Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συνολο χιονια για ευρωπη μεχρι 4 του μηνα απο προσφατο τρεξιμο ευρωπαικου αφαντα τα χιονια στην Ελλαδα που εταζε ειδικα το gfs δειτε χαρτη

xx_model-en-308-0_modez_2019102512_240_1642_294.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

 ε οχι!!!!...φαγαμε ολο αυτο για να παρακαλαμε για 2 σταγονες..τστστστστσ😋.Βροχες διαρκειας κρυο χιονια στα ορεινα κτλ κτλ 

Για χιόνια στα ορεινά διστυχώς θα πρέπει να περιμένεις να πάει 9 Νοέμβρη τουλάχιστον. Για εκεί το πάνε οι προβλέψεις. 4-6/11 δε, τάζουν και 22αρια (στις 5/11 και 23αρια). Άστα να πάνε δηλαδή!!! Για βροχές κάτι πάει να γίνει από 31/10 μέχρι και 2/11. Αλλά δεν ξέρω αν θα είναι αρκετές αυτές. Στα ΒΔ σίγουρα θα είναι πολλές!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Athinaios είπε:

συνολο χιονια για ευρωπη μεχρι 4 του μηνα απο προσφατο τρεξιμο ευρωπαικου αφαντα τα χιονια στην Ελλαδα που εταζε ειδικα το gfs δειτε χαρτη

xx_model-en-308-0_modez_2019102512_240_1642_294.png

Διστυχώς 4-6/11 το έχω ξαναπεί θα φάμε στη μάπα 22-23αρια. Μετά τις 9/11 τα χιόνια λογικά πλέον πρέπει να έρθουν κι εδώ. Αν δεν έρθουν ούτε τότε θα μιλάμε για κατάντια. Προς το παρόν θέλουμε βροχές και να πέσει λίγο η Τ η οποία φαίνεται 4-6/11 να ξανανεβαίνει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, WEATHER-FUN said:

Για χιόνια στα ορεινά διστυχώς θα πρέπει να περιμένεις να πάει 9 Νοέμβρη τουλάχιστον. Για εκεί το πάνε οι προβλέψεις. 4-6/11 δε, τάζουν και 22αρια (στις 5/11 και 23αρια). Άστα να πάνε δηλαδή!!! Για βροχές κάτι πάει να γίνει από 31/10 μέχρι και 2/11. Αλλά δεν ξέρω αν θα είναι αρκετές αυτές. Στα ΒΔ σίγουρα θα είναι πολλές!!!

22-23 μεγιστες ειναι ιδανικες για την εποχη...παιδια βροχες χρειαζονται κατα κυριο λογο αυτη την περιοδο και με οχι πολυ χαμηλες θερμοκρασιες ωστε να επανελθει η γη απο την ξηρασια....χιονια αυτη τη στιγμη σε χαμηλα υψομετρα μαλλον κακο θα κανουν παρα καλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

22-23 μεγιστες ειναι ιδανικες για την εποχη...παιδια βροχες χρειαζονται κατα κυριο λογο αυτη την περιοδο και με οχι πολυ χαμηλες θερμοκρασιες ωστε να επανελθει η γη απο την ξηρασια....χιονια αυτη τη στιγμη σε χαμηλα υψομετρα μαλλον κακο θα κανουν παρα καλο...

Άλλες χρονιές τέτοιες μέρες είχαμε ήδη ανάψει καλοριφέρ εδώ που μένω εγώ. Σίγουρα θέλουμε βροχές και μάλιστα πάρα πολλές αλλά το θέμα είναι λίγο ο καιρός να εναρμονιστεί με τις ημερολογιακές ενδείξεις κι όχι να θυμίζει 25 Σεπτέμβρη και 10 Μάη ενώ είναι 25 Οκτώβρη. Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι θέλω να πω. Όσο για τις ιδανικές μέγιστες Τ για την εποχή αυτές είναι γύρω στους 18-19. Όχι 22-23. Μάλιστα άμα βρέχει και 16-17 να πέσει δεν είναι αφύσικο. Τέλη Οκτώβρη έχουμε όχι τέλη Σεπτέμβρη.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Για χιόνια στα ορεινά διστυχώς θα πρέπει να περιμένεις να πάει 9 Νοέμβρη τουλάχιστον. Για εκεί το πάνε οι προβλέψεις. 4-6/11 δε, τάζουν και 22αρια (στις 5/11 και 23αρια). Άστα να πάνε δηλαδή!!! Για βροχές κάτι πάει να γίνει από 31/10 μέχρι και 2/11. Αλλά δεν ξέρω αν θα είναι αρκετές αυτές. Στα ΒΔ σίγουρα θα είναι πολλές!!!

Μπορεις να μας δειξεις εναν χαρτη που εχει χιονια στα ορεινα 9 Νοεμβρη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Μπορεις να μας δειξεις εναν χαρτη που εχει χιονια στα ορεινα 9 Νοεμβρη?

Τα μακρινά μοντέλα πρόβλεψης καιρού κάτι τέτοιο όμως δείχνουν. Φυσικά μπορεί να πέσουν έξω.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω βροχες με 20 αρια δε θελω...ας βρεξει και ας εχει 12 βαθμους τουλαχιστον...προτιμω το ξεροκρυο αυτη την εποχη...λες κι αμα δε θελει δε μπορει να βρεξει και το δεκεμβριο και τον ιανουαριο...βαρεθηκα να παρακαλαμε για βροχες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεύτερο δεκαήμερο Νοέμβρη για κρύες κατεβασιές, δε φαινεται κάτι στο πρώτο δεκαήμερο...Οι βροχές επιτέλουν έρχονται. Ας πέσει νερό τουλάχιστον, δε ψάχνουμε τα χιόνια ξαφνικά από τα 27άρια που χουμε...Λες κι είχαμε τις βροχές πριν ξέρω γω...Άνοιξη έχουμε εδω και εβδομάδες

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Μπορεις να μας δειξεις εναν χαρτη που εχει χιονια στα ορεινα 9 Νοεμβρη?

Ειναι ο ιδιος χαρτης teo που ειχε και τελη οκτωβρη χιονια και 3 4 νοεμβρη.. τώρα ο ιδιος δινει στις 9 με 11 χαχαχαχαχα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, WEATHER-FUN είπε:

Τα μακρινά μοντέλα πρόβλεψης καιρού κάτι τέτοιο όμως δείχνουν. Φυσικά μπορεί να πέσουν έξω.

Ποιο ειναι αυτο το μακρινο μοντελου καιρου που βλεπει χιονια 9 Νοεμβρη να το δουμε και εμεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, teo_73 said:

Ποιο ειναι αυτο το μακρινο μοντελου καιρου που βλεπει χιονια 9 Νοεμβρη να το δουμε και εμεις?

Όποιο και να ναι λες και έχει κανά σοβαρό ποσοστό να βγει για μετά από 2 εβδομάδες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ποιο ειναι αυτο το μακρινο μοντελου καιρου που βλεπει χιονια 9 Νοεμβρη να το δουμε και εμεις?

Ο φιλος μας βλεπει μονο cfs από ότι εχω καταλαβει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν μας τα λεει καλα ουτε ο μεσος ορος του παιου.Βεβαια πριν 2-3 μερες μας τα ελεγε σουπερ.πιστευω οτι δεν εχει ακομη  ξεχωρισει το μοντελο που θα το κοιταμε με κομμενη ανασα για φετος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι εμενα μ αρεσει το μεσπροθεσμο αλλα στην μοντελικη και φορουμικη ζωη μου εχω γραψει κατεβατα ολοκληρα με αναλυσεις επι αναλυσεων για καθε τι που πιστευα.Οποτε η γνωμη μου ειναι οτι δεν ειναι κακο καποιος να ψαχνεται περα των 7 η ακομη και των 10 ημερων αλλα ας μην πεταμε 2 ξερες ημερομηνιες χωρις μια εστω υποτυπωδη αναλυση για το πως που και με ποιον τροπο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ο φιλος μας βλεπει μονο cfs από ότι εχω καταλαβει

Μα Σπυρο μου ακομα και αυτο εχει 9c στα 1500μ.Στα 2.500μ εχεις 2.5c Aκομα και στη κορυφη του Ολυμπου που εχει 0c δεν εχει φαινομενα...Περιμενω να δω το χιονι 9 Νοεμβρη. Επειδη δε μου αρεσει να κοροιδευονται τοσο τα μελη οσο και οι απλοι επισκεπτες που μπαινουν να ενημερωθουν..αν δε το δω θα εχουμε πολυ FUN... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά και βροχούλες με κρύο δίνει ο αποψινός ευρωπαίος για την επόμενη Πέμπτη-Παρασκευή και το μισό Σαββάτο με μέγιστες που να μην ξεπερνάνε τους 12-13 ...με το συγκεκριμένο πάντα τρέξιμο...μετά τα παρατεταμένα 27άρια και μετά από τόσο ήλιο θα μας φανεί βαρυχειμωνιά...χαχα αν το κάνει φυσικά ή κάνει κάτι ανάλογο......https://www.yr.no/sted/Hellas/Sentral-Makedonia/Makrochórion/langtidsvarsel.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

το accuweather 8-9 του μηνα δινει βροχη για Αττικη για να δουμε γιατι ολοι οι αλλοι δινουν πιο νωρις

Για το accu ομως φιλε Αθηναιε δεν εχουμε χαρτες για να αναλυσουμε.Αυτη ειναι προβλεψη του accu.Ειθισται τους εν λογω χαρτες οταν βγαινουν να τους σχολιαζουμε στα μακροποθεσμα.Προς ενημερωση σου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Μα Σπυρο μου ακομα και αυτο εχει 9c στα 1500μ.Στα 2.500μ εχεις 2.5c Aκομα και στη κορυφη του Ολυμπου που εχει 0c δεν εχει φαινομενα...Περιμενω να δω το χιονι 9 Νοεμβρη. Επειδη δε μου αρεσει να κοροιδευονται τοσο τα μελη οσο και οι απλοι επισκεπτες που μπαινουν να ενημερωθουν..αν δε το δω θα εχουμε πολυ FUN... 

Πες τα . Το παιδι ολο λεει εδω και μηνες για τετοιες καταστασεις και δεν καταλαβαινω γιατι τα λεει και απο που προκυπτουν τα συμπεράσματα αυτα...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας περιμενουμε να σταματήσουν οι μεγάλες παλινωδίες απο τα μοντελα. Πανω απο 96 ωρες δεν βγαινουν ασφαλη συμπεράσματα για τιποτα. Λιγο δυτικοτερα λιγο ανατολικοτερα αλλαζει τα παντα . Η μορφολογια μας δυστυχως( η και ευτυχως αναναλογιστουμε ποσο απέχουμε απο την Αφρική) κανει θεματα στις προβλεψεις. Εγω μονο την δυτικη ελλαδα θεωρω σιγουρη υποθεση που θα πεσει νερο αρκετο κατα τοπους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδια να ηρεμησουμε λιγο..??Εδω δεν ξερουμε αμα θα βρεξει..Ποια χιονια??Για ονομα του θεου...Τοσα μοντελα τοσα τρεξιματα..Μια,δυο τρεις αλλα οκ...Τελη Οκτωβρη στο γα...νο το Ελλαδισταν ειστε οχι στη Σιβηρια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Για το accu ομως φιλε Αθηναιε δεν εχουμε χαρτες για να αναλυσουμε.Αυτη ειναι προβλεψη του accu.Ειθισται τους εν λογω χαρτες οταν βγαινουν να τους σχολιαζουμε στα μακροποθεσμα.Προς ενημερωση σου.

Νομιζω το παιδι λεει για τη σελιδα του accu....και νομιζω αλλαζει 2 με 2 μιση το μεσημερι με το μεσημεριανο τρεξιμο του τζιφου αν δε κανω λαθος...γι αυτο ισως βγαζει βροχες..

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκλιπαρω παιδια που δεν γνωριζουν ουτε τα βασικα να ειναι λιγο πιο προσγειωμενοι και προσεχτικοι...Σε λιγο θα ανεβαζουμε και link απο χαρτια Ταρω για να μας πουν ποτε θα βρεξει..Μην ανεβαζετε και μην αναμεταδιδετε οτι σκ..τοπληροφορια βρισκετε...Εχει αρχισει και γινετε so fu...ing bored...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...