Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο δείκτης ΑΟ απο χθες αποτυπωνεται στους χαρτες.. τωρα ας μην αρχισουμε αν οι δεικτες επηρεάζονται απο τα μοντέλα ή το αντίστροφο. αλλά είναι χάλια.. και αποτυπώνεται στους χάρτες. να δουμε σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από το βράδυ της Κυριακής με θετικά σενάρια για εκείνες τις ώρες με Αζόρικο στον θεό , χιονιά Ισπανίας και παγωμένη ( που λέει ο λόγος) την δυτική Ευρώπη , σε σενάρια αναιμικής ύψωσης του Αζόρικου και τα γνωστά "στάσου μύγδαλα" στο Αιγαίο .Μακριά ακόμη και δεν χρειάζεται μίρλα αλλά περνάει από το μυαλό το κακό. Πιο καλό το ευρωπαϊκό πλέον και όχι ο Τζίφος.

Εάν θεωρήσουμε ότι το διάστημα 5-10/2  είναι η ευκαιρία της Ευρώπης πρέπει να φανεί άμεσα στους χάρτες ασχέτως που θα καταλήξει . 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω καταλάβει στο τι χρησιμεύουν πέρα απο την ερμηνεία τους. και αυτή ανάθεμα αν την ξέρω καλά. απλά είναι κακό π ο ΑΟ έχει τόσο θετικές τιμές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το οτι ο αο εινα τοσο ψηλα δειχνε οτι δε σηκωνεται αζορικος...η με τ που θα παει να σηκωθει θατον κατεβασουν γρηγορα τα χαμηλα...οποτε κακο...βεβαια σαν τα τρεξιματα του τζιφου ειναι..και νομιζω προερχονται και απο εκει

Και αυτες τις μερες που εχουμε ναο περιπου στκ μειον 1 και αο στκ 0 τιποτα δεν εκανε χαχαχα οποτε

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Κάνε προμήθειες αλοιφής Νικόλα. Βάλσαμο. 

Καμία αλοιφή. Με το δικό μου επιτελείο πριν 2 ώρες έκανα όλες τις απαραίτητες παραμετροποιήσεις. Πλέον όπως φαίνεται και απο την προφίλ μου πάμε να εξαφανίσουμε ''μαύρα γατάκια''. 😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

1) ICON

2) UKMO

3) GFS

4) GEM

5) NAVGEM

6) ENSEMBLES GFS

7) ENSEMBLES GEM

8 ) ECWMF

9) ENSEMBLES ECWMF

Πάμε για μεγάλο αγώνα

Ας είναι Αυλώνας σε κατάλληλη θέση για κατι καλο για κεντροβορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

To ότι ο ΑΟ ανεβαίνει τόσο πολύ γιατί να μας νοιάζει; για εδώ το διάστημα ενδιαφέροντος εδώ και 4-5 μέρες φαινόταν ότι θα είναι 7-8-9 φεβρουαρίου κι εκεί φαίνεται και στα μοντέλα αυτή τη στιγμή ότι θα γίνει κάτι,αν γίνει δηλαδή(σε κάποια όπως σκουπιδαίο γίνεται,σε άλλα όπως τζίφο δε γίνεται,αλλά στα ανσάμπλ μόνο εκείνες τις μέρες κινείται κάτι). δεν έχει πάει πιο πίσω. οπότε για τις 15 του μήνα που εκτοξεύεται ο ΑΟ ας πάει και στο +10. όχι ότι μας ενδιαφέρει και πολύ ο συγκεκριμένος δείκτης,μιας και τον έχω στην ίδια κλίμακα με νάσα,άικον και λοιπά αστεία μοντέλα επιπέδου κλέαρχου ως προς την αξιοπιστία του.  

 

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

To ότι ο ΑΟ ανεβαίνει τόσο πολύ γιατί να μας νοιάζει; για εδώ το διάστημα ενδιαφέροντος εδώ και 4-5 μέρες φαινόταν ότι θα είναι 7-8-9 φεβρουαρίου κι εκεί φαίνεται και στα μοντέλα αυτή τη στιγμή ότι θα γίνει κάτι,αν γίνει δηλαδή. δεν έχει πάει πιο πίσω. οπότε για τις 15 του μήνα που εκτοξεύεται ο ΑΟ ας πάει και στο +10. όχι ότι μας ενδιαφέρει και πολύ ο συγκεκριμένος δείκτης,μιας και τον έχω στην ίδια κλίμακα με νάσα,άικον και λοιπά αστεία μοντέλα επιπέδου κλέαρχου ως προς την αξιοπιστία του.  

 

Είσαι άδικος με nasa geo.. τεράστιες επιτυχίες στο ενεργητικό του..αχ χααχαχχα σαν και αυτό το cptec Καπως ετσι λεγεταιαχχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Είσαι άδικος με nasa geo.. τεράστιες επιτυχίες στο ενεργητικό του..αχ χααχαχχα σαν και αυτό το cptec Καπως ετσι λεγεταιαχχαχα

η νασα πιο εύκολα προβλέπει τον καιρό στην σελήνη και στον Άρη παρά στην γη 🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

η νασα πιο εύκολα προβλέπει τον καιρό στην σελήνη και στον Άρη παρά στην γη 🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂 

Δεν ξερω τι κανει η NASA αλλα εγω παντα πεφτω μεσα στον καιρο της Σεληνης... πχ σημερα θα εχουν ξαστερια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καμία αλοιφή. Με το δικό μου επιτελείο πριν 2 ώρες έκανα όλες τις απαραίτητες παραμετροποιήσεις. Πλέον όπως φαίνεται και απο την προφίλ μου πάμε να εξαφανίσουμε ''μαύρα γατάκια''. 😎

Νικολα μην ξανοιγεσαι και μη δειχνεις αγνοια κινδυνου.Ο κοπρος ειναι επικινδυνος και θελει εμπειρια ο χειρισμος του.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Νικολα μην ξανοιγεσαι και μη δειχνεις αγνοια κινδυνου.Ο κοπρος ειναι επικινδυνος και θελει εμπειρια ο χειρισμος του.

κλαίω με το κόπρος.. ααχαχχααχ.  σε λίγο θα εμφανιστει. Η νέα γενιά προσήνεμων επιτελικών μέσων είναι εδώ captain

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

navgemnh-0-180.png?29-12

Ειναι αναγκη να υπαρχει αυτο το χαμηλο διπλα στη γροιλανδια;;;; Ειναι δυνατον;;; Κατι τετοια μου χαλανε το φενγκ σουι μου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, nikolas 2365 said:

Καμία αλοιφή. Με το δικό μου επιτελείο πριν 2 ώρες έκανα όλες τις απαραίτητες παραμετροποιήσεις. Πλέον όπως φαίνεται και απο την προφίλ μου πάμε να εξαφανίσουμε ''μαύρα γατάκια''. 😎

Ωχ.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, nikolas 2365 said:

Είσαι άδικος με nasa geo.. τεράστιες επιτυχίες στο ενεργητικό του..αχ χααχαχχα σαν και αυτό το cptec Καπως ετσι λεγεταιαχχαχα

Κάτω τα χέρια από τον Ινδό και τον Κινέζο που πέφτουν λιγο έξω γιατί είναι πολύ μπροστά από την εποχή τους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...