Jump to content
teo_73

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ο σταθμος του meteo σημερα στις 23:00 βγηκε εκτος...Ο mademjim που εχει εναν σταθμο και τον βλεπω , τον κλεινει τα βραδια...Ισως δω των διαβατων εκτος αν ξαναμπει σε λειτουργια ο σταθμος του meteo αυριο που δεν νομιζω...Βεβαια εχω και εγω ενα λιγο παλιο θερμομετρο αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο

ότι έχεις φίλε δεν πειράζει από το τίποτα καλό και το υδραργυρικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... δεν υπάρχει άλλος εκεί κοντά ....????

Πριν λιγο τσεκαρα στον stravon...Ο πιο κοντινος ειναι των διαβατων σε αποσταση 3 km απο το κεντρο του Ευοσμου

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ότι έχεις φίλε δεν πειράζει από το τίποτα καλό και το υδραργυρικό.

Δεν ειναι απο υδραργυρο...Ειναι ενας αισθητηρας που τον εχεις εξω και μεσα εχεις μια οθονη η οποια σου λεει την εξωτερικη θερμοκρασια και την εσωτερικη...Το προβλημα ειναι οτι ειναι τουλαχιστον 5 χρονων και δεν ξερω αν λειτουργει σωστα...

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χρηστος είπε:

Πριν λιγο τσεκαρα στον stravon...Ο πιο κοντινος ειναι των διαβατων σε αποσταδη 3 km απο το κεντρο του Ευοσμου

Δεν ειναι απο υδραργυρο...Ειναι ενας αισθητηρας που τον εχεις εξω και μεσα εχεις μια οθονη η οποια σου λεει την εξωτερικη θερμοκρασια και την εσωτερικη...Το προβλημα ειναι οτι ειναι τουλαχιστον 5 χρονων και δεν ξερω αν λειτουργει σωστα...

Φίλε μου εγώ που μένω Χαριλάου σκέψου Χρόνια βλέπω από meteothess η από vouhead που είναι Πυλαία και είμαι κοντά ... δεν υπάρχει τρελγ διαφορά να ξέρεις 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Πριν λιγο τσεκαρα στον stravon...Ο πιο κοντινος ειναι των διαβατων σε αποσταση 3 km απο το κεντρο του Ευοσμου

Δεν ειναι απο υδραργυρο...Ειναι ενας αισθητηρας που τον εχεις εξω και μεσα εχεις μια οθονη η οποια σου λεει την εξωτερικη θερμοκρασια και την εσωτερικη...Το προβλημα ειναι οτι ειναι τουλαχιστον 5 χρονων και δεν ξερω αν λειτουργει σωστα...

οκ φίλε δεν πειράζει δεν έχω τπτ να προτείνω χιχι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Πριν λιγο τσεκαρα στον stravon...Ο πιο κοντινος ειναι των διαβατων σε αποσταση 3 km απο το κεντρο του Ευοσμου

Δεν ειναι απο υδραργυρο...Ειναι ενας αισθητηρας που τον εχεις εξω και μεσα εχεις μια οθονη η οποια σου λεει την εξωτερικη θερμοκρασια και την εσωτερικη...Το προβλημα ειναι οτι ειναι τουλαχιστον 5 χρονων και δεν ξερω αν λειτουργει σωστα...

... αν έχεις και ένα υδραργυρικό τσέκαρε το .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δουμε ποσο χιονι θα βαλουν οι πολεις της δυτικης μακεδονιας μεχρι την πεμπτη.Γιαννενα φαινεται προς το τελος της κακοκαιριας προλαβαινει να πεσει λιγο χιονι.Στην περιοχη της θεσσαλονικης τα χιονια φαινεται να φτανουν ως τα 500 μετρα περιπου αυριο τις βραδυνες ωρες - αρχες πεμπτης η και πιο χαμηλα αν εχουν μεγαλη ενταση.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Weather xanthi είπε:

Τελικά για εδώ Ξάνθη να περιμενω τιποτα αν μπορει ας μου απαντήσει καποιος 

πραγματικά φίλε έχω μπερδευτει και εγώ νομίζω εκεί να το περιμένετε στα λιγο ψηλότερα....ο Αρναούτογλου νομιζω προς τα εκεί έδωσε 500 μέτρα Τώρα nowcast ότι και αν γίνει 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το icon Πρέπει να ξεκίνησε λίγο βορειότερα με αποτέλεσμα να φέρνει καλύτερες θερμοκρασίες νομίζω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Gary είπε:

Καλημέρα. Που είναι το χιόνι οεο?

χαχαχαχα άρε Γκάρι είπαμε αν είναι να κάνει κάτι αργά το βράδυ μετά τις 23:00 μέχρι 8 το πρωί θα μπορούσε 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζίφος πρέπει στο 00 να έβαλε βορειότερα την λίμνη??? με αποτέλεσμα να έριξε λίγο επιφανειακής θερμοκρασίες 

Πέμπτη πρωί μηδενίσει το σημείο Δρόσου και με λίγο χαμηλότερες θερμοκρασίες θα χιονιζε 

30-101GR.gif

30-779GR.gif

30-778GR.gif

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Για να δουμε ποσο χιονι θα βαλουν οι πολεις της δυτικης μακεδονιας μεχρι την πεμπτη.Γιαννενα φαινεται προς το τελος της κακοκαιριας προλαβαινει να πεσει λιγο χιονι.Στην περιοχη της θεσσαλονικης τα χιονια φαινεται να φτανουν ως τα 500 μετρα περιπου αυριο τις βραδυνες ωρες - αρχες πεμπτης η και πιο χαμηλα αν εχουν μεγαλη ενταση.

Αυτο το ονειρο παλι οτι θα δουν χιονι τα Γιαννενα στα 480μ και οριακα τα προαστια της Θεσσαλονικης στα 500 που το ειδες; Να ειμαστε λιγο ρεαλιστες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, διάγραμμα τζιφου 06ζ για κεντρική Εύβοια

Diagramme GEFS

και αντίστοιχα το 18ζ.

Diagramme GEFS

Η διαφορά ως προς τα φαινομενα ανάμεσα σε 00Ζ & 18Ζ (μολις 3 μερες πριν την εκδήλωση τους) είναι πολύ μεγάλη και αντίστοιχα μπορεί αύριο πρωί να δείχνει τα μισά από τώρα, τζίφος rules...

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλες κρυες καλημερες απο Κιλκις.Συμφωνα με το πρωινο διαγραμμα του Τζιφου για Κιλκις για αυτην την ωρα που μιλαμε εδινε οτι θα εχουμε 6 βαθμους αλλα εχουμε μολις 3,2 βαθμους και εδινε σ.δ 4 βαθμους και τωρα εχει σ.δ 2,5 βαθμους. Προς το παρον μεγαλες διαφορες. Δεν ξερω εαν αυτο λεει κατι. Θα δειξει στην πορεια της μερας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και για να μην ξεχνιόμαστε...δειτε τι εδινε πριν 2 μερες για 2/4 (48 ώρες πριν την κακοκαιρία...)

Diagramme GEFS

και τι πραγματικά γίνεται στο nowcast για 2/4 (απλά τραγικό!)

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, bouasss είπε:

Πολλες κρυες καλημερες απο Κιλκις.Συμφωνα με το πρωινο διαγραμμα του Τζιφου για Κιλκις για αυτην την ωρα που μιλαμε εδινε οτι θα εχουμε 6 βαθμους αλλα εχουμε μολις 3,2 βαθμους και εδινε σ.δ 4 βαθμους και τωρα εχει σ.δ 2,5 βαθμους. Προς το παρον μεγαλες διαφορες. Δεν ξερω εαν αυτο λεει κατι. Θα δειξει στην πορεια της μερας.

Το έχετε στο Κιλκίς και ευχαριστηθειτε το... ο τζίφος απλά τραγικός μη του δίνεται σημασία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβασε θερμοκρασιες ο Ευρωπαιος απο 1 σε 2 βαθμους για εδω...Ο τζιφος απο 5 μας πηγε 4

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Ανεβασε θερμοκρασιες ο Ευρωπαιος απο 1 σε 2 βαθμους για εδω...Ο τζιφος απο 5 μας πηγε 4

Για βαλε κανα χαρτη ρε παιδι να δουμε κι εμεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...