Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

NAO & AO έπεσαν και άλλο, ειδικά ο δεύτερος κατέρρευσε, δείχνοντας που πάει το πραγμα

nao.sprd2.gif

ao.sprd2.gif

Μιχαήλ σου στέλνω πμ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Μισοβεζικοι χαρτες, αλλοπροσαλλα τρεξίματα μοντέλων ενός χειμώνα που δεν ήρθε ποτέ...

Ο χειμωνας επισημος αυριο μπαινει

Η ειμαι λαθος σε αυτο που γραφω?

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Ο χειμωνας επισημος αυριο μπαινει

Η κανω λαθος σε αυτο που γραφω?

Ακριβώς ετσι Σπύρο... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Μισοβεζικοι χαρτες, αλλοπροσαλλα τρεξίματα μοντέλων ενός χειμώνα που δεν ήρθε ποτέ...

"Ενος χειμωνα που δεν ηρθε ποτε" στις 20 Δεκεμβρη. Μαλιστα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Spartan είπε:

Ο χειμωνας επισημος αυριο μπαινει

Η ειμαι λαθος σε αυτο που γραφω?

Χωρίς ίχνος πλάκας πεδινό χιόνι μπορούμε να βρούμε από 20 Δεκέμβρη μέχρι 20 Μάρτη. Οπότε είμαστε καλά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Ο χειμωνας επισημος αυριο μπαινει

Η ειμαι λαθος σε αυτο που γραφω?

Ημερολογιακά 1 Δεκεμβρίου. Τα υπόλοιπα τα γράφουμε μεταξύ μας για να  διασκεδάσουμε τον πονο.μας... νομίζω έχει φανεί που πάει καιρικά φέτος το πράγμα... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο χειμωνας στα πεδινα πριν τις 10 δεκεμβρη σπανια εχει μπει ολοι οι μεγαλοι χιοναδες μετα τις 10 εχουμ ερθει κατα μεγαλη πλειοψηφια...ο χειμωνας γεμικα ομως .παινει νωριτερα στα βουνα και δεν εχει ερθει ακομα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Με αο -4 κανονικα θα πρεπε να κλαιμε αλλα υπαρχουν ενα δυο δεικτες που δειχνουν αλλα οποτε περιμενουμε

Γτ να κλαίμε με τόσο αρνητικό ΑΟ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραγικη προοπτικη για τις επομενες 10 τουλαχιστον μερες . Οταν στην καρδια του χειμωνα ειναι οριακα υποψηφια για χιονι η Φλωρινα (ενω δεν εχει ριξει ακομα χιονι!!) , καταλαβαινουμε ποσο εχουν πεσει τα στανταρ μας. Μακαρι απο αρχες Γεναρη να αλλαξει το σκηνικο προς το καλο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Ημερολογιακά 1 Δεκεμβρίου. Τα υπόλοιπα τα γράφουμε μεταξύ μας για να  διασκεδάσουμε τον πονο.μας... νομίζω έχει φανεί που πάει καιρικά φέτος το πράγμα... 

Ημερολογικα μεν,αλλα επισημος παντα  μπαινει με την ελευση του το χειμερινου  ηλιοστασιου

Δεν θα ξεχασουμε και αυτα που εχουμε μαθει

Οσο αναφορα τα περι καιρικου μη ενδιαφεροντος

Θα σου συνιστουσα να κανεις λιγο υπομονη ακομα.Ιανουαριος φεβρουαριος ειναι μηνες που  τις περισσοτερες φορες κατι  καλο μας δινουν απλοχερα

 

 

Επεξεργάστηκε από Spartan
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν το θες κατω απο -3 κανονικα

Ο ΑΟ δεν καθορίζει τα ποιοτικά στοιχεία του αυλωνα ενώ ο ΝΑΟ τον εμποδισμός και τα ατλαντικά χαμηλα; Δεν ισχύει ότι οσο πιο αρνητικός ΑΟ τόσο πιο ψυχρός Αυλώνας,

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Χωρίς ίχνος πλάκας πεδινό χιόνι μπορούμε να βρούμε από 20 Δεκέμβρη μέχρι 20 Μάρτη. Οπότε είμαστε καλά 

Ποια χρονια ειχαμε πεδινο χιονι ρε νικο καθαρα δευτερα?

Αρχες μαρτιου το ειχε ριξει.Θυμασαι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Ημερολογικα μεν,αλλα επισημος παντα  μπαινει με την ελευση του το χειμερινου  ηλιοστασιου

Δεν θα ξεχασουμε και αυτα που εχουμε μαθει

Οσο αναφορα τα περι καιρικου μη ενδιαφεροντος

Θα σου συνιστουσα να κανεις λιγο υπομονη ακομα.Ιανουαριος φεβρουαριος ειναι μηνες που  τις περισσοτερες φορες κατι  καλο μας δινουν απλοχερα

 

Δεν είμαι πλέον της υπομονής... Βλέπω που πάνε τα πράγματα. Δες λίγο Γροιλανδία τι γίνεται κ Ισλανδία. Μακάρι να διαψευστω το Γενάρη καιι τον Φλεβάρη. Αλλά πολύ δύσκολο το βλέπω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Spartan είπε:

Ποια χρονια ειχαμε πεδινο χιονι ρε νικο καθαρα δευτερα?

Αρχες μαρτιου το ειχε ριξει.Θυμασαι?

Οπότε από σήμερα μπαίνουμε σε μέρες για πεδινό χιόνι. Αυτά που λέμε μεγαλώνει η μέρα και δεν το κρατάει είναι για να τα λέμε. Ας το ρίξει για αρχή και ας είναι και 10 Μάρτη. Πολύ σωστά τα λες. Συμφωνώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spartan είπε:

Ποια χρονια ειχαμε πεδινο χιονι ρε νικο καθαρα δευτερα?

Αρχες μαρτιου το ειχε ριξει.Θυμασαι?

Το 2011 νομίζω ηταν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, stathis2b είπε:

Το 2011 νομίζω ηταν

7 Μαρτίου του 11 στην Λάρισα χωρίς χιονόστρωση λογικά την επόμενη μέρα σε εσας

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οσο πιο αρνητικος αο σημαινει οτι στην ελλαδα εχουμε υετο φουλ αυτη ειναι συσχετιση βεβαιωμενη..απο εκει και περα σημαινει και χαμηλα απο δυτικα για να εχεις υετο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ο χειμωνας στα πεδινα πριν τις 10 δεκεμβρη σπανια εχει μπει ολοι οι μεγαλοι χιοναδες μετα τις 10 εχουμ ερθει κατα μεγαλη πλειοψηφια...ο χειμωνας γεμικα ομως .παινει νωριτερα στα βουνα και δεν εχει ερθει ακομα

Ημερολογιακά ναι...Επι της ουσίας όμως, απο τις 20 και μετά ,τα τελευταία πολλά χρόνια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

7 Μαρτίου του 11 στην Λάρισα χώρος χιονόστρωση λογικά την επόμενη σε εσας

Ναι 8 ή 9 Μαρτίου ηταν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ο ΑΟ δεν καθορίζει τα ποιοτικά στοιχεία του αυλωνα ενώ ο ΑΟ τον εμποδισμός και τα ατλαντικά χαμηλα; Δεν ισχύει ότι οσο πιο αρνητικός ΑΟ τόσο πιο ψυχρός Αυλώνας,

πολυ μπακαλιστικα ο ενας ΝΑΟ καθοριζει το ανατολη δυση και ο αλλος βορρα νοτος απλα με τετοιον ΑΟ δειχνει οτι σπαει η πολικη δινη αρα μπορει να φτασει καπου αυλωνας πολυ νοτια και ο αλλος για την ευρωπη καθοριζει το που .Και ναι με τετοιον ΑΟ κανονικα θα επρεπε τωρα να ειχε γκρεμιστει και ο ΝΑΟ αλλα δεν το εχει κανει οποτε δεν ειναι τοσο καραμπαμ η δυτικη ερυωπη σ αυτη και μονο την περιπτωση ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ORESIVIOS είπε:

Δεν είμαι πλέον της υπομονής... Βλέπω που πάνε τα πράγματα. Δες λίγο Γροιλανδία τι γίνεται κ Ισλανδία. Μακάρι να διαψευστω το Γενάρη καιι τον Φλεβάρη. Αλλά πολύ δύσκολο το βλέπω...

Τα βλεπω και εγω.Αλλα δεν γινεται να να καψω  προσωπικα εγω,τον υπολοιπο χειμωνα απο τοσο νωρις  βρε συ

20 του μηνος αναγραφει ακομα το ημερολογιο.Το ξερω υπαρχει απογοητευση οσο αναφορα την κυκλοφορια στους χαρτες,αλλα αυτο μπορει να αλλαξει σταδικα μακροπροθεσμα

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Οσο πιο αρνητικος αο σημαινει οτι στην ελλαδα εχουμε υετο φουλ αυτη ειναι συσχετιση βεβαιωμενη..απο εκει και περα σημαινει και χαμηλα απο δυτικα για να εχεις υετο 

Άρα ο πολύ αρνητικός ΑΟ σημαίνει έντονη κυκλοφορία στον Ατλαντικό ; Αυτό το είχα συνδυάσει με θετικό ΝΑΟ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...