Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, bill snow είπε:

ναι στην ακρη τις πολης.κοντα με τον σταθμο της ΕΜΥ.οσταθμος οταν εχει ηλιο δειχνει παραπανω.στις ελάχιστες δειχνει καλα.δες την χτεσινη καταγραφη.εγω εγραψα.9.3. και τωρα ο σταθμος εβγαλε την χτεσινη ελαχιστη που είναι 9.4C

http://www.hnms.gr/emy/el/observation/yesterday_weather?perifereia=Central Macedonia

στις μεγιστες είναι όμως πολύ πιο πανω όπως βλέπεις

ο σταθμος της ναουσσας είναι σε σκεπη του δημαρχειου(σου το εχω πει και άλλη φορα).ο δικος μας από την άλλη είναι στις μεγιστες ότι ναναι.1.5-2 βαθμούς πιο πανω με ηλιο..

τον σταθμο που λες δεν τον ξερω.και το 16.6 για εκεινη την ωρα είναι εντελως λαθος.εγω είμαι στο σπιτι μου και ξερω τι γραφω.

Καλημερα Μπιλ,δεν ειπα οτι λες ψεματα ρε συ, απλα ρωτησα που μενεις γιατι καθε μερα εχεις πολυ χαμηλες για τη μορφολογια της περιοχης. Ισως ειναι αναστροφικο το σημειο, και δω εχουμε τετοιες περιοχες. Ο σταθμος ειναι αυτος https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IEDESSA2

Καλα παει απ οτι βλεπω. 

Υ. Γ. Ξερω που ειναι της Ναουσας, το κακο ειναι οτι και ο δευτερος σταθμος που εχουμε ειναι επισης σε κακο σημειο (στο εδαφος αλλα σε εναν πολυ εσωκλειστο κηπο περιτρυγιρισμενος απο πολυκατοικιες), οποτε οι πραγματικες ελαχιστες ειναι σιγουρα 1-2 βαθμους κατω. 

Επεξεργάστηκε από MenNaousa11
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, MenNaousa11 είπε:

Καλημερα Μπιλ,δεν ειπα οτι λες ψεματα ρε συ, απλα ρωτησα που μενεις γιατι καθε μερα εχεις πολυ χαμηλες για τη μορφολογια της περιοχης. Ισως ειναι αναστροφικο το σημειο, και δω εχουμε τετοιες περιοχες. Ο σταθμος ειναι αυτος https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IEDESSA2

Καλα παει απ οτι βλεπω. 

Υ. Γ. Ξερω που ειναι της Ναουσας, το κακο ειναι οτι και ο δευτερος σταθμος που εχουμε ειναι επισης σε κακο σημειο (στο εδαφος αλλα σε εναν πολυ εσωκλειστο κηπο περιτρυγιρισμενος απο πολυκατοικιες), οποτε οι πραγματικες ελαχιστες ειναι σιγουρα 1-2 βαθμους κατω. 

καλημέρα.μπα δε μου μοιαζει για σελιδα σταθμου.εκτος αν είναι κανας ότι ναναι και οπου ναναι,εξαλλου θα το ηξερα πιστευω αν ηταν επίσημος..αυτο το site  μαλλον παιρνει δεδομενα από μοντελα και βγαζει δεδομενα για μια περιοχη.ας βοηθησει καποιος αν ξερει κατι για το site.επισης σταθμοι σε ταρατσες και μπαλκονια μονο για προσωπικο βιτσιο κανουν και δεν δειχνουν την πραγματικοτητα.

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, bill snow είπε:

καλημέρα.μπα δε μου μοιαζει για σελιδα σταθμπου,εξαλλου θα το ηξερα πιστευω.αυτο το site  μαλλον παιρνει δεδομενα από μοντελα και βγαζει δεδομενα για μια περιοχη.ας βοηθησει καποιος αν ξερει κατι για το site.

Είναι σταθμοί πραγματικοί .... Απλά είναι μέσα από davis μέχρι και diy σταθμοί αρκεί να εκπέμπουν ασύρματα τα δεδομένα στο WU .... Είναι της IBM το site .... Θέλει καλό φιλτράρισμα για να δεις αν κάποιος σταθμος της περιοχής σου είναι σχετικά ακριβής..... 

Επίσης υπάρχουν πολλά δίκτυα τέτοιων καιρικών site όπως το weathercloud , awekas , κτλπ 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συννεφιά και ψυχρά θα βρεί ο Σακης στα Τζουμέρκα. Ελπίζω να περασει και από το χωριό μου 😁

12,5 βαθμοί στο χωριό. 

theodoriana3.jpg

theodoriana1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, freeze είπε:

Είναι σταθμοί πραγματικοί .... Απλά είναι μέσα από davis μέχρι και diy σταθμοί αρκεί να εκπέμπουν ασύρματα τα δεδομένα στο WU .... Είναι της IBM το site .... Θέλει καλό φιλτράρισμα για να δεις αν κάποιος σταθμος της περιοχής σου είναι σχετικά ακριβής..... 

Επίσης υπάρχουν πολλά δίκτυα τέτοιων καιρικών site όπως το weathercloud , awekas , κτλπ 

μαλλον καποια μπουρδα είναι.απο μαιο εως σεπτεμβριο μας  λεει  ο σταθμος στο ιστορικο του ότι επεσαν κανα 13-14 ιντσες δηλαδή 35 χιλιοστα ολο το καλοκαιρι. που ειμαστε στο ντουμπαι και δεν το ξερω?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17.5 ελαχιστη οσ ταθμος μουχωρίς αναστροφη.... 

14 έγραψα λίγο πιο κάτω στις 7 με το αυτοκινητο

24.8 τώρα και η φρικιαστική λιακάδα συνεχίζεται ακάθεκτη.... Και τα χειρότερα είναι μπροστά μας.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Από βροχή όμως γιοκ φίλε!! Δεν σε πάει με τίποτα!!! 

Δε πειραζει..Τσιπουρακι με τον μητσακο,καλη παρεα και φυση!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δε πειραζει..Τσιπουρακι με τον μητσακο,καλη παρεα και φυση!!!

Κάτσατε στο πετρινο μαγαζί απέναντι από τους Καταρράκτες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Κάτσατε στο πετρινο μαγαζί απέναντι από τους Καταρράκτες;

Ναι φιλε..τωρα γυρισαμε και παμε για τσιπουρα.στους αιθερες μενουμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Κορδελιό (24m) 14.4 - 24.7

Ωραιοκαστρο (270 m) 13.8 - 23.1

Εγώ Πολίχνη το πρωί είχα 10 και το Κορδελιό τόσο θα είχε φαντάζομαι. Εφόσον η Μίκρα είχε 11. Όσο για τις μέγιστες είχε νομίζω 26 η δυτική Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Εγώ Πολίχνη το πρωί είχα 10 και το Κορδελιό τόσο θα είχε φαντάζομαι. Εφόσον η Μίκρα είχε 11. Όσο για τις μέγιστες είχε νομίζω 26 η δυτική Θεσσαλονίκη.

Άσε τις εφαρμογές (προγνώσεις) και κοίτα τους σταθμούς... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καποιες διασπαρτες αναπτυξεις..Παντου αρωματα και ευωδιες...Τζακι και ο αερας του βουνου εχουν γινει ενα και ο καταιγιδακιας σαν μικρο παιδι...

20201002_142328.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Παρα τον ηλιο,εχει ψυχρα..

20201002_133527.jpg

20201002_122917.jpg

Καλά να περάσετε αγορίνα.Εμεις αντίθετα εδώ σήμερα έχουμε συννεφιά.Μπολικη θα έλεγα...Πως να μη κάνεις συνειρμους μετά 🤐😋

@oldboy332 να προσέχεις τον Μωησακη.😉

IMG_20201002_150513.thumb.jpg.bcd2833cfdb2eb0936df6a5e3d3eeeb5.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25, 5 αυτή τη στιγμή. Είμαστε ήδη 2,5 βαθμούς παραπάνω σε σχέση μ' εχθές και έπεται συνέχεια τις επόμενες ημέρες... 

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...