Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

υπάρχει πιθανότητα να δω έστω και μια νιφαδα και εγώ εδώ στο πλατυ??ή έστω χιονονερο 

όχι δεν υπάρχει. 5-6 βαθμούς θα έχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Τρίτη προς τετάρτη κρύωσαν αρκετά τα τρεξίματα,θα χιονίσει στα σύνορα μέχρι τα πεδινά από ότι φαίνεται. οι υπόλοιποι λίγες βροχές και κάποια χιόνια στα ψηλότερα,ο χορτιάτης ίσως στην κορυφή δείτε κάτι λίγα.

 

κατά τα άλλα στα πιο μακρινά πολύ καλό το 6αρι στα ανσάμπλ μιας και φαίνεται αποδυναμωμένο το χαμηλό από αμερική και νότια της γροιλανδίας. αν καταφέρει εκεί να ανέβει ο αζορικός τότε θα γίνει αυτό που θέλουμε εδώ,μιας και η άνοδος του αζορικού γίνεται σε ιδανικό σημείο

gens-21-1-228.pngθα 

Δεν είναι ανάγκη ούτε μέχρι εκεί να φτάσει.αν θα έχουμε χιονιοκαιρο εκείνες τις μέρες δεν θα είναι με τόσο μεγάλη ανασηκωση του αζορικου .Θεωρώ ότι και μέχρι Γαλλία με Αγγλία να φτάσει θα μας αρκεί.Πρρπει βέβαια να κάνει το τέλειο ριτζαρισμα στην κεντρική Ευρώπη με αυτό το σενάριο.Και είναι σενάριο καθαρά δικό μας χωρίς να εμπλέκονται ιταλιες και τα ρέστα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

όχι δεν υπάρχει. 5-6 βαθμούς θα έχει

άμα ψυχρανουν τις επόμενες μέρες? ???(Που υπάρχουν περιθώρια βελτιώσης))

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

άμα ψυχρανουν τις επόμενες μέρες? ???(Που υπάρχουν περιθώρια βελτιώσης))

Δεν υπάρχει καμία πιθανότητα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

!!!!!!!!....δείκτες κουφέτο στην ανανέωση την σημερινή.ξεκαθαρη η πτώση του ΝΑΟ από θετικές σε πιο ουδέτερες αλλά πάντα θετικές τιμές.Πιο ξεκάθαρη και έντονη η καθοδος Αυλώνα από τον ΑΟ.προφανος και εξασθενεί σαν πρόβλεψη το ισλανδικό χαμηλό γύρω στις 7 με 8του μήνα.Οποτε αν υποθέσουμε και κάνα δυο μέρες ακόμη για να επηρεαστούν Ε από έναν πιθανό Αυλώνα τότε αρχίζω να έχω σιγά σιγά ημερομηνία στόχο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραίοι οι δείκτες πλέον βάζουν ξεκάθαρα στο παιχνίδι την δυτική χώρα, όχι πως δεν το ήξερα βέβαια, σε κάθε τρέξιμο το ανατολικότερο σενάριο είναι το πολύ μια δυτική χιονοκαιρία, μιας και τα άλλα σενάρια βγάζουν βροχές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Πω πω...ανατριχιασα.οι πρώτες φετινές χιονοκαμπανες χτύπησαν τον εσωτερικό μου κοσμο😀😀😀

εχθές που ανέβηκαν οι δείκτες χάρηκες. σήμερα που έπεσαν οι δείκτες [περίπου στα προχθεσινά] πάλι χάρηκες. δεν σε πιάνω πουθενά ρε μπαγάσα🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ενσέμπλ πάντως δε δείχνουν σοβαρή κατάβαση ψύχους στις 9-12 του μήνα που το κοιτάγαμε σαν μακρινό σενάριο, μέχρι τα βαλκάνια το βγάζουν οχι παρακάτω....Θα πρέπει να περιμένουμε για το τελευταίο 10ήμερο του Δεκέμβρη για κάτι σοβαρό.Τώρα δυτική ανατολική βόρεια ή κέντρική χώρα πιάσε το αυγό και κούρεψε το....

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

Το gefs ensembles που αν δνε κάνω λάθος είναι ο μέσος όρος βγάζει πολύ καλές θερμοκρασίες ο υετος μάλλον θα είναι το πρόβλημα 

gens-0-4-96.png

gens-0-0-102.pngκαι ο υετος που είναι σύντομος αλλά αμα παρατηρησετε ειναι και σε πεδινά χιόνι ΘΑ ΔΟΎΜΕ. ....

gens-0-2-90.png.f0b9a9100da1d4d3f88209f08b0bdc74.png

Δεν ειναι ο μεσος ορος φιλε ...ενα σεναριο απο τα 22 ειναι...ο μεσος ορος ειναιεκει που λεει moyenne

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Τα ενσέμπλ πάντως δε δείχνουν σοβαρή κατάβαση ψύχους στις 9-12 του μήνα που το κοιτάγαμε σαν μακρινό σενάριο, μέχρι τα βαλκάνια το βγάζουν οχι παρακάτω....Θα πρέπει να περιμένουμε για το τελευταίο 10ήμερο του Δεκέμβρη για κάτι σοβαρό.Τώρα δυτική ανατολική βόρεια ή κέντρική χώρα πιάσε το αυγό και κούρεψε το....

MT8_Athen_ens.png

 

Δες το σημερινο διάγραμμα για της 5 με 6 του μηνος.και συγκρινετο με τα διαγράμματα προ ημερων

Θα καταλάβεις τι εννοω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εδώ ο ναο εχθές 

1828942936_nao29-11-2019.thumb.JPG.88848b7d350fffa97201b81dc0ef2197.JPG

ο νάο σήμερα

 

996621916_nao30-11-2019.thumb.JPG.0742ba7438a4545ab4fdd445ed47a806.JPG

ο αο εχθές

61266297_AO29-11-2019.thumb.JPG.35ab06ad540c5bf6ee9e61ccddfe7d47.JPG

ο αο  σήμερα

128832658_AO30-11-2019.thumb.JPG.33f45de1dbefb5736d28c5b01e3f22d3.JPG

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από το πουθενα πραγματικα, παει να βγαλει νεα μινι ψυχρη εισβολή ο τζιφος του αγιου νικολαου

Διορθωση μεχρι παραμονή του αγιου νικολαου είναι το σωστο.

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, thanasismtrk είπε:

το μετεο δεν το εμπιστεύομαι καθόλου πότε σχεδόν δεν βγαίνει αλλά ούτε η εμυ βγαίνει 

Σε πραγματικες ψυχρες εισβολες πως θα κανετε βρε οταν απο τωρα κανετε ετσι??Φανταζομαι θ αρχισετε τα κλασικα γουστα των χιονοζομπι..Εγω μενω ενα τετραγωνο πιο ψηλα..Εγω μενω στον τεταρτο..Εγω μενω διπλα σε βουνο...Εγω μενω διπλα σε κεραιες κτλ..Το μετεο δινει τοσο αλλα η εμυ δινει τ αλλο μα το φρεεμετεο δινει αυτο και ο καιρος δινει εκεινο και το you weather  ξαναδινει αυτο οταν  το bolam δινει ξαναεκεινο ενω ο σκιρον δινει το ταδε αλλα η κυρα Παναγιωτα του φουρναρη δεν δινει τιποτα..

 

Απλα εμενα δωστε μου μια καρτελα αρνταν για να σας αντεξω...👹🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Σε πραγματικες ψυχρες εισβολες πως θα κανετε βρε οταν απο τωρα κανετε ετσι??Φανταζομαι θ αρχισετε τα κλασικα γουστα των χιονοζομπι..Εγω μενω ενα τετραγωνο πιο ψηλα..Εγω μενω στον τεταρτο..Εγω μενω διπλα σε βουνο...Εγω μενω διπλα σε κεραιες κτλ..Το μετεο δινει τοσο αλλα η εμυ δινει τ αλλο μα το φρεεμετεο δινει αυτο και ο καιρος δινει εκεινο και το you weather  ξαναδινει αυτο οταν  το bolam δινει ξαναεκεινο ενω ο σκιρον δινει το ταδε αλλα η κυρα Παναγιωτα του φουρναρη δεν δινει τιποτα..

 

Απλα εμενα δωστε μου μια καρτελα αρνταν για να σας αντεξω...👹🤣

xaxaxaxxaxaxaxaxaxax κλαιω 😂😂😂😂απλά θέλω χιονι το συντομότερο 😂😂και τώρα για 4 δεκεμβρη που είδα μινι ψυχρή εισβολή τρελάθηκα λιγο😂😂😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δεν ειναι ο μεσος ορος φιλε ...ενα σεναριο απο τα 22 ειναι...ο μεσος ορος ειναιεκει που λεει moyenne

ευχαριστώ φίλε και τώρα που κοίταξα και τον μέσο όρο δίνει γαι την περιοχή μου χοντρικά το πρωί 0-2°c και το μεσημερι 4-6°c και καλό υετο ...................εγω ακόμα ελπίζω 😂😂😂((ξέρω σας έπρηξα 😂😂σταματαω το βράδυ ξανα))

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Από το πουθενα πραγματικα, παει να βγαλει νεα μινι ψυχρη εισβολή ο τζιφος του αγιου νικολαου

Που; Εγώ κάτι πεντάρια στα 850 βλέπω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδια λιγο ηρεμα με τις υπερβολες....4-5 του μηνος δν χιονιζει σχεδον πουθενα στα πεδινα με κανενα μοντελο...με εξαιρεση ισως καποιες περιοχές στην Θράκη και κυριως εβρο με υψόμετρο γυρω στα 100-200 μετρα αλλα και παλι τιποτα  σοβαρο.....η υπολοιπη  βορεια ελλαδα θα χει χιονι απο τα 500 και πανω κυριως και στα πεδινα γυρω στους 6-7 βαθμούς.....νταξει αν μενει καποιος στα 400 μπορει να ελπιζει σε κατι προσκαιρο αλλα κάτω απο αυτο το υψομετρο  δεν νμζω  οτι εχεικαποιο νοημα.....και κεντρικη Ελλάδα  απο 800 και πανω και αυτο πολυ επιφυλακτικα

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

εχθές που ανέβηκαν οι δείκτες χάρηκες. σήμερα που έπεσαν οι δείκτες [περίπου στα προχθεσινά] πάλι χάρηκες. δεν σε πιάνω πουθενά ρε μπαγάσα🤣

ελπιζω οταν μιλησαμε να σε εδωσα να καταλαβεις την λογικη μου 😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για ορεκτικο ωραιο αυτο στις 4 του μηνος. Αν εχει ΒΔ πιστυεω σε μια εκπληξη στη Θεσσαλονικη κι ας με πειτε τρελλο! Η υποστηριξη στα 500 με χαλαει λιγο που ειναι στο -22. Αν φτιαξει κι αυτο θα αυξηθουν οι πιθανοτητες. Ακουω γνωμες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιο δεν θα δω λαιβ αλλα ολα τα υπολοιπα θα τα ξεκοκαλισω...το αικον που τρεχει τωρα θα φτασει μεχρι 8 του μηνα οποτε θα εχουμε παρει μια γευση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...