απριλη δε μας θελει..Μιλαω για κεντρο...Εχω δει απο μαη τουλαχιστον 5-6 καταιγιδες να περνανε ξυστα μου και να μενω με την θεα...Οπως εγινε και χθες...2 πυρηνες βορει και νοτια και κανεις δεν μπηκε λεκανοπεδιο..Δε βαριεσαι..Καλα να μαστε και θα ρθουν οι χαμηλαρες του φθινοπωρου..🤘

Μια από τα ίδια κ δω φίλε! Σήμερα μας έφτυσε επιδεικτικά & για 1-2 χλμ χάσαμε επική κατάσταση! Καλά είναι όμως κ τα 5 χιλιοστά & το ότι ερίξε-ρίχνει νερό στα δάση μας! 

Νέα Αρτάκη σήμερα το πρωί...

3541C797-D98A-4D31-AD5D-FCB66F52384A.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

παιδιά να ξέρετε μιλάμε για supercell, και επειδή έχει 3000++ cape ετοιμαστείτε για χαλάζι σε μέγεθος αυγού...

Επιβεβαιώθηκες Μιχαηλ.

https://www.zougla.gr/greece/article/apistefto-xalazi-se-mege8os-avgou-sti-florina

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό ναι μάλιστα ήταν κακοκαιρία. Αυτή είναι η πραγματική καιρική βία, και αυτό ψάχνω στις κακοκαιρίες. Εϋχομαι όσο το δυνατόν περισσότερες τέτοιες καταστάσεις, και ας με πάρει και το σπίτι.!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σταθμός στον Μαυρόλοφο κατέγραψε 10.4 χιλιοστά, όχι άσχημα αλλά περίμενα τουλάχιστον τα διπλάσια από εκείνο το τέρας. Βέβαια έβρεχε δυνατά με πολύ αέρα μου είπανε. Όπως και να έχει, αν εξαιρέσουμε τους θανάτους(δυστυχώς είχαμε και από αυτούς..),η χθεσινή και η σημερινή μέρα ήταν ιστορική για τον μήνα Ιούλιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...