Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Στις 27 ωρες το χαμηλο στα βορεια μας ειναι περιπου 100 χλμ πιο νοτια!!!

είναι και δυτικά όμως, δηλαδή θα δεις πως στην βό0ρεια χώρα τα φαινόμενα θα μειωθούν περισσότερο. έτσι πχ στο 6αρι το ένα μέρος του είχε φτάσει πολύ βόρεια, αλλά το άλλο αποκόπηκε και έμεινε νοτιότερα και είχαμε το εικονικό. Μόνο εμένα βολεύει λίγο παραπάνω θαρρώ το 12αρι [προς το παρόν]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

είναι και δυτικά όμως, δηλαδή θα δεις πως στην βό0ρεια χώρα τα φαινόμενα θα μειωθούν περισσότερο. έτσι πχ στο 6αρι το ένα μέρος του είχε φτάσει πολύ βόρεια, αλλά το άλλο αποκόπηκε και έμεινε νοτιότερα και είχαμε το εικονικό. Μόνο εμένα βολεύει λίγο παραπάνω θαρρώ το 12αρι [προς το παρόν]

Αυξησε τον υετο απο 4 σε 8 mm αλλα μας αυξησε και θερμοκρασιες σε 4 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Μικρές θετικές αλλαγές (nowcast?) στον Ατλαντικό.. να δουμε πως θα παει

χαλια θα βγει για εμας μην το ψαχνεις δες τις Τ που κουβαλαει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Αυξησε τον υετο απο 4 σε 8 mm αλλα μας αυξησε και θερμοκρασιες σε 4 βαθμους

βλέπω μείωσε υετό για τα πιο δυτικά σας νομίζω. Πάντως εδώ στα Γιάννενα αύξησε τον υετό κατά κάποιες νιφάδες! [μέχρι το μεσημέρι δηλαδή..

 

κρίμα πάντως αν πήγαινε δυτικότερα εξαρχής η όλη φάση θα ήταν μια πολύ καλή δυτική χιονοδιάταξη..,.\

 

500 χιλιόμετρα δυτικότερα αν ήταν θα είχαμε 10ποντο. και κάθε 100 χιλιόμετρα δυτικά ο χιονουετός θα αυξανόταν δραματικά...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

βλέπω μείωσε υετό για τα πιο δυτικά σας νομίζω. Πάντως εδώ στα Γιάννενα αύξησε τον υετό κατά κάποιες νιφάδες! [μέχρι το μεσημέρι δηλαδή..

 

κρίμα πάντως αν πήγαινε δυτικότερα εξαρχής η όλη φάση θα ήταν μια πολύ καλή δυτική χιονοδιάταξη..,.

Εντωμεταξυ απο Τεταρτη πρωι μας εχει 6-7 μποφορ Βαρδαρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε τετοιες τυπου κακοκαιριες που ερχονται απο βορρα σχεδον παντα εχουμε τετοια περασματα που τρεχουν με χιλια και αφηνουν0,000002 χιλ.Τι να πω δεν θελει πεισματικα ο καιρος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως σοβαρα μπορει  να εχουν αξιοπιστια αυτα τα μοντελα;;; καθε εξι ωρες και τελειως διαφορετικα αποτελεσματα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, weatherforattica είπε:

Παντως σοβαρα μπορει  να εχουν αξιοπιστια αυτα τα μοντελα;;; καθε εξι ωρες και τελειως διαφορετικα αποτελεσματα;

Συμφωνώ απόλυτα μηδέν αξιοπιστία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Παντως σοβαρα μπορει  να εχουν αξιοπιστια αυτα τα μοντελα;;; καθε εξι ωρες και τελειως διαφορετικα αποτελεσματα;

μην νομιζεις δεν ειναι ευκολο.. οσο επιστημονες και αν ειναι..  ο καιρος παντα θα τους ξεγελα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...