Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλό είναι στην Αμερική. Τώρα  ναι μεν μετά τρομάζει το πόσο δυτικά είναι, αλλά πριν πήγε πολύ δυτικά εξαιτίας μιας αποκομμένης λίμνης στην Γροιλανδία που είχε ως αποτέλεσμα την δημιουργία του χαμηλού της ισπανίας. Άρα εφόσον δεν υπάρχει πλέον περιμένω μεγάλο εικονικό

Δε θα βγει ουτε για μετα καλο Μιχαηλ...εγω νομιζα θα βγαινε καλυτερο αλλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δε θα βγει ουτε για μετα καλο Μιχαηλ...εγω νομιζα θα βγαινε καλυτερο αλλα..

καλύτερο θα βγει, αλλά καλό μάλλον όχι. Παρόλο που οι αυλώνες είναι πραγματικά μούρλια, πρέπει να.. ανατολικεύσουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τώρα είδα ότι για αύριο ο ευρωπαίος μας μείωσε στο μισό τα φαινόμενα από 20 χιλιοστά τα έκανε 10 με το ζόρι...προλαβαίνει άνετα να τα εξαφανίσει...χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να θυμίσω ξανά ότι μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κάτω αριστερά άλλο θέμα για το φόρουμ μας..το 18Z........πατάτε πάνω στη λέξη "θέμα" τέρμα κάτω στην αρχική σελίδα προς τα αριστερά...και επιλέγεται μετά το 18z....πολύ δυνατό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κι ενώ εμείς περιμένουμε να φανούν εισβολές στο βάθος...ο τζίφος στο 18άρι για τα μέσα του μήνα θερμές εισβολές μας τάζει....χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, OLYMPUS MONS είπε:

Δίνουμε μεγάλη βαρύτητα σε μακροπρόθεσμα πόσο μάλλον φέτος που δεν είναι υπέρ μας,

Δίνουμε μεγάλη βαρύτητα σε προβλέψεις των μοντέλων άνω των 180 ωρών ενώ ξέρουμε πόσο εύκολα αλλάζουν ,

Δίνουμε βαρύτητα σε αο νοα κλπ οταν ξέρουμε πως τα γραφήματα αυτά αποτυπώνονται σε χρωματα ανά ensemble σε ανά 6 Ώρο η 12 Ώρο ανανεωσεις των μοντέλων 

Επίσης δίνουμε σημασία στο γεγονός πως επειδή έκανε θερμό φθινόπωρο θα κάνω θερμό χειμώνα ή το ανάποδο

Ο καιρός δεν μπαίνει σε καλούπια αυτό είναι το μόνο σίγουρο δυστυχώς οι χιονοεξαρτωμενοι ζούμε σε λάθος χώρα αλλά μην ξεχνάμε δεν έχει κάνει ακόμα ιδιαίτερο χειμώνα σε άλλη χώρα της Ευρώπης άρα γιατί να είμαστε εμείς σε ευνοϊκή θεση?

Ο χειμώνας τώρα μπήκε..υπομονή σε όλους και αν δεν θέλει να χιονίσει στα τσιμέντα ας χιονίσει στα βουνά 

 

 

 

ναι δινουμε σημασια σε ολα αυτα γιατι αλλιως δεν θα ειχαμε αντικειμενο ν ασχοληθουμε οταν δεν μας καθετε ο καιρος καιδεν θα ειχαμε αυτο το χομπι παρα μονο 4-5 φορες τον χρονο.οποτε επειδη το ωραιο ειναι το ψαξιμοα σε ουτοπιες πολλες φορες αλλα τι αλλο να καναμε?😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Κι ενώ εμείς περιμένουμε να φανούν εισβολές στο βάθος...ο τζίφος στο 18άρι για τα μέσα του μήνα θερμές εισβολές μας τάζει....χαχα

χμμ εμένα μου τάζει παπλαμούδα πάντωςςςς ακόμα και έτσι

gfs-2-324.png?18gfs-1-324.png?18gfs-0-324.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνολικά έβγαλε πολλά πραγματάκια το 18αρι. Μεγάλη ευκαιρία για μεγάλα πράγματα, ή τουλάχιστον ευκαιρία για μεγάλες νιφάδες. Ακόμα καλύτερος ο μέσος όρος

anim_aat8.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

μήπως δυτικά μέχρι Χαλκηδώνα-Πλατύ Αιγίνιο που πιάνει η επίδραση του βαρδάρη;

 

δηλαδή τελικά μπορεί να είμαι στους τυχερούς? 😂:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παίδες.Τα δελτία και οι αναφορές από μετεωρολόγους να μπαίνουν στο ανάλογο τοπικ.Εδω θα γίνεται μόνο σχολιασμός χαρτών. Γενικά βάζετε τις αναρτήσεις σας στα ανάλογα τοπικ και όχι όπου να ναι.Νομιζω ότι είμαστε ενήλικοι και καταλαβαινομαστε.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, Gary είπε:

Εγώ θα δω καμία νιφαδα στα 224 υψόμετρο που είμαι?

Γκάρυ σε βλέπω στην ταβέρνα στον Πεντάλοφο σήμερα τη νύχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τίποτα στο άμεσο μέλλον από το 00. Βλέπω την πτώση στο τέλος του διαγράμματος και μου ανάβουν λίγο τα λαμπάκια γιατί εκείνες τις μέρες θα λείπω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, διάγραμμα κεντρικής Εύβοιας. Θα θυμίσει χειμώνα αύριο και μεθαύριο με τα πρώτα χιόνια στη Δίρφυ.

Για μετά δε φαίνεται κάτι αυτή τη στιγμή αλλά πρέπει να κάνουμε υπομονή λίγες μέρες ακόμη και να δούμε πως θα εξελιχτεί η κυκλοφορία.

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, kilkisaios είπε:

Γκάρυ σε βλέπω στην ταβέρνα στον Πεντάλοφο σήμερα τη νύχτα

Χαχα. Στη Γουμένισσα τίποτα πατριώτη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, kilkisaios είπε:

πατριώτη εγώ εσένα περιμένω , όταν αρχίζεις και ρωτάς χιονίζει και κατά δω

Βλέπεις αδερφέ. Είμαι γουρλης χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Από τους χάρτες για το μέλλον θέλω να σχολιάσω μόνο τον χάρτη του ευρωπαικού για τις 240 ώρες ...τέτοια γεωδυναμικά στην ευρώπη και τόσο απλωμένα μάλιστα δεν θυμάμαι συχνά να φαίνονται έστω και για τόσο μακριά.....και μάλιστα με τον μισό Καναδά καθαρό.....

ECMOPEU00_240_1.png

ECMOPNH00_240_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά τα τρεξίματα όπως πάντα για τα μακρινά .... Δεν μπορεί κάτι θα γίνει .... Συσσωρεύεται πολύ ψύχος (αυτό μας δείχνουν) πάνω από τα κεφάλια μας και όσο πιο κοντά στις γιορτές μας κάτσει τόσο το καλύτερο .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δούμε ..όλα τα μοντέλα πλέον με πρωτεργάτη τόσες μέρες(το δέιχνει εδώ και μέρες) τον πολύ καλό τζίφο τον τελευταίο μηνα.....δείχνουν πάλι σε βάθος 10ημέρου όλα τα γεωδυναμικά και το όποιο κρύο-ψύχος να προτιμούν τη κεντροδυτική και βορειοδυτική ευρώπη πάλι.....πέον και ο ευρωπαίος το δέιχνει ξεκάθαρα και το τζεμ.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταρχάς ας μιλήσουμε για τον αυλώνα στις 8-10. Αυτός στον ούκνο όχι μόνο δεν εμφανίστηκε, αλλά εξαφανίστηκε ΤΕΛΕΙΩΣ , ενώ ο ευρωπαίος έκανε πολύ μεγάλη τούμπα στο αποκομμένο χαμηλό της Αμερικής σε σχέση με εχθές. Φυσικά το τρέξιμο δεν με απογοητεύει, ίσα ίσα, αλλά οι αλλαγές είναι μεγάλες...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...