Jump to content
Κώστας.

Αναφορές εξωτερικού - Weather reports all over the world

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ηταν αποκλειστικα δικο μου το φορουμ και οχι το ¼,θα το εκλεινα το παρον θεμα ωσπου να λιωσει και ο τελευταιος χιονοκρυσταλλος στη @€#&μαδριτη.Εννοειται φυσικα οτι ο Κωστακης ο χλεμπ θα ηταν μπλοκαρισμενος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαδηλώνει ο κόσμος στην Μαδρίτη ! Από τις κάμερες θα έλεγα σίγουρα 35 cm και συνεχίζει να ρίχνει . 

SmartSelect_20210109-155922_Windy.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω υποεκτιμηθηκε ο χιονιάς εκεί καθώς ακόμα ρίχνει και μάλιστα γερά...όλοι έλεγαν για 20 πόντους κέντρο και έχει 35+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλά μπράβο στην Μαδρίτη! Τουλάχιστον το θερμό κύμα, είχε ως αποτέλεσμα να φάνε ιστορικό αυτοί. Άγνωστο το πότε θα τους ξανακάνει έστω και τα μισά, είναι σαν να λέμε η Λάρισα να Βάζει 1.5 μέτρο δηλαδή δεν υπάρχουν τέτοιες καταγραφές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πώς και είναι τόσο σπάνιο στη Μαδρίτη; Ίδιο γεωγραφικό πλάτος με την Θεσσαλονίκη έχει, και δεν είναι και παραθαλάσσια. Οπότε; Είναι δύσκολο να πάει σε εκείνο το σημείο σοβαρός αυλώνας;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Πώς και είναι τόσο σπάνιο στη Μαδρίτη; Ίδιο γεωγραφικό πλάτος με την Θεσσαλονίκη έχει, και δεν είναι και παραθαλάσσια. Οπότε; Είναι δύσκολο να πάει σε εκείνο το σημείο σοβαρός αυλώνας;

Πολυ κοντα στον ατλαντικο και ταυτοχρονα αρκετα μακρυα απο ψυχος ηπειρωτικης προέλευσης . Συνηθως οι αυλωνες που τους επιρρεαζουν ειναι απο Ατλαντικο. Αν ειναι απο ανατολικη ευρωπη το ψυχος φτανει πολυ εξασθενημενο. 

Ειναι οντως σπανιο να χιονιζει τοσο πολυ εκει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Ειναι οντως σπανιο να χιονιζει τοσο πολυ εκει.

Την χιονοπτωση αυτες τις μερες την ωφειλει στο υψομετρο μιας και η Mαδριτη ειναι χτισμενη πανω στα βουνα.Ειναι ημιορεινη πολη με υψομετρο 650-700 μετρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν θα το ξαναζησουν οι κατοικοι της Μαδριτης ποτε αυτο...κριμα που σημερα το απομυθοποιουν...δεν συνειδητοποιουν και οι 15χρονοι οτι αυτα θα τα διηγουνται στα εγγονια τους μετα απο 50-60 χρονια και δεν θα τους πιστευουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά είναι 650-700 μ και δεν φτάνουν έστω οι αυλώνες του Ατλαντικού; Στα 650-700 με -3 στα 850 είσαι κομπλέ φαντάζομαι. Τόσο δύσκολο και αυτό; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βιντεάκια από Μαδρίτη... μου τα έστειλε η ξαδέρδη μου... της έστειλαν φίλοι της από Ισπανία..

Χθες βράδυ το πρώτο λογικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Καλά είναι 650-700 μ και δεν φτάνουν έστω οι αυλώνες του Ατλαντικού; Στα 650-700 με -3 στα 850 είσαι κομπλέ φαντάζομαι. Τόσο δύσκολο και αυτό; Μου κάνει μεγάλη εντύπωση..

Μη ξεχνάς ότι ο αζορικος είναι δίπλα τους και μπορεί να τους επηρεαζει  ολόκληρο το χειμώνα και να μη δουν τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκι στη Μαδρίτη.. σημερινο..!! Μ' αρέσει που κάνουν τρέλες κι αυτοι🤣.. άντε και στα δικά μας !!!!!! Χαρείτε το εκει στην Ισπανία οσο μπορειτε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από φίλους της ξαδέρφης μου που της τα έστειλαν ξανά.. από Ισπανία.... Αλμπαθέτε... έχουν κάνει κι ένα μονταζάκι εδώ.. κλαίωωω🤣!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοντά στο Πανεπιστήμιο του Αλικάντε.. φώτο απο φίλο της ξαδέρφης μου εκει..

received_405694540491521.thumb.jpeg.fdea5e9984bf393489d24e414689aab2.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρεις νεκροί από τη χιονοθύελλα στην Ισπανία - Σε κόκκινο συναγερμό πέντε περιφέρειες

Τρεις νεκροί από τη χιονοθύελλα στην Ισπανία - Σε κόκκινο συναγερμό πέντε περιφέρειες

Στους τρεις ανέρχονται οι νεκροί από την πρωτοφανή χιονοθύελλα που πλήττει την Ισπανία και κυρίως τη Μαδρίτη, ανακοίνωσε το υπουργείο Εσωτερικών.

«Μολονότι οι μετεωρολογικές συνθήκες είναι εξαιρετικά δύσκολες και ο αριθμός των συμβάντων είναι σχετικά περιορισμένος, θρηνούμε τον θάνατο τριών ανθρώπων», είπε ο υπουργός Φερνάντο Γκράντε-Μαρλάσκα, χωρίς να δώσει περισσότερες διευκρινίσεις.

Η κακοκαιρία αυτή είναι η χειρότερη που έχει πλήξει την Ισπανία από το 1971. Πέντε περιφέρειες έχουν τεθεί σε κόκκινο συναγερμό, οι οδικοί άξονες έχουν κλείσει, όπως και το διεθνές αεροδρόμιο Μπαράχας. Ακυρώθηκαν όλα τα δρομολόγια των τρένων από και προς την πρωτεύουσα, ενώ η χιονόπτωση συνεχίζεται στις κεντρικές περιοχές της χώρας.

Όλα τα σχολεία της Μαδρίτης θα παραμείνουν κλειστά την Δευτέρα και την Τρίτη.

https://www.zougla.gr/kosmos/article/tris-nekri-apo-ti-xiono8iela-stin-ispania---se-kokino-sinagermo-pente-periferies

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Μαδρίτη πρέπει να έχει βάλει μέχρι ένα μέτρο χιόνι σε κάποια σημεία που κοίταζα φωτό. Τα σπάνε οι Μαδριλένοι σήμερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...