Jump to content
vorios_polos

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Just now, Athinaios said:

24-25-26 βροχη σε Αττικη απο αικον και 26 στο παιχνιδι πλεον..

Κοντά στα 30 με 40μμ δίνουν σχεδόν όλα τα μοντέλα με γίδα το ξημέρωμα Δευτέρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Αχαχαχαχα.Ρε δεν λεει να πεσει ο μεσος ορος κατω από τα κλιματικα.Θα σπασουμε ρεκόρ φετος.

Δεν έχω δει τι γράφουν οι σταθμοι πλην του δικού μου που τρέχει με +3,3 σε σχέση με πέρσι αλλά νομίζω ότι τέτοιο χαλί δεν έχει ξανά υπάρξει . Η μόνη πιθανότητα που δίνω ειναι να υπηρξε ήταν κανένας τελείως άνυδρος  Νοέμβριος με ατελείωτες ώρες ηλιοφάνειας,  αλλά και πάλι δύσκολο να μην είχε καλές ελάχιστες ώστε να πέφτει ο μέσος όρος . Πάει και αυτό βέβαια τώρα όποτε συνεχίζουμε με την ελπίδα να ξεχρεώσει θερμοκρασιακά τον επόμενο 3μηνο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Δεν έχω δει τι γράφουν οι σταθμοι πλην του δικού μου που τρέχει με +3,3 σε σχέση με πέρσι αλλά νομίζω ότι τέτοιο χαλί δεν έχει ξανά υπάρξει . Η μόνη πιθανότητα που δίνω ειναι να υπηρξε ήταν κανένας τελείως άνυδρος  Νοέμβριος με ατελείωτες ώρες ηλιοφάνειας,  αλλά και πάλι δύσκολο να μην είχε καλές ελάχιστες ώστε να πέφτει ο μέσος όρος . Πάει και αυτό βέβαια τώρα όποτε συνεχίζουμε με την ελπίδα να ξεχρεώσει θερμοκρασιακά τον επόμενο 3μηνο .

Αν ο φετινος νοεμβριος εβγαινε ανυδρος.Εγω προσωπικα πιστευω ότι η γκρινια θα ηταν μεγαλυτερη εδώ μεσα.Προς το παρων κραταμε τις ενδείξεις για ανυψωση του αζορικου αντικυκλωνα.Το που θα κατσει στο πως θα κατσει,ειναι πολύ νωρις ακομα για να το ξερουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Δεν έχω δει τι γράφουν οι σταθμοι πλην του δικού μου που τρέχει με +3,3 σε σχέση με πέρσι αλλά νομίζω ότι τέτοιο χαλί δεν έχει ξανά υπάρξει . Η μόνη πιθανότητα που δίνω ειναι να υπηρξε ήταν κανένας τελείως άνυδρος  Νοέμβριος με ατελείωτες ώρες ηλιοφάνειας,  αλλά και πάλι δύσκολο να μην είχε καλές ελάχιστες ώστε να πέφτει ο μέσος όρος . Πάει και αυτό βέβαια τώρα όποτε συνεχίζουμε με την ελπίδα να ξεχρεώσει θερμοκρασιακά τον επόμενο 3μηνο

Φιλε ενα θα σου πω...μενω γρεβενα χρονια....φετος εχουμε πιασει μια μερα μονο μεχρι τωρα αρνητικη θερμοκρασια το πρωι κι αυτη -0,4...και εχει ριξει 2 μερες παχνη...συνηθως αλλες χρονιες απο τελη οκτωβρη καθε πρωι με ξαστερια εχει παχνη.,,,ειναι απιστευτο αυτο που συμβαινει....αφου πλεον θα κοιταμε τα μπλε πανω μας στο χαρτη και δε θα το πιστευουμε χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, antinod είπε:

Πολυ καλος ο μ.ο του παιου!! Σιγουρα δεν εχει σχεση με το κυριο του,αλλα θα το εμπιστευτουμε διαταξικα μονο οταν πιασει τις 192!! 

Ενας λογος που εχω σταματησει να βλεπω τα κυρια τρεξιμα του παιου είναι και αυτος.Μονο μεσο ορο και ανασμπλς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο μέσος όρος του παίου σχεδόν ίδιος με το κύριο είναι. Σιγά την διαφορά. Μια λίμνη απλά είναι ανατολικότερα. ο υπόλοιπος χάρτης είναι ίδιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Εχει σχεση ο μεσος ορος του παιου,με το κυριο τρεξιμο του?

οχι φυσικά....έχει όμως μεγάλες ομοιότητες με τον μέσο όρο των ανσάμπλ του τζεμ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ο μέσος όρος του παίου σχεδόν ίδιος με το κύριο είναι. Σιγά την διαφορά. Μια λίμνη απλά είναι ανατολικότερα. ο υπόλοιπος χάρτης είναι ίδιος

Ότι να ναι πραγματικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λίγο ξεχείλωμα της λίμνης στο 18αρι, με το ένα τμήμα πιο βόρεια και το άλλο πιο νότια από ότι πριν. Πάντως και βορειότερα να πάει συνολικά υπήρξε μια μικρή κίνηση για να μην αποκοπεί το επιπλέον κομμάτι, και να σταλθεί λίγο πιο νότια σαν το 6αρι. Ενδιάμεσο σενάριο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ότι να ναι πραγματικα.

ECM1-192.GIF?22-0

 

EDM1-192.GIF?22-0


ναι ότι να ναι.. ίδια λογική έχουν με απλά την μία λίμνη πιο ανατολικά στον μέσο όρο. Εκτός αν θέλουμε στις 200 ώρες να έχουμε μέσο όρο και κύριο ακριβώς ίδια

δεν κρίνομε διαφορές μοντέλων και αξιοπιστία με βάση τι το δείχνει μόνο στην πόρτα μας!! Αλλιώς η αξιολόγηση είναι εξ ορισμού λάθος.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ο μέσος όρος του παίου σχεδόν ίδιος με το κύριο είναι. Σιγά την διαφορά. Μια λίμνη απλά είναι ανατολικότερα. ο υπόλοιπος χάρτης είναι ίδιος

μα αυτο απο μονο του ειναι εντυπωσιακο οταν ο μεσος ορος ειναι ιδιος και καλυτερος απο ενα κυριο τρεξιμο και μαλιστα στην διαταξη και ειδικα οταν προκειτε για αρκετα μακρια χρονικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

μα αυτο απο μονο του ειναι εντυπωσιακο οταν ο μεσος ορος ειναι ιδιος και καλυτερος απο ενα κυριο τρεξιμο και μαλιστα στην διαταξη και ειδικα οταν προκειτε για αρκετα μακρια χρονικα

δεν διαφωνώ σε αυτό [αν και για εδώ χάλασε πάρα πολύ προς το παρόν] η διαφωνία μου έγκειται ότι δεν κάνουμε σύγκριση τρεξιμάτων και λέμε ότι το κύριο είναι όπου να ναι, επειδή διαφέρει στρις 200 ώρες μια θέση ενός χαμηλού!! Και αν το πάμε έτσι ο τζίφος με τον μέσο όρο του έχει 3πλάσιες διαφορές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δίνει βαρβάτο πέρασμα ΝΔ Πελλοπόνησο και Αττική χωρίς ωστόσο μεγάλη διάρκεια βροχής...Οι ραγδαιότητες θα είναι εντυπωσιακές όμως!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ECM1-192.GIF?22-0

 

EDM1-192.GIF?22-0


ναι ότι να ναι.. ίδια λογική έχουν με απλά την μία λίμνη πιο ανατολικά στον μέσο όρο. Εκτός αν θέλουμε στις 200 ώρες να έχουμε μέσο όρο και κύριο ακριβώς ίδια

δεν κρίνομε διαφορές μοντέλων και αξιοπιστία με βάση τι το δείχνει μόνο στην πόρτα μας!! Αλλιώς η αξιολόγηση είναι εξ ορισμού λάθος.

Μου αρεσει που ανεβάζεις χαρτες που μονο σε συμφερουν,για να δειξεις ότι και καλα  τα ματακια μας δεν βλεπουν σωστα  όπως  τα δικα σου

Λολ

 

Βαλε μια και τον μεσο ορο που είναι στις 240 ωρες βρε.

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Μου αρεσει που ανεβάζεις χαρτες που μονο σε συμφερουν,για να δειξεις ότι και καλα  τα ματακια μας δεν βλεπουν σωστα στα τα δικα σου

Λολ

και στις 240 ώρες ελάχιστες οι διαφορές. επειδή πάει Ισπανία  το πρώτο έχει περισσότερες διαφορές στο αποτέλεσμα αλλά η λογική είναι ίδια. τα αυτονόητα λέω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Δίνει βαρβάτο πέρασμα ΝΔ Πελλοπόνησο και Αττική χωρίς ωστόσο μεγάλη διάρκεια βροχής...Οι ραγδαιότητες θα είναι εντυπωσιακές όμως!

Δηλαδη το περασμα των εντονων φαινομενων που δειχνει ο χαρτης υετου του gfs που ξεκιναει λιγο μετα τα μεσάνυχτα της κυριακης(προς δευτερας)μεχρι το επομενο μεσημερι της ιδια μερα,ειναι   μικρης διαρκειας ?

 

ECM1-240.GIF?22-0

 

Ολοκληρη η λιμνη παει ισπανια.Και εσενα σε καβαλαει κατακουτελα ο υποτροπικος.

 

EDM1-240.GIF?22-0

Στο μεσο ορο βγαζει χαμηλο στην μποτα τις ιταλιας...

 

 

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και στις 240 ώρες ελάχιστες οι διαφορές. επειδή πάει Ισπανία  το πρώτο έχει περισσότερες διαφορές στο αποτέλεσμα αλλά η λογική είναι ίδια. τα αυτονόητα λέω

Ρε μην με τρελαίνεις τωρα.Που την βλέπεις την ιδια διαταξη ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

192 ώρες τζίφου

gfs-0-192.png?12

 

μέσου όρου

gens-21-1-192.png

 

 

μεγαλύτερες διαφορές, αλλά εδώ δεν αναφέρθηκε ποτέ τίποτα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...