Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

ειναι ευνοικο να ειναι τοσο αρνητικος ?

Νομίζω σημαίνει οτι όσο πιο αρνητικές τιμές παίρνει, τόσο πιο νότια μπορεί να φτάσει μια ψυχρη εισβολή ή θα είναι πιο έντονες οι οποίες ψυχρές εισβολές που θα προκύψουν εκείνο το διάστημα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι Μ.Ο. είναι πολύ καλοί!Για τόσες μέρες μακριά είναι μια χαρά στο 0.....Αυτό που μας νοιάζει είναι 6-7 μέρες να πάρει το κατήφορο.Και +2 να ήταν και πάλι κάτι θα μαρτυρούσε και +5 να ήταν και πάλι θα μπορούσε άνετα να μέσα σε 2-3 μέρες να το κάνει -3 π.χ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 06αρι τζιφου δινει περισσοτερες πιθανοτητες να χιονιστουν  Αθηνα / Χαλκιδα απο οτι η Θεσσαλονικη...

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 του μηνός και όπως είχε αναφέρει κάποιος πριν 4 μέρες, 17 θα έχουμε μια πρώτη ένδειξη και 21 μια πιο καλή!
Σήμερα λοιπόν παρατηρούμε πως ένδειξη δεν το λες κατ εμέ μιας και στις 25 παίζει πολύ η Τ ακόμα και με διαφορά +10, -10.. το μόνο που ξέρουμε είναι πως θα έχουμε εκει γυρω στις 24 κάποια συγκλιση που πιθανον να φτιάξει κανα κουραμπιε σε πάρνηθα. Όσο για χριστούγεννα και μετά φάινονται κάποιες υψηλές πιέσεις εκει στις 26/27 πράγμα που το θέλουμε ώστε να 'φωλιάσει' απότομα το κρύο (με την κλασική απότομη πτώση) για να έχουμε 29/30 την πρώτη σοβαρή ή μη χιονοεισβολή.
Τέλος με βάση το 6άρι του τζιφέουλα, αποκτά τεράστιο ενδιαφέρον σε λίγο το 12άρι!
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κύριο τρέχει σταθερά μόνο του.Μια χαρά πάμε .Προλαβαίνει μέχρι το βράδυ να γίνει το  μπαμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, g_ar said:

Νομίζω σημαίνει οτι όσο πιο αρνητικές τιμές παίρνει, τόσο πιο νότια μπορεί να φτάσει μια ψυχρη εισβολή ή θα είναι πιο έντονες οι οποίες ψυχρές εισβολές που θα προκύψουν εκείνο το διάστημα.

Γενικά σωστό ΑΛΛΑ πανεύκολα το ΝΟΤΙΟΤΕΡΑ μπορεί να είναι η....Ισπανία. Φτου φτου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, oldboy332 said:

Το κύριο τρέχει σταθερά μόνο του.Μια χαρά πάμε .Προλαβαίνει μέχρι το βράδυ να γίνει το  μπαμ.

το μπαμ το θέλουμε κοντινές ώρες. αμα γίνει τώρα είναι σαν να μην έγινε ποτέ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, CATHA said:

Με το ζόρι πάμε να αγγίξουμε τις κλιματικές τιμές μετά τις 25/12... το δε κύριο τρέξιμο το αφήνω ασχολίαστο... θα χρειαστούμε πολύ υπομονή...

ΥΓ ο Νοέμβριος που πέρασε ήταν ο θερμότερος όλων των εποχών παγκοσμίως... φρίκη...

το κύριο στο 6αρι τρέχει ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ χωρίς αυτό να λέει κάτι με ασφάλεια βεβαια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιμένω ΠΑΙΟ απόψε βράδυ. Αυριο 12αρι ΤΖΙΦΟΥ. Μεθαύριο εμσαμπλς ΤΖΕΜ. θέλω τέλος να ελπίζω ότι ο Ινδός και ο Κινέζος δεν θα χαλάσουν τη σούπα.

Δεν είμαι μοντελακιας 😂

 

ΥΓ Αγκαλιά με την πλήρη σειρά της Μπεπανθολ, Κρυονεριτη

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια ερώτηση για τους γνώστες για να μαθαίνουμε και εμείς..ο ΑΟ που δείχνει οτι θα πάει στα πολύ αρνητικά συμβαδίζει ουσιαστικά με τα ενσεμπλς του 6αριου?

Επεξεργάστηκε από isnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Περιμένω ΠΑΙΟ απόψε βράδυ. Αυριο 12αρι ΤΖΙΦΟΥ. Μεθαύριο εμσαμπλς ΤΖΕΜ. θέλω τέλος να ελπίζω ότι ο Ινδός και ο Κινέζος δεν θα χαλάσουν τη σούπα.

Δεν είναι μοντελακιας 😂

Κώστα γείτονα, είναι η 1η χρονιά που δεν μ ενδιαφέρουν με τόση εμμονή και ζέση τα μοντέλα....τα περνάω γρήγορα ένα χέρι, μια ματιά που λέμε....δεν δίνω πάνω από 10-15 λεπτά τη μέρα, με τη λογική ότι σε τέτοιες δύσκολες φάσεις που οι αλλαγές είναι οβιδιακές ανά τρέξιμο, είναι και φθορά η μεγαλύτερη ενασχόληση....τάσεις προσπαθούμε να ανιχνεύσουμε, που είναι και το πιο σημαντικό κομμάτι για την ώρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Beach-snow NG said:

Κώστα γείτονα, είναι η 1η χρονιά που δεν μ ενδιαφέρουν με τόση εμμονή και ζέση τα μοντέλα....τα περνάω γρήγορα ένα χέρι, μια ματιά που λέμε....δεν δίνω πάνω από 10-15 λεπτά τη μέρα, με τη λογική ότι σε τέτοιες δύσκολες φάσεις που οι αλλαγές είναι οβιδιακές ανά τρέξιμο, είναι και φθορά η μεγαλύτερη ενασχόληση....τάσεις προσπαθούμε να ανιχνεύσουμε, που είναι και το πιο σημαντικό κομμάτι....

προσυπογράφω με χέρια και με πόδια.

αν και για να πω την αμαρτία μου μπαρμπα-Μπιτς, εγώ ακόμα.δεν έχω καταφέρει να απεξαρτηθω πλήρως. 😊

ΥΓ Μακάρι Κωστακο η ταλαιπωρία που ζήσαμε φέτος 2 μήνες τώρα να γυρίσει. Μακάρι φιλε

ΥΓ2 η κατάντια της ανάλυσης του τζίφου σπάει κοκκαλα

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και κάτι τελευταιο: ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ που στήσανε αυτό τον χώρο που νοιώθουμε ΠΑΡΕΑ και ΟΧΙ ΕΧΘΡΟΙ!

ΕΥΓΕ ΜΑΓΚΕΣ!👨‍👨‍👧‍👧

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Seventower είπε:

Δεν θα δω τα μοντέλα δε θα δω τα μοντέλα................. 🌨️🌨️🌨️🌨️🌨️❄️❄️❄️❄️☃️⛄☃️⛄ Δε θα δω τα μοντελα

Χαχα εγώ πλέον δεν θέλω να βλέπω ούτε να μάθω για τα μοντέλα,απλά περιμένω μέχρι 30 Γενάρη,  γιατί έτσι όπως τα πάνε αυτά με τις αλαξοκ... ιες τους , θα μας κλείσουν ολους σε ψυχιατρειο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα βγει ψυχρότερο για Χριστούγεννα ο τζίφος

καλό το ουκμο

Modele UKMO - Carte prévisions

 

 

πολύ καλό θα ήταν για την συνέχεια, καλύτερο από αικον

 

αλλά δεν έχει χαμηλές θερμοκρασίες

]Modele UKMO - Carte prévisions

 

λογικά γύρω στο 0 στις 25

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΟΥΜΠΑΝΟ Ο ΑΖΟΡ,.ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟ.ΜΕΓΑΛΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ

 

ΥΓ Πασχουγεννα; Οοοοοοχιιιιιιι 😋

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Gary said:

Καλησπέρα σε όλους. Με χιονίζει η τάση που φαίνεται στον ορίζοντα?

Εδω δεν ξέρουμε αν θα έχουμε ψυχρή κατάβαση στην Ελλάδα και πως θα την έχουμε......

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...