Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές πρώτης φθινοπωρινής κακοκαιρίας 3-5 Οκτώβρη 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λίγο....

Αττική η απρόβλεπτη....και ετσι και αλλοιώς!!

ΥΓ Γιωργο εσπασαν τα τζαμια ρε συ απο το χαλαζι;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Λίγο....

Αττική η απρόβλεπτη....και ετσι και αλλοιώς!!

ΥΓ Γιωργο εσπασαν τα τζαμια ρε συ απο το χαλαζι;;;;

Τζάμια όχι.... Αλλά από μπροστά μέχρι πίσω σαν να το έχεις κοπανησει με σφυρί.... Και τα 2 αυτοκίνητα μου... Τρέχω τώρα με φροντίδα ατυχήματος.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλές ζημιές στην περιοχή της βόρειας Εύβοιας απ' την δυνατή καταιγίδα, έπεσαν κολώνες της ΔΕΗ, έπεσαν δέντρα πάνω σε κάποια αυτοκίνητα (ήταν κενά ευτυχώς) και γενικά το χαλάζι κάλυψε τα πάντα, σαν χιόνι...

Απ όσο κατάλαβα το πιο ισχυρό φαινόμενο ήταν ουσιαστικά ο μανιασμένος άνεμος, μιλάμε για θεομηνία!!! Ο σταθμός την Ιστιαίας, αν κατέγραψε σωστά διότι όλο έβγαινε off, έπιασε μέγιστη ριπή τα 72,4χλμ/ώρα!!!

Από υετό πάλι κατέγραψε μόλις 5mm, αλλά ειλικρινά πιστεύω ότι ήταν πολύ περισσότερα, ποτάμια οι δρόμοι!!! Ο πιο κοντινός αξιόπιστος σταθμός που είναι του ΕΑΑ στη Λίμνη της Εύβοιας κατέγραψε 20mm με μέγιστη ραγδαιότητα 200+ mm/hr!!!

➡️Πρέπει να μπει επίσημος σταθμός στην περιοχή μας,τέλος......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Τραβηγμενο μου φαινεται...9-10 θα παει πιστευω...

Με τον βαρδαρη που μας πιάνει εδώ .πολύ εύκολα πιστεύω μπορεί και χαμηλοτερα να παει η θερμοκρασια ειδικά με φαινόμενα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερα μεσημερι προς απογευμα για τα Γιαννενα εδειχναν βροχες αλλα και απο χθες βραδυ στον δορυφορο δεν φαινοταν να ειχαν τοσο μεγαλη διαρκεια οι βροχες.Πιο πολυ επεσα μεσα εγω με μια απλη ματια λιγων δευτερολεπτων ως προς την διαρκεια.Δεν δινω ιδιαιτερη σημασια σε καμια προβλεψη απο κανεναν που ξεπερναει τις 24 ωρες.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Με τον βαρδαρη που μας πιάνει εδώ .πολύ εύκολα πιστεύω μπορεί και χαμηλοτερα να παει η θερμοκρασια ειδικά με φαινόμενα 

Ειναι λιγο ακραιο τετοια εποχη να εχεις 6-7 βαθμους στην θεσσαλονικη...αλλα ελπιζω να επαληθευτει η να κατεβει και πιο κατω αν γινεται...θα δουμε την βραδινη ενημερωση...

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τζάμια όχι.... Αλλά από μπροστά μέχρι πίσω σαν να το έχεις κοπανησει με σφυρί.... Και τα 2 αυτοκίνητα μου... Τρέχω τώρα με φροντίδα ατυχήματος.... 

αποδεδειγμένα όμως είναι πιο αεροδυναμικά οπότε θα έχεις καλύτερη οικονομία στην βενζίνη/πετρέλαιο μέχρι να επιδιορθωθούν   [δεν τρολλάρω, όντως ισχύει αυτό,]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ειναι λιγο ακραιο τετοια εποχη να εχεις 6-7 βαθμους στην θεσσαλονικη...αλλα ελπιζω επαληθευτει η να κατεβει και πιο κατω αν γινεται...θα δουμε την βραδινη ενημερωση...

χαχαχαχχα ένα χιόνονερο η χιόνι κακο δεν θα μας ήταν 😂😂😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

χαχαχαχχα ένα χιόνονερο η χιόνι κακο δεν θα μας ήταν 😂😂😂😂😂😂😂

Ενα χιονονερο αν επαληθευτει και παει η θερμοκρασια 6-7 βαθμους υπαρχει  μια πολυ μικρη πιθανοτητα να ριξει...εγω σκεφτομαι και πως θα νιωθουμε το κρυο...μεσα σε 5 ημερες απο 33-34 αισθητη θα κατεβουμε στους 3-4...αν επαληθευτει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ενα χιονονερο αν επαληθευτει και παει η θερμοκρασια 6-7 βαθμους υπαρχει  μια πολυ μικρη πιθανοτητα να ριξει...εγω σκεφτομαι και πως θα νιωθουμε το κρυο...μεσα σε 5 ημερες απο 33-34 αισθητη θα κατεβουμε στους 3-4...αν 

ναιιι επίσης πιστεύεις ότι εγώ αν επαληθευτη θα έχω μεγαλυτερη πιθανότητα για χιονονερο-χιονι(ξέρω χιόνι αποκλείεται αλλά έτσι κουβέντα να γίνεται) η εσύ στην θεσσαλονικη? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanasismtrk είπε:

ναιιι επίσης πιστεύεις ότι εγώ αν επαληθευτη θα έχω μεγαλυτερη πιθανότητα για χιονονερο-χιονι(ξέρω χιόνι αποκλείεται αλλά έτσι κουβέντα να γίνεται) η εσύ στην θεσσαλονικη? 

Δεν θυμαμαι ακριβως τι πρεπει να γινει αλλα ειχα διαβασει οτι υπο καποιες μεταβλητες (πολυ) σπανια βλεπεις χιονι η χιονονερο με θερμοκρασιες 5-6

Δεν ξερω αν αληθευει κιολας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Δεν θυμαμαι ακριβως τι πρεπει να γινει αλλα ειχα διαβασει οτι υπο καποιες μεταβλητες (πολυ) σπανια βλεπεις χιονι η χιονονερο με θερμοκρασιες 5-6

Δεν ξερω αν αληθευει κιολας

ναι θέλει πολυ χαμηλή υγρασία δηλαδή από βαρδαρη....... που αυτό διαφαινεται και ας πούμε υπάρχουν κάποιες αναλογίες π.χ για χιόνι όταν έχει 70 υγρασία μπορεί να χιονίσει με 3 βαθμους και κάπως έτσι πήγαινε ξέρω εγώ με 5 βαθμούς θα θέλει 30 40 50 υγρασία κάτι τέτοιο αλλά γαι χιονονερο το 50 θα ήταν οκ θεωρω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Αναφορες κακοκαιριας εδω μονο παιδες!!!

ουπς 😂😂😂! !!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1.5mm εδω εως τωρα.Στη Πελοποννησο υπαρχει μεγαλος πυρηνας που ανεβαινει προς εμας.Να δουμε ποσο και αν χασει δυναμικη στη διαδρομη.

image.png.34314a8e683b01427bf24e5fea448094.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

1.5mm εδω εως τωρα.Στη Πελοποννησο υπαρχει μεγαλος πυρηνας που ανεβαινει προς εμας.Να δουμε ποσο και αν χασει δυναμικη στη διαδρομη.

image.png.34314a8e683b01427bf24e5fea448094.png

Αν δεν είμαι γκαβος.Στο ,τελευταιο φρειμ δειχνει να ενισχυεται ρε θοδωρη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Αν δεν είμαι γκαβος.Στο ,τελευταιο φρειμ δειχνει να ενισχυεται ρε θοδωρη?

όχι φίλε εξασθενεί, φαίνεται από το blitzortung και από την δορυφορική που δείχνει απλά μια εξάπλωση πυκνού αμονιού

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...