Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλαρα παιδες. Η διαταξη μεχρι στιγμης βελτιωνεται..Αυτο δειχνουν ολα τα μοντελα..Πιο συμπαγης αυλωνας και πιο συμπαγες ψυχος...Τον υετο θα τον δουμε απο τριτη πρωι..Αλλα πρεπει να εχουμε δυτικισμα διαφορετικα θα ξεμεινουνε απο υετο..Απλα πραγματα...Παμε για ανσαμπλ...Οριακη φαση οπως παντα αλλωστε...Think positive..!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Weather xanthi είπε:

 

Θα γινω κακος οπως το γεναρη.....χιονι πεδινο αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει για αττικη...οποιος δεν βλεπει οτι η διαταξη αυτη παιζει να μην φερει καν υετο οποιος δν βλεπει οτι ατλαντικος εχει τετοια φορα που χειροτερα μπορει να γινουν τα πραγματα πολυ ευκολα θα απογοητευτει χωρις λογο...μακαρι να χιονιστει καποιο πεδινο τμημα αλλα απο τα μοντελα δεν βγαινει κατι τετοιο...

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, giannis.mar είπε:

Ο ατλαντικός είναι καταπέλτης όμως για τους προσηνεμους..

Δεν θελει πολυ. Ξερουμε οτι εχιυμε τον τυφωνα απο πισω οκ,αλλα η αποκομμενη λιμνη που κλειδωσε,και την χρειαζονται οι προσηνεμοι [χωρις αυτην θα βγει κατι κοντα στο αικον] με αλλαγες που γινονται πανευκολα ερχεται ο πανικος. Νομιζω οτι με ξερετε για την ρεαλιστικοτητα μου και την τρελη αναλυση μεταβλητων που κανω γιαννη οποτε αττα που γραφω δεν τα γραφω στο κτρ η για αισιοδοξια. Τον κρισιμοτρο τρεξιμο ειναι το12αρι ουκμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για μένα είναι καλύτερο το 6αρι,με μια μικρή μετατόπιση μπαίνουμε σε ιστορικά μονοπατια,μια του κλέφτη,δύο του κλέφτη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, ICELARISSA said:

Θα γινω κακος οπως το γεναρη.....χιονι πεδινο αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει για αττικη...οποιος δεν βλεπει οτι η διαταξη αυτη παιζει να μην φερει καν υετο οποιος δν βλεπει οτι ατλαντικος εχει τετοια φορα που χειροτερα μπορει να γινουν τα πραγματα πολυ ευκολα θα απογοητευτει χωρις λογο...μακαρι να χιονιστει καποιο πεδινο τμημα αλλα απο τα μοντελα δεν βγαινει κατι τετοιο...

Κανεις λαθος ,μικρές λεπτομέρειες θελουμε μια χαρα διάταξη ειναι.Βλεπεις εσυ οτι εχουν κατασταλάξει τα μοντελα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Άρα δηλαδή από ότι καταλαβαίνω και αυτή η κακοκαιρία μέχρι στιγμής είναι αττικοβοιωτια και Εύβοια?

Κυριως ναι...Οπως και οι τελευταιες 3 κακοκαιριες ( 27/12 , 2/1 , 7/1)

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Κυριως ναι...Οπως και τελευταιες 3 κακοκαιριες ( 27/12 , 2/1 , 7/1)

Αυτή όμως φαίνεται αρκετά πιο ευνοϊκή για τα χαμηλότερα υψόμετρα αν δεν κάνω λάθος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, snowzz είπε:

Αυτό τώρα σορρυ αλλά είναι μαντεψια. 

Ετσι λες? Ο,τι πεις....

Αν ήταν κάτι διαφορετικό θα έλεγα εύχομαι να......ξέρω καλά τι λέω, όταν το λέω....και διηθείτε αναλόγως σκεπτικά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, south coast είπε:

Κανεις λαθος ,μικρές λεπτομέρειες θελουμε μια χαρα διάταξη ειναι.Βλεπεις εσυ οτι εχουν κατασταλάξει τα μοντελα;

Εγω βλεπω οτι εχουν μια συνεχεια που δν βλεπω πως μπορει να αλλαξει για πεδινα εννοω οχι ανω το 300 μετρων περιοχες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Θα γινω κακος οπως το γεναρη.....χιονι πεδινο αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει για αττικη...οποιος δεν βλεπει οτι η διαταξη αυτη παιζει να μην φερει καν υετο οποιος δν βλεπει οτι ατλαντικος εχει τετοια φορα που χειροτερα μπορει να γινουν τα πραγματα πολυ ευκολα θα απογοητευτει χωρις λογο...μακαρι να χιονιστει καποιο πεδινο τμημα αλλα απο τα μοντελα δεν βγαινει κατι τετοιο...

Κάπου έχεις δίκιο αλλά αν από τώρα έδειχνε για Αθήνα το τέλειο σενάριο, εγώ δεν θα ήμουν ιδιαίτερα ικανοποιημένος διότι θα το έδειχνε πολύ νωρίς. Τώρα που δεν το δείχνει ακόμη, το κυνηγάμε.. Αν μας κάτσε οκ, άλλιως μαθημενοι είμαστε... 

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ετσι λες? Ο,τι πεις....

Αν ήταν κάτι διαφορετικό θα έλεγα εύχομαι να......ξέρω καλά τι λέω, όταν το λέω....και διηθείτε αναλόγως σκεπτικά.....

Χωρίς να το τεκμηριώσεις ώστε να διαφωνήσω η να συμφωνήσω, το λαμβάνω απλά Σαν ματεψια. Προφανώς και Υπάρχει η περίπτωση να δυτικισει Αλλά είναι και αυτό προς παρόν μια πιθανότητα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ICE LARISSA μόνο ο υετός δεν είναι το θέμα για μένα....πάντως οι χάρτες έως τώρα άλλα λένε....το θέμα είναι στην πράξη όμως τι θα πουν....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, snowzz είπε:

Χωρίς να το τεκμηριώσεις ώστε να διαφωνήσω η να συμφωνήσω, το λαμβάνω απλά Σαν ματεψια. Προφανώς και Υπάρχει η περίπτωση να δυτικισει Αλλά είναι και αυτό προς παρόν μια πιθανότητα 

Φίλε μου τα έχω γράψει ουκ ολίγες φορές για όσους διαβάζουν....εσύ τώρα μπορείς να λες ό,τι θες....δικό σου θέμα,.....έχουμε τόσα χρόνια στο καιρικό κουρμπέτι, ε κάτι λίγα μάθαμε.....τουλάχιστον δεν έμαθα να αφορίζω!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ετσι λες? Ο,τι πεις....

Αν ήταν κάτι διαφορετικό θα έλεγα εύχομαι να......ξέρω καλά τι λέω, όταν το λέω....και διηθείτε αναλόγως σκεπτικά.....

Κάτι ξέρει ο Γέροντας! 
Εχουν δει πολλά τα μάτια του... & έχει φίλους που μιλούν με την μητέρα φύση!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Stelios είπε:

Ο ΜΟ του τζιφου δειχνει πολλες αποκοπες παντως.. δειτε μεγαλες διαφορες για ενα τρεξιμο

gens-21-1-102.png?0

gens-21-1-96.png?6

Το οποίο στην πράξη σημαίνει;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν μπορώ να αντιληφθώ τον τόσο ενθουσιασμό.... Τα ανσαμπλ του τζιφου πχ στη μεγάλη τους  πλειοψηφία τρέχουν στις -7 με -7.5 Τ στα 850 για Αττική... Ο υετός αίνιγμα αλλά πες οτι η Αττική πάντα βρίσκει υετό... Το χειρότερο είναι που δεν καταφέρνει να ανυψωθεί ο αζορικός όπως πρέπει για να σκάψει τις πολικές μάζες στη Ρωσία, για καλύτερο αυλών α.  Έτσι αποτραβιέται γρήγορα νοτιότερα με αποτέλεσμα το συμπαγές ψυχος να μην κατεβαίνει αυτούσιο με την κίνηση που θέλουμε, ήτοι αποδυναμωμένος αυλωνας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ορισμένοι εδώ μέσα πραγματικά έχετε παρά πολύ πλάκα.... Θέλετε να σας δίχνει ιστορικό από τώρα για την άλλη Παρασκευή... Αμα το θέλατε αυτό ξανά μπείτε στα μοντέλα Παρασκευή μεσημέρι.... Το κάθε ραν ακυρώνει το προιγουμενο  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...