Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μυριζει χιονι εξω, εδω στα Μελισσια...κανει αρκετα περισσοτερο κρυο σπο τους 8οC που εχει....ήδη αρχισε η πτωση κι εδω....

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΞΛΗΣΗ: Να αναφαιρετε συνεχεια την περιοχη που βρισκεστε, γιατι υπαρχσι πολυς κοσμος κσι συνδαιτυμόνες απο κινητό!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Τι χιονομερος ειναι αυτη η Καρυα....τι υψομετρο εχεις εκει φιλε; και κοντα στην Αττικη δεν πρεπει να ειναι πανω απο 160 χλμ

Γιώργο χρόνια πολλά.... Με υγεία πάνω από όλα... Το χωριό είναι στο κέντρο του 1.260μ περίπου, εγώ πιο πάνω λίγο, 1.311μ ... Πιάνει με όλους τους τύπους καιρού κ θεωρώ ότι περνάει κ Αγόριανη κ Τρικάλα Κορινθίας...μόνο στον Έλατο κ δοκανο Παρνασσού, που όμως εκεί δεν είναι χωριά, βάζει παραπάνω από τα κεντρονοτια.... Από Αθήνα, 2 ώρες, 157 χλμ από εμένα νέο Ηράκλειο...

Επεξεργάστηκε από ORESIVIOS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

κάτω από 5 βαθμούς δεν θα πέσει η Τ σήμερα και υετό δεν θα δεις ούτε με μικροσκόπιο κάτω από λάμπα. αυτά να αναμένεις σήμερα στη θεσσαλονίκη

Εγώ που μένω Νέους επιβάτες απόγευμα λες να δω τίποτα; το gfs δίνει λιγοστό υετο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο αναφορα φιλου που ανεβηκε βιλια, τωρα αρχισε και χιονιζει. Εχει 1 βαθμο. Οι επισκεπτες στην πολη φευγουν αρον αρον να προλαβουν. Το πρωι ειχε 7 βαθμους. Επεσε ακαριαια μου ειπε ο φιλος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Beach-snow NG είπε:

Φεύγουν μερικοί κάτοικοι από την Ιπποκράτειο Πολιτεία, για να μείνουν λίγες ημέρες σε άλλα σπίτια συγγενών στο λεκανοπέδιο!!!

 

 

Να πάμε εμείς να μείνουμε!χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Weather xanthi είπε:

Εγώ που μένω Νέους επιβάτες απόγευμα λες να δω τίποτα; το gfs δίνει λιγοστό υετο

και να δεις, βροχή θα είναι

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Ski snow είπε:

Απο αναφορα φιλου που ανεβηκε βιλια, τωρα αρχισε και χιονιζει. Εχει 1 βαθμο. Οι επισκεπτες στην πολη φευγουν αρον αρον να προλαβουν. Το πρωι ειχε 7 βαθμους. Επεσε ακαριαια μου ειπε ο φιλος

Όντως κι εμένα μόλις με ενημερωσεο φίλος Γιώργος απο Φλαμπουρι παρνηθα πώς ξεκίνησε να χιονιζει!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ said:

Όντως κι εμένα μόλις με ενημερωσεο φίλος Γιώργος απο Φλαμπουρι παρνηθα πώς ξεκίνησε να χιονιζει!! 

image.thumb.png.5fce3493a2458f0c55e6267568356c73.png

έχει κλείσει ο καιρός στη Πάρνηθα, απο Μπαφοκάμερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 minutes ago, south coast said:

Κατσε ρε συ θα μπερδευτούμε με τα nick name-) άνω γλυφαδα με όριο γουναρη θα χιονισει ,οσο πιο κοντα στον υμηττο τοσο καλυτερα

χαχα εσυ εισαι south coast εγω south athens δε μπερδευομαστε

Καλά εσεις Άνω Γλυφάδα είστε πιο καλά. Εδώ κάτω στο κέντρο δυσκολευόμαστε γενικά, αλλά αυτή τη φορά έχω καλό feeling ότι επειδή θα έχει διάρκεια κάτι καλύτερο θα γίνει. Αρκεί φυσικά να μας κάνουν τη χάρη οι Τ γιατί πάντα είμαστε 1-2 βαθμούς πιο μεγάλες θερμοκρασίες από Άνω Γλυφάδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σηνομιλησα πριν με μετερολογο της δυτικης αττικης. Αυτιο το πρωι θα το φτασει το χιονι στα 100μ. Με τον ββδ, θα χιονιζει και εδω. Κανεις δεν κοιματε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τώρα πήρε την κατηφόρα η Θ ..... από 8,5 είμαστε περι τους 7,5 σε ουτε ένα 15 λεπτο.... ενώ οι χιονοκουρτίνες κατέβηκαν λίγο ακόμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσαει εδω Κορυδσλλο με τις ριπες να φερνουν κρυο και μια συννεφια που υποσχετε πολλα,εμπειρικα ολα αυτα.....

Αλανια πεστε με φαντασιοπληκτο ουτοπιστη η οπως αλλιως θέλετε αλλα ειμαι απιστευτα αισιόδοξος για αυτο που ερχετε

Παμεεεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Παρακαλώ περιμένετε, η εικόνα θα εμφανιστεί σε λίγο / please wait the image will appear soon

 

μπορεί να μην είμαι εκει, αλλά μακάρι να χιονίσει στα Γιάννενα. Γίνεται μπούκα.

 

ioannina 5-1-2020.jpg

Γεια σου Μιχάλη .Είσαι πράγματι εκτός από Λαρισαίος και Γιαννιώτης πλέον .Χιονοκουρτινες Μιτσικέλι , έχει αγριεψει ο καιρός και μυρίζει μπαρούτι η ατμόσφαιρα αλλά έχει αρχίσει και αγριευει και ο γνωστός άνεμος χιονοδιώχτης οπότε δεν είμαι και πολύ σίγουρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κιλκις η θερμοκρασια απο τις 10 η ωρα που ηταν στους 4 βαθμους με dp 1 βαθμο, τωρα εχει φτασει στους 7,2 βαθμους και το dp επεσε στους -3,3 βαθμους. Η θερμοκρασια ανεβαινει και του dp πεφτει. Ολα αυτα με συννεφια. Αν δουμε καμια αερομεταφερομενη θα ειναι εκπληξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχιζει σταδιακα ο αερας να ενισχυεται..Το κεντρο της αθηνας εφτασε μεγιστη τους 12.6 βαθμους παρακαλω..Τωρα στους 11.3 με βαθμιαια πτωση...Η Παρνηθα αρχιζει να κλεινει καλα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Ski snow είπε:

Απο αναφορα φιλου που ανεβηκε βιλια, τωρα αρχισε και χιονιζει. Εχει 1 βαθμο. Οι επισκεπτες στην πολη φευγουν αρον αρον να προλαβουν. Το πρωι ειχε 7 βαθμους. Επεσε ακαριαια μου ειπε ο φιλος.

3,7 βαθμούς έχει τώρα στα Βίλια . Υπάρχει σταθμός . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αποτομη πτωση της t και εδω απο 12.4c στις 14.00 πηγε στους 10.8c.Καταιγιδα σημειωνεται στη ΒΔ Αττικη οπου στα ημιορεινα της χιονιζει.

image.png.17a5ae1d7d4a06dbb866261826362e1d.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Ski snow said:

Σηνομιλησα πριν με μετερολογο της δυτικης αττικης. Αυτιο το πρωι θα το φτασει το χιονι στα 100μ. Με τον ββδ, θα χιονιζει και εδω. Κανεις δεν κοιματε. 

Ελευσίνα είσαι; Λογικά θα φτάσουν χαμηλά τα χιόνια στα δυτικά απλά δε ξέρω πως θα είστε από Τ στα παραθαλλάσια. Δε ξέρω με αγχώνουν λίγοι οι θερμοκρασίες που θα έχει όλη η πεδινή Αττική κάτω από τα 100 μέτρα υψόμετρο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...