Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας χαρουμε εστω και το κρυο που θα ερθει σημερα 1η μερα ενος μηνα που η ανοιξη ειναι προ το πυλων και εχει ανοιξιατικες συμπεριφορες τα 20αρια παμε και ερχονται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, HuxFlux said:

Η ΕΜΥ μετα απο το φιασκο με Ηφαιστιωνα (κι οχι μονο, αλλα αυτο ειναι το πιο προσφατο), ειναι για να βλεπεις τις προβλεψεις της ωστε να ξερεις τι δε θα γινει. Καμια εμπιστοσυνη, ειδικα αν οι προγνωσεις ειναι τυποποιημενος μπουσουλας των οσων δειχνει ο καρναβαλος .

Συμφωνώ μόνο που με τον Ηφαιστίωνα έπεσαν έξω όλοι οι μετεωρολόγοι... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Οσο υπαρχουν ακομα σεναρια που αγγιζουν και το -10.Υπαρχουν ελπιδες για κατι καλυτερο σε εμας,

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μολις τρεχει το μοντελο της ΝΑSA θετικο το τρεξιμο πολικη κατεβασια  με βαση τον χαρτη

geos-1-174.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

η ΕΜΥ δεν έπεσε έξω. Έλεγε θερμοκρασία 4-6. Δεν μίλησε καθόλου για χιόνια Αθήνα

Εδινε αρχικά χιόνια σχεδόν παντού εκτός από τα νότια του νομού... στην εξέλιξη της κακοκαιρίας άλλαξε την πρόγνωση... ο Κολυδάς παραδέχθηκε ο ίδιος στο twitter την αστοχία... 

Ηταν πιο συγκρατημένη από άλλους πχ μετεό που έδινε 48 ώρες χιόνια αλλά άστοχη... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Spartan said:

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=18

Οσο υπαρχουν ακομα σεναρια που αγγιζουν και το -10.Υπαρχουν ελπιδες για κατι καλυτερο σε εμας,

Αυτό είναι το 18αρι της Παρασκευής...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, CATHA είπε:

Εδινε αρχικά χιόνια σχεδόν παντού εκτός από τα νότια του νομού... στην εξέλιξη της κακοκαιρίας άλλαξε την πρόγνωση... ο Κολυδάς παραδέχθηκε ο ίδιος στο twitter την αστοχία... 

Ηταν πιο συγκρατημένη από άλλους πχ μετεό που έδινε 48 ώρες χιόνια αλλά άστοχη... 

Και ο ζιακοπουλος ειχε αλλαξει την προγνωση του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δευτέρα βραδάκι όταν θα δούμε τα 12αρια θα ξέρουμε τι μπορεί να έρθει η να μην έρθει.

Τρίτη βραδάκι οταν θα δούμε τα 12 θα μάθουμε τι αναμένεται λογικά να έρθει η να μην ερθει.

Τετάρτη βραδάκι θα ξέρουμε αν ερχόταν πράγματι κάτι ή αν απλά κοιτάξαμε μοντέλα στις 10 μέρες και αναμέναμε κάτι επειδή θα θέλαμε να συμβεί.

Παρασκευή βράδυ θα.ξερουμε αν έγινε αυτό που λέγανε τα μοντέλα ή αν έπεσαν έξω περίπτωση στην οποία μόνον αν έπεσαν έξω από κάτι καλό θα χρειαστεί η γνωστή αλοιφουλα.

Λημμα : #καιρικα μοντέλα #πρόγνωση #φάπα #Μπεπανθολ #έπεσαν έξω τα άχρηστα #δεν ξέρω να διαβάζω τι βλέπω #αιωνιότητα 

 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως τα ανσαμπλς στο 6αρι.Αφηνουν υπονοιες για νεα υποτροπη του καιρου με χαμηλοτερες θερμοκρασιες,(μερικα σεναρια το υποστηριζουν αυτο)

Και μια παρατηρηση ακομα.Σε σχεση με του 00ζ.Ειναι σαφως ποιο βελτιωμενα(βαση σεναριων)

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Spartan said:

Παντως τα ανσαμπλς στο 6αρι.Αφηνουν υπονοιες για νεα υποτροπη του καιρου με χαμηλοτερες θερμοκρασιες,(μερικα σεναρια το υποστηριζουν αυτο)

Ισχύει αλλά εκεί δεν υπάρχει ίχνος υετού... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πιο κρίσιμα run είναι τα σημερινά 12 άρια,οι αλλαγές που πρέπει να γίνουν για την θέση του αυλώνα είναι στις 90 ώρες από το απόγευμα ,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ισως το 6αρι να ειναι η αρχη του τελους οποτε εγω προσωπικα ηδη εχω ριξει πολυ τις προσδοκιες μου. 

αν εινα ινα ερθει τιποτα σαπιο οπως ηφαιστιωνας ας περασει γρηγορα να μην αγγιξει τσαμπα κρυο θα φαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Ισχύει αλλά εκεί δεν υπάρχει ίχνος υετού... 

Δεν μας απασχολει απο τωρα ο υετος

Ο υετος  κλειδωνει παντα τελευταιος.,Σε καταβαση αυλωνων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

ισως το 6αρι να ειναι η αρχη του τελους οποτε εγω προσωπικα ηδη εχω ριξει πολυ τις προσδοκιες μου. 

αν εινα ινα ερθει τιποτα σαπιο οπως ηφαιστιωνας ας περασει γρηγορα να μην αγγιξει τσαμπα κρυο θα φαμε

Εγω τα ανσαμπλς του βελτιωμενα παντως τα βλεπω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Hlioupolitis98 said:

ισως το 6αρι να ειναι η αρχη του τελους οποτε εγω προσωπικα ηδη εχω ριξει πολυ τις προσδοκιες μου. 

αν εινα ινα ερθει τιποτα σαπιο οπως ηφαιστιωνας ας περασει γρηγορα να μην αγγιξει τσαμπα κρυο θα φαμε

δεν μοιάζει με τον Ηφαιστίωνα... 70μμ είχαμε γράψει και χάσαμε το θάψιμο για 2-3 βαθμούς... ούτε στους ανέμους υπάρχει σύγκριση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειναι τουλαχιστον εριστικό να τονιζεις βροχες με αυτα τα τρεξίματα Τάσο. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Ξερουν πολλοί τι άνθρωπος είμαι. Τουλάχιστον εγω ειρωνεύομαι οποιους δυναμιτίζουν. Ας κανει οτι θέλει. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Το παρατάω αποχωρώ ( έτσι και αλλιως γνωσεις έχω ελάχιστες) δεν θα χρησιμευσω κάπου. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε ολους. Μακαρι να χιονίσει παντού. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ειναι τουλαχιστον εριστικό να τονιζεις βροχες με αυτα τα τρεξίματα Τάσο. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Ξερουν πολλοί τι άνθρωπος είμαι. Τουλάχιστον εγω ειρωνεύομαι οποιους δυναμιτίζουν. Ας κανει οτι θέλει. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Το παρατάω αποχωρώ ( έτσι και αλλιως γνωσεις έχω ελάχιστες) δεν θα χρησιμευσω κάπου. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε ολους. Μακαρι να χιονίσει παντού. 

Βρε παιδια μην χαλιεσται τωρα για κουταμαρες

Και στην τελικη οποιος βαζει απο τωρα ταφοπλακες

Κανει λαθος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, salonikatasos είπε:

χαλκίδα με τζίφο έχει βροχή με 4-5 βαθμούς το πρωί στις 6 του μήνα,αθήνα δεν έχει ούτε αυτό. αλλά κατά τα άλλα έχεις δίκιο,γιατί ξέχασα να βάλω τη θήβα που δεν είναι ημιορεινή και είναι η μόνη που έβλεπε χιόνι με το 6αρι. και με ευρωπαίο ακόμα λιγότερα γιατί δεν υπάρχει ούτε υετός.

κάποιοι μάλλον δεν έχουν πάρει τα μαθήματά τους από προηγούμενες κακοκαιρίες. κοιτάνε απλά θερμοκρασίες και περιμένουν υετό να εμφανιστεί από το πουθενά (θα μιλήσει το αιγαίο). άλλοι κοιτάνε υετό,βάζουν θερμοκρασίες,αλλά δεν κοιτάνε καν ανέμους,ούτε ξέρουν πως λειτουργούν οι άνεμοι. άλλοι κοιτάνε 2 χάρτες με υετό και θερμοκρασίες,αλλά δεν ξέρουν ότι ο χάρτης της θερμοκρασίας αναφέρεται σε χρονική στιγμή (δηλαδή αν δείχνει 2 βαθμούς δεν έχει όλο το 6ωρο 2 βαθμούς,παρά μόνο στο τέλος του 6ωρου),ενώ ο χάρτης υετού δείχνει συγκεντρωτικό υετό 6ωρου,ο οποίος σε πολλές περιπτώσεις (καλή ώρα στο 6αρι) πέφτει στο μεγαλύτερο μέρος του σε ώρες με μεγαλύτερες θερμοκρασίες από αυτή που εμφανίζει σε μια χρονική στιγμή ο άλλος χάρτης).

 

 

κατά τα άλλα καλές οι ειρωνίες κλπ,αλλά αν θέλετε μπορώ να αρχίσω κι εγώ τα γελάκια και τις ειρωνίες,αλλά αυτά που θέλετε να ακούσετε δεν θα τα ακούσετε. μείνετε λοιπόν ορισμένοι στα "προσήνεμα έπη" και άλλα τέτοια γιατί μπορώ να αρχίσω κι εγώ παρόμοια σχόλια και θα γίνει εδώ μέσα ροντέο. και είναι η τελευταία φορά που το γράφω. την άλλη φορά λοιπόν,τώρα το λέω προσωπικά σε σένα γιατί το έχεις κάνει πολλές φορές,να προσέχεις τους τρόπους σου κι αν δε διαφωνείς να γράψεις την άποψή σου,γιατί θα αρχίσω να βάζω και χάρτες και δεν θα τα γράφω απλά κι εκεί θα γελάνε όλοι οι υπόλοιποι μαζί σου

Τασο, αν δεν ησουν το ιδιο ρεαλιστης με την περιοχη σου οσον αφορα τα μελλουμενα που δειχνουν οι χαρτες, κι εγω θα θεωρουσα οτι μας πικαρεις λιγακι με αυτα που λες. Εισαι ομως εξισου ρεαλιστης κι οχι hopecaster κι ετσι εγω κανω κεφι αυτα που γραφεις κι οπως τα γραφεις! Αρα δεν χρειαζεται να δυναμιτιζουμε το κλιμα εδω μεσα για μια καζουρα, δεν συμφωνεις? Κι εγω σου εβαλα "γελακι" , αλλα οχι με την εννοια οτι δεν συμφωνω σε αυτα που λες,δικιο εχεις κι αυτο λενε οι χαρτες μεχρι τωρα, μα για τον τροπο που τα λες εντελως ξαφνικα απο το πουθενα, κοφτα και να "τσουζουν"😂😂. Δεν θα ηταν προτιμοτερο να μεινουμε στο ομορφο κλιμα με μεσα μεσα καμια καζουρα και τιποτα παραπανω;; Αλλωστε δεν εχουμε να χασουμε η να κερδισουμε κατι....ειδικα εφετος ο κ@λόκαιρος δεν μας θελει γενικοτερα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ειναι τουλαχιστον εριστικό να τονιζεις βροχες με αυτα τα τρεξίματα Τάσο. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Ξερουν πολλοί τι άνθρωπος είμαι. Τουλάχιστον εγω ειρωνεύομαι οποιους δυναμιτίζουν. Ας κανει οτι θέλει. Δεν θα ασχοληθώ άλλο. Το παρατάω αποχωρώ ( έτσι και αλλιως γνωσεις έχω ελάχιστες) δεν θα χρησιμευσω κάπου. Καλή συνέχεια και καλή επιτυχία σε ολους. Μακαρι να χιονίσει παντού. 

Ελα ρε Νικολα κι εσυ τωρα! Μην αρπαζεστε ρε παιδια! Ολοι με σπασμενα τα νευρα ειμαστε, ξεσπαστε σε καντηλια στην ατμοσφαιρα, οχι μεταξυ μας! 

Εδω θα μεινεις και θα κανουμε καζουρα μαζι στον Τασο για την αχιονια της βορειας Ελλαδας χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...