Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

δεν θέλω να θαφτούν οι ισπανοί. να αποκλείσω περιοχές ανατολικά μου θέλω μια φορά σε αυτόν τον άδικο κόσμο.. ϊσως η τελευταία ευκαιρία του φετινού σιχάματος για να βελτιώσει την εικόνα για την Ήπειρο...

πάλι επικαλείστε την αδικία.;;; χαχααχ.. και εγώ θέλω να αποκλείσω την Ιταλία και να θαφτούν πάλι οι 3 νομοί όπως λέτε. Όμως προτιμω να αποκλείσω την Ισπανία και μισή Ιταλία για να θαφτεί μεγαλύτερο μέρος της χώρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι κατι ομως που δεν ειχαμε ξαναδει,υπαρχει τελικα και αυτο το σεναριο..

Αν και νομιζω πως ολοι ξερουμε που θα καταληξει στο τελος!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

πάλι επικαλείστε την αδικία.;;; χαχααχ.. και εγώ θέλω να αποκλείσω την Ιταλία και να θαφτούν πάλι οι 3 νομοί όπως λέτε. Όμως προτιμω να αποκλείσω την Ισπανία και μισή Ιταλία για να θαφτεί μεγαλύτερο μέρος της χώρας.

Και γιατι μπαινεις σε αντιπαραθεση;Φυσικο ειναι να θες να χιονιστει η περιοχη σου.

Οσο για την αδικια,δεν υπαρχει φυσικα στον καιρο,οσο και να την επικαλειται ο Μιχαλακης μπας.και τον λυπηθει.ο θεος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Jimmys-snow είπε:

Ειναι κατι ομως που δεν ειχαμε ξαναδει,υπαρχει τελικα και αυτο το σεναριο..

Αν και νομιζω πως ολοι ξερουμε που θα καταληξει στο τελος!

Ιόνιο ελπίζω ένας παχύς αυλώνας και να πιάσει έστω και εμάς με καμια πετσούλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και γιατι μπαινεις σε αντιπαραθεση;Φυσικο ειναι να θες να χιονιστει η περιοχη σου.

Οσο για την αδικια,δεν υπαρχει φυσικα στον καιρο,οσο και να την επικαλειται ο Μιχαλακης μπας.και τον λυπηθει.ο θεος

δεν πιστεύω εκεί, πιστεύω όμως στην στατιστική. Και η στατιστική λέει ότι πρέπει να γίνει. Ένας καλός χιονιάς και όχι ιστορικός δυτικών προσήνεμων, που παλιότερα ήταν όχι συνηθισμένοι, αλλά λιγότερο ασυνήθιστοι.

 

Τώρα όσο αφορά περί αδικίας, γνώμη σας. Για εμένα μπορεί να υπάρξει παντού αδικία, άρα και στον καιρό. Δικιά μου γνώμη, και προφανώς δεν είναι αντικειμενικό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Και γιατι μπαινεις σε αντιπαραθεση;Φυσικο ειναι να θες να χιονιστει η περιοχη σου.

Οσο για την αδικια,δεν υπαρχει φυσικα στον καιρο,οσο και να την επικαλειται ο Μιχαλακης μπας.και τον λυπηθει.ο θεος

πλεον και κεντροβόρειος δυνατός να σκάσει θα το ευχαριστηθώ. Θα χιονιστεί η μισή Ελλάδα. Μακάρι να έκανε αποκοπούλα στυλ Αριαδνης για ακόμα καλύτερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Δεν θαβονται τα Γιαννενα με αυτο...

Screenshot_2020-01-28-18-34-04-582.jpeg

Εχουν δυτικο ρευμα που σημαινει πιο χαμηλες θερμοκρασιες και νιφαδες σε μεγεθος μανταρινιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λογική όλοι θα πάρετε αλλά δυστυχώς δεν φτάνει για όλους .Καλό παλι όμως σαν τάση για τις ώρες που βλέπουμε.

Έσκαψε το χαμηλό μεχρι να βρει πετρέλαιο πάντως .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βαγγέλη τζεμ επειγόντως.. χαχχα

 

ΥΓ. Κακό τελικά

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εχουν δυτικο ρευμα που σημαινει πιο χαμηλες θερμοκρασιες και νιφαδες σε μεγεθος μανταρινιου

έτσι ακριβώς. με δυτικό ρεύμα και τέτοιες τ στα 850 βλέπουμε χιόνι στα Γιάννενα. Ψυχραίνει ο αέρας λόγω αδιαβατικής ψύξης με την ανωμεταφορά λόγω Πίνδου. Και επειδή η δυνητική θερμοκρασία είναι πιο χαμηλή στο έδαφος κατά κόρον [ειδικά σε δυτικούς χιονιάδες], σημαίνει ότι για εμάς το δυτικό ρεύμα σαν αποτέλεσμα λειτουργεί όπως ο βαρδάρης στην Θεσσαλονίκη [αλλά τελείως διαφορετικός μηχανισμός]

 

Δυνητική θερμοκρασία είναι η θερμοκρασία που θα έπαιρνε μια αέρια μάζα που βρίσκεται σε κάποιο υψόμετρο αν την φέρναμε στην στάθμη των 1000 hpa [χοντρικά η στάθμη της θάλασσας δηλαδή]. λόγω της ανόδου της θερμοκρασίας λόγω αδιαβατικής θέρμανσης. 

Οπότε αν πχ κάποιος έπαιρνε μια τέτοια αέρια μάζα κάτω, από ένα μεγαλύτερο υψόμετρο, θα είχε υψηλότερη θερμοκρασία από μια αέρια μάζα που βρίσκεται στα 0 μέτρα στην περίπτωση ψυχρής εισβολής εκ των δυτικών για Ήπειρο.

Οπότε αντίστοιχα ανεβάζοντας την επιφανειακή αέρια μάζα που προέρχεται από την ψυχρή εισβολή, θα έχεις μεγαλύτερη πτώση της θερμοκρασίας από ότι χωρίς το ρεύμα αυτό.

η λογική στην Αμερική από τζεμ ΠΟΛΎ χειρότερη. το αποτέλεσμα εδώ πολύ καλύτερο🤣

Αλλά αρνητικό βήμα γενικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εχουν δυτικο ρευμα που σημαινει πιο χαμηλες θερμοκρασιες και νιφαδες σε μεγεθος μανταρινιου

Γιατι το δυτικο ρευμα σημαινει πιο χαμηλες θερμοκρασιες;Απο που προκυπτει αυτο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ιόνιο ελπίζω ένας παχύς αυλώνας και να πιάσει έστω και εμάς με καμια πετσούλα

Μπα!καρφι Αιγαιο θα ερθει!Κλασσικος ΑττικοΕυβοιΒοιωτικος χιονιας ειναι αυτος!δεν χανεται με τιποτα!απλα μας κανει ναζια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Vamos!!!

Ετσι για να απαντησουμε Ισπανικα!

μόνο που ξεμενει ο αζορ απο καυσιμα

( γεωδυναμικα )!

τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι, θα χασουμε τα κουταλια!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Jimmys-snow είπε:

Μπα!καρφι Αιγαιο θα ερθει!Κλασσικος ΑττικοΕυβοιΒοιωτικος χιονιας ειναι αυτος!δεν χανεται με τιποτα!απλα μας κανει ναζια!

ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΕΝΑΡΙΟ.. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΠΙΣΤΗ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Γιατι το δυτικο ρευμα σημαινει πιο χαμηλες θερμοκρασιες;Απο που προκυπτει αυτο;

Ξερω γω ρε γιωργο...κατι λεει ο μιχαηλ αλλα δε καταλαβα ..απο παρατηρηση το λεω ...η διαφορα θερμοκρασιας που εχουν με τα 850 ειναι ελαχιστη οταν εχει δυτικο ρευμα ..απο παρατηρηση το λεω εχω ζησει 2 χρονια εκει...κοιταγα χαρτες να χουν 0 στα 850 και τα γρεβενα και τα γιαννενα...και τα γρεβενα ειχαν 5 βαθμους και τα γιαννενα 2 με 3 η ειχαν τα 850 στην ηπειρό -1 στα 850 και γα γρεβενα συν 2 σαν το τζιφο καλη ωφα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πόσα χρόνια έχεις βρε Φλεβάρη να χιονίσεις τους κάμπους και τις θάλασσες της Εύβοιας...

Κάνε κάτι δυνατό, κάτι που να θυμίζει πως ήταν κάποτε ο Φεβρουάριος στα ανατολικά προσηνεμα!

EFE4F121-CF1C-4474-A734-3D452C35D8EC.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Άγγελος είπε:

Πόσα χρόνια έχεις βρε Φλεβάρη να χιονίσεις τους κάμπους και τις θάλασσες της Εύβοιας...

Κάνε κάτι δυνατό, κάτι που να θυμίζει πως ήταν κάποτε ο Φεβρουάριος στα ανατολικά προσηνεμα!

EFE4F121-CF1C-4474-A734-3D452C35D8EC.jpeg

άντε η ομάδα να πάρει μπροστά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 μπραβο δουλακια σεναριακια ανσμπλακια..μαστιγιο!!!θα υπακουσετε τον αφεντη...επηλθε η κανονικοτητα μετα τα τσαλιμακια στο 06 gens-21-1-192.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...