Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δεύτερο συνεχόμενο τρέξιμο το αικον δεν δίνει χιλιοστό πουθενά στα ηπειρωτικα. και οι ώρες περνάνε. Τραγικό τρέξιμο!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Για δεύτερο συνεχόμενο τρέξιμο το αικον δεν δίνει χιλιοστό πουθεν λά στα ηπειρωτικα. και οι ώρες περνάνε. Τραγικό τρέξιμο!!

Όπως στον Ιανό έπιασε πρώτο την τάση αλλά μετά έδινε την βορειότερη πορεία με διάφορα,  ετσι και τώρα θα πέσει έξω.  Αυτή είναι η γνώμη μου .Κάποια παράμετρο πρέπει να του ρυθμίσουν λέω εγώ ο επιστήμονας 😁.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Όπως στον Ιανό έπιασε πρώτο την τάση αλλά μετά έδινε την βορειότερη πορεία με διάφορα,  ετσι και τώρα θα πέσει έξω.  Αυτή είναι η γνώμη μου .Κάποια παράμετρο πρέπει να του ρυθμίσουν λέω εγώ ο επιστήμονας 😁.

μακάρι να είναι έτσι φίλε. Προς το παρόν ο τζίφος φαίνεται να χειροτερεύει και άλλο, ας ελπίσουμε να μην μειώσει τόσο πολύ τα φαινόμενα. Για Θεσσαλία και πάνω τελειωμένη η κατάσταση.

μηδενική εμπιστοσύνη στο ευρωπαικό. ότι δείχνει ΔΕΝ βγαίνει... Πρώτα οι λάτρεις του τζίφου απογοητεύτηκαν τα τελευταία χρόνια με την πτώση αυτού του μοντέλου, και πλέον οι λάτρεις τους ευρωπαίου στους οποίους ανήκω και εγώ τρώμε και εμείς την απογοήτευσή μας.,, 

 

γαλλικό =αικον δυστυχώς.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μακάρι να είναι έτσι φίλε. Προς το παρόν ο τζίφος φαίνεται να χειροτερεύει και άλλο, ας ελπίσουμε να μην μειώσει τόσο πολύ τα φαινόμενα. Για Θεσσαλία και πάνω τελειωμένη η κατάσταση.

Μιχαήλ αύριο θα βγάλεις για πρώτη φορά επίσημη πρόγνωση ; Εννοώ στο Πανεπιστήμιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ αύριο θα βγάλεις για πρώτη φορά επίσημη πρόγνωση ; Εννοώ στο Πανεπιστήμιο.

ναι αλλά μόνο για τα Ιωάννινα και τριγύρω, δηλαδή γενικά για την Ήπειρο μιας και είμαστε πανεπιστήμιο Ηπείρου. 3 άτομα είμαστε ο κάθε ένας βγάζει πρόγνωση για μια εβδομάδα και μετά παίρνει ο άλλος σειρά. Απλά σε περιπτώσεις με στάσιμο καιρό δεν χρειάζονται καθημερινές ανανεώσεις πρόγνωσης. 3ημερη είναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι αλλά μόνο για τα Ιωάννινα και τριγύρω, δηλαδή γενικά για την Ήπειρο μιας και είμαστε πανεπιστήμιο Ηπείρου. 3 άτομα είμαστε ο κάθε ένας βγάζει πρόγνωση για μια εβδομάδα και μετά παίρνει ο άλλος σειρά. Απλά σε περιπτώσεις με στάσιμο καιρό δεν χρειάζονται καθημερινές ανανεώσεις πρόγνωσης. 3ημερη είναι.

Συγχαρητήρια φίλε. Γενικά εύχομαι να γίνεις ένας πολύ καλός επιστήμονας. Μακάρι να μείνεις και Ελλάδα. Χρειαζόμαστε τους επιστήμονες μας εδώ. Εγώ σαν νέος εκπαιδευτικός θέλω στην τάξη μου να φέρνω παράδειγμα νέους επιστήμονες να παραδειγματίζονται τα παιδιά .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Συγχαρητήρια φίλε. Γενικά εύχομαι να γίνεις ένας πολύ καλός επιστήμονας. Μακάρι να μείνεις και Ελλάδα. Χρειαζόμαστε τους επιστήμονες μας εδώ. Εγώ σαν νέος εκπαιδευτικός θέλω στην τάξη μου να φέρνω παράδειγμα νέους επιστήμονες να παραδειγματίζονται τα παιδιά .

Σε ευχαριστώ Νικόλα για τα καλά σου λόγια! Και εγκρίνω ιδιαίτερα την λογική σου για αυτή την "συνιστώσα" της παιδείας! 

Θα δείξει. Κανονικά είχα σκοπό να πάω Αμερική, αλλά μέχρι να τελειώσει το θέμα με τον κορωνοιό θα μείνω εδώ. Είναι πολύ επικίνδυνο. 

Ας συνεχίσουμε με σχολιασμό, παραμονεύει και ο αστυνομικός και δικαιολογημένα😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Ε ναι φίλε, αυτό φαινόταν ότι θα γίνει. Είπαμε εμείς μετά τις 5 Νοέμβρη θα ασχοληθούμε όπου φαίνονται αναδιπλώσεις του Αζορικού δυτικά, θα χρειαστεί υπομονή. Τουλάχιστον είδαμε βροχές, τι να πει η Μακεδονία που μέχρι στιγμής μένει εξω σε όλα

Συνηθισμένοι είμαστε... Εμένα προσωπικά δεν με πειράζουν πλέον οι μουφες... Τις θεωρώ σχεδόν δεδομένες και τις έχω συνηθισει  (προσωπικα επαναλαμβάνω) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γυρίσαμε στα χθεσινά με μεγαλύτερη βεβαιότητα, δηλαδή Κρήτη πελοπόννησος ίσως τα νησιά του ανατολικού Αιγαίου και κάποια ανατολικά προσήνεμα να επηρεαστούν. Υπαρκτός ο κίνδυνος για να μείνουν  στεγνές όμως ακόμα και αυτές οι λίγες πλέον ηπειρωτικές περιοχές. Δυτική στερεά Ήπειρος Θεσσαλία Μακεδονία μόνο τοπικές συννεφιές και βορειότερα ήλιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μακάρι να είναι έτσι φίλε. Προς το παρόν ο τζίφος φαίνεται να χειροτερεύει και άλλο, ας ελπίσουμε να μην μειώσει τόσο πολύ τα φαινόμενα. Για Θεσσαλία και πάνω τελειωμένη η κατάσταση.

μηδενική εμπιστοσύνη στο ευρωπαικό. ότι δείχνει ΔΕΝ βγαίνει... Πρώτα οι λάτρεις του τζίφου απογοητεύτηκαν τα τελευταία χρόνια με την πτώση αυτού του μοντέλου, και πλέον οι λάτρεις τους ευρωπαίου στους οποίους ανήκω και εγώ τρώμε και εμείς την απογοήτευσή μας.,, 

 

γαλλικό =αικον δυστυχώς.

Ο τζιφος μπορει να μην δινει εξισου τοσο εντονα φαινομενα αλλα τα παρατεινει..Για μενα αυτο ειναι πιο σημαντικο...Απο το να βρεξει δυο ωρες πολυ δυνατα και μετα τελος,χιλιες φορες να βρεχει για ωρες εστω και πιο ποτιστικα..Η Αττικη ξεκιναει απο τα 20mm...

Το αικον ειναι μονο του..Οσο και να παραπαιει το ευρωπαικο και το αμερικανικο...Ειναι μακραν καλυτερα απο το αικον..Ολη η επιστημονικη κοινοτητα αυτα τα δυο μοντελα παρακολουθουν...

Ακομα και να πεσει μεσα,απο συγκυρια και μονο θα ειναι..Κακως το εχουμε απομυθοποιησει..Ειχε μια καλη χρονια τη σεζον 19-20 αλλα δεν θα το κανουμε και σημαια..😜

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω ο teo 73 ανέβασε και ένα νέο μοντέλο από την Κορέα. Εγγύηση θα ναι 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, [weathermaniac] said:

Σε ευχαριστώ Νικόλα για τα καλά σου λόγια! Και εγκρίνω ιδιαίτερα την λογική σου για αυτή την "συνιστώσα" της παιδείας! 

Θα δείξει. Κανονικά είχα σκοπό να πάω Αμερική, αλλά μέχρι να τελειώσει το θέμα με τον κορωνοιό θα μείνω εδώ. Είναι πολύ επικίνδυνο. 

Ας συνεχίσουμε με σχολιασμό, παραμονεύει και ο αστυνομικός και δικαιολογημένα😁

Τι? Μπορεί και να μη φυγεις? 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολυ καλος ο τζιφος.Μακαρι να εβγαινε οπως ακριβως ειναι,αφου μιλαμε για βροχη ενα 30ωρο χονδρικα.

Για αττικη μιλαω εννοειται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή η συνέχεια του τζίφου, αλλά πολύ μακριά, μακάρι να επαληθευτεί βέβαια. Θα έκανε καλή αρχή ο Νοέμβρης έτσι...

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιόνια έως τις πόλεις της δυτικής Μακεδονίας ο Τζιφός. Βέβαια υπερβάλλει στον υετό προφανώς, όπως και ο υετός της Ηπείρου με τέτοια διάταξη θα ήταν ελαχιστος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1) Δεν πιστεύω τζίφο εάν δε φτάσει στις 48 ώρες...

2) Υπάρχει αβεβαιωτητα ακόμη στα προγνωστικά οπότε μπορει να υπάρξουν πολλές αλλάγες ακόμη για 28η.

3) Δεν περιμένω να δω το ευρωπαικό γιατί πλέον, το κυριο τρεξιμο του, το κατατάσσω στην ίδια κατηγορία με του τζίφου.

4) Ελπίζω να έρθει το βαθύ φθινόπωρο από αρχές Νοεμβρίου αλλά θα κάνουμε ακόμη λίγες ημέρες υπομονή για να το μάθουμε.

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και το τζεΜ πλέον βγάζει φαινομενα μόνο μέσα στην θάλασσα, ισως χειρότερο και από αικον ..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχως,χαλασε και το gem...Ακολουθει αικον...Τα φαινομενα οριακα στην Πελοποννησο αλλα στην Αττικη δε μπαινουν...Εαν στραβωσει αυτη η κακοκαιρια και παλι για την Αττικη...Κλειδωστε το μπαν μου..Σιγουρακι..😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Δυστυχως,χαλασε και το gem...Ακολουθει αικον...Τα φαινομενα οριακα στην Πελοποννησο αλλα στην Αττικη δε μπαινουν...Εαν στραβωσει αυτη η κακοκαιρια και παλι για την Αττικη...Κλειδωστε το μπαν μου..Σιγουρακι..😂

Κράτησε το για τους χαμένους χιονιάδες που θα σκανε Τουρκία.  Χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Κράτησε το για τους χαμένους χιονιάδες που θα σκανε Τουρκία.  Χαχαχα 

Δεν θα προφτασουμε να ζησουμε χαμενους χιονιαδες..Εγω τουλαχιστον..Θα χω ηδη φυγει απο εγκεφαλικο με αυτα που βλεπω..Ειλικρινα εαν χαθει και αυτη η κακοκαιρια...Μπαν.....😜

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, sakis13 said:

Δεν θα προφτασουμε να ζησουμε χαμενους χιονιαδες..Εγω τουλαχιστον..Θα χω ηδη φυγει απο εγκεφαλικο με αυτα που βλεπω..Ειλικρινα εαν χαθει και αυτη η κακοκαιρια...Μπαν.....😜

σαν παιδι που μεγαλωσε βλεποντας τζιφο τον εμπιστευομαι τον παππου εγω παντως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, snowjohn είπε:

σαν παιδι που μεγαλωσε βλεποντας τζιφο τον εμπιστευομαι τον παππου εγω παντως

Μωρε και γω σαν παιδι που μεγαλωσε και γκριζαρε και εχασε λιγο μαλλακι τον τζιφο εμπιστευομαι..Αλλα επειδη η φαση τεινει να παει πολυ πιο νοτια απ οσο περιμενα φοβαμαι μην χασω και το μαλλι που εμεινε...😂Κατσε μην τουμπιασει και ο παιος μετα..

Κλειστε με στο κλουβι με τις τρελες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...