Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Αναφορές Οκτωβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έβρεξε ίσα να τα κάνει όλα χειρότερα από ότι ήταν.... Λάσπη πάνω στο χώμα και τη μπιχλα.... Οι δρόμοι γλυστρανε τρομακτικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακες θερμοκρασιες και σημερα σε πολλες περιοχες.Σταθμοι Ε.Α.Α

Μεγιστες μεχρι στιγμης

Κύμης, Εύβοιας. Υψόμετρο: 259 μ.  33,7

Κάντζας Αττικής. Υψόμετρο: 221μ.  33,4

Πλώρα Ηρακλείου-  Υψόμετρο: 132 μ. 36,4

Παλλήνης Αττικής. Υψόμετρο: 156 μ.  32,1

Μεταξοχωρίου Ηρακλείου  36,0

Ψαχνά Ευβοίας. Υψόμετρο: 50 μ.  33,1

Νεάπολης Λασιθίου. Υψόμετρο: 265 μ.  36,3

Βολος 30,9

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ Ιούλιος...

Ο σταθμός στα 200μ στους 32,7 βαθμούς και ο άλλος στην Αυλίδα στους 33,5 βαθμούς...(Davis και οι 2 αυτοί σταθμοί).

image.thumb.png.c01566d9d2371d04d38045c6c8e53c07.png

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

'Έφτασε 30άρι ακόμη και στο λιμάνι σήμερα! Στους 31 μέγιστη ο άλλος σταθμός, τώρα 28,4 και 29,6 με συννεφιά..

Τελικα μια χαρα καηκε και ο βολος.....απο σημερα το απογευμα τελος η κολαση ομως.....γιαννενα τωρα στους 22.8

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

Τελικα μια χαρα καηκε και ο βολος.....απο σημερα το απογευμα τελος η κολαση ομως.....γιαννενα τωρα στους 22.8

Χθες και σήμερα ήταν εφιαλτικές οι μέρες. Υγρασία και ζέστη και αυτή η χαζοσυννεφιά..
Θα είναι απότομη με πτώση με αέρα κτλ ή φλώρικα σιγά σιγά μέχρι αύριο; Θέλω να νιώσω στο ΒΑ παράθυρο μου τον πρώτο κρύο αέρα που σημαίνει το τέλος του βρωμοκαλοκαιριού. Είναι κάτι σαν τελετουργικό για 'μένα, ανοιχτό τέζα το παράθυρο και εγώ μπροστά χωρίς μπλούζα να το απολαύσω 😛

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάπως καλύτερα σήμερα το πρωί με δροσιά και ηλιοφάνεια. Τώρα συννεφιά πάλι κι Τ στους 25. Ελάχιστη το πρωί στους 16. Πάντως από αύριο το μεσημέρι επιτέλους λήγει το σίχαμα του συννεφοκάματος. Χειρότερος καιρός από το συννεφόκαμα δεν υπάρχει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Χθες και σήμερα ήταν εφιαλτικές οι μέρες. Υγρασία και ζέστη και αυτή η χαζοσυννεφιά..
Θα είναι απότομη με πτώση με αέρα κτλ ή φλώρικα σιγά σιγά μέχρι αύριο; Θέλω να νιώσω στο ΒΑ παράθυρο μου τον πρώτο κρύο αέρα που σημαίνει το τέλος του βρωμοκαλοκαιριού. Είναι κάτι σαν τελετουργικό για 'μένα, ανοιχτό τέζα το παράθυρο και εγώ μπροστά χωρίς μπλούζα να το απολαύσω 😛

Συμφωνώ υγρασία στο Θεό με ζέστη και συννεφιά είναι ό,τι χειρότερο! Το αντίθετο είναι για μένα η τελειότητα (ήλιος με ήπια ψυχρά για την εποχή)!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα πέσαμε κατά 2 βαθμούς σε σχέση με χθες στην μέγιστη ... Το λες και πρόοδο ... Ελάχιστη 16C και μέγιστη 27,3 και αυτή γιατί είχαμε κάποια ανοίγματα με τον ήλιο να καίει λόγω και της αυξημένης υγρασίας ... Τελειώνει το μαρτύριο και πάμε να φέρουμε το φθινόπωρο το παλιό το ορθόδοξο 😛

Τώρα 25,9 με αυξημένη συννεφιά 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

57 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Χθες και σήμερα ήταν εφιαλτικές οι μέρες. Υγρασία και ζέστη και αυτή η χαζοσυννεφιά..
Θα είναι απότομη με πτώση με αέρα κτλ ή φλώρικα σιγά σιγά μέχρι αύριο; Θέλω να νιώσω στο ΒΑ παράθυρο μου τον πρώτο κρύο αέρα που σημαίνει το τέλος του βρωμοκαλοκαιριού. Είναι κάτι σαν τελετουργικό για 'μένα, ανοιχτό τέζα το παράθυρο και εγώ μπροστά χωρίς μπλούζα να το απολαύσω 😛

μην φανταστεις καμια τρελη πτωση, δεν ερχεται και χιονιας...φανταζομαι πως απο 28 που εχει τωρα μεχρι τις 12 το βραδυ θα χει παει γυρω στους 20(?) και μεχρι το πρωι κανα 18αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

μην φανταστεις καμια τρελη πτωση, δεν ερχεται και χιονιας...φανταζομαι πως απο 28 που εχει τωρα μεχρι τις 12 το βραδυ θα χει παει γυρω στους 20(?) και μεχρι το πρωι κανα 18αρι

Σε σχεση με τα 24 στα 850 που ειχες αυτες τις ημερες

Ακομα και αυτη η πτωση θα σου φανει εντυπωσιακη.Ο λογος?η παρατεταμενη ζεστης διαρκειας με το απιστευτο κοκτειλ υγρασιας και σκονης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Σε σχεση με τα 24 στα 850 που ειχες αυτες τις ημερες

Ακομα και αυτη η πτωση θα σου φανει εντυπωσιακη.Ο λογος?η παρατεταμενη ζεστης διαρκειας με το απιστευτο κοκτειλ υγρασιας και σκονης

προφανως θα νιωσει διαφορα, και κυριως λογο της υγρασιας, απλα το να εχει 20 βαθμους βραδυ οκτωβριου δεν το λες και κρυο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

προφανως θα νιωσει διαφορα, και κυριως λογο της υγρασιας, απλα το να εχει 20 βαθμους βραδυ οκτωβριου δεν το λες και κρυο

Μαλλον μπερδευεις τα λεγομενα μου

Εγω ουδεποτε εγραψα οτι θα εχει κρυο (για την εποχη)

Κρυο εχουμε τον χειμωνα,τωρα απλα θα αισθανεσαι μια ψυχρα σιγα σιγα τις πρωινες ωρες)και στα κλειστον αστυ κεντρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Μαλλον μπερδευεις τα λεγομενα μου

Εγω ουδεποτε εγραψα οτι θα εχει κρυο (για την εποχη)

Κρυο εχουμε τον χειμωνα,τωρα απλα θα αισθανεσαι μια ψυχρα σιγα σιγα τις πρωινες ωρες)και στα κλειστον αστυ κεντρα.

ναι βρε, δεν ειπα οτι μιλησες για κρυο, εγω την λεξη ''κρυο'' την ανεφερα γιατι το παιδι ειπε οτι θελει να νιωσει τον πρωτο κρυο αερα του χειμωνα.. και ηθελα να ξεκαθαρισω οτι σιγουρα δεν θα ειναι κρυος ο αερας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει αρχισει η αλλαγη του καιρου και στην Αττικη...Νεφωσεις τοπικες,πιο πυκνες κατα διαστηματα κυριως προς τον Σαρωνικο...Επισης εχει ενισχυθει και ο αερας ο οποιος ειναι σχετικα δροσερος...Ευελπιστω οτι αυριο θα καταφερει να βρεξει στην Αττικη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

ναι βρε, δεν ειπα οτι μιλησες για κρυο, εγω την λεξη ''κρυο'' την ανεφερα γιατι το παιδι ειπε οτι θελει να νιωσει τον πρωτο κρυο αερα του χειμωνα.. και ηθελα να ξεκαθαρισω οτι σιγουρα δεν θα ειναι κρυος ο αερας

Καλά όχι και τον πρώτο κρύο αέρα του Χειμώνα αλλά του φθινοπώρου..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Καλά όχι και τον πρώτο κρύο αέρα του Χειμώνα αλλά του φθινοπώρου..

ναι ουτε αυτο θα ειναι σημερα το βραδυ...γιατι εχουν υπαρξει και τα 14αρια που εκανε τον σεπτεμβρη! εντωμεταξυ στα γιαννενα ειναι τελεια σημερα με συννεφια,μεγιστη 23,4 και τωρα βρισκεται στους 21.....επιτελους

Επεξεργάστηκε από Γιάννης μασ
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...