Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Έχω πεθάνει. Ποτέ δεν περίμενα τέτοιο ποστ από εσένα Νικόλα, τέτοια εποχή!

Φίλε κοίταξα τις τεμπ στα 850. Εντάξει δεν θα βρέχει και με 20 βαθμούς. Μια χαρά βροχή και κρύο θα έχει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, nikolas 2365 είπε:

Φίλε κοίταξα τις τεμπ στα 850. Εντάξει δεν θα βρέχει και με 20 βαθμούς. Μια χαρά βροχή και κρύο θα έχει. 

Το κακό λέμε τώρα είναι πως δεν θα μπορούσε από ότι φαίνεται να κατεβαίνει η μπαλιτσα, αν κατέβαινε θα ήταν και πιο χειμωνιάτικο χαμηλό. Βέβαια έτσι και αλλιώς αν έβγαινε το ευρωπαϊκό στις 240 ώρες στις 300 παίζει να είχε χοντρή ψυχρή εισβολή 

 

Όλα θεωρητικά, αύριο θα δείχνει κάτι τελείως διαφορετικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο μόνο που με χαλάει στα σκεπτικά σου είναι αυτά τα χαμηλά τύπου 20 βαθμοί συν και νοτιαδουρα. Τα απεχθάνομαι για Νοέμβριο μήνα. 

Υγ. Παιδιά Χαλκίδα τώρα ψοφόκρυο και βροχή ποτιστική με δυνατό άνεμο.  

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Tουμπαρα διαστάσεων.. τζίφου από μέσο όρο ευρωπαϊκού. Η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το πρωινό, κυριολεκτικά και μεταφορικά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Tουμπαρα διαστάσεων.. τζίφου από μέσο όρο ευρωπαϊκού. Η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το πρωινό, κυριολεκτικά και μεταφορικά 

μαλλον δεν βλεπεις καλα ρε συ μιχαηλ.Καμια σχεση με αυτο που ψαχνεις ο μεσος ορος του παιου.Βεβαια μπορει αυτο που ψαχνεις να ερθει με τον τροπο που δεν θελεις αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μαλλον δεν βλεπεις καλα ρε συ μιχαηλ.Καμια σχεση με αυτο που ψαχνεις ο μεσος ορος του παιου.Βεβαια μπορει αυτο που ψαχνεις να ερθει με τον τροπο που δεν θελεις αλλα αυτο ειναι αλλο κεφαλαιο...

δεν ψάχνω δυτικό χιονιά πάντως. Γιατί είμαι Λάρισα και θα παραμείνω Λάρισα για καιρό. Βροχή από ένα οργανωμένο χαμηλό ψάχνω. Απλά ανέφερα αυτό το οποίο όντως ισχύει

πως αυτό είναι διαφορετικό από το επόμενο.

EDM1-216.GIF?00EDM1-216.GIF?19-0

Για εμένα σημαντικό να περάσει η αποκομμένη λίμνη στην μεριά τς Ευρώπης, και όχι στην μεριά του Ατλαντικού [αν ήταν πολύ μικρότερη δεν θα είχε σημασία] γιατί έτσι σε κάθε περίπτωση Ατλαντικού θα έχουμε πολύ πιο εύκολα κάποιου είδους κακοκαιρία, είτε με χιόνια που θες εσύ είτε με βροχή που θέλω εγώ

 

Αλλιώς θα βγει κάτι σαν το 12αρι αικον, ή το 00αρι του ευρωπαίου, και τελειώσαμε.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν ψάχνω δυτικό χιονιά πάντως. Γιατί είμαι Λάρισα και θα παραμείνω Λάρισα για καιρό. Βροχή από ένα οργανωμένο χαμηλό ψάχνω. Απλά ανέφερα αυτό το οποίο όντως ισχύει

πως αυτό είναι διαφορετικό από το επόμενο.

EDM1-216.GIF?00EDM1-216.GIF?19-0

Για εμένα σημαντικό να περάσει η αποκομμένη λίμνη στην μεριά τς Ευρώπης, και όχι στην μεριά του Ατλαντικού [αν ήταν πολύ μικρότερη δεν θα είχε σημασία] γιατί έτσι σε κάθε περίπτωση Ατλαντικού θα έχουμε πολύ πιο εύκολα κάποιου είδους κακοκαιρία, είτε με χιόνια που θες εσύ είτε με βροχή που θέλω εγώ

 

Αλλιώς θα βγει κάτι σαν το 12αρι αικον, ή το 00αρι του ευρωπαίου, και τελειώσαμε.

τελος παντων το αποτελεσμα μετραει οποτε ειτε ετσι ειτε αλλιως εσυ θα ικανοποιηθεις ....😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Στο μόνο που με χαλάει στα σκεπτικά σου είναι αυτά τα χαμηλά τύπου 20 βαθμοί συν και νοτιαδουρα. Τα απεχθάνομαι για Νοέμβριο μήνα. 

Υγ. Παιδιά Χαλκίδα τώρα ψοφόκρυο και βροχή ποτιστική με δυνατό άνεμο.  

Πρέπει να χιονίζει στην Διρφυ!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χαλιά το 18αρι αικον.. χειρότερο στη Αμερική και ενώ έκανε βήμα για βελτίωση στον Ατλαντικό, η Αμερική το έκανε ανάδραση οπότε συνολικά ακόμα χειρότερο αποτέλεσμα.. ωχ ας ελπίσουμε να μην ζήσουμε αυτή την φρίκη...

Και ο Τζιφός... Άντεξε παρά τις αρνητικές αλλαγές. Περιέργως καλύτερος στον ατλαντικο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Χαλιά το 18αρι αικον.. χειρότερο στη Αμερική και ενώ έκανε βήμα για βελτίωση στον Ατλαντικό, η Αμερική το έκανε ανάδραση οπότε συνολικά ακόμα χειρότερο αποτέλεσμα.. ωχ ας ελπίσουμε να μην ζήσουμε αυτή την φρίκη...

Μιχαήλ τι θα έβγαζε το icon για μετά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαήλ τι θα έβγαζε το icon για μετά 

Είναι μόνο 120  ώρες οπότε δεν ξέρω, αλλά πιστεύω ανάλογα πράγματα με το 12αρι του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δυστυχώς βλέπω το γαλλικό τεράστια υποχώρηση στην Αμερική. Τι να πω έχω ξεχάσει ποτέ ήταν ηταν τελευταία φορά που βγήκε κάτι που ήθελα..  μάλλον προ χαρτών. Αύριο δυστυχώς βλέπω να πηγαίνουμε στις καιροανωμαλίες του Βαγγέλη δυστυχώς.

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό το χαμηλό στην Ιβηρική χερσόνησο θα μας καταστρέψει μάλλον . ... .... Τίποτα καλό δεν έβγαλαν ουτε τα 00 τρεξίματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξοδέψαμε ένα διάστημα με κάτω των κλιματικών τζάμπα. Θα φύγει ο μισός Δεκέμβρης τώρα έτσι..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ξοδέψαμε ένα διάστημα με κάτω των κλιματικών τζάμπα. Θα φύγει ο μίσος Δεκέμβρης τώρα έτσι..

δεν μπαινει σε καλουπια ο καιρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Γιάννης μασ είπε:

δεν μπαινει σε καλουπια ο καιρος

Εντάξει αλλά στην Ελλάδα ζούμε, άντε να ξανακάνει τόσες μέρες κάτω από τα κλιματικά πάλι. Τα ensembles σάπισαν πάλι, θα χαθούν κάποιες μέρες από τον Δεκέμβρη σίγουρα, και από τις 10/12 και μετά δεν ψάχνουμε βροχές αλλά χιόνι στην πόρτα, δηλαδή -7 στα 850 τουλάχιστον..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Εντάξει αλλά στην Ελλάδα ζούμε, άντε να ξανακάνει τόσες μέρες κάτω από τα κλιματικά πάλι. Τα ensembles σάπισαν πάλι, θα χαθούν κάποιες μέρες από τον Δεκέμβρη σίγουρα, και από τις 10/12 και μετά δεν ψάχνουμε βροχές αλλά χιόνι στην πόρτα, δηλαδή -7 στα 850 τουλάχιστον..

εε ενταξει δν σαπισαν τα ενσεμπλς...στον μεσο ορο ειναι....εκτος αυτου αν περιμενεις κατευθειαν το -7 με χιονι, μπορει να αργησει...κατσε να κανει πρωτα -3 και -5 στα 850 να χιονισει ημιορεινα (και πεδινα αν εχεις βορειοδυτικο).....κατα την γνωμη μου οσο η θερμοκρασιες ειναι κοντα στα κλιματικα ακομα λιγο υψηλοτερα, δεν υπαρχουν χαμενες μερες....οπως ειπες και εσυ, στην ελλαδα ζουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλους χάρτες σε κάθε τρέξιμο ο ευρωπαίος πέραν των 120-144....τελείως διαφορετικούς ....δεν υπάρχει πρόγνωση πέραν αυτών των ωρών....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από τις 10/12 όσο δεν βλέπω στους χάρτες, έστω και για μία βδομάδα μετά, προοπτική χιονιού στην πόρτα μου τη θεωρώ χαμένη μέρα. Εντάξει θετικό να είμαστε στα κλιματικά αλλά δεν φτάνει από μόνο του. Σάμπως πόσες μέρες έχουμε για να χιονίσει; Ούτε δύο μήνες. 8 βδομάδες δηλαδή, αν καίγονται έτσι 10ήμερα καήκαμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

48 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ξοδέψαμε ένα διάστημα με κάτω των κλιματικών τζάμπα. Θα φύγει ο μισός Δεκέμβρης τώρα έτσι..

δεν ήταν όλη η χώρα κάτω από τα κλιματικά...μόνο τα ανατολικά προσήνεμα και η Κρήτη...όλες οι υπόλοιπες περιοχές ειδικά τα δυτικά και βόρεια μέχρι και λίγο πάνω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

δεν ήταν όλη η χώρα κάτω από τα κλιματικά...μόνο τα ανατολικά προσήνεμα και η Κρήτη...όλες οι υπόλοιπες περιοχές ειδικά τα δυτικά και βόρεια μέχρι και λίγο πάνω....

Ναι όντως. Γενικά όταν δεν το διευκρινίζω συγκεκριμένα, πάντα μιλάω για τον Βόλο, το κέντρο, όχι το Πήλιο, όχι πάνω από περιφερειακό, όχι τον Αλμυρό, κτλ. Εδώ που μένω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...