Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά ο τζίφος ξεκίνησε να μοιράζει απλόχερα ποσοστά.....

πάντως τελείως θεωρητικά..αν είχαν προηγηθεί κρύες μάζες έστω και έναν βαθμό κάτω από το μηδέν στα 850 κι επειδή βλέπω τα φαινόμενα τα δίνει νωρίς το πρωί...αν προλάβαινε να κάνει κάποιον εγκλωβισμό ίσως είχαμε εκπλήξεις και σε χαμηλότερα υψόμετρα...αλλά εντάξει μιλάμε αν υπήρχαν τελείως διαφορετικοί χάρτες ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

για εμένα στα Γιάννενα σίγουρα πιο λουκούμι με μια αλλαγή κλίσης

Μιχαήλ τον υετό του ευρωπαίου για Τετάρτη μπορείς να τον ανεβάσεις; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Μιχαήλ τον υετό του ευρωπαίου για Τετάρτη μπορείς να τον ανεβάσεις; 

έχω βάλει άπειρες φορές τον υετό και το λινκ και πως το αλλάζουμε υποτίθεται για να το μάθετε και εσείς όμως. Δηλαδή αν λείπω και είμαι πανεπιστήμιο και σε τρέξιμο του παίου δεν έχει κανένας υετό θα τρέχετε και δεν θα φτάνετε?🤣

mcenergy_europa_rrr_500_084_201911301200_balkan.png

mcenergy_europa_rrr_500_096_201911301200_balkan.pngmcenergy_europa_rrr_500_108_201911301200_balkan.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο αντιπροσωπευτική είναι η παρακάτω εικόνα όμως γιατί τα φαινόμενα ξεκινάνε από την Τρίτη. 

SmartSelect_20191130-225851_Samsung Internet.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

έχω βάλει άπειρες φορές τον υετό και το λινκ και πως το αλλάζουμε υποτίθεται για να το μάθετε και εσείς όμως. Δηλαδή αν λείπω και είμαι πανεπιστήμιο και σε τρέξιμο του παίου δεν έχει κανένας υετό θα τρέχετε και δεν θα φτάνετε?🤣

 

 

Ευχαριστώ πολύ Μιχαήλ!! όντως αν λείπεις εσύ την βάψαμε....χαχ

Για εμάς Ημαθία έχει υετότρυπα ο ευρωπαίος μόνο ορογραφικά στο Βέρμιο........τουλάχιστον να πέσει μέσα Σαλόνικα που την δίνει παραπάνω φαινόμενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μιχαήλ!! όντως αν λείπεις εσύ την βάψαμε....χαχ

Για εμάς Ημαθία έχει υετότρυπα ο ευρωπαίος μόνο ορογραφικά στο Βέρμιο........τουλάχιστον να πέσει μέσα Σαλόνικα που την δίνει παραπάνω φαινόμενα

Αυτη η τρυπα υετου εχω την εντυπωση οτι θα ειναι λιγο ανατολικοτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μιχαήλ!! όντως αν λείπεις εσύ την βάψαμε....χαχ

Για εμάς Ημαθία έχει υετότρυπα ο ευρωπαίος μόνο ορογραφικά στο Βέρμιο........τουλάχιστον να πέσει μέσα Σαλόνικα που την δίνει παραπάνω φαινόμενα

3 χιλιοστά δίνει όλα και όλα στην Θεσσαλονίκη.. θέλω να πω, ότι σε τόσες διατάξεις έπεσαν λιγότερα χιλιοστά, με ένα ψυχρό μέτωπο της πλάκας πόσα μπορεί να βάλει? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ζησω κρυο  και μονοψηφιες ελαχιστες για αρχη θελω. Μου ελειψε η αίσθηση...

Θα το πω για μια τελευταία φορα. Φετος δν θα ειναι για εμας ο χειμώνας. Για πεδινα ενοω.

Δυτικης Ευρώπης και μονο δυτικα και βδ αν θα εχουν κατι αξιολογο. Τα κολλήματα της κυκλοφορίας δεν αλλαζουν εύκολα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Υποχώρηση τζίφου για τα κοντινά, θα ανεβάσει θερμοκρασίες

Θελω να πιστευω οτι θα τρεχει μονο του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, George Trilofianos είπε:

Θελω να πιστευω οτι θα τρεχει μονο του

Στα μοντελα συνηθως τα ενσεμπλ ακολουθουν τα κυρια τρεξιματα. Μονο στον Ευρωπαίο δεν γινεται αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, George Trilofianos είπε:

Θελω να πιστευω οτι θα τρεχει μονο του

και να μην τρέχει η Θεσσαλονίκη με αυτά φίλε δεν βλέπω χιόνι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν έχει ξακάθαρη λογική ο τζίφος, μπορεί να κατεβάσει κάτι καλύτερο πριν, και κάτι χειρότερο μετά. εδώ δεν βολεύει καθόλου κάτι τέτοιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

3 χιλιοστά δίνει όλα και όλα στην Θεσσαλονίκη.. θέλω να πω, ότι σε τόσες διατάξεις έπεσαν λιγότερα χιλιοστά, με ένα ψυχρό μέτωπο της πλάκας πόσα μπορεί να βάλει? 

χαχαχα..για θεσσαλονικη μιλας.δεν την ξερεις τι @@@@@ειναι😋.Στα λιγο πιο μακρινα που ειναι και ο στοχος ωραιος ο παιος και ο τζιφος που παει να βγει μου σηκωσε την τριχα καγκελο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

χαχαχα..για θεσσαλονικη μιλας.δεν την ξερεις τι @@@@@ειναι😋.Στα λιγο πιο μακρινα που ειναι και ο στοχος ωραιος ο παιος και ο τζιφος που παει να βγει μου σηκωσε την τριχα καγκελο

προσήνεμο θα βγάλει ο τζίφος νομίζω. για μετά άγνωστο τι θα κατεβάσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

προσήνεμο θα βγάλει ο τζίφος νομίζω. για μετά άγνωστο τι θα κατεβάσει.

γι αυτο και χερομαι,απο προχτες το λεω οτι σε αυτες τις ωρες καπου στα κοντα θα προσηνεμιασουν τα τρεξιματα...και σου βαλα και ανθρωπακια που εκλειναν το ματι.ξεχνας μιχαηλ?😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

γι αυτο και χερομαι,απο προχτες το λεω οτι σε αυτες τις ωρες καπου στα κοντα θα προσηνεμιασουν τα τρεξιματα...και σου βαλα και ανθρωπακια που εκλειναν το ματι.ξεχνας μιχαηλ?😋

και στο ειπα και το τηλ οτι δεν παιζει δυση.Απο εμας και ανατολικα ..αυτη την στιγμη😋😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

γι αυτο και χερομαι,απο προχτες το λεω οτι σε αυτες τις ωρες καπου στα κοντα θα προσηνεμιασουν τα τρεξιματα...και σου βαλα και ανθρωπακια που εκλειναν το ματι.ξεχνας μιχαηλ?😋

μα από ζωνική πήγε σε προσήνεμο.. για μέχρι 8

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μα από ζωνική πήγε σε προσήνεμο.. για μέχρι 8

μιχαηλ νομιζω οτι θα βγουν πολυ ωραια ανσμπλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετα τις 8 πιστευω οτι θα εχουμε καθοδο αυλωνα...αρα μεχρι τις 10 θα εχουμε ευκαιρια.ξωφαλτση θα νε κανονικη ευκαιιρια θα νε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μιχαηλ νομιζω οτι θα βγουν πολυ ωραια ανσμπλ

δεν ξέρω, εμένα με νοιάζει να μην επηρεαστεί το αποτέλσμα για τον αυλώνα αμέσως μετά. αν όχι το τι θα βγει πριν δεν με ενδιαφέρει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το χάλασε για μετά. δεν υπάρχει χαμηλό αποκομμένο για να υποστηρίξει κάτι διαφορετικό της ζωνικής. Να δούμε τι θα δείξουν ενσέμπλς και αύριο. Γιατί τα τρεξίματα σιγά σιγά αποκλείουν κάποιες θέσεις μεταβλητών. Πχ σήμερα αποκλείσαμε σενάρια τύπου 00αριού και 6αριούυ τζίφου. Δεν υπάρχει γυρισμός για σκέτες βροχές πχ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Πάντως οι δείκτες ΝΑΟ ..ΑΟ..και ο δείκτης ζωνικότητας στην στρατόσφαιρα ....μέχρι τις 10 του μήνα περίπου θα είναι σε επίπεδα που δίνουν ζωνική κυκλοφορία ..ενώ μετά τις 10-15 όλοι οι δείκτες πάνε σε επίπεδα που δείχνουν πιθανότητες ριτζαρίσματος αντικυκλώνων προς βόρεια και πιθανές κατεβασιές σε ποιο νότια γεωγραφικά πλάτη...

Από ότι θυμαμαι αυτοι οι δεικτες αλλαζουν σαν τα πουκαμισα

Ελπιζω να κρατησουν την ταση τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...