Jump to content
teo_73

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Νομίζω δεν έχω ξαναδεί κάτι τέτοιο...!!! 🤓

37E7D3E2-6F42-4611-98E5-3C4E70CA35AF.gif

Άγγελε εάν πέσουν αυτά τα χιλιοστά θα υπάρξει πρόβλημα σε κάποιες περιοχές (οι συνήθεις περιοχές σε αυτές τις κακοκαιρίες στην Εύβοια), είναι εντυπωσιακό σαν εικονα πάντως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλημερα. Με την ευχη του χρονου τα 245 μμ υετου να συνοδευονται απο -12 στα 850 και -40 στα 500. 🙄🙄🙄

Καλημέρα Νικόλα, εάν γίνει αυτό του χρόνου εγώ βολεύομαι να μην ξανά χιονίσει μετά για 5 χρόνια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μονος τροπος για να χαθει για αττικη η κακοκαιρια του ΣΚ ειναι να κινηθει βορειοτερα το χαμηλο.Και λιγο νοτιοτερα να παει παλι πολυ νερο θα πεσει.Μια πρωτη δικη μου μετριοπαθης εκτιμηση ειναι να παμε στα 40μμ με 80μμ απο νοτια προς βορεια Αττικη.Αν χαθει παντως και πεσουν κανα 10αρι χιλιοστα,χανουμε και τον Σακη...🤪

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ο μονος τροπος για να χαθει για αττικη η κακοκαιρια του ΣΚ ειναι να κινηθει βορειοτερα το χαμηλο.Και λιγο νοτιοτερα να παει παλι πολυ νερο θα πεσει.Μια πρωτη δικη μου μετριοπαθης εκτιμηση ειναι να παμε στα 40μμ με 80μμ απο νοτια προς βορεια Αττικη.Αν χαθει παντως και πεσουν κανα 10αρι χιλιοστα,χανουμε και τον Σακη...🤪

Σε περιπτωση που παει βορεια εμεις μεχρι ποσα mm μπορουμε να βαλουμε?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν θέλουμε να βγει η επόμενη ψυχρή  [και ξερή] εισβολή για μετά ώστε να μην φυγει νοτιοανατολικά γρήγορα το χαμηλό. Ο ευρωπαίος ξαναβελτιώθηε σε σχέση με εχθές, ούκμο καλύτερο σε σχέση με εχθές, τζεμ χάλια, τζίφος καλός.

 

Καιρός να ανέβει η θερμοκρασία και σιγά σιγά να εμφανιστεί το αγαπημένο μου καιρικό φαινόμενο. Οι καταιγιδάρες δηλαδή!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχισει κ τζιφος να δινει ψιχουλα στα ηπειρωτικα και τα καλα σε μαγνησια  ευβοια αττικη..κ ευρωπαιος πιο βορεια ολα και το ουκμο ακομα πιο βορεια

Ο τζιφος εδω μου δινει 12 χιλιοστα..ο ευρωπαιος 35 και ουκμο 42 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καταιγιδα  Αττικη-Ευβοια δινει το ευρωπαικο 4 του μηνα μεσημερι και μετα με βαση τον χαρτη..

screencapture-www-windy-com-el-CE-9A-CE-B1-CF-84-CE-B1-CE-B9-CE-B3-CE-AF-CE-B4-CE-B5-CF-82-thunder-1585822171405.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Για Θεσσαλονικη

Ukmo 60-70 mm 

Ecmwf και icon 40-45 mm

Gfs 15 mm

Βγαλε 15μμ απο υκμο και παιο αφου ειναι τα 00αρια τους κι εχουν υετο απο χθες τα μεσανυχτα.

Στην ερωτηση σου πριν,αν παει βορειοτερα ανετα πεφτουν 60μμ στην θεσσαλονικη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Βγαλε 15μμ απο υκμο και παιο αφου ειναι τα 00αρια τους κι εχουν υετο απο χθες τα μεσανυχτα.

Στην ερωτηση σου πριν,αν παει βορειοτερα ανετα πεφτουν 60μμ στην θεσσαλονικη.

Ευχαριστω φιλε...Απο ουκμο και Ευρωπαιο τα εχω βγαλει...Περιπου 10 mm απο Ευρωπαιο και 5-7 απο ουκμο που μας εδιναν για σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην τελευταια κακοκαιρια το ουκμο ειδικα και δευτερευοντως ο.παιος παντως πατωσαν υετικα,αφουν εδιναν ως 20,25μμ για εδω και τελικα φτασαμε κοντα στα 60

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=6&

Σιγα μην πεσουν αυτα τα χιλιοστα

Κλασικα μας δουλευουν τα μονδελα

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερααααα..Μετα απο μια αποτοξινωση περιπου 10 ημερων επεστρεψα..

Δεν θα γραψω πολλα...Μονο τουτο:

Σωπα οπου να ναι θα σημανουν οι καμπανες....Οποιος καταλαβε ας μου κανει like😋Οποιος παλι πεταει χαρταετο,ας περιμενει μεχρι το σαββατο...

 

Εγω στολισα,πηρα προμηθειες και απλα περιμενω την εκδικηση της Αττικης...

Εαν τωρα στο 90 στραβωσει κατι..Μην με ψαχνετε...Ας τον τρελο στην τρελα του..

Χαρηκα πολυ για τα νερα και τα χιονια που επεσαν στα βορεια..Μπραβο καρντασια μου...

.... δεν γίνεται να πετάμε ''αετό''....   🦅   ....... και να σου κάνουμε και like 👍  .....  😀  ......???????????

YΓ.... από Παρασκευή αρχίζει το νταβαντούρι  πατριώτη .....😂

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Στην τελευταια κακοκαιρια το ουκμο ειδικα και δευτερευοντως ο.παιος παντως πατωσαν υετικα,αφουν εδιναν ως 20,25μμ για εδω και τελικα φτασαμε κοντα στα 60

Εδω ο Ευρωπαιος επεσε τελειως μεσα...Για ποσα τρεξιματα επεμενε στα 40-50 mm ενω τζιφος και ικον μας ανεβοκατεβαζαν τον υετο μεχρι και την τελευταια στιγμη...Το ιδιο και με τις θερμοκρασιες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλημερα. Με την ευχη του χρονου τα 245 μμ υετου να συνοδευονται απο -12 στα 850 και -40 στα 500. 🙄🙄🙄

.... το τερμάτισες αδελφέ .....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

384 ωρες

GFSOPEU06_384_1.png

GFSOPEU06_384_2.png

.... Χριστός Ανέστη με ''καύσωνα'' και στην ''απομόνωση'' λόγω κορονοϊού .... Δεν θα πάρω .... με τίποτα  ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Σάκης On fire Το 6αρι!!!!!

 

Απαιτώ βιντεοκλήση την ώρα του χαμού χαχαχα

Εννοειται φιλε...Με προβληματιζει λιγο το ουκμο...Αλλα νομιζω οτι η ολη φαση αφορα κυριως τα ανατολικα...Δε νομιζω οτι θα χαθει...Δε ψαχνω να βρεξει..Αλλα να τα γ...σει ολα...Μπας και ρεφαρουμε..

Και η εμυ στα ανατολικα κυριως δινει εμφαση για εντονα φαινομενα..Αυριο λογικα θα βγει εκτακτο..

Ξεκιναω με βαση τα 30mm...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...