Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιας και ο πρώτος αυλώνας δεν φαίνεται να κατεβαίνει, θέλουμε μεγάλη σφήνα χαμηλών πιέσεων, γιατί αν είναι η μικρή, το υπόλοιπο σημαντικό μέρος της σφήνας θα τρυπήσει εκ νέου τον Αζορικό, με αποτέλεσμα βροχοδιαταραχή σε Ισπανία Ιταλία, μαξ δυτική Ελλάδα 

gfs-0-192.png?6

 

και η κατεδάφιση του αζορικού

gfs-0-240.png?6

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Για ορεκτικο ωραιο αυτο στις 4 του μηνος. Αν εχει ΒΔ πιστυεω σε μια εκπληξη στη Θεσσαλονικη κι ας με πειτε τρελλο! Η υποστηριξη στα 500 με χαλαει λιγο που ειναι στο -22. Αν φτιαξει κι αυτο θα αυξηθουν οι πιθανοτητες. Ακουω γνωμες

πεστα ρε φίλε😂😂 και εγώ αυτό λέω ότι εκπληξεις θα υπαρξουν σε πολλές περιοχές κατά πάσα πιθανότητα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Για ορεκτικο ωραιο αυτο στις 4 του μηνος. Αν εχει ΒΔ πιστυεω σε μια εκπληξη στη Θεσσαλονικη κι ας με πειτε τρελλο! Η υποστηριξη στα 500 με χαλαει λιγο που ειναι στο -22. Αν φτιαξει κι αυτο θα αυξηθουν οι πιθανοτητες. Ακουω γνωμες

δεν ασχοληθηκα καν απο την στιγμη που κλειδωσε η μυξα στη γαλλια και χαλασε το σκηνικο.επισης βαριεμαι να ασχολουμε με πετσες.Εχω ασχοληθει με τοσες πετσες 10 χρονια που χορτασα για μια ζωη.😀.Τωρα ψαχνω ολοκληρη την προβατινα😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοιτα πως στρωνει η φαση με τα λιγα που ξερω. Αν συμφωνησει το κυριο με τα μελη του και αμα η Τ στα 500 πεσει στο -25 ανετα βλεπει η σαλονικα νιφαδες.

(Μη με βρισετε, ονειρα κανω)😬

Εγω θα το κηνυγησω παντως!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

δεν ασχοληθηκα καν απο την στιγμη που κλειδωσε η μυξα στη γαλλια και χαλασε το σκηνικο.επισης βαριεμαι να ασχολουμε με πετσες.Εχω ασχοληθει με τοσες πετσες 10 χρονια που χορτασα για μια ζωη.😀.Τωρα ψαχνω ολοκληρη την προβατινα😋

Βαγγελη μου αυτο εχουμε για την ωρα, με αυτο θα ασχοληθουμε! Δηλαδη αμα χαζοχιονιζει το βραδυ της 3/12 δε θα ανοιξεις δειλα δειλα την κουρτινα να δεις τη λαμπα σου εξω??😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, George Trilofianos είπε:

Κοιτα πως στρωνει η φαση με τα λιγα που ξερω. Αν συμφωνησει το κυριο με τα μελη του και αμα η Τ στα 500 πεσει στο -25 ανετα βλεπει η σαλονικα νιφαδες.

(Μη με βρισετε, ονειρα κανω)😬

Εγω θα το κηνυγησω παντως!

ελα που ξερεις λιγα...τοσα χρονια😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Που; Εγώ κάτι πεντάρια στα 850 βλέπω..

Τον μεσο ορο ανεβασα.Τον ειδες?

Στα ανσαμπλς το κυριο είναι το ποιο θερμο τρεξιμο  στο 6αρι.

 

gens-21-0-108.png

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ελα που ξερεις λιγα...τοσα χρονια😋

Ενταξει δεν ειμαι και σαν τον Μιχαηλ χαχα. Οτι εμαθα απο εσας τα εμαθα δασκαλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το πηγε πολυ πιο δυτικα το ας το πουμε αυλωνα...αυξησε υετο μειωσε θερμοκρασια και το βασικοτερο για την θεσσαλονικη το ψυχος ειναι πιο εντονο στα σκοπια.λες να ειναι ενα μικρο πετσακι πριν το μεγαλο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειχαν διαβασει οτι για να δει χιονι η θεσσαλονικη η Τ στα 500hpa πρεπει να ειναι τουλαχιστον -28

Προσωπικος στοχος να δω 5-10 mm εστω σε χιονονερο...

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν κανουμε τιποτα με γαλαζια χρωματα αν δεν κατεβασει τα εντονα μπλε με καλες υποστηριξεις στα 500 hpa μην περιμενουμε κατι ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σίγουρα για τα μακρινά προτιμώ το πρωινό αικον παρά το 12αρι. Ωστόσο για να δούμε την συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, George Trilofianos είπε:

Ενταξει δεν ειμαι και σαν τον Μιχαηλ χαχα. Οτι εμαθα απο εσας τα εμαθα δασκαλε

ελα τωρα..απο τις 30ωρες καταλαβες που θα πηγαινε το ραν..χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιχαηλ γιατι δεν σ αρεσε?δεν ειπαμε οτι αν το επερχομενο καναδικο χαμηλο ειναι πιο ισχυρο και μαζεψει τριγυρω το ψυχος ειναι καλυτερα?και φαινεται που ο αζορ ηδη ειναι σε πιο βορεια τροχια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μιχαηλ γιατι δεν σ αρεσε?δεν ειπαμε οτι αν το επερχομενο καναδικο χαμηλο ειναι πιο ισχυρο και μαζεψει τριγυρω το ψυχος ειναι καλυτερα?και φαινεται που ο αζορ ηδη ειναι σε πιο βορεια τροχια

δεν είπα ότι δεν μου άρεσε, απλά ότι προτιμώ το 00αρι και αυτό γιατί πήγε πιο πολύ σε προσπάθεια μη δημιουργίας αποκομμένου χαμηλού [άλλο πρόβλημα σε σχέση με τζίφο, αν υπάρξει] Θα είναι σαφώς καλύτερο από τζίφο γιατί και είναι μεγαλύτερη η σφήνα, αλλά και επειδή η αποθήκη ψύχους στον καναδά είναι λιγότερη, αν και εδώ θα με βόλευε να είχα και πολύ μωβ στον Καναδά και να ερχόταν όλο, αλλά δεν γίνονται όλα αυτά εύκολα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διαφορές τζίφου αικον Αμερική, κοιτάξτε ανατολικά των ΗΠΑ

iconna-0-180.png?30-12gfsna-0-186.png?6

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

δεν κανουμε τιποτα με γαλαζια χρωματα αν δεν κατεβασει τα εντονα μπλε με καλες υποστηριξεις στα 500 hpa μην περιμενουμε κατι ..

 

Εγω το ανεβασα για να δειξω τις θερμοκρασιακες διαφορες στα ανσαμπλς για το συγκεκριμενο χρονικο διάστημα σε σχεση με μερικες ημερες πριν

Ασε τα μπλεδακια εσυ.Τοσο καιρο εγραφες για καταβασεις κρυου εδώ μεσα,και μας εγραφες ότι ερχεται ελλαδα,και τρωγαμε νοτιαδες με το τσουβαλι

Και τωρα που παει να κρυωσει λιγο ο καιρος σε χαλασαν?

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολυ καλυτερο το αικον μεσοπροθεσμα οντος.και θα κατεβαζε καλυτερο αυλωνα αλλατο βασικοτερο το χαμηλο που επεται στην ουσια δεν υπαρχει ενω στοξ τζιφο ειναι ηδη μεγαλο και γιγαντωνεται στην πορεια του ραν με αποτελεσμα την καταρευση τυ αζορικου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

για τα κοντινά θα κρυώσει ο τζίφος

ναι ναι..μια μπιλλια ψυχους στα σκοπια θελουμε και ειμαστε οκ για τις πρωτες νιφαδες..αντε γιωργο με επεισες😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...