Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτα μέχρι τώρα από το σταθμό μου σε μια μέρα με σφοδρή λιακαδα και όπως το περισσότερο 2020 ισχυρούς βοριάδες.... 

 

Screenshot_20201109-152257.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλος θεος Αγ. Στεφανο με βαριά συννεφιά σήμερα σα να μη ξημέρωσε ποτε ένα πράγμα. Μέγιστη 16,2 στους 15,1 τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Αλλος θεος Αγ. Στεφανο με βαριά συννεφιά σήμερα σα να μη ξημέρωσε ποτε ένα πράγμα. Μέγιστη 16,2 στους 15,1 τώρα 

Εφυγα απο Κεραμεικο πριν μιση ωρα με 20,5 και γυρισα εδω με ψεκαδες και 13.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια από τα ιδια και σήμερα ....πολύ ήλιος και λίγα συννεφάκια που και που ... αυτα από τον σταθμό μου

1716299099_Screenshot2020-11-09160951.png.ddcce81bc597b912f0f04e6feb56919a.png

Νοεσις και κατω Πυλάια 18,4

κεντρο 18,6

Κορδελιό 19,3

Σινδος 20,2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, xirolivado είπε:

Φύλακα δεν εχει;

Εμείς Ξηρολιβαδο  έχει για το χειμώνα.

Και 3-4 μόνιμους κατοίκους 

Περιστασιακά έρχονται κ μενουν....λιγο κυνηγοι, λιγο για ν ανοιξουν το σπιτι, λιγο για να σπειρουν κλπ....και ειναι κοντα χωρια που μενουν μονιμοι.....βεβαια απο Απριλιο ως Νοεμβριο, εχει παντα κοσμο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τοπική συννεφιά στην Τρίπολη. Κρύο το πρωί, ψυχρουλα το μεσημέρι, καθαρά φθινοπωρινό όμορφο σκηνικό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ευαγγελισμός Πεδιάδας Νομού Ηρακλείου Κρήτης.....Δευτέρα 9 Νοεμβρίου....μεσημέρ

https://www.facebook.com/100004377253234/posts/1828282417327649/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Nikos rethimno είπε:

Είναι  πολύ μεγαλύτερη η απόσταση ανάμεσα σε πετροχωρι Αμαρίου και σπηλι κάλλιστα  μπορεί  να βρέχει στο ένα σημείο και να μην βρέχει  στο άλλο τώρα αν έχει  πρόβλημα ο σταθμός  δε το γνωρίζω σου απαντάω γιατί  είμαι από εκείνα  τα χωριά στους πρόποδες  του κεδρους προς  γερακαρι μεριά. 

Αντε να ναι 10χλμ..4 χλμ ειναι μεχρι τον κισσο..Απο κει να ναι αλλα 5-6...Τελος παντων..Παρακολουθω τον σταθμο...Αλλα και σημερα βλεπω θεματα..Τωρα βρεχει στο χωριο μου τον βατο με αυξομειωσεις και το σπηλι δεν γραφει τιποτα..Ενω νωριτερα εγραψε σε ελαχιστο διαστημα 15mm με μεγιστη ραγδαιοτητα 1280mm/h..Οποτε ο σταθμος εχει ξεκαθαρα θεμα οπως προανεφερε ο φιλος korfalonas...Στον βατο 7.8mm  μεχρι στιγμης...

Καλως ηρθες κοντοχωριανε μου..Εσυ νομιζω ανηκεις στο δημο αμαριου ε??

Καλες αναφορες πατριδα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, sakis13 said:

Αντε να ναι 10χλμ..4 χλμ ειναι μεχρι τον κισσο..Απο κει να ναι αλλα 5-6...Τελος παντων..Παρακολουθω τον σταθμο...Αλλα και σημερα βλεπω θεματα..Τωρα βρεχει στο χωριο μου τον βατο με αυξομειωσεις και το σπηλι δεν γραφει τιποτα..Ενω νωριτερα εγραψε σε ελαχιστο διαστημα 15mm με μεγιστη ραγδαιοτητα 1280mm/h..Οποτε ο σταθμος εχει ξεκαθαρα θεμα οπως προανεφερε ο φιλος korfalonas...Στον βατο 7.8mm  μεχρι στιγμης...

Καλως ηρθες κοντοχωριανε μου..Εσυ νομιζω ανηκεις στο δημο αμαριου ε??

Καλες αναφορες πατριδα!!!

Σακη τσεκαρε τα δεδομενα εκει ειναι ο σωστος υετος,συμβαδιζει και με το φραγμα,αν δεν τον εχεις υποψιν δες και τον νεο σταθμο στον Μερωνα στα πιο δυνατα της ευρυτερης περιοχης https://cretaweather.gr/meronasamariou/

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγήκα για λίγο περπάτημα. Μαυρίλα , λίγες σταγόνες πέφτουν και ησυχία.Αίσθηση χειμώνα με θερμοκρασία όμως Φθινοπωρινή κοντά στους 14 βαθμούς. Έκοψε και λίγο ο βοριάς σήμερα όποτε ησυχάσαμε για λίγο . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

Σακη τσεκαρε τα δεδομενα εκει ειναι ο σωστος υετος,συμβαδιζει και με το φραγμα,αν δεν τον εχεις υποψιν δες και τον νεο σταθμο στον Μερωνα στα πιο δυνατα της ευρυτερης περιοχης https://cretaweather.gr/meronasamariou/

Ωραιος φιλαρακι....Παντως αυτη την ωρα βλεπω οι πιο πολλοι σταθμοι στην ορεινη και ημιορεινη περιοχη του ρεθυμνου παιζουν απο 10-15mm..Το σπηλι ειναι ηδη στα 20mm αλλα προφανως δεν ισχυουν...Ευχαριστω για την ενημερωση φιλε...Αυτο τον σταθμο δεν τον ειχα υποψιν μου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηλιοφάνεια και ήπιες θερμοκρασίες εδώ στην Πολίχνη σήμερα Δευτέρα 9 Νοέμβρη ανήμερα του Αγίου Νεκταρίου. Ένας Νοέμβρης που τουλάχιστον καιρικά μέχρι στιγμής κυλάει με ψυχρά μεν πρωινά αλλά με σχετικώς ζεστά μεσημέρια. Δηλαδή με σχετικά αυξημένο θερμοκρασιακό εύρος. Σήμερα η θερμοκρασία κυμάνθηκε από 6 έως 20 βαθμούς και επικράτησε σφοδρή αιθρία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Αντε να ναι 10χλμ..4 χλμ ειναι μεχρι τον κισσο..Απο κει να ναι αλλα 5-6...Τελος παντων..Παρακολουθω τον σταθμο...Αλλα και σημερα βλεπω θεματα..Τωρα βρεχει στο χωριο μου τον βατο με αυξομειωσεις και το σπηλι δεν γραφει τιποτα..Ενω νωριτερα εγραψε σε ελαχιστο διαστημα 15mm με μεγιστη ραγδαιοτητα 1280mm/h..Οποτε ο σταθμος εχει ξεκαθαρα θεμα οπως προανεφερε ο φιλος korfalonas...Στον βατο 7.8mm  μεχρι στιγμης...

Καλως ηρθες κοντοχωριανε μου..Εσυ νομιζω ανηκεις στο δημο αμαριου ε??

Καλες αναφορες πατριδα!!!

Καλώς  σας βρήκα ναι ανήκω στο δήμο Αμαρίου βρυσες το χωριό ανάμεσα  στα χωριά γερακαρι και ανω μερος στους βόρειους  πρόποδες του κεδρους  η κεντρους. Λάτρης και εγώ του χειμώνα  και των καιρικών φαινομένων καλές  αναφορές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12.7 στο λιμάνι τώρα και πέφτει γρήγορα, να δούμε αν θα καταφέρει μονοψήφια το πρωί.. (12.2 τώρα)

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, korfalonas είπε:

Σακη τσεκαρε τα δεδομενα εκει ειναι ο σωστος υετος,συμβαδιζει και με το φραγμα,αν δεν τον εχεις υποψιν δες και τον νεο σταθμο στον Μερωνα στα πιο δυνατα της ευρυτερης περιοχης https://cretaweather.gr/meronasamariou/

Καλώς ήρθες στην παρέα μας φίλε Νίκο από το όμορφο Ρέθυμνο της πανέμορφης και τελευταία μουσωνικής Κρήτης!! 

Εδώ στη Σαχαριανή πεδιάδα της κεντρικής Μακεδονίας πιάσαμε 19 ολόκληρους βαθμούς και πάλι ανοιξιάτικος καιρός με ντάλα ήλιο όλη μέρα στους 3,3 είχε πέσει η ελάχιστη , στους 9,4 τώρα με 83% υγρασία.....πάμε για αναστροφή...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μοναδικό καιρικό ενδιαφέρον εδώ και βδομάδες σε Αττική&Βοιωτία η αναστροφή, το πόσο χαμηλά/ψηλά θα φτάσουν οι μέγιστες λόγω συννεφιάς/ηλιοφάνειας αντίστοιχα και οι μέγιστες ριπές βοριάδων στις πιο εκτεθειμένες περιοχές. Σκέτο αίσχος. Χειρότερο κι από το φθινόπωρο του 2011.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πανικος στην ορεινη περιοχη του ρεθυμνου αλλα και στα νοτια παραλια του νομου..

Φουρφουρας 31.6mm

Ανωγεια 31mm

Σπηλι 33.4mm(με επιφυλαξη)

Πλακιας 25.4mm 

Και οι βροχες σταδιακα εντεινονται και γενικευονται..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο δάσκαλος Ζιακό τα λέει όλα σε μία φράση <<η καιρική ανορθογραφία του φετινού Νοέμβρη (εμμονή βόρειων ανέμων και ανομβρία στις περισσότερες περιοχές της χώρας) δεν φαίνεται ότι θα διορθωθεί σύντομα.>>.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετο κρυο με την θερμοκρασια τωρα στους 4,9 μεσα στην πολη του Νευροκοπιου και στους 2,1 εκτος πολης.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Ζερίκιος είπε:

Ο δάσκαλος Ζιακό τα λέει όλα σε μία φράση <<η καιρική ανορθογραφία του φετινού Νοέμβρη (εμμονή βόρειων ανέμων και ανομβρία στις περισσότερες περιοχές της χώρας) δεν φαίνεται ότι θα διορθωθεί σύντομα.>>.

Να ήταν ο μόνο ο φετινός...ο πιο "πειραγμένος" μήνας έχει καταντήσει ο Νοέμβρης, ο πάλαι ποτέ "Βροχάρης" που έδινε εκρηκτικά συστήματα που προκαλούσαν δέος και σε οδηγούσε ομαλά σε τροχιά Χειμώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...