Jump to content
teo_73

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, MenNaousa11 είπε:

Αυτο το ονειρο παλι οτι θα δουν χιονι τα Γιαννενα στα 480μ και οριακα τα προαστια της Θεσσαλονικης στα 500 που το ειδες; Να ειμαστε λιγο ρεαλιστες

Οπως εγραψα πριν 7 ωρες για Γιαννενα προς το τελος της κακοκαιριας ναι φαινεται οριακα για εκει.Για την περιοχη της θεσσαλονικης φαινεται το πρωι της πεμπτης απο την ανανεωση ως τα 400+ τωρα...Φυσικα τα ακριβεις υψομετρα ειναι τις περισσοτερες φορες δυσκολο να προβλευτουν.

Εδω ειναι το ονειρο που ειδα!!!

http://www.toukairou.com/ms/kairos.php?&w=24&la=40.899287045533676&lo=21.96060220231676

Το δικο σου ονειρο αν ειναι καλυτερο τι υψομετρα μας δειχνει???😀

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Οπως εγραψα για Γιαννενα προς το τελος της κακοκαιριας ναι φαινεται οριακα για εκει.Για την περιοχη της θεσσαλονικης φαινεται το πρωι της πεμπτης απο την ανανεωση ως τα 400+ τωρα...Φυσικα τα ακριβεις υψομετρα ειναι τις περισσοτερες φορες δυσκολο να προβλευτουν.

Εδω ειναι το ονειρο που ειδα!!!

http://www.toukairou.com/ms/kairos.php?&w=24&la=40.899287045533676&lo=21.96060220231676

Το δικο σου ονειρο αν ειναι καλυτερο τι υψομετρα μας δειχνει???😀

Δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα για εκει. Δε χρειαζομαι κανενα σαιτ να μου το πει, η να μου πει οτι στη Μακεδονια θα χιονιζει 500μ χαμηλοτερα απο την Ηπειρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, heavy snow είπε:

Οτι πεις...Αφου τα ξερεις και χωρις τους χαρτες οκ τοτε!!!

Δυτικη μακεδονια ως 200 μετρα δινει προς το τελος.Αυτα!!!

 

Το χαμηλοτερο σημειο εκει ειναι στα 350μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bouasss είπε:

Πολλες κρυες καλημερες απο Κιλκις.Συμφωνα με το πρωινο διαγραμμα του Τζιφου για Κιλκις για αυτην την ωρα που μιλαμε εδινε οτι θα εχουμε 6 βαθμους αλλα εχουμε μολις 3,2 βαθμους και εδινε σ.δ 4 βαθμους και τωρα εχει σ.δ 2,5 βαθμους. Προς το παρον μεγαλες διαφορες. Δεν ξερω εαν αυτο λεει κατι. Θα δειξει στην πορεια της μερας.

Καλα χιόνια!Αυτο σημαινει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλα χιόνια!Αυτο σημαινει...

χαχαχα για εδώ σημαίνει τίποτα....?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

χαχαχα για εδώ σημαίνει τίποτα....?

Δεν ξερω τις περιοχες σας φιλε μου,οποτε σε τοσο οριακες καταστασεις καλυτερα να μιλησουν τα παιδια που ξερουν.Το Κιλκις ετσι κι αλλιως σε τετοιες κακοκαιριες εχει τα ηνια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αρκετο νερο + καταιγιδες δινει το ευρωπαικο σε Αττικη-Ευβοια 4 του μηνα με βαση τον χαρτη..

screencapture-www-windy-com-el-CE-92-CF-81-CE-BF-CF-87-CE-AE-CE-BA-CE-B1-CF-84-CE-B1-CE-B9-CE-B3-CE-AF-CE-B4-CE-B1-rain-1585727801488.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Ο σταθμος του meteo σημερα στις 23:00 βγηκε εκτος...Ο mademjim που εχει εναν σταθμο και τον βλεπω , τον κλεινει τα βραδια...Ισως δω των διαβατων εκτος αν ξαναμπει σε λειτουργια ο σταθμος του meteo αυριο που δεν νομιζω...Βεβαια εχω και εγω ενα λιγο παλιο θερμομετρο αλλα δεν ξερω αν ειναι σωστο

Έχω φτιάξει κι εγώ έναν δικό μου με arduino και αισθητήρες θερμοκρασίας, υγρασίας και βαρομετρικης και ανεβαζε τα δεδομένα σε ένα σαιτ. Τον έχω παροπλισμένο αλλά θα προσπαθήσω να τον βάλω σε λειτουργία μέχρι το βράδυ και θα σου στείλω λινκ. Τοποθεσία είμαι στην ευαγγελιστρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, apos είπε:

Έχω φτιάξει κι εγώ έναν δικό μου με arduino και αισθητήρες θερμοκρασίας, υγρασίας και βαρομετρικης και ανεβαζε τα δεδομένα σε ένα σαιτ. Τον έχω παροπλισμένο αλλά θα προσπαθήσω να τον βάλω σε λειτουργία μέχρι το βράδυ και θα σου στείλω λινκ. Τοποθεσία είμαι στην ευαγγελιστρια

Σε ευχαριστω αλλα δεν ειναι αναγκη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μείωση των φαινομένων για Θεσσαλία .. τελικά πιο βόρεια η λίμνη....

 

Αυτό τώρα είναι κακό και για εμάς λόγω θερμοκρασιών ; Η μας αφορά το βάθος ;

Επεξεργάστηκε από Stelios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Stelios είπε:

Αυτό τώρα είναι κακό και για εμάς λόγω θερμοκρασιών ; Η μας αφορά το βάθος ;

γεια εσάς είναι καλό υετικά, τώρα θερμοκρασιακά, μπορεί επίσης να είναι καλό, γιατί αν πάει πολύ νότια ο ψύχος εκφυλίζεται περισσότερο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

γεια εσάς είναι καλό υετικά, τώρα θερμοκρασιακά, μπορεί επίσης να είναι καλό, γιατί αν πάει πολύ νότια ο ψύχος εκφυλίζεται περισσότερο

Θα το δουμε να πεφτει? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Θα το δουμε να πεφτει? 

με -3 στα 850 δυσκολα ασε που δεν εχει καλες υποστηριξεις  στα 500..

screencapture-www-windy-com-el-CE-98-CE-B5-CF-81-CE-BC-CE-BF-CE-BA-CF-81-CE-B1-CF-83-CE-AF-CE-B1-temp-1585731481083.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Θα το δουμε να πεφτει? 

xaxa σαφής στην ερώτηση. Υγρή χιονόπτωση στην περιοχή της Θεσσαλονίκης περιμένω μέχρι τα 200 μέτρα χοντρικά φίλε. Τώρα εσύ είσαι άλλα 100 κάτω γιατί να μην επιβιώσει κάτι με τέτοια ένταση που θα έχουν τα φαινόμενα? Βέβαια η ώρα που πέφτουν τα υψόμετρα είναι αργά, θα ξενυχτίσεις σήμερα αν θες να υπάρξει πιθανότητα να το δείς. Μετά τις 1-2 γιατί μέχρι τότε τα 1000 μέτρα της ισόθερμης του 0 δεν αφήνουν περιθώρια.

 

Κανονική χιονόπτωση στα 100 μέτρα γενικά δεν περιμένω Χρήστο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

xaxa σαφής στην ερώτηση. Υγρή χιονόπτωση στην περιοχή της Θεσσαλονίκης περιμένω μέχρι τα 200 μέτρα χοντρικά φίλε. Τώρα εσύ είσαι άλλα 100 κάτω γιατί να μην επιβιώσει κάτι με τέτοια ένταση που θα έχουν τα φαινόμενα? Βέβαια η ώρα που πέφτουν τα υψόμετρα είναι αργά, θα ξενυχτίσεις σήμερα αν θες να υπάρξει πιθανότητα να το δείς. Μετά τις 1-2 γιατί μέχρι τότε τα 1000 μέτρα της ισόθερμης του 0 δεν αφήνουν περιθώρια.

Είμαι επταπυργιο στα 200 μέτρα χοντρικά πιστεύω σε καλή χιονόπτωση και πιθανή χιονιστρωση σε εύκολες επιφάνειες λόγω έντασης 

Επεξεργάστηκε από Seventower
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

xaxa σαφής στην ερώτηση. Υγρή χιονόπτωση στην περιοχή της Θεσσαλονίκης περιμένω μέχρι τα 200 μέτρα χοντρικά φίλε. Τώρα εσύ είσαι άλλα 100 κάτω γιατί να μην επιβιώσει κάτι με τέτοια ένταση που θα έχουν τα φαινόμενα? Βέβαια η ώρα που πέφτουν τα υψόμετρα είναι αργά, θα ξενυχτίσεις σήμερα αν θες να υπάρξει πιθανότητα να το δείς. Μετά τις 1-2 γιατί μέχρι τότε τα 1000 μέτρα της ισόθερμης του 0 δεν αφήνουν περιθώρια.Κανονική χιονόπτωση στα 100 μέτρα γενικά δεν περιμένω Χρήστο

ουτε εδω😂😂??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, apos είπε:

Έχω φτιάξει κι εγώ έναν δικό μου με arduino και αισθητήρες θερμοκρασίας, υγρασίας και βαρομετρικης και ανεβαζε τα δεδομένα σε ένα σαιτ. Τον έχω παροπλισμένο αλλά θα προσπαθήσω να τον βάλω σε λειτουργία μέχρι το βράδυ και θα σου στείλω λινκ. Τοποθεσία είμαι στην ευαγγελιστρια

Σε ευχαριστω φιλε...Επανηλθε ο σταθμος του meteo...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

ουτε εδω😂😂??

όχι Θανάση μου φαίνεται αδύνατο να χιονίσει στα απόλυτα πεδινά. Την άλλη φορά είχαμε χειρότερα 850 ναι, αλλά από βόρειά μας είχαμε πολύ ισχυρότερο ψύχος και πολύ αποτελεσματικότερο βαρδάρη. Άσε που βλέπω στην ανανέωση του 6αριού ανέβασε υψόμετρα ο τζίφος.. Αλλά είπαμε μόνο στι αναφορες πλέον θα δούμε.. νάουκαστ! Αν και τελικά ο ευρωπαίος την έκανε και αυτός την τουμπίτσα του.. 

 

 

Γιά Γιάννενα από την στιγμή που το ψύχος έρχεται από τα βορειοδυτικά φυσικά και είναι πιθανό να χιονίσει μέχρι την πόλη απλά ασθενώς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

όχι Θανάση μου φαίνεται αδύνατο να χιονίσει στα απόλυτα πεδινά. Την άλλη φορά είχαμε χειρότερα 850 ναι, αλλά από βόρειά μας είχαμε πολύ ισχυρότερο ψύχος και πολύ αποτελεσματικότερο βαρδάρη. Άσε που βλέπω στην ανανέωση του 6αριού ανέβασε υψόμετρα ο τζίφος.. Αλλά είπαμε μόνο στι αναφορες πλέον θα δούμε.. νάουκαστ! Αν και τελικά ο ευρωπαίος την έκανε και αυτός την τουμπίτσα του.. 

 

 

Γιά Γιάννενα από την στιγμή που το ψύχος έρχεται από τα βορειοδυτικά φυσικά και είναι πιθανό να χιονίσει μέχρι την πόλη απλά ασθενώς.

Με 2 λογια τι ειναι η φαινομενικη θερμοκρασια?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Με 2 λογια τι ειναι η φαινομενικη θερμοκρασια?

Ειναι η θερμοκρασια που νοιωθεις στο σωμα σου (εξαρταται απο τις τιμες υγρασιας και αερα) και οχι αυτη που δειχνει το θερμομετρο σου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...