Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Ετσι πως το βλεπω  στις 23 δεν θα χτυπησει και εδω?

ελάχιστα φαινόμενα είναι αυτή η διαταξη για Θεσσαλονίκη, ειδικά συγκρινόμενα με Γιάννενα. στην Θεσσαλονίκη αν πέσουν 20 θα είναι θαύμα στα Γιάννενα 100++ και περιμένω τον υετό 3 μωβ θα δίνει σίγουρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η συνέχεια του παίου νομίζω θα βγάλει ωραία πράγματα για κεντροβόρεια χώρα, όταν φτάσει η ανανέωση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ελάχιστα φαινόμενα είναι αυτή η διαταξη για Θεσσαλονίκη, ειδικά συγκρινόμενα με Γιάννενα. στην Θεσσαλονίκη αν πέσουν 20 θα είναι θαύμα στα Γιάννενα 100++ και περιμένω τον υετό 3 μωβ θα δίνει σίγουρα

Μια χαρα ειναι και τα 10-15... Κατι σαν τις προηγουμενες κακοκαιριες του Δεκεμβριου θα ηταν

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Μια χαρα ειναι και τα 10-15... Κατι σαν τις προηγουμενες του Δεκεμβριου θα ηταν

Εμένα μου αρέσει η καιρική βία όμως.. και επειδή 22 θα είμαι στην συνάντηση και ξέρω ότι δεν θα είμαι Γιάννενα αν βγει το σενάριο του πάιου, κλασσικά θα λείπω στην καλύτερη κακοκαιρία. καλύτερη από Ετεοκλή φυσικά που ο λόγος μούφας ήταν η εξασθένιση και η τροχιά του χαμηλού που είχα πίσω στο κεφάλι μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Εμένα μου αρέσει η καιρική βία όμως.. και επειδή 22 θα είμαι στην συνάντηση και ξέρω ότι δεν θα είμαι Γιάννενα αν βγει το σενάριο του πάιου, κλασσικά θα λείπω στην καλύτερη κακοκαιρία. καλύτερη από Ετεοκλή φυσικά που ο λόγος μούφας ήταν η εξασθένιση και η τροχιά του χαμηλού που είχα πίσω στο κεφάλι μου

Και εμενα μου αρεσει η καιρικη βια αλλα τον Νοεμβριο επεσε ελαχιστος υετος εδω και συμβιβαζομαι με αυτα τα 15 αρκει ομως να πεσουνε... Εχουμε και καποιες μερες ακομα για βελτιωσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, HuxFlux είπε:

192 ωρες παιου πολυ καλες για προσηνεμα ημιορεινα, αλλα ειναι μαλλον χειροτερες για τη συνεχεια.

ημιορεινα με 0 στα 850 ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Και εμενα μου αρεσει η καιρικη βια αλλα τον Νοεμβριο επεσε ελαχιστος υετος εδω και συμβιβαζομαι με αυτα τα 15 αρκει ομως να πεσουνε... Εχουμε και καποιες μερες ακομα για βελτιωσεις

καλά συμφωνώ στην πρώτη πρόταση σου, και απολύτως κατανοητό. Ωστόσο η διάταξη είναι τέτοια που δεν μπορεί να δεχτεί βελτιώσεις για περιοχές γενικά ηπειρωτικές ανατολικά της Πίνδου.

 

 

kill me.

mcenergy_europa_rrr_500_096_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_108_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_120_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_132_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_144_201912171200_balkan.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιόνια στα ορεινά της Αττικής είναι, οχι ημιορείνα...Ε καποια στιγμή θα πρέπει να χιονίσει κι εκει δε γινεται να φύγει κι ο χειμώνας χωρίς χιονόπτωση ορεινών εδω...Στα μετά ΔΕΝ θα είναι καλός γενικά πάντως ο Ευρωπαίος....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Αν δεις ολα τα ανατολικα προσηνεμα ειναι -2 εκτος απο εκεινο το πρασινακι που ουτως η αλλως θα αλλαξει. Και το χαμηλο βρισκεται σε ευνοικη θεση.

Εννοειται πως θα αλλαξουν ολα αυτα, για 192 ωρες μιλαμε.

Το προβλημα που βλεπω εγω στις 192 ωρες για την συνεχεια, ειναι οτι αντι να ριτζαρει ο Αζορ αποκτα ταση να ξαπλωσει προς τα πανω μας.

μια χαρά ανεβαίνει,χάρις το ισχυρό ατλαντικό χαμηλό ανατολικά των ΗΠΑ. Αλλά δεν έχει ψύχος να κατεβάσει. ωστόσο σαν λογική το προτιμώ από το πρωινό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από κει που έκανα βουντού για να δω χιόνι στο βελούχι ψηλά στο χιονοδρομικό, σε λίγο με βλέπω να μην μπορώ να φτάσω πάνω Καρπενήσι στις 26 το μεσημέρι....χαχαχαχαχα…...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλά συμφωνώ στην πρώτη πρόταση σου, και απολύτως κατανοητό. Ωστόσο η διάταξη είναι τέτοια που δεν μπορεί να δεχτεί βελτιώσεις για περιοχές γενικά ηπειρωτικές ανατολικά της Πίνδου.

 

 

kill me.

mcenergy_europa_rrr_500_096_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_108_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_120_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_132_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_144_201912171200_balkan.png

Χαχα δεν πειραζει... Ουτε 2 δεν μας δινει αλλα δεν ειναι καλος στον υετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλά συμφωνώ στην πρώτη πρόταση σου, και απολύτως κατανοητό. Ωστόσο η διάταξη είναι τέτοια που δεν μπορεί να δεχτεί βελτιώσεις για περιοχές γενικά ηπειρωτικές ανατολικά της Πίνδου.

 

 

kill me.

mcenergy_europa_rrr_500_096_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_108_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_120_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_132_201912171200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_144_201912171200_balkan.png

ε δηλαδή τώρα τι ειναι αυτή η υετοτρυπα πάντα σε εμάς την τύχη μου μέσα. ..............

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

ε δηλαδή τώρα τι ειναι αυτή η υετοτρυπα πάντα σε εμάς την τύχη μου μέσα. ..............

έχει ισχυρούς δυτικούς καταβάτες που διαλύουν τα φαινόμενα αναοτολικά της Πίνδου γενικότερα. επανεμφάνιση υετού στο Αιγαίο λόγω τροφοδότησης υγρασίας από αυτό

Μόλις τώρα, HuxFlux είπε:

Νομιζω οτι χαλαει τη λογικη που εχουμε δει σε αλλα μοντελα για καταβαση στις 28 ή λιγο πιο μετα. Ηδη στις 216 ωρες, ερχονται ψηλες πιεσεις πανω μας και η ψυχρα εξαφανιζεται σταδιακα.

Στο τέλος κατεβαίνει μια ψυχρή εισβολή λίγο δυτικά μας, χάρις την αναδίπλωση, αλλά αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα είναι ότι το χαμηλό των ΗΠΑ παραείναι ισχυρό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

για να δουμε τα 18αρια αργοτερα τι θα κανουν..παλι καλα γλιτωσαμε την ζεστη για 25 του μηνα που δειχναν στην αρχη μερικα μοντελα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Ο ευρωπαίος στις 216 ώρες σαν αν ξαναχαλαει

Το αντίθετο, αναδιπλώνεται.....πωπωπωπω…..θα έχουμε πανηγύρια παρακάτω μου φαίνεται!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...