Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Εμεις εχουμε 4.8 τωρα...Γιατι τοσο μεγαλη διαφορα? Και το πρωι ειχαμε ελαχιστη -0.7.   2-3 χιλιομετρα στην Ευθεια απεχουμε

Σήμερα μέχρι -4 έπεσε η Τ. Στις 10:50 (πριν 25 λεπτά δηλαδή) είχαμε 6οC. Στην Πολίχνη ξέρω ότι τη νύχτα έχω 1 βαθμό χαμηλότερη Τ από τη Μίκρα ενώ τη μέρα έχω ίση Τ με τη Μίκρα. Κι αυτό βάσει της πρόγνωσης καιρού στο weather.com

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 ώρες πριν, mademjim είπε:

Ακόμη και το Ωραιόκαστρο έχει 3.8.που είναι και ψηλά έτσι... 

Βάσει προγνώσεων τα λέω (weather.com) όχι βάσει των δικών μου πεποιθήσεων.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις 7 το πρωί που ερχόμουν για δουλεια στη Ριτσώνα το θερμομετρο του αυτοκινήτου έδειξε -2, η χαμηλότερη της σεζόν μέχρι στιγμής.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10/1/2020 

Με ελάχιστη -5,3 ο κάμπος της Ημαθίας Π.Σκυλιτσι 8μ

-0.3 Σέλι στα 1530μ

+1,7 Καϊμακτσαλάν στα 2090μ

Οι απόλυτα αρνητικές σημερα

Η αναστροφή στο φουλ

 

Επεξεργάστηκε από xirolivado
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλη μία τραγική ημέρα ξεκινάει. Δεν με νοιάζουν οι θερμοκρασίες. με νοιάζει αυτό.

image.thumb.png.1c3aceb312d268cc071630a7f73e804e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Αλλη μία τραγική ημέρα ξεκινάει. Δεν με νοιάζουν οι θερμοκρασίες. με νοιάζει αυτό.

Θα προτιμουσα να ειχαμε καλοκαιρι τωρα στα Γιαννενα με μεγιστες 28-30 βαθμους.Το τοπιο το ιδιο θα ηταν ετσι κι αλλιως.Λιγα χιονια μονο στις κορυφες απ τα τζουμερκα θα ειχαμε παλι.Στην φωτο το μονο που δειχνει τον χειμωνα ειναι η ημερομηνια και η θερμοκρασια.Το Μιτσικελι των 1810 μετρων εχει την ιδια εικονα με το καλοκαιρι.

Τζαμπα τρωμε το ψοφοκρυο αυτον το χειμωνα.Χορτασαμε και βροχες ως τα 2000 με 2400 μετρα.

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, heavy snow είπε:

Θα προτιμουσα να ειχαμε καλοκαιρι τωρα στα Γιαννενα με μεγιστες 28-30 βαθμους.Το τοπιο το ιδιο θα ηταν ετσι κι αλλιως.Λιγα χιονια μονο στις κορυφες απ τα τζουμερκα θα ειχαμε παλι.Στην φωτο το μονο που δειχνει τον χειμωνα ειναι η ημερομηνια και η θερμοκρασια.Το Μιτσικελι των 1810 μετρων εχει την ιδια εικονα με το καλοκαιρι.

Τζαμπα τρωμε το ψοφοκρυο αυτον το χειμωνα.Χορτασαμε και βροχες ως τα 2000 με 2400 μετρα.

 

 

 

Όντως. Πάντως ακόμα και σε καύσωνα θα είχαμε τα τυπικά cumulus Πάνω από τα βουνά τώρα ούτε αυτά! Μίλτο, πιστεύω πως έχουμε ελπίδες για να αλλάξει οριστικά και αμετάκλητα το σκηνικό. Θα κάνουμε υπομονή για να δούμε. Αλλά σε κάθε περίπτωση, κάτι δεν πάει καλά. Όλο και συχνότερα βλέπουμε τέτοιες σάπιες εικόνες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η παρούσα εικόνα της Πίνδου οφείλεται κυρίως σε ανύπαρκτο Νοέμβρη  με 15 Δεκέμβρη. Ότι χιόνι έβαλε το έλιωσε . Ήταν δεδομένο ότι θα γύριζε σε προσηνεμο καιρό . Το πρώτο χιόνι στην Πάρνηθα έπεσε τέλη Δεκέμβρη. Τραγική εικόνα η Πίνδος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας απο πλατύ σήμερα πέσαμε κοντα στο -5 το πρωι και τωρα ειμαστε κοντα στους 9 με 10 βαθμους με ηλιο φυσικά και πάχνη το πρωί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Εμεις εχουμε 4.8 τωρα...Γιατι τοσο μεγαλη διαφορα? Και το πρωι ειχαμε ελαχιστη -0.7.   2-3 χιλιομετρα στην Ευθεια απεχουμε

δεν υπάρχουν πουθενά αυτά τα νούμερα στην πολίχνη προφανώς. δεν ξέρω από που τα παίρνει αυτά τα νούμερα μιας και σταθμός στην πολίχνη δεν υπάρχει, θερμόμετρο στα 2 μέτρα από το έδαφος σε πάρκο ώστε να πιάνει αναστροφές(που ούτε στη μίκρα στο αεροδρόμιο δεν τις είχε γι αυτό -4 και -5 εκεί καθημερινά) αποκλείεται επίσης να υπάρχει,οπότε αυτό που συμπεραίνω εγώ είναι ότι απλά κοιτάει το κινητό του που οι αυτόματες εφαρμογές στα κινητά γράφουν βλακείες (για να το πω ευγενικά). εμένα αν βάλω αναγνώριση περιοχής με εμφανίζει καλαμαριά(ας το δεχτούμε) και χθες και σήμερα μου έδειχνε -4 κάποια στιγμή στις 3-4 το βράδυ. φυσικά βάσει σταθμού στην καλαμαριά(ο οποίος είναι και αναστροφικός μακριά από εμπόδια και βρίσκεται στην κρήνη στον όμιλο) η θερμοκρασία δεν έπεσε κάτω από το 0,ούτε χθες,ούτε σήμερα. οριακά εκεί κοντά ήμασταν,καμία σχέση φυσικά με τα -4 που εμφάνιζε το κινητό. για να βρεις -6 χθες και προχθές θα έπρεπε να βρίσκεσαι από τη θέρμη και ανατολικότερα ή στο λαγκαδά. μόνο εκεί έπιασε τέτοιες θερμοκρασίες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Santa snow είπε:

Η παρούσα εικόνα της Πίνδου οφείλεται κυρίως σε ανύπαρκτο Νοέμβρη  με 15 Δεκέμβρη.

Παραπανω.Μεχρι τις 22 δεκεμβρη ειχαμε πολλες βροχες με πολλα χιλιοστα ακομα και στα 2300-2400 μετρα υψομετρο.

Ουτε η βασιλιτσα ως τις κορυφες δεν ειχε γλιτωσει απο τις βροχες στην δυτικη μακεδονια.

Φωτο απο τις 22 δεκεμβρη στην βασιλιτσα

vasilitsa.thumb.jpg.ae60e9af4376be7fd3c8572c76580856.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα λίγα χιόνια σε εκατοστά βρίσκονται στα ανηλια από τα 1200μ και πάνω, γενικότερα χιονοστρωση από τα 1500 και πάνω, επαναλαμβάνω κάποια εκατοστά.

Στα γύρο βουνά της πεδιάδας της Ημαθίας Βέρμιο-Πινοβο-Τζενα-Πιερια κάτι παραπάνω ο Όλυμπος και το Καϊμακτσαλάν εκτός Πάικου ( 1650μ) που δεν φαίνεται τίποτα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πάρκινγκ ποταμού Γερμασόγειας, στην κανονική του μορφή σήμερα το απόγευμα.

20200110_170324.thumb.jpg.4df7b32d0c808c737e9cbbad07390edf.jpg

 

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3.6 - 14.2 σημερα με λιακάδα και απνοια (μολις 11χλμ/ωρα έγραψε ο σταθμος μου μέγιστη ριπή) 

Στους 9 βαθμους τωρα

Ήλιος μετά από πάρα πολλές μέρες που ζέστανε λίγο την παγωμένη ατμόσφαιρα των προηγούμενων εβδομαδων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ισχυρό παγετό και σήμερα το πρωί είχαμε εδώ στο Μακροχώρι όχι τόσο όσο χτες και προχτές όμως ....-3,8 η ελάχιστη ενώ η μέγιστη σήμερα τσίμπησε όπως ήταν και λογικό με θετικές στα 850.......11,7 βαθμοί.......τώρα ξαστεριά και προσπάθειες για παγετό και πάλι.....στους 3,2 βαθμούς και πέφτει συνεχώς σταδιακά/..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακή η Πάρνηθα !!! Πολύ δυνατή αυτή η κακοκαιρία την ώρα που μεγαλα βουνά άνω των 2000 μέτρων δεν έχουν χιόνι

Επεξεργάστηκε από Koumoustas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-6,5 ελάχιστη η Πολιανή. Από ξεροβόρι χορτάσαμε. Να δούμε τι άλλο μας επιφυλάσσει αυτός ο Χειμώνας μούφα μέχρι στιγμής για Μεσσηνία και για το μεγαλύτερο μέρος της χώρας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

-6,5 ελάχιστη η Πολιανή. Από ξεροβόρι χορτάσαμε. Να δούμε τι άλλο μας επιφυλάσσει αυτός ο Χειμώνας μούφα μέχρι στιγμής για Μεσσηνία και για το μεγαλύτερο μέρος της χώρας.

Εκτως από Αττική Βοιωτία Εύβοια  Κρήτη και μετά Αχαΐα Αρκαδία ο χειμώνας δεν έχει έρθει ακόμα πουθενά.... Πίνδος αχιονη..... Βασιλιτσα 10 πόντοι στα 2000μ..... Τι να λέμε τωρα

Αν δεν μπουνε νοτιάδες μέχρι τέλη Γενάρη να φορτώσουν τα βουνά η χρονιά χσθηκε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...