Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά στο 12ζ δεν θα δώσω πολύ βάση θα το πάει λίγο πιο δυτικά λόγο της θέσης του αζορικου η Τ θα είναι ίδιες υετο θα έχουμε έτσι και λίγο, αυτά, τέλος. Αύριο 12 και 18αρι μετά νάνι αργότερα nowcast.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

δηλαδή θα αυξήσει υετο για εδώ ή αναφέρεις  για την δεύτερη φαση

Φιλε αστο μην ασχολεισαι με τα χιονια ουτε εσυ ουτε εγω...ειμαστε και οι 2 πεδιαδα εγω βεβαια στα βουνα γυρω αλλα αυτο δεν αλλαζει κατι οταν δεν υπαρχει χαμηλο...αφου δεν υπαρχει χαμηλο δυτικα και εσυ και εγω δε θα χουμε ουτε φαινομενα πιστευω οχι μονο χιονια...αμα παει πολυ δυτικα αλλη συζητηση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Michael είπε:

Κλέαρχε εσύ?

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΑΧΑ πες το ψέμματα

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην τελική υπάρχει και ο υπόλοιπος φλεβάρης

cfs-0-402.png?00

 

ο μάρτης

cfs-0-684.png?00

cfs-0-816.png?00

Για τον βαγγέλη εξάλλου όπως έχει πει μέχρι τις 9 απριλίου ο χειμώνας δεν τελειώνει ποτέ 😂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Φιλε αστο μην ασχολεισαι με τα χιονια ουτε εσυ ουτε εγω...ειμαστε και οι 2 πεδιαδα εγω βεβαια στα βουνα γυρω αλλα αυτο δεν αλλαζει κατι οταν δεν υπαρχει χαμηλο...αφου δεν υπαρχει χαμηλο δυτικα και εσυ και εγω δε θα χουμε ουτε φαινομενα πιστευω οχι μονο χιονια...αμα παει πολυ δυτικα αλλη συζητηση 

Θα χιονιστεις απο το ψυχρο μετωπο Αντωνη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Φιλε αστο μην ασχολεισαι με τα χιονια ουτε εσυ ουτε εγω...ειμαστε και οι 2 πεδιαδα εγω βεβαια στα βουνα γυρω αλλα αυτο δεν αλλαζει κατι οταν δεν υπαρχει χαμηλο...αφου δεν υπαρχει χαμηλο δυτικα και εσυ και εγω δε θα χουμε ουτε φαινομενα πιστευω οχι μονο χιονια...αμα παει πολυ δυτικα αλλη συζητηση 

Θεσσαλονικη δινει υετο ο τζιφος και τον αυξομειωνει ανα ραν...Δυστυχως οτι δινει το δινει με 3 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τι ονομασία να δώσουμε σε αυτό το χαμηλό? καμία.. Αυτό που ταιριάζει είναι αυτό που είχε πει μια φορά ο Γιώργος πέρσι. Αρχίδ@μος..

 

τα πνευματικά δικαιώματα της ονομασίας ανήκουν στον george snowman 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Θεσσαλονικη δινει υετο ο τζιφος και τον αυξομειωνει ανα ραν...Δυστυχως οτι δινει το δινει με 3 βαθμους

βάλε άλλους 2 βαθμούς σε ό,τι βλέπεις στις 0.25 μοίρες γιατί την πόλη τη βλέπει στα 180 μέτρα. Ο βαρδάρης θα κάνει δουλειά,αλλά δεν μπορεί να κάνει θαύματα. 1500 μέτρα διαφορά στα επ. παγοποίησης λόγω βαρδάρη μέσα σε αποστάσεις 50 χλμ με κασσανδρεία,αλλά και πάλι δεν έχει τόσο κρύο στα βόρεια μας. Εντυπωσιακό πάντως ότι εδώ θα έχουμε χαμηλότερο επ. παγοποίησης από ότι στις περιοχές από όπου μας έρχεται ο ΒΔ

Modele GFS - Carte prévisions

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

τι ονομασία να δώσουμε σε αυτό το χαμηλό? καμία.. Αυτό που ταιριάζει είναι αυτό που είχε πει μια φορά ο Γιώργος πέρσι. Αρχείδ@μος..

Θαπα ( φαπα )

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ρε συ Μιχαλη εξηγει.και.ακριβως απο πανω ο Τασος.Που βλεπετε την κακια;Καποια παιδια εγραψαν τις.αμεσως προηγουμενες μερες οτι αν ειναι να μη χιονισει ας φυγει.γρηγορα το κρυο να μην εχουμε τσαμπα κρυα.Τους την επεσε κανενας;

Κοιτάξτε κι εγω τον ξερω χρονια πως κινειται εισαι συντοπίτης Τασο αλλά πετάς και τα " να μην χιονισει καπου δίπλα "και μου θυμίζεις εναν ακατανομαστο απο παλιό site αν και σε πιο light version. 🙂 Φυσικα σε σημάδεψε ο Φλεβαρης του 12 που θαφτηκε δίπλα η Κατερίνη το ξέρω 😉 . Ψυχραιμία

Επεξεργάστηκε από Barney-sal
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

τι ονομασία να δώσουμε σε αυτό το χαμηλό? καμία.. Αυτό που ταιριάζει είναι αυτό που είχε πει μια φορά ο Γιώργος πέρσι. Αρχείδ@μος..

Κλαίω😂...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

βάλε άλλους 2 βαθμούς σε ό,τι βλέπεις στις 0.25 μοίρες γιατί την πόλη τη βλέπει στα 180 μέτρα 

Στο wetterzentrale ειναι κανονικα και υπολογιζω βασει θερμοκρασιων  πως οι συντεταγμενες ειναι καπου προς το αεροδρομιο...Εγω ειμαι στα 100 μετρα οποτε και ετσι να ηταν θα ημουν κομπλε αν και με τιποτα δεν θα ειχαμε διαφορα 2 βαθμων

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Θα χιονιστεις απο το ψυχρο μετωπο Αντωνη!

Γιωργο ετσι νομιζουν πολλοι αλλα δεν ειναι ετσι..αρκει να δεις το χαρτη της δυτικης μακεδονιας και θα καταλαβεις γιατι δε χιονιζει πολλες φορες στα γρεβενα και καστορια ενω στις αλλες πολεις χιονιζει οταν δεν υπαρχει χαμηλο οπως επισης γιατι στα γρεβενα και καστορια ριχνει οταν εχει χαμηλο πολυ χιονι ενω στις αλλες πολεις οχι τοσο πολυ...

Στο χαρτη λοιπον της δυτικης μακεδονιας υπαρχει μια κορυφογραμμη που χωριζει τα γρεβενα και τη καστορια με τις υπολοιπες πολεις... ο πολυς υετος και το κρυο σταματαει σ αυτη και δε φτανει στη πινδο οταν δεν υπαρχει χαμηλο να το ρουφηξει

Δε ξερω αν φαινεται καλα σ αυτο το χαρτη η κορυφογραμμη που χωριζει τη δυτικη μακεδονια στη μεση

 

images.jpeg

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Στο wetterzentrale ειναι κανονικα και υπολογιζω βασει θερμοκρασιων  πως οι συντεταγμενες ειναι καπου προς το αεροδρομιο...Εγω ειμαι στα 100 μετρα οποτε και ετσι να ηταν θα ημουν κομπλε αν και με τιποτα δεν θα ειχαμε διαφορα 2 βαθμων

Επισης στις 4/12/19 που ειχαμε την ψυχρη εισβολη με τις βροχες/χιονονερα , στον Ευοσμο ακολουθουσαμε αυτο το διαγραμμα σχεδον κατα γραμμα αν και ειχαμε περιπου μισο βαθμο κατω απο αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Στο wetterzentrale ειναι κανονικα και υπολογιζω βασει θερμοκρασιων  πως οι συντεταγμενες ειναι καπου προς το αεροδρομιο...Εγω ειμαι στα 100 μετρα οποτε και ετσι να ηταν θα ημουν κομπλε αν και με τιποτα δεν θα ειχαμε διαφορα 2 βαθμων

Ούτε εκεί είναι σωστά τα υψόμετρα και δε γίνεται κιόλας όταν υπάρχουν γύρω γύρω βουνά σε τόσο κοντινή απόσταση με τη θάλασσα. Το ίδιο πρόβλημα υπάρχει στο βόλο και στην εύβοια και γενικά όπου οι πόλεις είναι παραθαλάσσιες,αλλά τα βουνά είναι σε απόσταση από τη θάλασσα αρκετά μικρότερη από την ανάλυση των μοντέλων (0,25 μοίρες είναι 28χλμ,ο χορτιάτης ζήτημα αν απέχει 15χλμ σ ευθεία από τη θάλασσα). αυτό επηρεάζει και το θέμα του υετού που στα βουνά υπάρχει και η παράμετρος του ορογραφικού υετού

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα παιδια απο Βεροια.Πιστευο οτι τετοια ψυχρη μαζα θα δωσει εκπληξεις απο την στιγμη που μερος της σκαει αδριατικη κατι που νομιζω πως δεν το εκτιμουν σωστα ακομα τα μοντελα.Δυσκολη κακοκαιρια ελπιζουμε στο παρα 5!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

έχει ένα ενδιαφέρον να βλέπεις τον ΑΟ να σπάει το ταβάνι του +6 σε πολλά σενάρια..

ao.sprd2.gif

 

βαρέθηκα.... Αλλά εδώ θα είμαστε για τα επόμενα. Να δούμε αν καταφέρει να πέσει το τιμημένο στα Γιάννενα μεθαύριο. που θα έχω όλη μέρα πανεπιστήμιο🤬

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...