Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Τις θερμοκρασίες τις βλέπεις από κάποια εφαρμογή η από κάποιον σταθμό? 

Εφαρμογή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, oasis είπε:

Δηλαδή τώρα μου λες ότι 16/7 δεν είμαστε στην καρδιά του καλοκαιριού και 21/07 είμαστε.....πλάκα πρέπει να κάνεις????

Σα μήνας λέω είμαστε αλλά σαν ημερομηνία εκεί 21 με 22 είμαστε. Το θερινό ηλιοστάσιο περί τις 21-22/6 είναι όχι 16/6.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Εφαρμογή.

Βλέπε από κάποιον σταθμό... Οι εφαρμογές δείχνουν ότι να ναι... 

Δεν γίνεται το Κέντρο να έχει σήμερα 22.7 - 27.8 και εσύ λίγο βορειοδυτικοτερα να έχεις 18 - 30

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ssalonikios είπε:

Εικόνα προς τα βόρεια της Λητής. Δε νομίζω να έρθει γιατί φυσάει από νοτιοδυτικά 

IMG_20200716_180546.jpg

δεν παίζει ρόλο ο επιφανειακός άνεμος για την κατεύθυνση των νεφών [εκτος αν είχες ομίχλη], αλλά ο άνεμος στο ύψος των νεφών.

Εκεί πάνω φαίνεται συνολικά ένα βορειοδυτικό στριμ, το οποίο ναι μεν δεν θα σου φέρει την καταιγίδα πάνω σου, αλλά σίγουρα δεν θα την δεις να απομακρύνεται με τέτοια ταχύτητα από εσένα όσο αν είχες νοτιοδυτικό στριμ 

 

 

θυμάμαι που αυτό το πράγμα που το έλεγαν και οι φίλοι μου όταν ήμασταν εκεί στο δημοτικό και στο γυμνάσιο και τους έλεγα συνέχεια "ρεεε δεν παίζει ρόλο τι αέρα έχεις στο έδαφος Τάκηη!!" χαχαχα🤣

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σε φανταζομαι παιδακι...πρεπει να ησουν για πολλες φαπες...🤣

Με σενα θα τα πουμε την αλλη βδομαδα...Να πγοσεχεις..😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...... καλησπέρα και sorry αν κούρασα με τον κομήτη .....(.... ήταν σίγουρα εκτός θέματος .... αλλά λόγω έλλειψης ιδαίτερων αναφορών και καιρικού ενδιαφέροντος είπα να ......☺️)

.....θερμοκρασία τώρα 26.4 C και θερμοκρασία 39 % ..... διακύμανση ημέρας 22.3 - 28.8 C ....

...... πριν περίπου 4 ώρες από Ιερά οδό , Αιγάλεω   με θέα προς Χαϊδάρι και Ελευσίνα.......

Η εικόνα ίσως περιέχει: σύννεφο, ουρανός, δέντρο και υπαίθριες δραστηριότητες

..... και μιά από ένα νέο μετεωρολογικο σταθμό στα Παλαιοκούνδουρα Μάνδρας Αττικής.......που εγκαταστθηκε την Τρίτη 14 07 2020 ......για περισσότερα .....

https://dytikhattiki.blogspot.com/2020/07/blog-post.html?m=1&fbclid=IwAR382mrtTCxeodFccT1pUpwWj8H952eEfy9gt5Qp1x7B7H5auupZ6R7biso

 Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, σύννεφο, βουνό, υπαίθριες δραστηριότητες και φύση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευεργετικο βοριαδακι αυτη την ωρα...Στους 26 βαθμους η θερμοκρασια..Η μεγιστη αγγιξε τους 30.3..

Εβρεξε για λιγο στον Ασπροπυργο το μεσημερι με χοντρες σταλες αλλα μεχρι εκει..Δεν παρακολουθω ιδιαιτερα τα καιρικα δρωμενα λογω εποχης και ομολογουμενως με ξαφνιασε ευχαριστα..

Μπαλκονατος τωρα με ταβλακι και φραπεδια...Και για να μην ιδρωνω εγω..Παμε καλα...Το μισο το φαγαμε..Αντε φιλαρακια καλο βραδυ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... photo από Καμένα Βούρλα προς Λαμία πριν από λίγο .... πολλή μαυρίλα .....

Η εικόνα ίσως περιέχει: ουρανός, βουνό, σύννεφο, φύση, υπαίθριες δραστηριότητες και νερό

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

http://meteothess.gr

 

Μέσα σε 10 λεπτά πέσαμε από τους 26 στους 25 βαθμους

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά😉 απ' το σπιτάκι μου πλεον! Επέστρεψα Αθήνα εχθές βράδυ και είναι καλά.... πάλι καλά και μια χαρά τη βγάζουμε ως τώρα..  χθες την έπεσα από νωρίς, δεν ήμουν για πολλά πολλά...

.. Πύργο που ήμουν δρόσιζε τα βράδια, αλλά ήταν και μερικές μέρες πολύ ενοχλητικές απο άποψη ζέστης το μεσημέρι.... η αίσθηση που σου άφηνε, συνδιασμό και με υψηλότερες τιμές υγρασίας.. ίδρωνες περισσότερο... ειδικά τις μέρες με το μελτεμάκι εδώ, το ζήλεψα μπορώ να πω! Από φαινόμενα εκεί, δυο 'βδομάδες που ήμουν ούτε λόγος... εκεί στις 7 του μήνα απλά έπαιξα κι έχασα.. καμία προσπάθεια για μέσα στον Πύργο..... δε πειράζει.. εδώ πάντως βάλαμε 5 χιλιοστά (κατ' ακρίβεια 4.8 !).... ανοίγεις παράθυρα, μπαίνει μέσα ένα δροσερό αεράκι.. και σήμερα την έβγαλε μια συννεφιά...... άλλη αίσθηση...

Δε ξέρω αν θα ακουστεί παράξενο, αλλά χαίρομαι που γύρισα σπίτι ύστερα από 15 ημέρες.. ήταν καλά, αλλά κουράστηκα λιγάκι φέτος...άλλωστε για μερικές μέρες θα ξαναφύγω τον Αύγουστο αλλά όχι για τόσο πολύ, οπότε πιθανότερο είναι όχι πάλι για Πύργο φέτος..... χαλαρά...

Πρώτη αναφορά από κοντά ξανά.... Χρυσούπολη Περιστέρι σήμερα, ελάχιστη 22.4°C, μέγιστη 30.6°C....... 25.2°C τώρα και όλα καλά.... !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παίδες ...!! Απογευματινή βροχούλα είχαμε σε όλο σχεδόν τον Στρυμωνικό κόλπο που άφησε από 1-3 μμ σε Ασπροβάλτα Σταυρό κτλπ..... 

Εδω στην Θέρμη και περιξ ... είχαμε τα ξημερώματα ασθενή βροχή που άφησε σε κάποιες περιοχές  μετρήσιμο υετό ,.... 

Θερμοκρασίες μέγιστες : Nοesis 31,1

                                       ο δικός μου σταθμός 29,7 τώρα 22 C με 76 % υγρασία

                                      κατω Πυλαία : 29,9

                                     Θερμη κοντα στο Αεροδρόμιο 30 C

 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! 18,6 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχωρι φουλ πρωινή δροσιά... στους 25 τώρα με ηλιοφάνεια φυσικά... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίχνος σύννεφου σήμερα στον ουρανό,σε αντίθεση με χθες.Θερμοκρασιακα στον Ταύρο είμαστε στους 28c,ενώ σε κοντινή μου σχετικά απόσταση έχει πιάσει κάτι φωτιά και έρχεται ντουμάνι.

IMG_20200717_094004.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους! Ηρεμια εδω στην κεντρική Εύβοια με το Αιγαίο να είναι λάδι από χθες το πρωί και λίγες νεφώσεις σήμερα  απέναντι στην Αλόννησο. Η θερμοκρασία το μεσημέρι πρέπει να φτάνει στους 26-27 ενώ το βραδάκι πέφτει σίγουρα κάτω από τους 18 εξαιτίας κατεβασιάς από το βουνό . ( Πάλι σε ρεματιά ήρθα 😋

Καιρικά έχει αρκετό  ενδιαφέρον η μέρα σήμερα για τα ηπειρωτικά  .

20200717_102305.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ώρες πριν, WEATHER-FUN είπε:

Σα μήνας λέω είμαστε αλλά σαν ημερομηνία εκεί 21 με 22 είμαστε. Το θερινό ηλιοστάσιο περί τις 21-22/6 είναι όχι 16/6.

Δηλαδή η καρδιά του καλοκαιριού είναι 2 ημέρες?????Για να το λες εσύ κάτι θα ξέρεις περισσότερο!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αρκετές αναπτύξεις στα γύρω ορεινά σήμερα. Να δούμε αν θα κάνει κάτι. Πάντως δεν θα είναι κάτι το ιδιαίτερο ούτε βίαιο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...