Jump to content
sotos*snow

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι έξω, ζεστουλα ακόμα  και τώρα. Βέβαια σε κάθε μαγαζί που έμπαινα μέσα ήταν εφιάλτης, το κλιματιστικό στους -12...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είναι έξω, ζεστουλα ;κόκα και τώρα. Βέβαια σε κάθε μαγαζί που έμπαινα μέσα ήταν εφιάλτης μέσα, το κλιματιστικό στους -12...

Κόκα; Ωχ έπεσες στα βαριά...Δεν άντεξες στο καλοκαίρι...:)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήμουν μια βδομάδα Κέρκυρα , στους Μακραδες και  κάθε βράδυ είχαμε σεντονάκι , έκανε και Μαιστρο και αντεχοτανε και την ημέρα . Βέβαια στην πόλη φρίκη υγρασία και μηδέν φρέσκο .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έφτασε τους 34 η Τ το μεσημέρι πάλι. Τώρα σαφώς πιο δροσερά στους 25-26. Αύριο και ειδικά ΣΚ πέφτει λίγο η Τ με σφοδρή όμως αιθρία ενώ και την Τετάρτη που αισίως κλείνω τα 21 φαίνεται καλός και σχετικά ζεστός καιρός.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, Antipathitikos είπε:

Κόκα; Ωχ έπεσες στα βαριά...Δεν άντεξες στο καλοκαίρι...:)

Κάτσε να δεις τον χειμώνα απ' όλα θα έχει ο μπαξες. Αγόρασα κινητό και τώρα κάνω και εγώ λάθη χαχα. Θα το συνηθίσω όσο γίνεται . Επιστροφή σπίτι στην ωραία μου ζεστουλα, 27 C έχω εδώ μέσα χοντρικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πεφτει πιο γρηγορα η θερμοκρασια και κρυωνει και πιο γρηγορα το σπιτι....δεν κραταει πλεον πολυ ζεστη το μεσημερι...στους 19,9 η θερμοκρασια στις 22:50 στον σταθμο του Ε.Α.Α.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34άρι και σήμερα εδώ στο Μακροχώρι πολύ ζέστη και μαζί με την υγρασία αποπνικτική κατάσταση ....στους 39 το μέγιστο heat index......στους 23,6 τώρα ...λογικά θα πέσει και άλλο το ξημέρωμα  ....άντε να δροσίσει επιτέλους από αύριο  να αισθανθούμε και λίγο άνθρωποι....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Πεφτει πιο γρηγορα η θερμοκρασια και κρυωνει και πιο γρηγορα το σπιτι....δεν κραταει πλεον πολυ ζεστη το μεσημερι...στους 19,9 η θερμοκρασια στις 22:50 στον σταθμο του Ε.Α.Α.

ανάλογα την περιοχή...ναι μεν φυσικά έχει αρκετή διαφορά σε σχέση με την καρδιά του καλοκαιριού αλλά και πάλι εδώ για παράδειγμα από τις 11 έως τις 7-8 έχει κουφόβραση....φυσικά αυτό το καλοκαίρι γινόταν ήδη από τις 9 το πρωί και έως τουλάχιστον τις 9 το βράδυ.... αλλά το καλό είναι ότι κάθε μέρα που περνάει θα κερδίζουμε και αρκετά λεπτά μέχρι να φτάσει τέλη του μήνα αρχές του άλλου ..να έχει ένα δύσκολο διάστημα από τις 1 το μεσημέρι έως τις 5 το απόγευμα αν έχει θερμές εισβολές φυσικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Nuke είπε:

Ήμουν μια βδομάδα Κέρκυρα , στους Μακραδες και  κάθε βράδυ είχαμε σεντονάκι , έκανε και Μαιστρο και αντεχοτανε και την ημέρα . Βέβαια στην πόλη φρίκη υγρασία και μηδέν φρέσκο .

Ε καλά τώρα... Τι συγκρίνεις??? 

Τη ΒΔ Κέρκυρα με την πόλη???? 

Μέρα με νύχτα.... Γενικά να ξέρεις πως όλη η ανατολική Κέρκυρα αλλά και η νότια έχουν φρικτή ζέστη και υγρασία.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

ανάλογα την περιοχή...ναι μεν φυσικά έχει αρκετή διαφορά σε σχέση με την καρδιά του καλοκαιριού αλλά και πάλι εδώ για παράδειγμα από τις 11 έως τις 7-8 έχει κουφόβραση....φυσικά αυτό το καλοκαίρι γινόταν ήδη από τις 9 το πρωί και έως τουλάχιστον τις 9 το βράδυ.... αλλά το καλό είναι ότι κάθε μέρα που περνάει θα κερδίζουμε και αρκετά λεπτά μέχρι να φτάσει τέλη του μήνα αρχές του άλλου ..να έχει ένα δύσκολο διάστημα από τις 1 το μεσημέρι έως τις 5 το απόγευμα αν έχει θερμές εισβολές φυσικά...

Nαι σιγουρα εξαρταται και απο την περιοχη..Το καλο ειναι οτι οσο πιο χαμηλα πεφτει η θερμοκρασια και οσο πιο γρηγορα το σπιτι εχει περισσοτερες ωρες δροσιας την ημερα..και πολυ ζεστη να κανει το μεσημερι τουλαχιστον τωρα αντεχεται καλυτερα σε σχεση με τις πολυωρες ζεστες του ιουλιου.

Το καλο με την περιοχη των ιωαννινων ειναι οτι σχεδον παντα ολα τα πρωινα το καλοκαιρι ειναι δροσερα.Πεφτει χαμηλα η θερμοκρασια..Αυτο δεν ειναι πολυ καλο ομως τον χειμωνα με την ξαστερια και την υγρασια το βραδυ γιατι πολλες φορες λογο περιοχης εχουμε -3 η -6 οταν αλλες περιοχες με μεγαλυτερο υψομετρο την ιδια ωρα θα εχουν ακομα θετικες θερμοκρασιες οπως πχ με το μετσοβο στα 1240 μετρα...υπηρχαν φορες που τα Γιαννενα ειχαν -5 και το μετσοβο στα 1240 μετρα +2 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επιτέλους δίνει πόνο ο βοριάς εδώ και λίγες ώρες! "Αέρα- αέρα να φύγει η χολέρα ! " που λεει και το επαναστατικό σύνθημα 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25.6 ελαχιστη εδω έγραψε ο σταθμος μου

31.2 τώρα πρωί πρωί.... Που είναι τα μποφωρια και η δροσιά οεοοοοο???? 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακιρβως αυτο θα ρωταγα κι εγω Γιωργη....γκαζια η Τ και καμια δροσια η αισθηση δροσιας...που ειναι τα 7 μποφορ που ειχε λυσσαξει το 112;

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32.2 στην Καλλιθεα...Κλιματισμος οn fire..Non stop...Με βλεπω να κανω προγραμμα sakis alive αλα pao alive μπας και βρω τα χρηματα να εξοφλησω την δεη...🤔Το ρολοι κατω σε λιγο θα μου γραψει...Συγχαρητηρια εκανες νεο παγκοσμιο ρεκορ!!!Πληρωνε μακακα σακη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιοκαστρο τωρα 24.1 βαθμοί, στους 19.3 η ελαχιστη και μέγιστη ριπη 50 km/h

Κορδελιο τωρα 25.9, στους 22.7 η ελαχιστη και μέγιστη ριπη 60 km/h

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και στο πλατύ έβγαλε μέτριας έντασης άνεμο και δροσίζει λίγο ένω χθες είχε άπνοια 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ πάντως έπεσε η θερμοκρασία από 29,2 πρις 45' στους 28,8 τώρα με ενίσχυση του βοριά (39,1 kh/h μέγιστη ριπή).

image.thumb.png.fe6e4d2ec7d4b57d70e47330016e72e0.png

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...