Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Άστα φίλε. Μόνο που εγώ ξενυχτάω για κάθε χαμηλό.  Δηλαδή πλέον κοιμάμαι 3 η ώρα εδώ και πόλλουε μήνες. Τέλλος πάντων. Με αυτή την κυκλοφορία,ωεννοειται δεν περιμένουμε μόνο βροχουλες στα δυτικά, αλλά και χιόνια. Βροχουλες ήταν πέρσι μέχρι τις 22 του μηνα, η δεύτερη φάση που εμείς ψάχνουμε είναι καθαρά χειμωνιάτικο δυτικό ρεύμα που εκτός από τα ημιορεινά της Ηπείρου μπορεί να δώσει χιόνια εννοείται και στον Παντοκράτορα πχ.

Μιχαήλ θα δω χιονακι τελικά 🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γελοίες καταστάσεις...Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ. Ποιος Δεκεμβρης..Όπως λέει κ ο brain θα χαθεί μεγάλο μέρος και από το Γενάρη όπως πάμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γι' αυτό αν δεν είναι να κάνει τίποτα, χίλιες φορές κυκλοφορία Τουρκίας με κρύο εδώ. Με αυτόν τον τρόπο έχει τον "καλό ήλιο", δηλαδή ωραία λιακάδα να βγεις έξω να το ευχαριστηθείς με λίγο κρυάκι να τσιμπάει όσο πρέπει. Τώρα έχει συννεφιά με 14-15 βαθμούς..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Gary είπε:

Μιχαήλ θα δω χιονακι τελικά 🙂

Βρε γκαρυυυ . 😂 ακόμα και τώρα δεν μπορώ να σου πω με βεβαιότητα. Υπάρχουν πιθανότητες ναι, αλλά προς το παρόν τα χιόνια μάλλον θα βρίσκονται πάνω από τα  500 μέτρα. Και μετά είναι και ο υετός έχουμε δρόμο ακόμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ παλυεουμε τόσες μέρες για να ρεταλι στις 26-27 που ανάθεμα αν ακατφερει να βγάλει.μια.χιονοπτωση του 20 λεπτού σε κάποια πεδινή περιοχή της Ελλάδας..τι να λέμε τώρα,,,για δεύτερη φάση καλό Νοέμβρη..το μόνο που θα καταφέρει είναι να χαλάσει την κυκλοφορία και για το μετά ως αποτέλεσμα να θέλεις επιπλέον μέρες για νέο restart

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυσικά, για να το λέμε και αυτό, τίποτα δεν αποκλείει στα μέσα Γενάρη ξέρω 'γω, να πεταχτεί σωστά ο Αζορ 3-4 μέρες και να κατέβει ένα -10 για 1-2 μέρες, σε φάση περάστε σκουπίστε τελειώσατε, και να ρίξει το πολυπόθητο. Άλλωστε αυτό ψάχνουμε, την φωτοβολίδα, δεν μένουμε στην Φιλανδία..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Snow sick είπε:

Γελοίες καταστάσεις...Δεν υπάρχει ΤΙΠΟΤΑ. Ποιος Δεκεμβρης..Όπως λέει κ ο brain θα χαθεί μεγάλο μέρος και από το Γενάρη όπως πάμε. 

Σταματα ρε Λετονε τη γκρινια κι εσυ, δεν σε ηξερα σαν τους μιρλες κι εσενα ...χαχαχα.....θελει μεγαλη υπομονη μια τετοια μπερδεγουει εικονα, με ενα σωρο παραμετρους κσι απροβλεπτα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Βρε γκαρυυυ . 😂 ακόμα και τώρα δεν μπορώ να σου πω με βεβαιότητα. Υπάρχουν πιθανότητες ναι, αλλά προς το παρόν τα χιόνια μάλλον θα βρίσκονται πάνω από τα  500 μέτρα. Και μετά είναι και ο υετός έχουμε δρόμο ακόμα 

Ελπίζω να κατέβουν στα 200 μέτρα που είμαι εγώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο που μας σώζει ίσως είναι η οριστική διάσπαση του πολικού στροβίλου που αχνοφαίνεται στα τελευταία ραν από τα μοντέλα για αρχές Γενάρη....

gfsnh-10-384.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Αμερικανικη παραπλανηση, οδηγει σε λαθος συμπερασματα για την προοπτικη....οι ΑγγλοΕυρωπσίοι, δειχνουν πιο ισορροπιστες κ σταθεροι....υπομονη 2-3 μερες, θα δουμε κι αλλες αλλαγες και διαφοροποιησεις.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

όσο και να μην φαίνεται ωραίο το icon θα μπορούσε εν μέρη να είναι καλό για την συνέχεια...γιατί το ριτζ που κάνει προς την Σκανδιναβία είναι ποιο δυνατό ο αζορικός ποιο κοντά στην Αγγλία με περισσότερα γεωδυναμικά σε σχέση με το προηγούμενο στις 120 ..τα γεωδυναμικά που υποτίθεται ότι θα μπουν σφήνα στην Ισλανδία και θα κατέβουν Αγγλία ποιο εξασθενημένα........υπάρχει ελπίδα να κοπεί αυτή η ροή .εστω και αμυδρή ....αρκεί να ανέβει ο αντικυκλώνας δυνατός σε Αγγλία και Σκανδιαβία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Gary είπε:

Ελπίζω να κατέβουν στα 200 μέτρα που είμαι εγώ

και στα 10 μέτρα που είμαι εγώ 🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Η Αμερικανικη παραπλανηση, οδηγει σε λαθος συμπερασματα για την προοπτικη....οι ΑγγλοΕυρωπσίοι, δειχνουν πιο ισορροπιστες κ σταθεροι....υπομονη 2-3 μερες, θα δουμε κι αλλες αλλαγες κσι διαφοροποιησεις.....

Μια χαρά σταθερό είναι το gfs απλά δεν μας αρέσει αυτό που δείχνει. Και χθες εκεί τον έδειχνε τον αζορικό, μες στη μέση του ωκεανού..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Gary είπε:

Ελπίζω να κατέβουν στα 200 μέτρα που είμαι εγώ

Και εγώ το ελπίζω για να χαρείς γκαρυυυ.

 

 

Το αικον κακο για την πρώτη φάση, για την δεύτερη έκανε βήματα που ήθελα.

Ο τζιφος που ανανεώνει τώρα για την πρώτη ίσως χαλάσει λίγο, για την δεύτερη αντί να τουμπιασει έστω και λίγο, τραβάει και από το σκοινί στην αποκοπή εκεί στη Αμερική, που ούτε και εγώ είμαι σίγουρος τι θα βγαλει

Δηλαδή παίζει να βγει χειρότερο από αυτό που ζητάω για τελείως αλλο λογο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μια χαρά σταθερό είναι το gfs απλά δεν μας αρέσει αυτό που δείχνει. Και χθες εκεί τον έδειχνε τον αζορικό, μες στη μέση του ωκεανού..

Αδιαφορω τι με βολευει, αυτο το παιγνιδακι το κανετε ορισμενοι για να αυτοπεριοριζεστε ή για να αυτιτρολαρεστε....κ μιλω γενικα....οι αποστασεις του gfs σε σχεση με τα υπολοιπα δυο που εμπιστευομαι ειναι δυσθεορατες....αλλά οχι και σταθερο το gfs, για όνομα του Θεου....μιλαμε για διαφορες 1500 χλμ....το gfs  αναιρει τον ιδιο του τον εαυτο ανα τρεξιμο και βγαζει ολα τα σεναρια στα ανσαμπλς του....προσωπικα εχω καταλαβει τη λειτουργια του.....ολα αυτα ασχετου εξελιξης!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χειρότερο διανύεται για πρώτη φάση,για δεύτερη αδιάφορο,έτσι κι αλλιώς όσο και να αλλάξει χλωμό το κόβω για προσηνεμα και κεντροβορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, dimitris27 είπε:

Χειρότερο διανύεται για πρώτη φάση,για δεύτερη αδιάφορο,έτσι κι αλλιώς όσο και να αλλάξει χλωμό το κόβω για προσηνεμα και κεντροβορεια

Το χειρότερο βρε ..Ο αυλωνας στις 90 ώρες είναι 200 χιλιομετρα πιο ανατολικα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Το χειρότερο βρε ..Ο αυλωνας στις 90 ώρες είναι 200 χιλιομετρα πιο ανατολικα

Ναι ναι έχει δίκιο φίλε,απλώς κοιτούσα την μυξας στο Ατλαντικό,πάντως σκέψου να μην έβγαινε εκείνο το χαμηλακι ενδιάμεσα το Αυλωνάρι θα είχαμε τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...