Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Εξαιρετικσ Μιχάλη. Οπότε, θερμή παράκληση, μην αρχισεις πάλι τις μετακινήσεις γιατί θα χαλάσει το σκηνικό και πάλι θα ψάχνουμε να βρούμε την αιτία.....😊

πας Λαρισα - Γιαννενα από Απρίλη ε?

χαχαχα κλαίω😁. Τι να κάνουμε, πλέον εκτός από τα μαθήματά μου έχω και τα μικρά καθήκοντα που συνοδεύουν τον κάθε μεταπτυχακό, καθώς και πραγματάκια στην Λάρισα. Οπότε εκτός απροόπτου φυσικά γυρνάω Γιάννενα 7 του μήνα και Λάρισα επιστρέφω μετά από 2 ΣΚ και αυτό συνέχεια.  Άρα δείτε που βρίσκομαι για να καταλάβατε που βρίσκεται μάλλον και ο αυλώνας χεχε.

Μόλις τώρα, Gary είπε:

Εμένα για 5 του μήνα?🙄

Φίλε γκάρυ, ακόμα δεν υπάρχει σίγουρη η ψυχρή εισβολή , αλλά αν θες από τώρα  απλά υπάρχουν πιθανότητες και για εσένα για κάποιο χιόνι τότε, μέχρι όμως να ξέρουμε τι θα γίνει αν θα έρθει η ψυχρή εισβολή καταρχάς θέλουμε μερούλες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, [weathermaniac] said:

χαχαχα κλαίω😁. Τι να κάνουμε, πλέον εκτός από τα μαθήματά μου έχω και τα μικρά καθήκοντα που συνοδεύουν τον κάθε μεταπτυχακό, καθώς και πραγματάκια στην Λάρισα. Οπότε εκτός απροόπτου φυσικά γυρνάω Γιάννενα 7 του μήνα και Λάρισα επιστρέφω μετά από 2 ΣΚ και αυτό συνέχεια.  Άρα δείτε που βρίσκομαι για να καταλάβατε που βρίσκεται μάλλον και ο αυλώνας χεχε.

Φίλε γκάρυ, ακόμα δεν υπάρχει σίγουρη η ψυχρή εισβολή , αλλά αν θες από τώρα  απλά υπάρχουν πιθανότητες και για εσένα για κάποιο χιόνι τότε, μέχρι όμως να ξέρουμε τι θα γίνει αν θα έρθει η ψυχρή εισβολή καταρχάς θέλουμε μερούλες.

Κι εμεις το κλαίμε το διάστημα από 7/1 - με 21/1 ρε Μιχάλη τότε. Εδώ μια πεταλούδα πετάει στο Σαν Φρανσίσκο και γινεται χαμος με τα Ατλαντικά Χ, και περιμένεις εσύ με τα σούρτα φέρτα, ολόκληρα λεωφορεία, σε μια τοσοδούλα χώρα να μην παίζουν ρόλο?😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελευταίο τρέξιμο του τζίφου, πήγε προς ενδιάμεσο σενάριο ούκμου παίου τελικά για δευτέρα. αν και ανέβηκε η θερμοκρασία η αττική την δευτέρα και η εύβοια πάνε για πολύ ισχυρά φαινόμενα. πάρα πολύ  το χιόνι στα ημιορεινά και πάνω

ισχυρότατο θερμό  μέτωπο την δευτέρα ο τζίφος με μετακίνηση από ανατολικά προς τα δυτικά, για αυτό και τα ισχυρά φαινόμενα κοντά σε Αττική! Ζηλεύω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, BrainA είπε:

Που θα κάτσει η συγκλιση? Αυτό είναι το ερώτημα και σε αυτό δεν θα απαντήσουν τα μοντέλα ΑΛΛΑ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ

Τα μοντέλα επιμένουν να δίνουν τη σύγκλιση στη Βοιωτία ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7mm υετου μας δινει ο τζιφος για σημερα βραδυ.Αν πεσουν αυτα θα μιλαμε για 10+ποντους στα γυρω ορεινα ημιορεινα ενω δεν αποκλειεται να εχουμε εκπληξεις και στα πεδινα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ωραία η δυτίκιση για 2/1 αλλά όπως είπα δεν θα έχει καλά 500αρια λόγω ξεχειλώματος. Ωστόσο εδώ δεν μετράει αυτό, αν υπάρχει ένα υποτυπώδες χαμηλό σε μια πιο σωστή θέση. Πάλι καλά που δεν είμαι Γιάννενα. καθώς αυτή η κυκλοφορία είναι ο ορισμός της σαπίλας, κάθε μέρα ανατολικός στα 'άπειρα χλμ/ ώρα και ήλιος ατελείωτος.. Όταν γυρίσω ελπίζω να αλλάξει όλο αυτό, όπως ήταν και πριν, αλλά με πιο χαμηλές Τ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Weather xanthi είπε:

Με αυτό βλεπουμε τίποτα οι βορειοι;

gfs-13-114.png

Μόνο κάτι νιφάδες τσακιστές φίλε στην αρχή. Εμείς θέλουμε χαμηλό να περνάει στο ύψος της Πελοποννήσου, και εσείς για το μέγιστο με κέντρο από το ύψος της στερεάς. όσο πιο νότια τόσο λιγότερα φαινόμενα. Εδώ στην ουσία δεν υπάρχει καν οργανωμένο χαμηλό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παντως ονο ο τζιφος το φερνει τοσο δυτικα,με παιο και ουκμο δε βλεπυμε τιποτα,ελπιζουμε να αλλαξουν στα βραδυνα μιας και ειναι ωραια ευκαρια για ενα ασπρισματακι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Χαλκιδα χιονιζει μεχρι πεδινα 2 3 Γεναρη με σεναριο τζιφου;;

Νομίζω πως ναι..... Κάτι εξπρές θα είναι αλλά εμείς που δεν θα δούμε τίποτα το τριήμερο, αυτο θα είναι καλούτσικο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2-3 του μηνα θα χιονιζει και στην αττικη-ευβοια σε χαμηλα υψομετρα θα ειναι καλυτερες οι θερμοκρασιες στα 850 hpa και κατω απο -5 -6..

gfs-1-132 (1).png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 minutes ago, ORESIVIOS said:

Τα μοντέλα επιμένουν να δίνουν τη σύγκλιση στη Βοιωτία ....

Δεν διαφωνω καλέ μου φιλε. Απλά περιμένω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Δίνει καλό υετό και εδώ για 2 του μήνα..

νομιζω με τετοια διαταξη θα εχει βορειοανατολικο οποτε καταλαβες ;ρ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όσον αφορά δε στις 2-4/1, το εργο λεγεται "από εδώ ως την αιωνιότητα". Μακρύς ο δρόμος, σαν το Πράσινο Μιλι ένα πράμα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Γιάννης μασ είπε:

νομιζω με τετοια διαταξη θα εχει βορειοανατολικο οποτε καταλαβες ;ρ

Κατάλαβα. Στην καλύτερη βροχή..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

100μμ υετου στην βορεια Αττικη ως τριτη

Εχω ενημερώσει προσωπικά τον κ. Πατούλη, Γιώργο, για απεγκλωβισμό. Μην ανησυχείς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...